Depeche Mode - Zobacz wątek - O wszystkim i o niczym
 




Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 1511 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 76  NastÄ™pna strona
O wszystkim i o niczym 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 17, 2005 9:24 am
Posty: 806
Lokalizacja: KRK
 
Post Re: O wszystkim i o niczym
Obrazek


Åšr lis 23, 2011 17:19 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt paź 06, 2006 15:59 pm
Posty: 155
Lokalizacja: z piekła rodem
 
Post Re: O wszystkim i o niczym
hodowla ..... tygrysów.


Ostatnio edytowano Åšr lis 23, 2011 21:16 pm przez Diabel, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz



Åšr lis 23, 2011 18:17 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 28, 2006 9:24 am
Posty: 901
Lokalizacja: Krakuff
 
Post Re: O wszystkim i o niczym
a wiecie Państwo, kapitalny i po prostu ujmujący za serce jest ten trajbiut ze strony guglarki w kierunku najwybitniejszego pisarza polskiego końca tysiąclecia - Stanisława Lema. Cyberiada natomiast, nie dosyć, że kultowa to jeszcze w najlepszych wydaniach ilustrowana fantastycznymi futurystycznymi ilustracjami Daniela Mroza. Wart jest ten płaszcz wykwintnie utkany przez niego by okrywać piękno i mądrość Cyberiady, co uwidacznia zainspirowana Mrozowską grafiką animacja ilustrująca niektóre z bajek.

http://www.google.pl/


Åšr lis 23, 2011 20:30 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 02, 2009 16:35 pm
Posty: 14
Lokalizacja: Pułtusk
 
Post Re: O wszystkim i o niczym
uwielbiam książki Lema


Åšr lis 23, 2011 22:29 pm Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 24, 2006 12:43 pm
Posty: 996
Lokalizacja: z Kocich ścieżek
 
Post Re: O wszystkim i o niczym
Diabel napisał(a):
hodowla ..... tygrysów.


masz racjÄ™.

https://www.youtube.com/watch?v=ZkDRjwusx2g

:lol:


Åšr lis 23, 2011 22:35 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pn gru 10, 2007 0:54 am
Posty: 3087
Lokalizacja: Piastów/Warszawa
 
Post Re: O wszystkim i o niczym
Nie przesadźcie. :)

Jeszcze niech podniosą parę razy ceny leków - rozwiąze się problem emerytur i zasiłków socjalnych. :lol:


Åšr lis 23, 2011 23:38 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 22, 2010 13:01 pm
Posty: 333
Lokalizacja: where the streets have no name
 
Post Re: O wszystkim i o niczym
bo# napisał(a):
a wiecie Państwo, kapitalny i po prostu ujmujący za serce jest ten trajbiut ze strony guglarki w kierunku najwybitniejszego pisarza polskiego końca tysiąclecia - Stanisława Lema. Cyberiada natomiast, nie dosyć, że kultowa to jeszcze w najlepszych wydaniach ilustrowana fantastycznymi futurystycznymi ilustracjami Daniela Mroza. Wart jest ten płaszcz wykwintnie utkany przez niego by okrywać piękno i mądrość Cyberiady, co uwidacznia zainspirowana Mrozowską grafiką animacja ilustrująca niektóre z bajek.

http://www.google.pl/


Genialna animacja... nic dodać nic ująć.


Åšr lis 23, 2011 23:47 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 08, 2007 23:29 pm
Posty: 129
Lokalizacja: another state of mind
 
Post Re: O wszystkim i o niczym
@Diabel - to Ty wydzwaniasz do Szkła kontaktowego? :)


Cz lis 24, 2011 9:17 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 08, 2007 23:29 pm
Posty: 129
Lokalizacja: another state of mind
 
Post Re: O wszystkim i o niczym
Obowiązkowa lektura szkolna pod tytułem "Opowieści o pilocie Pirxie" skutecznie skrzywiły mnie do twórczości Lema...


Cz lis 24, 2011 9:17 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 28, 2006 9:24 am
Posty: 901
Lokalizacja: Krakuff
 
Post Re: O wszystkim i o niczym
niestety nie wiedzieć czemu, wszyscy sprowadzają Lema do Pirxa ew. do Solaris. A przecież debiut Lema był jak najbardziej postmodernistyczny. Szpital Przemienienia z sf nie ma nic wspólnego, zresztą jak się komus czytać nie chce, to zawsze można obejrzeć wspaniałą ekranizację Hasa. Pisał także powieści detektywistyczne (śledztwo, katar), filozoficzne (dialogi) czy też z zakresu teorii literatury (fantastyka i futurologia, w której cudownie miażdży amerykańską sf.)
Ale Cyberiada jest wyjątkowa, to jest absolutna perła, bo o drugie dno w tym zbiorze idzie, a im bliżej końca tym przemyślenia Lema stają się bardziej dla gatunku ludzkiego porażające - szczególnie w Kobyszczu.
Nie mieliśmy pisarza tej miary i prędko mieć nie będziemy, cały świat padł przed nim na kolana, na koniec lat 90-tych bopdjaże, szacowano, że ważniejsze dzieła Lema przełożono na ponad 50 języków.
Jednak jak to bywa, prorocy są niedocenieni we własnym kraju i to jest najprzykrzejsze.


Cz lis 24, 2011 10:08 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 08, 2004 9:49 am
Posty: 177
Lokalizacja: Warszawa
 
Post Re: O wszystkim i o niczym
Szpital czytałam i widziałam, tu połaczenie dwóch wybitnych: Hasa i Lema.
Bardzo mi się podoabał Eden. Dla mnie w jego pisarstwie jest coś nieuchwytnego, czego nazwać nie potrafię, jednak intuicyjnie czuję, że jest to wyjatkowe.
btw - bo#, bardzo Å‚adnie siÄ™ wypowiadasz.


Cz lis 24, 2011 10:13 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 14, 2011 12:32 pm
Posty: 484
Lokalizacja: Warszawa
 
Post Re: O wszystkim i o niczym
Ostatnio poczytałem sobie o sprawie Olewnika, coraz to nowe sensacje wychodzą. Prawdy oczywiście nie poznamy, podobnie jak wielu innych nie wyjaśnionych zbrodni w naszym kraju. To wszystko tak wygląda jakby rządziła nami ta sama klika, tylko w innych garniturach.


Cz lis 24, 2011 11:21 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt paź 06, 2006 15:59 pm
Posty: 155
Lokalizacja: z piekła rodem
 
Post Re: O wszystkim i o niczym
Włoszka napisał(a):
@Diabel - to Ty wydzwaniasz do Szkła kontaktowego? :)

No coÅ› ty, ani nie oglÄ…dam prawie TV ani tym bardziej tam nie wydzwaniam.

Diabłów dużo jest na świecie jeśli jeszcze o tym nie wiecie.


Cz lis 24, 2011 16:03 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 01, 2006 12:57 pm
Posty: 319
Lokalizacja: małopolska/Kraków
 
Post Re: O wszystkim i o niczym
bo# napisał(a):
Szpital Przemienienia z sf nie ma nic wspólnego, zresztą jak się komus czytać nie chce, to zawsze można obejrzeć wspaniałą ekranizację Hasa.

Deserek napisał(a):
Szpital czytałam i widziałam, tu połaczenie dwóch wybitnych: Hasa i Lema.


"Szpital przemienienia" nakręcił Edward Żebrowski !


Cz lis 24, 2011 21:03 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 28, 2006 9:24 am
Posty: 901
Lokalizacja: Krakuff
 
Post Re: O wszystkim i o niczym
słuszna uwaga i racja, pisałem z głowy, bez sięgania do guglarek, pamięć czasem zawodzi, acz w tym wypadku jakoś w sumie zawsze mi się ten film z Hasem kojarzył. Na szczęście nie zmienia to faktu, że autorem dziełka jest Lem.
Myślę, że akurat za porównanie do Hasa by się pan Żebrowski nie obraził, bo to o klasie filmu świadczy ;-)


Pt lis 25, 2011 8:33 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 09, 2007 14:17 pm
Posty: 582
Lokalizacja: Krakowskie
 
Post Re: O wszystkim i o niczym
Dave1984 napisał(a):
@socjotech nie rozgryzłeś mnie jednak. Nie opluwam wartości narodowych to raz. Nie chodzę w brudnych spodniach i nie piję taniego wina chyba coś Ci się pomyliło z punkami? Nie mam nic przeciwko anarchii traktują ją jednak jako utopię z wielu względów raz bo jeśli nie będzie prawa i kogoś kto strzeże tego prawa to przykładowo taki Dziekan utnie mi głowę tylko dlatego że jestem żydem albo tylko dlatego że mam czarny kolor skóry takie przykłady można mnożyć w nieskończoność. Dobra masz swoje zdanie o Antifie ok.


Niedawno spotkałem dwóch przemiłych panów z Antify na Dworcu Głównym w Krakowie. Jako że mam ogoloną glacę i noszę desanty do spodni WP, grzecznie podeszli i spytali czym przypadkiem nie faszol.
Kiedy grzecznie powiedziałem że konserwatysta - monarchista - dostałem po buzi.
Pytanie do Ciebie przemiły kolego Dave 1984 - O taką Polskę walczycie?

A tak w ogóle: Mam już tego powyżej uszu. Z jednej strony czerwoni - zwyczajnie zakłamani, wspierani przez cudnie "postępowe" środowiska, w imię tolerancji gotowi wybić Ci zęby, czy podkładać bomby (lata 70. RAF, Czerwone Brygady).

Z drugiej nacjonaliści: Czy oni są bez winy? Sam byłem w pobliżu parady równości w Krakowie w maju 2009 r. i wiem że tacy spokojni to oni nie są. Nie widzę powodu aby jarać się ONR - em, czy NOP - em. Na stronie Krew i Honor (naziści) często pojawiają się dosyć pochlebne opinie na temat narodowców - traktują ich niczym kolegów. Mnie to wystarczy. I nie przekonacie mnie, że to tylko media powodują że środowiska nacjonalistyczne postrzegane są tak a nie inaczej. Czyżby oni na to też przynajmniej częściowo nie zapracowali? Czy opinie o nienawiści propagowanej przez narodowców są całkowicie wyssane z palca?

Jestem świadomy, że zdenerwuję i kolegę @Dave1984 i kolegów o narodowych poglądach. Napisałem jednak tak jak to czuję i widzę.

Ludzie, mam już dość patrzenia na walki w moje Święto Narodowe, a potem słuchania jak obie strony odbijają piłeczkę winy w swoją stronę. Z drugiej strony nie było mnie w Warszawie i nie mogę mówić kto ma rację, a kto nie. Jednak - nawet Ci którzy byli -

@Dave1984 - czy masz 100% pewności, że Twoi koledzy to tylko biedne i zahukane ofiary wstrętnych łysoli? A waszych niemieckich "gości" aresztowano oczywiście bez powodu?

@Polonista - Czy masz pewność że wszyscy idący po drugiej stronie byli tacy grzeczni i honorowi? Że nie demolowali i nie występowali również jako agresorzy?

Chcę normalnego świata - świata gdzie wszystko będzie na swoim miejscu. Gdzie patriotyzm nie będzie "siarą", wiara jedynie powodem do wyśmiewania się i drwin, a ludzie będą patrzyli na innych nie przez pryzmat opcji politycznej czy innych kryteriów (rasowych wyznaniowych) ale jak na ludzi. Gdzie szanując innych nie będziemy plwali na swoje. Wreszcie, gdzie kochając i pielęgnując swoje ( i narażając się przy okazji na drwiny) będziemy szanować innych. Czy czerwoni albo nacjonaliści są mi to w stanie zapewnić? Nie sądzę.

Za wszystkie niezamierzone z mojej strony ewentualne nieuprzejmości - z góry przepraszam.


Wt lis 29, 2011 0:47 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 02, 2009 16:35 pm
Posty: 14
Lokalizacja: Pułtusk
 
Post Re: O wszystkim i o niczym
I na tym zakończymy pozostawię to bez komentarza ;)


Cz gru 01, 2011 17:51 pm Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 24, 2006 12:43 pm
Posty: 996
Lokalizacja: z Kocich ścieżek
 
Post Re: O wszystkim i o niczym
gal napisał(a):
Chcę normalnego świata - świata gdzie wszystko będzie na swoim miejscu.


http://wiadomosci.onet.pl/swiat/szwecja-chce-zakazac-seksu-ze-zwierzetami,1,4937735,wiadomosc.html

nie wiem, czy to dobre posunięcie, może zwiększy się liczba gwałtów na Szwedkach, skoro obrzydliwi faszole zabronią Muslimom kontaktów z dotychczasowymi kochanicami. wysłać tam antifę! :P


Cz gru 01, 2011 20:58 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 13, 2003 17:33 pm
Posty: 1344
Lokalizacja: Z ulicy Kamiennej
 
Post Re: O wszystkim i o niczym
http://www.mmbydgoszcz.pl/394308/2011/1 ... pozaMiasta

Nosz po prostu skandal, perfidia, kłamstwo i demagogia... Święta stracone :cry: :cry: :cry:


Cz gru 01, 2011 21:33 pm Zobacz profil WWW
 
Post Re: O wszystkim i o niczym
I odtÄ…d bobry w wodzie kisno i z zimna popierdujo.


Pt gru 02, 2011 22:31 pm
WyÅ›wietl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 1511 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 76  NastÄ™pna strona


Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team