Depeche Mode - Zobacz wątek - O wszystkim i o niczym
 




Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 1511 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia strona  1 ... 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71 ... 76  NastÄ™pna strona
O wszystkim i o niczym 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 20, 2009 18:42 pm
Posty: 35
Lokalizacja: KRK
 
Post Re: O wszystkim i o niczym
kolega ma takie objawy, ale po mocnej herbacie :D a co by było po kawie to lepiej nie myśleć ;)


Wt gru 10, 2013 12:06 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 07, 2006 15:48 pm
Posty: 941
Lokalizacja: Świeradów Zdrój/ Brzeg
 
Post Re: O wszystkim i o niczym
Marecki129 napisał(a):
po wypiciu kawy z ekspresu lub typowej sypanej, czuje stan przedzawalowy :wink: pijam jeno kundle rozpuszczalne z duza iloscia mleka ... :oops:

To sÄ… objawy typowe dla ludzi w Twoim wieku ;-) :P


Wt gru 10, 2013 12:16 pm Zobacz profil
 
Post Re: O wszystkim i o niczym
... z mlodej piersi sie wyrwalo :wink:


Wt gru 10, 2013 12:55 pm
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 26, 2006 22:39 pm
Posty: 948
Lokalizacja: Dajesz od razu czy trzeba z Tobą chodzić? Chcę zobaczyć Twój pionowy uśmiech.
 
Post Re: O wszystkim i o niczym
Ekspres półautomatyczny 15 bar ze spieniaczem do mleka wystarczy taki za 300 zł np Włoski

http://www.skapiec.pl/site/cat/307/filt ... _0_0_0_0_0

plus osobny młynek można ręcznym lub żarnowy.
Odradzam kupować drogie ekspresy za ponad 1000 zł bo w środku jest i tak ta sam element grzejny "made in china" a przepłacamy tylko za obudowę i markę.

Jeszcze jeden test radziłbym zrobić przed zakupem, jeśli jest taka możliwość np. u znajomego, bo w sklepie raczej nie ma.
Wiec użyć ten ekspres do zagotowania wody, napełnić szklankę za pomocą rurki spieniającej i teraz jak będzie śmierdzieć ta woda plastikiem to ja za taki ekspres dziękuję. W kawie się tego nie wyczuje ale już w herbacie jak najbardziej.
Piszę to bo miałem nieprzyjemność używać takiego ekspresu renomowanej marki za sporo ponad tysiąc zł. i śmierdziała woda plastikiem jak cholera.
Dokładnie ten sam element grzejny jest w polskich zelmerach i wiadomo oba robione "made in china".
Dowiedziałem się o tym jak poczytałem opinie na forach i na porównywarkach cen...


Wt gru 10, 2013 17:21 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 18, 2007 9:26 am
Posty: 2886
Lokalizacja: Bielsko-Biała
 
Post Re: O wszystkim i o niczym
no własnie ja tak miałam w Krupsie za trzy tysie


Wt gru 10, 2013 17:33 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 05, 2008 15:09 pm
Posty: 462
Lokalizacja: What's Love Got To Do With It???
 
Post Re: O wszystkim i o niczym
Pozwolę sobie się wypowiedzieć z racji wykonywanego zawodu i przebytych kilku kursów baristycznych.

Sypana kawa jest największym dobrem tego świata. Nie ma większego świństwa niż rozpuszczalne gówna.
Błagam nie pijcie rozpuszczalnej kawy. Tak jak w przypadku przetworzonej żywnosci najgorsze co może Was spotkać to kawa już raz zaparzona ,wysuszona,odrobina chemii i ponownie zaparzona,zalana wodą<jak zwał tak zwał>

Naprawdę warto zainwestować w porządny ekspres do parzenia kawy. I wcale nie chodzi o najnowsze technologie. W pracy korzystam ze starego dziadka ciśnieniowego. Grunt żeby miał młynek, mielił kawę na bieżąco i porządny spieniacz.
Nie pijam kaw typu latte i cappucino więc spieniacza uzywam tylko względem gości,ale wszelkie plastykowe elementy są średnio wskazane :|
zasada jest prosta-im mniej udziwnień tym kawa zdrowsza.

PorzÄ…dne espresso podobno stawia na nogi na jakieÅ› 2 godziny-zawsze coÅ›. Dbajcie o siebie i o to co w siebie wlewacie :beer:


Cz gru 12, 2013 23:13 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 07, 2006 15:48 pm
Posty: 941
Lokalizacja: Świeradów Zdrój/ Brzeg
 
Post Re: O wszystkim i o niczym
Brown :beer: Po 3 tygodniach wertowania netu jutro idę po ekspres z młynkiem.


Cz gru 12, 2013 23:18 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 05, 2008 15:09 pm
Posty: 462
Lokalizacja: What's Love Got To Do With It???
 
Post Re: O wszystkim i o niczym
tylko ostrożnie :D dwie filiżanki dziennie to podobno samo zdrowie,ale należy tez pamiętać,że każda kawa zakwasza organizm i wypicie jednej filiżanki=dwie szklanki wody w organizmie mniej-uzupełniaj płyny,niekoniecznie piwem :wink:

po zastanowieniu.. może powinieneś pójść w stronę Yerba Mate..?Kopa ma i samo zdrowie..Tyle mamy dobrego z cholernego Cejrowskiego.


Ostatnio edytowano Cz gru 12, 2013 23:26 pm przez brown, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz



Cz gru 12, 2013 23:21 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 07, 2006 15:48 pm
Posty: 941
Lokalizacja: Świeradów Zdrój/ Brzeg
 
Post Re: O wszystkim i o niczym
2 maks. Czasem 3 jak mam nockę. Lubię z mlekiem bez cukru więc da się przeżyć.


Cz gru 12, 2013 23:25 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 26, 2006 22:39 pm
Posty: 948
Lokalizacja: Dajesz od razu czy trzeba z Tobą chodzić? Chcę zobaczyć Twój pionowy uśmiech.
 
Post Re: O wszystkim i o niczym
Młynek wbudowany jest dobry bo jest to właśnie zwykle żarnowy ceramiczny - czyli regulowana grubość mielenie i nie przegrzewa się (tym samym nie przegrzewa kawy jak zwykłe młynki na śmiegiełko).
Nawet nie wiedziałem, że najtańsze modele ciśnieniowe z młynkiem zaczynają się od 708 zł... bo ja kiedyś za sam młynek dałem prawie 300 zł.

http://www.skapiec.pl/site/cat/307/filt ... 0_0_0/cena


Pt gru 13, 2013 13:57 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 07, 2006 15:48 pm
Posty: 941
Lokalizacja: Świeradów Zdrój/ Brzeg
 
Post Re: O wszystkim i o niczym
Jutro odbieram. Szukałem jak idiota. A w pracy stoi ekspres i dziennie kilkadziesiat kaw robi. Wiec jest przetestowany ;-) I taki zamówiłem. Cena trochę boli...Ale są i duuuużo droższe http://www.ceneo.pl/26646013#tab=spec


Pt gru 13, 2013 15:58 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 20, 2005 13:14 pm
Posty: 2176
Lokalizacja: Widzew Lodz
 
Post Re: O wszystkim i o niczym
krzysiek tattoo napisał(a):
Cena trochÄ™ boli..


A na Andelsa Ci szkoda :)


Pt gru 13, 2013 17:59 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 10, 2003 9:36 am
Posty: 2609
 
Post Re: O wszystkim i o niczym
ZmieniÄ™ trochÄ™ temat <przepraszam>

Gdybyście nie znali oryginału, to...

https://www.youtube.com/watch?v=fkUZ-0L ... r_embedded

Ja pi..le Państwo mają zapędy na bycie kolejnym "odkryciem" na miarę Psów, Psy czy jak mu tam... oby nie.


N gru 15, 2013 14:05 pm Zobacz profil WWW
 
Post Re: O wszystkim i o niczym
A teraz mi powiedz czym to się różni od zagranicznych hitów typu "baby i love you" i tym podobnych? :) Niczym.


N gru 15, 2013 15:05 pm
 
Post Re: O wszystkim i o niczym
W kategoriach muzyki rozrywkowej powiedziałbym ze ot nawet nie jest złe. :)


N gru 15, 2013 15:43 pm
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 05, 2008 15:09 pm
Posty: 462
Lokalizacja: What's Love Got To Do With It???
 
Post Re: O wszystkim i o niczym
teoretycznie tak.

Ale lalki tak jakos mało zrobione..wali polszczyzną na odległość.. zero amełykańskiego kolagenu i silikonu,każda ma inny nos, a przecież powinny wszystkie wyglądać identycznie. Przyłożyli się chłopaki na pół gwizdka.


Wt gru 17, 2013 22:08 pm Zobacz profil
 
Post Re: O wszystkim i o niczym
Widać, że inne doktory robiły albo nie dajcie Bogi wcale nie robione ;)

I za to kochamy słowiańskie dziewoje. :twisted:


Wt gru 17, 2013 22:15 pm
 
Post Re: O wszystkim i o niczym
...że nie wspomnę o wokaliście kultowego zespołu dla ludzi z wysmakowanym (podobno) gustem muzycznym drącego japę "loooooooove is aaaaal i waaaaant" :lol:


Wt gru 17, 2013 22:23 pm
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 08, 2003 21:30 pm
Posty: 1487
Lokalizacja: Nostalgia.....
 
Post Re: O wszystkim i o niczym
krzysiek tattoo napisał(a):
Jutro odbieram. Szukałem jak idiota. A w pracy stoi ekspres i dziennie kilkadziesiat kaw robi. Wiec jest przetestowany ;-) I taki zamówiłem. Cena trochę boli...Ale są i duuuużo droższe http://www.ceneo.pl/26646013#tab=spec



To jaki kupiłeś ?:) Bo też jestem zainteresowana i nie wiem jaki.


Åšr gru 18, 2013 9:17 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 26, 2006 22:39 pm
Posty: 948
Lokalizacja: Dajesz od razu czy trzeba z Tobą chodzić? Chcę zobaczyć Twój pionowy uśmiech.
 
Post Re: O wszystkim i o niczym
Ekspres nie ważny, młynek ważny ;) Śniegu nie ma można mielić.

http://techtrendy.pl/title,Gear-Grinder ... aid=511de9


Cz gru 19, 2013 16:17 pm Zobacz profil
WyÅ›wietl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 1511 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia strona  1 ... 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71 ... 76  NastÄ™pna strona


Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 37 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team