Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 146 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
pokoik regionalny 

Utworzyc nowy pokoik regionalny?
Tak 58%  58%  [ 100 ]
Nie 42%  42%  [ 73 ]
Liczba głosów : 173

pokoik regionalny 
Autor Wiadomość

@Lugh - Grzegorzu, czyli co? W imię indeksowania w wyszukiwarce Google powinniśmy zatem wrzucić wszystkie posty na jedną stronę www i dopiero wtedy mielibyśmy pozycję, że ho ho :twisted:

Moje zalecenie jest takie: pisać postów ile się da (świeży content)
Strukturę organizacyjną forum zmieniać jak najrzadziej

Wniosek: Obecna struktura jest dobra więc nie trzeba jej zmieniać.

----

wpisz sobie w googlach np. "Depeche Mode party", "Depeche Mode poznan", "depche mode party wrocław", "zlot fanów Depeche Mode" i tym podobne kompinacje.

Wpisy PFDM są wysoko w wynikach wyszukiwania ponieważ google 'WIE', że jest coś takiego jak
http://www.depechemode-forum.pl/viewforum.php?f=7
co istnieje pod tym adresem od wieków i codzienie się zmienia (nowe i uaktualnione wątki).

Ostatnio edytowano Cz wrz 20, 2007 16:10 pm przez Lugh Samildanach, łącznie edytowano 1 raz

Cz wrz 20, 2007 16:04 pm Zobacz profil WWW

:arrow: ulth o zabijaniu tematów zlotów przez trawkowiczów nie ma mowy, ten temat ma tylke stron, że na ostatnich możesz pooglądać sobie wpisy o zlotach mających miejsce ponad rok temu.

Cz wrz 20, 2007 16:08 pm Zobacz profil WWW

Ale właśnie tak się dzieje.W tym momencie również zloty przyszłe są spychane na "tyły" i o ile nie będą przyklejone,tak się będzie działo...Trawkowicze niech mają swój pokój,razem z np. organizującymi sylwestra u siebie(był taki topic) :).Nic się z niczym nie będzie kłócić i spychać...

Ostatnio edytowano Cz wrz 20, 2007 16:14 pm przez ulth, łącznie edytowano 1 raz

Cz wrz 20, 2007 16:13 pm

Hej, no nie znęcajmy się nad kolegami depeszami tylko dlatego, że mają inne zdanie. Ten wątek był chyba pomyślany, że by przedyskutować pewien pomysł i tyle.

Cz wrz 20, 2007 16:13 pm Zobacz profil WWW

Jak najbardziej,żeby dyskutować...jednak niektórzy i tutaj szukają prywatnych wrażeń...
Osobiście czekam na głos Chriss'a-kiedy kończy się ankieta :).

Cz wrz 20, 2007 16:16 pm
aDMinistrator

Spodziewalem sie bardziej wyrazistego wyniku ankiety. Tymczasem glosy rozkladaja sie niemal porowno - ta niewielka roznica jest bez znaczenia.
Na ten moment zadnych zmian nie bedzie, watek jednak pozostanie otwarty, ankieta rowniez, dyskusja moze sie toczyc nadal.

Natomiast odnoszac sie do niektorych argumentow, ktore tu padly w toku dyskusji, a ktore dotyczyly zdan na "nie" to wnioskuje, ze wziely sie one z niezrozumienia intencji przyswiecajacych wydzieleniu rozmow regionalnych.

Cz wrz 20, 2007 18:44 pm Zobacz profil

yetti napisał(a):
A teraz będzie "wujek dobra rada" :P
Trzeba było przedstawić dokładny projekt co i na jakich zasadach ma zostać przeniesione / wydzielone / podzielone itd.

i dodam - "po co"?

@Ulth - :idea: Czy Ty poszedłeś kiedyś na trawkę?

Cz wrz 20, 2007 21:13 pm Zobacz profil

@Lugh - Grzegorzu, pozwolę sobie nie zgodzić się z Tobą - jeśli jest szansa na stworzenie wyraźniejszej dla ludzi struktury wątków - czegoś czytelniejszego w odbiorze, to to właśnie powinno być priorytetem. Nie można trwać w miejscu, "bo w Google'ach stracimy pozycję". Nie można stawiać na głowie sensu istnienia stron www! Strony są dla ludzi, a nie dla wyszukiwarek i robotów. Skoro Forum jest znane, to jeśli coś się w nim zmieni, nie spowoduje nagle zaniku pamięci u wszystkich użytkowników, a nawet jeśli ktoś nigdy tu nie był (zakładam, że są i tacy), to fakt, że znajdzie jakąś wzmiankę o imprezie na 7,8, czy 15-tym miejscu na liście w swojej ulubionej wyszukiwarce nie zmieni wcale sytuacji, że się o niej dowie, albo przynajmniej trafi w okolice strony, o którą mu chodziło. Na miły Bóg, nie róbmy z Internautów sierot i dyletantów do kwadratu. Skoro już ktoś umie skorzystać z przeglądarki i myszki (od biedy z klawiatury), to prędzej czy później znajdzie to, co czego szuka... I stanie się tak niezależnie od tego, czy Google zaindeksują daną stronę tysiąc, czy tysiąc i trzysta razy :roll:

Poza tym - wystarczy w ogóle trafić na Forum i poświęcić około 5-10 minut na przewrtowanie głównych tematów, by znaleźć odpowiednie informacje. Nie widzę sensu by tak fetyszyzować sprawę indeksowania podstron Forum jako taką... Nie uwierzę też, że ma ona jakiekolwiek znaczenie dla organizatorów imprez z muzyką DM, którzy przekazują informacje o planowanym wydarzeniu wieloma kanałami.

Cz wrz 20, 2007 22:02 pm Zobacz profil WWW

Lokalizacja: Dajesz od razu czy trzeba z Tobą chodzić? Chcę zobaczyć Twój pionowy uśmiech.

Na ten moment zadnych zmian nie bedzie.

:) no i dobrze.

Cz wrz 20, 2007 23:33 pm Zobacz profil

Chyba, że miałby to być sub-pokoik, w pokoju imprez.
Pomysł @ nju chyba podchodzi mi najbardziej, aczkolwiek całkiem oddzielny pokój też byłby doskonałym rozwiązaniem.
Anyway, jestem stanowczo ZA rozdzieleniem trawek od imprez i zlotów. W let's have panuje taki burdello, spowodowany napływem świeżych info o wszelkich depeszowskich spotkaniach, że naprawdę czasem ciężko sie dokopać do interesującej w danej chwili imprezy.
Żeby nie było, że wzięłam to sobie z kosmosu, to wczoraj usiłowałam znaleźć info o najbliższym zlocie w Łódce. Przewaliłam pięć stronek, niczego nie znalazłam. Fakt, przyczyna tkwiła w braku jakiejkolwiek wiadomości, a nie w zepchnięciu jej na dno przez trawkowe topiczki.
Jednakże mimo wszystko taki sajgon, jaki panuje w let's have, mnie osobiście męczy. I nie wynika to z lenistwa, z wygodnictwa, z tego, iż nie chce mi sie poszperać czy czegoś w tym stylu. Po prostu uważam, że im więcej porządku, tym lepiej. A wydzielenie trawek miałoby z pewnością zbawienne działanie na przejrzystośc forum.

Pt wrz 21, 2007 17:44 pm Zobacz profil

Lokalizacja: Dajesz od razu czy trzeba z Tobą chodzić? Chcę zobaczyć Twój pionowy uśmiech.

Żeby nie było, że wzięłam to sobie z kosmosu(...) Przewaliłam pięć stronek, niczego nie znalazłam. Fakt, przyczyna tkwiła w braku jakiejkolwiek wiadomości, a nie w zepchnięciu jej na dno przez trawkowe topiczki.

Świetny przykład :wink: :lol:

Edit
:8): Poprzednia odpowiedz wyparowala, a byla taka fajna offtopowa :lol: mrrrr..... :wink:

Ostatnio edytowano N wrz 30, 2007 10:56 am przez johndoll1, łącznie edytowano 1 raz

Pt wrz 21, 2007 19:10 pm Zobacz profil

@ johndoll1 :arrow: Mogę dumnie puszyć piórka, że dałam Ci tak świetny powód do chichrania się ze mnie.
Szkoda tylko, że przyczepiłeś się akurat do najmniej istotnego fragmentu mojego posta.
Jestem przekonana, że gdyby przyczyną niemożliwości odnalezienia interesującego mnie wątku o łódzkim zlocie nie był zupełny brak info, to byłoby nią zepchnięcie tegoż topiku na dół strony przez inne, również trawkowe tematy.
Szperanie to nie jest dla mnie żaden problem, więc zawsze znajduję to, czego szukam. Ale i tak uważam, że wydzielenie traw jest doskonałym pomysłem i uporządkuje nieco forum.

Wt wrz 25, 2007 14:57 pm Zobacz profil

Odświeżę trochę ten temat.. jestem ZA .. można by utworzyć nowy jeden pokój,w którym tematy powinny być uszeregowane pod nazwami MIAST/MIEJSCOWOŚCI.. (LUBLIN, TORUŃ, ZIELONA GÓRA, WROCŁAW, itp.) a nie np. zielona trawka taka i taka.. albo impreza tu i tu.. tak więc w takich tematach poruszane byłyby sprawy typowo regionalne oraz dotyczące spotkań okresowych o których ludzie zapewne często piszą i by pisali..
Natomiast drugi nowy pokój można by utworzyć w celu omawiania typowych imprez depeszowych ale takich które mają miejsce nie co tydzień lub co miesiąc.. ale bardzo rzadkich lub jednorazowych..
specjalnych, wyjątkowych, okazjonalnych..
to takie moje zdanie :D

Cz lis 01, 2007 18:35 pm Zobacz profil WWW

Ok, tylko że co będzie w drugim pokoiku? Info o koncercie? Info o wizycie zespołu na np. promocji płyty? Zbierze się tam pięć tematów na rok?
Wg. mnie na takie wyjątkowości wystarczy przyklejenie tematu.

Cz lis 01, 2007 21:34 pm Zobacz profil

Możliwe że masz rację... ale chodziło mi że w drugim pokoju można umieszczać imprezy charakterystyczne i wyjątkowe.. posłużę się przykładem... w pokoju regionalnym znalazłby się temat `Warszawa` gdzie wiadomo depesze z wawy rozmawiali by o tym co się dzieje w wawie.. do tego powstałby oddzielny temat o warszawskiej MSGP, która jak wiadomo co miesiąc się odbywa.. z kolei powstałby też temat `Lublin` gdzie ja i moi znajomi byśmy rozmawiali o naszych co tygodniowych spotkaniach i rzeczach dziejących się w LBN !
W tym drugim pokoju znalzłby sie temat np. o imprezie Black is Back w Toruniu - mimo że jest ona co roku to jest jednak wyjątkowa; albo o Celebration DM party w Lublinie, która z kolei była niedawno po raz drugi organizowana ale nie wiadomo czy będzie następna edycja, a jak już będzie to w terminie, którego systematycznie się nie ustali i nie można go przewidzieć ! Posłużyłem się takimi przykładami bo pokój `lets have a black celebration` jest niedokońca czytelny ! Przynajmniej dla mnie i jak innych co widać też w ankiecie !

Sądze, że takie uporządkowanie forum z rozdzieleniem na 2 pokoje (ja bym je nazwał regionalny i wyjątkowe imprezy) dotyczące imprez tylko i wyłącznie depeszowych miałoby sens i poprawiło by czytelność oraz poruszanie się po forum :)

Cz lis 01, 2007 22:13 pm Zobacz profil WWW

My tu gadu gadu...a jak się nic nie działo w tej kwestii,tak się nie dzieje :twisted: .Krótka piłka,podział i jest jasność.Ja bym tak zrobił...

Cz lis 01, 2007 22:15 pm

W tym drugim pokoju znalzłby sie temat np. o imprezie Black is Back w Toruniu - mimo że jest ona co roku to jest jednak wyjątkowa

Zlot w Sopocie jest raz w roku (i do tego przy plaży) i jest wyjątkowy
Zlot w Pile był w tym roku (i do tego na wodzie), będzie za rok i też jest wyjątkowy
etc.

Wybacz ;)

Krótka piłka, nie ma podziału i jest jasność. Ja bym tak zrobił.... ;)

Cz lis 01, 2007 22:19 pm Zobacz profil

A ja teraz mogę iść do pewnego działu i wywindować tematy o imprezach odbytych kilka miesięcy temu ;).Robiąc to złamię regulamin?Nie sądzę...to pokaże,że jednak podział jest potrzebny a imprezy odbyte powinny lądować w innym dziale...

Cz lis 01, 2007 22:23 pm

Dokładnie jak piszesz ! zlot w Sopocie i Pile też bym umieścił jak najbradziej w pokoju z wyjątkowymi imprezami ! Bo w regionalnym byłyby wszystkie zielone trawki, które zapewne są często organizowane w poszczególnych regionach oraz imprezy cykliczne które przynajmniej kilka razy w roku się odbywają ! No to tylko taka moja opinia z którą chciałem się z Wami podzielić jako dajmy na to `świeżak na tym forum` :wink: bo wybór i działanie leży w rękach administratora :)

Cz lis 01, 2007 22:28 pm Zobacz profil WWW

@ProgresywnyMaciek - zatem, miałeś na myśli wydzielenie zlotów od cyklicznych imprez i trawek. Teraz mamy jasność :)

@Ulth - tu się zgodzę, wydzielenie imprez które już były to niegłupia rzecz. Masz rację - regulaminu nie złamiesz, zrobisz tylko bałagan. Zresztą, wystarczy popatrzeć na pierwszą stronę pokoiku....
3 tematy o trawkach
8 tematów o tym co było
9 tematów o tym co będzie

Podział będzie / było zrobi wystarczająco dużo porządku.
Szukanie trawek i imprez "regionalnych" po kilku pokoikach może wkurzyć / zniechęcić, dlatego zdania na ten temat nie zmienię.

A jeszcze jakby pokoik o imprezach które się odbyły stał się archiwum, tak żeby tematy stamtąd nie ginęły to nie miałbym więcej życzeń :)

Cz lis 01, 2007 22:37 pm Zobacz profil
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 146 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona