Soundedit 2020 
Autor Wiadomość

Post Soundedit 2020
Marc Almond pierwszą gwiazdą :D

Wystąpił już na Festiwalu w 2013 r. Klub Wytwórnia przeżył prawdziwe oblężenie, a fani – jak za starych, ponoć tych lepszych czasów – chcieli dostać się nawet do samochodu, którym podróżował wokalista. Artysta, na prośbę wielbicieli, ponownie przyjedzie do Łodzi. Jest jeszcze jeden dobry powód – nowa płyta.

Marc Almond wystąpi w Łodzi, 24 października (sobota) w Klubie Wytwórnia. Jego koncert poprzedzi uroczysta gala wręczenia statuetek „Człowieka ze Złotym Uchem”. Wokalista odwiedzi Łódź promując najnowszą płytę „Chaos and a Dancing Star”, która ukaże się 31 stycznia. Wydawnictwo poprzedził singiel „Slow Burn Love”.

„Chciałem skomponować apokaliptyczno-romantyczny utwór, a natchnęło mnie to do ułożenia kilku kolejnych kompozycji w nieco pogańskim klimacie, przez które przemawia odrobina beznadziei… Ta płyta jest odzwierciedleniem dzisiejszego, mrocznego świata, a wrony to jej powtarzający się motyw. Kiedy ich oczy stają się niebieskie – umierają. Być może to oznacza, iż żyjemy w czasach ostatecznych i pora to w końcu przyznać?” – komentuje album Marc Almond.

Artysta to prawdziwie legendarny angielski songwriter oraz kompozytor. W swojej 40-letniej karierze muzycznej sprzedał ponad 30 milionów płyt. Współtworząc z David’em Ballem duet Soft Cell, stał się ikoną stylu synthpop oraz new wave. Największym sukcesem okazał się przebój „Tainted Love”, który królował dwa tygodnie na pierwszym miejscu oficjalnej listy przebojów Wielkiej Brytanii oraz spędził 43 tygodnie w prestiżowym zestawieniu Billboard Hot 100. Singel zdobył również nagrodę BRIT Award w kategorii Best British Single.

W 2018 r. Soft Cell obchodził 40-lecie powstania. Wydano antologię „Entitled Keychains & Snowstorms: The Soft Cell Story”. Duet po raz ostatni w swojej karierze wystąpił we wrześniu 2018 r. w Londynie. Koncert został wyprzedany do ostatniego miejsca.

Almond to niezwykle barwna postać. Pochodzący z Southport (północna Anglia) Marc jako nastolatek pracował, śpiewając w teatrze oraz wesołym miasteczku. Już podczas studiów starał się łączyć swoje artystyczne fascynacje: pop z kabaretem, film z muzyką eksperymentalną. W trakcie jednej z wypraw do Londynu poznał Davida Balla, z którym w 1979 r. założył duet Soft Cell. Od tej pory muzyka popularna już nigdy nie była taka sama.

Solowa kariera artysty to ponad dwadzieścia albumów, niezliczone koncerty i wypracowanie własnego, unikatowego stylu. Marc podjął również tak ryzykowną decyzją jak zamieszkanie w Moskwie, gdzie tworzył wraz z rosyjskim muzykiem Andriejem Samsonowem projekt „Heart on Snow”. Muzyka, jaka powstała to utwory dedykowane ludowi rosyjskiemu, inspirowane folkiem i romansami cygańskimi. Moskiewska prasa nazwała Almonda „adoptowanym synem Rosji”.
Powracając do Londynu i występując w słynnym Teatrze Almeida zyskał niezwykle pochlebne opinie. To był prawdziwy renesans dla Almonda, który został przerwany poważnym wypadkiem motocyklowym. Ponowna nauka śpiewu oraz odzyskanie pewności siebie zajęły wokaliście ponad rok.

Przez lata zgromadził imponujące portfolio muzycznych współpracowników: Tony Visconti, Gloria Jones, Dusty Springfield, Nick Cave, Siouxsie, Nico, Jools Holland, Bronski Beat, Rosenstolz, John Cale, David Johannson, Kelli Ali, Current 93, Coil, PsychicTV, Antony and the Johnsons, Baby Dee, Little Annie, Matt Johnson, Jim „Foetus” Thirlwell, Ferry Corsten, Ian Anderson czy ikony z lat 60.: Gene Pitney i PJ Proby. Płyty Marca cieszyły się i cieszą nadal ogromną popularnością, wydał dwie autobiografie oraz trzy zbiory wierszy. Almond może również poszczycić się wieloma branżowymi nagrodami. Założył również własną firmę, produkującą przede wszystkim muzykę do filmów i spektakli. Mimo tak wielu działań wokalista nigdy nie popadł w rutynę. Jego twórczość łączy pozornie odległe od siebie style. Zawsze również zawiera elementy ciągłego poszukiwania oraz niespełnienia.

„Festiwal Soundedit funkcjonuje doskonale od dwunastu lat, przede wszystkim dzięki wsparciu partnerów medialnych, technologicznych i współorganizatorów. Nie kryjemy zadowolenia, że dzięki podpisanej umowie z Łódzkim Centrum Wydarzeń, Soundedit ma zapewniony stabilny rozwój przez kolejne trzy lata” – mówi Maciej Werk, dyrektor Festiwalu.

W roku 2020 Festiwal Soundedit odbędzie się od 22 do 25 października w Łodzi. Bilety na festiwalowe wydarzenia można kupić w kasie Klubu Wytwórnia (ul. Łąkowa 29, tel.: +42 639 55 55, bilety@wytwornia.pl), w sieci salonów: Empik, Media Markt, Saturn oraz na stronach bilety24.pl i ticketmaster.pl. Pierwsza pula wejściówek na koncert Marca Almonda jest już w sprzedaży. Bilet kosztuje 90 zł.

I Am The Sound! – jestem brzmieniem. Jestem dźwiękiem. Jestem muzyką. Zapraszamy na 12. edycję Soundedit, zapraszamy do Łodzi!

Pt sty 31, 2020 16:09 pm Zobacz profil WWW

Post Re: Soundedit 2020
Całkiem dobry rok! Przynajmniej dla mnie. Nick Cave teraz Marc Almond. Super!!! Dzięki za info.

Pt sty 31, 2020 21:50 pm Zobacz profil

No to teraz chyba jasne, że Marc Almond nie zagra w tym roku w Łodzi :(

Cz paź 08, 2020 15:05 pm Zobacz profil WWW

Masz jakaś oficjalną wiadomość czy wróżysz?

Cz paź 08, 2020 22:40 pm Zobacz profil

A pytasz boś zainteresowany tylko samą odpowiedzią czy wyjazdem na Soundedit? Dzwoń do Marca to się dowiesz... Powodzenia :)

Pt paź 09, 2020 0:31 am Zobacz profil

O koncert Podsiadły nie pytam bo mam to w du/p/ie. Pytam o Migdała bo mam hotel zabukowany i jak nie odwołam zaraz to będę w plecy. Stąd moja troska o rzetelną informację a nie o fusy i pobożne życzenia Pana Feniksa.

Dzwoniłem. Nie odbiera telefonów z Polski.

Pt paź 09, 2020 22:57 pm Zobacz profil

Ale przecież na stronie Marka na liście koncertów nie ma nic na ten rok...

So paź 10, 2020 23:29 pm Zobacz profil

Na stronie Marca od jakiegoś czasu nie było aktualizacji, więc to nie jest żaden wyznacznik. Co do festiwalu to będzie info zapewne tuż przed ;)

N paź 11, 2020 0:10 am Zobacz profil WWW

Pytam po raz kolejny czy ciebie to bawi? WYbierasz sie?

Pn paź 12, 2020 0:03 am Zobacz profil

Organizator twierdzi że na dzień dzisiejszy się obędzie. Więc jak się odbędzie to się pojawię. Chociaż można mieć sporo wątpliwości przy obecnej sytuacji.

So paź 17, 2020 0:42 am Zobacz profil WWW

Pan Werk sięga dna. Wykasowane zostały posty z moimi pytaniami w temacie jak również zablokowano mi pisanie. Jeśli dojdzie do skutku w co wątpie jest to mój ostatni soundedit. Profesjonalność na poziomie przedszkola.

So paź 17, 2020 21:03 pm Zobacz profil

Organizatorzy kilkukrotnie powtarzali, że wszystko na razie odbywa się z planem, tj. koncert się odbędzie. Logika wskazuje, że pewne rzeczy mogą zmienić się w ostatniej chwili (np. zakaz lotów, nałożenie obowiązkowej kwarantanny tu lub w Wlk Brytanii, rządowe zakazy dotyczące odbywania się koncertów z publiką itp.) i pewnie dlatego komunikacja jest taka, a nie inna, pewnie również z tego powodu Almond na razie nie afiszuje się z tym koncertem. Rozumiem, że logistyka osób spoza Łodzi wymaga pewnego zaangażowania, ale sugerowałbym więcej zrozumienia w tych trudnych dla wszystkich czasach.

N paź 18, 2020 10:56 am Zobacz profil

NO bez jaj. A czemu sie Pan Marc miałby nie afiszować z tym koncertem? POtajemnie zagra czy co? Absolutnie nie mam zrozumienia organizatoró chciwych na kase. Sytuacja jest jaka jest i trzeba dac znac jak najszybciej na czym stoimy. Bo nie zwrócicie mi pru stów za hotel jak przyjdzie co do czego. Dla mnie obecna sytuacja nie pozwala na zorganizowanie tego koncertu więc będę sie domagał zwrotu za bilet. Tym bardzie, ze do sotatniej chwili walicie w pręta żeby wam sie moneta zwróciła a sądze, że więcej niz 30% kwitów się nie sprzedało.

Jesli polecicie w ch.... to będzie wasz ostatni soundedit. No chyba , ze dM sciagniecie :)

N paź 18, 2020 22:59 pm Zobacz profil

tak dla jasności, nie jestem w żaden sposób związany z organizatorami Soundedit, więc ta liczba mnoga jest nie na miejscu.
Resztę treści z litości pominę milczeniem

Pn paź 19, 2020 12:11 pm Zobacz profil

No to po co się odzywasz jak jestes z Łodzi. Ciebie problem nie dotyczy. A ja owszem takowy mam i oczekuje odpowiedzi i decyzji a nie zwodzenia i pitulenia, ze wszytsko jest git. A nawet tego nie potrafią przyznać tylko kręcą.

Pn paź 19, 2020 23:23 pm Zobacz profil

Takie info podano ze strony organizatora:

"Z głębokim żalem informujemy, że nasz koncert musi być odwołany w związku z faktem, że jeden z członków zespołu wykazuje symptomy Covid-19, co w sytuacji aktualnego zagrożenia uniemożliwia nam podróżowanie.Chcę przeprosić wszystkich moich fanów i mam nadzieję, że kiedy to wszystko się skończy, wrócimy, aby występować w Polsce.Proszę, uważajcie na siebie i dbajcie o siebie nawzajem."
Marc Almond

Było do przewidzenia, że na przyszły rok przerzucą.

Wt paź 20, 2020 11:43 am Zobacz profil WWW