SYNTH-POP GOES BERLIN 17./18.02.2017 
Autor Wiadomość

Post SYNTH-POP GOES BERLIN 17./18.02.2017
SYNTH-POP GOES BERLIN
17./18. Februar 2017

Kesselhaus
Knaackstr. 97
10435 Berlin

mit:
MESH
DE/VISION
FORCED TO MODE
BEBORN BETON
EMPATHY TEST
FORCED MOVEMENT
NINA
ADAM IS A GIRL
und vielen weiteren

Obecny na pewno :D

Śr lis 02, 2016 13:21 pm Zobacz profil WWW

Post Re: SYNTH-POP GOES BERLIN 17./18.02.2017
Obrazek

Dochodzą Beyond Obssesion oraz M.I.N.E. i Sono ;)

Śr lis 30, 2016 20:09 pm Zobacz profil WWW

Plan na oba dni ;)

Piątek, 17.02.2017:
DE/VISION
FORCED TO MODE
BEBORN BETON
EMPATHY TEST
NINA

Sobota, 18.02.2017
MESH
SONO
M.I.N.E. (feat. Marcus Meyn (CAMOUFLAGE))
FORCED MOVEMENT
BEYOND OBSESSION
ADAM IS A GIRL

Wt gru 06, 2016 15:36 pm Zobacz profil WWW

Freitag, 17.02.2017:
23.20 h DE/VISION
22.00 h FORCED TO MODE
21.05 h BEBORN BETON
20.15 h EMPATHY TEST
19.30 h NINA
19.00 h Einlass

Samstag, 18.02.2017:
23.20 h MESH
22.00 h SONO
21.00 h M.I.N.E. (feat. Marcus Meyn (CAMOUFLAGE))
20.05 h FORCED MOVEMENT
19.15 h BEYOND OBSESSION
18.30 h ADAM IS A GIRL
18.00 h Einlass

Pt lut 03, 2017 9:40 am Zobacz profil WWW

Tydzień minął, wiec można pozbierać myśli po festiwalu ;)

Ogólnie cała impreza na plus, chociaż można było lepiej dobrać skład zespołów. A szczególnie akustyka dawała się we znaki. Przy piątku basy doprowadziły mnie (i nie tylko) do silnego bólu głowy. Raz bywało za cicho, raz za głośno. Mocno też wpłynęło to na odbiór muzyki. Co nie jest normą przy wielu niemieckich imprezach.
A teraz co do konkretów:

NINA - miałem okazję widzieć wcześniej przy okazji trasy Mesha 2 lata temu. Zdania nie zmieniłem - totalnie nijaki electro-pop. Ogólnie strata czasu.

Empathy test - występ pełen energii, a setlista nastawiona na nowe single, które wydają przy okazji kolejnego legu trasy z Meshem :) Sam singiel "By my your side" został wyprzedany tuz po ich koncercie. więc samo to świadczy o dobrym odbiorze przez publikę. Jedyny minus to, że czasem Isaac śpiewał mniej czysto i miejscami poza rytmem.

Beborn Beton
- kto widział, ten wie że zawsze dają z siebie 100% na koncertach i żywiołowo reagują na publikę. Sama setlista ustawiona jeszcze pod ostatni album, który jeszcze długo będą promować. Po koncercie można było ich wszędzie spotkać by porozmawiać czy zrobić wspólną fotkę.

Forced to mode - pierwszy raz widziałem ten cover band. Występ bardzo profesjonalny, a dodatkowy smaczek taki, że graja kawałki dM do czasów SOFAD, więc często coś czego nigdy na żywo byśmy nie usłyszeli. Plus taki, że nie próbują wszystkiego kopiować 1:1, tylko zachowują swoje podejście. Ciekawa propozycja dla tych, co czekają na nowa trasę Depeche Mode, a chcą też również nostalgicznie wspominać starsze czasy.

De/Vision - przy tym akurat miałem dylemat. W tym samym czasie grało Vomito Negro w Berlinie, ale postanowiłem dać szansę Niemcom z uwagi że nie widziałem jak się prezentują na nowej trasie. I żałuje. Nowy album kiepsko pasuje na scenę mimo grania wersji extended "Essence". Same aranżacje pasowały bardziej na koncert dla fanclubu niż porwania nowych słuchaczy. Mimo puszczania oczka propozycją nowego gitarzysty/klawiszowca wciąż grają bardzo bezpiecznie. O ile to sie sprawdzało przy trasie 25-lecia, gdzie stare utwory same sie broniły, tak tutaj oddali pole bez walki. A szkoda.

Adam is a Girl - świeża kapela, która podobnie jak Empathy Test wybija sie przy okazji trasy Mesha czy D/V. Sama muzyka ciekawa, choć niezbyt innowacyjna. Chłopakom z Mesha sie podobało, gdyz z uwagą oglądali cały występ. Sam jestem ciekaw co dalej zaprezentują.

Beyond Obssesion - najbardziej kiczowata kapela na całym tym feście. Słuchanie tego to jak And One w najgorszym wydaniu. Nie warto dawać nawet szansy.

Forced Movement - kapela zupełnie bez polotu. Nie dziwi mnie, że jak zagrali cover Depeche Mode kiedyś, to dostawali propozycje by robili to częsciej, aż przez przypadek zostali cover bandem, co w sumie wychodzi im najlepiej. Jedyny plus dla perkusisty.

M.I.N.E. - długo im idzie nagrywanie debiutanckiego krążka, na żywo z kwartetu zrobiło sie trio i wciąż grają przeboje Camouflage :) Czy to dobrze? Nie osądzam. O ile nowy materiał nie robi większego wrażenia, to zawsze można posłuchać Camou, bo nie zapowiada sie byśmy na długi czas mieli inną okazję niż w projekcie M.I.N.E

Sono - wciąż nie wiem czemu zapraszają ich na takie festiwale chociaż grają bardziej klubową muzykę. Akurat tym występem do mnie nie trafili, choć widziałem ich w lepszych warunkach. Może kwestia innego klimatu i nagłośnienia, bo w Berlinie sporo mi się zlało w jedną całość.

Mesh - koncert jak zawsze na poziomie, chociaż krótszy ze wględu na ramy festiwalu. Był nagrywany 5 kamerami, na razie na próbę, ale zobaczymy co z tego materiału wyjdzie. Ogólnie to jednak była największa gwiazda Synth-pop Goes Berlin patrząc na rekacje publiki :)

Obrazek

N lut 26, 2017 16:37 pm Zobacz profil WWW

Super kawałek, wreszcie melodyjny, nieprzekombinowany synthpop z klimatem.
Przypomniało mi się odkrywanie klasycznych zespołów z przełomu wieków.

N kwi 02, 2017 0:44 am Zobacz profil