Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 353 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18  Następna strona
Martin Gore - MG 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 29, 2004 17:51 pm
Posty: 717
 
Post Re: Martin Gore - MG
"Howler"



Cz sty 07, 2021 10:58 am Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 21, 2005 18:17 pm
Posty: 2114
Lokalizacja: Łódź
 
Post Re: Martin Gore - MG
To, jak ten utwór się rozkręca, przypomina mi Welcome to my world.
A jak już się rozkręci, to melodia jest świetna.


Pt sty 08, 2021 11:53 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 20, 2010 15:36 pm
Posty: 383
Lokalizacja: Małopolska
 
Post Re: Martin Gore - MG
michaŁ napisał(a):
To, jak ten utwór się rozkręca, przypomina mi Welcome to my world.
A jak już się rozkręci, to melodia jest świetna.


masz racje

ja jak zacząłem słuchać to se myśle .... ja pitole ... tragedia !
a potem coraz lepiej i lepiej
:-)


Pt sty 08, 2021 16:32 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 09, 2017 10:21 am
Posty: 59
 
Post Re: Martin Gore - MG
Te nowe "utwory" to jakiś żart. Martin Pierd Gore zrobił to na kiblu na smartfonie. Coś takiego robię w FL Studio w godzinę, wystarczy parę darmowych VST. Idę sobie puścić The Sun and the Rainfall. Przy tych obecnych gniotach, to arcydzieło. Martinek od 23 lat robi śmieci. It's No Good...


Śr sty 13, 2021 14:52 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 29, 2004 17:51 pm
Posty: 717
 
Post Re: Martin Gore - MG
Kolejny, krótki wywiad z Martinem na temat nadchodzącego albumu, tym razem w radiu BBC 6 Music (słuchać mniej więcej od 1:46,00).

https://www.bbc.co.uk/sounds/play/m000r5rs


Wt sty 19, 2021 13:45 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 29, 2004 17:51 pm
Posty: 717
 
Post Re: Martin Gore - MG
"Howler" - oficjalne video

https://www.youtube.com/watch?v=osewmILqfck


Cz sty 28, 2021 19:28 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 24, 2007 20:46 pm
Posty: 614
Lokalizacja: Poznań
 
Post Re: Martin Gore - MG
Dzisiaj premiera EP-ki tymczasem pojawiło się ciekawe info w sprawie wydania japońskiego: otóż tam CD ukaże się w kwietniu i ma zawierać dodatkowe utwory. Szczegóły zostaną ogłoszone wkrótce.

Jeśli ktoś zna japoński to może sobie o tym poczytać tutaj :D :

https://trafficjpn.com/news/mg-3/?fbcli ... mJCFRYBk84


Pt sty 29, 2021 12:11 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 29, 2004 17:51 pm
Posty: 717
 
Post Re: Martin Gore - MG
Pełne "The Third Chimpanzee" do odsłuchania m.in. na Youtube:

https://www.youtube.com/playlist?list=O ... DbjPc--vw4

Wywiad w "Rolling Stone", w którym Martin mówi m.in. o planach na najbliższą przyszłość.

https://www.rollingstone.com/music/musi ... e-1119004/


Pt sty 29, 2021 12:34 pm Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Cz mar 30, 2006 10:06 am
Posty: 379
Lokalizacja: DMielec
 
Post Re: Martin Gore - MG
Witam
Dzis tuz po godz 11 plytka juz smigala w odtwarzaczu,bylem sceptycznie nastawiony, na szczescie juz po pierwszym odsluchu duzo lepiej niz myslalem,zdecydowanie lepiej niz poprzednik MG-MG,trackow mniej ale za to bardziej czuc jakas melodie i dzwieki nie zlewaja sie w 'pierdy',dla mnie numero uno Kapucyn czyli nr.3 na epce,cos wyciagniete chyba z NLMDA(agromix) tak mi sie kojarzy,generalnie ok fajnie sie to slucha na wolnych glosnikach zobaczymy jak na sluchawkach pewnie jeszcze cos wychwyce,pzdr


Pt sty 29, 2021 21:01 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 24, 2007 20:46 pm
Posty: 614
Lokalizacja: Poznań
 
Post Re: Martin Gore - MG
Też oddaję głos na Kapucyna - małpa nr 1

O ile poprzednia pełnowymiarowa płyta MG kojarzyła mi się z jakimś przemierzaniem bezkresów kosmosu i/lub apokaliptycznych pustkowi, to nowa ep-ka za sprawą tej całej małpiej otoczki wywołuje we mnie skojarzenie z krótką wycieczką po dzikiej cyberdżungli !


Pt sty 29, 2021 22:46 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 05, 2009 16:19 pm
Posty: 853
 
Post Re: Martin Gore - MG
Podpisuję się pod tą opinią. Otoczka projektu jest tutaj nie bez znaczenia. Jest lepiej niż na poprzednim albumie.


So sty 30, 2021 11:04 am Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 08, 2012 16:41 pm
Posty: 222
 
Post Re: Martin Gore - MG
jako minimal może być.. dla mnie jednak brakuje melodii. Howler cały czas siedzi mi w głowie, chociaż nic tu skomplikowanego nie ma


So sty 30, 2021 17:54 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 05, 2009 16:19 pm
Posty: 853
 
Post Re: Martin Gore - MG
Jeśli mam ochotę do czegoś wracać, to do Vervet (wyszedł z tego całkiem hipnotyczny kawałek, lubię rzeczy tego typu) i Howler, gdzie druga część utworu faktycznie ma potencjał.


So sty 30, 2021 23:08 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 11, 2005 10:45 am
Posty: 1803
Lokalizacja: Gdańsk / Underneath the Stars
 
Post Re: Martin Gore - MG
Ta płyta pokazuje, że w przypadku albumów Depeche Mode osoba producenta nie ma praktycznie żadnego znaczenia. Na "szympansiej epce" w zasadzie słychać te wszystkie brzmienia, jakie pojawiły się na płytach DM w XXI wieku.


N sty 31, 2021 23:30 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 24, 2007 20:46 pm
Posty: 614
Lokalizacja: Poznań
 
Post Re: Martin Gore - MG
No chyba jednak mocno przesadzasz. Jeśli wg Ciebie ta 23-minutowa miniatura muzyczna prezentuje jak to ująłeś w zasadzie wszystkie brzmienia jakie pojawiły się na albumach od Excitera do Spirita to trudno poważnie traktować taką opinię. Owszem, też miałbym parę zastrzeżeń do produkcji DM z tego wieku, ale zachowajmy jednak choć trochę miary.


Pn lut 01, 2021 10:09 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 11, 2005 10:45 am
Posty: 1803
Lokalizacja: Gdańsk / Underneath the Stars
 
Post Re: Martin Gore - MG
Jak uważasz. Faktycznie, "Excitera" z tego bym wyłączył, ale słuchając tych nowych utworów Martina bez przerwy mam wrażenie, że już gdzieś to słyszałem. Nie pod względem melodycznym a brzmieniowym. Na moje "ucho" produkcja MG zrealizowana w domowym studiu niewiele odbiega od tego, co zrobili (?) Hiller i Ford.


Pn lut 01, 2021 11:40 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 24, 2007 20:46 pm
Posty: 614
Lokalizacja: Poznań
 
Post Re: Martin Gore - MG
Zgadzam się, że na EP-ce znajdują się brzmienia, które mogą się kojarzyć z ostatnimi albumami DM, ale absolutnie nie zgodzę się że na EP-ce spotkamy wszystkie brzmienia z albumów DM. Po prostu na albumach - co by o nich nie mówić - dzieje się znacznie więcej niż na tych kilku instrumentalach Martina.
A nowa propozycja Martna mimo wszystko ma w sobie nieco świeżości w porównaniu do DM. Oczywiście to żadne arcydzieło, ale całkiem przyjemna i ciekawa wprawka muzyczna.

Swoją drogą jeśli chodzi o produkcję ostatnich albumów DM to wychodzi na to, że zespół miał swoją wizję jak to ma brzmieć i każdy producent posłusznie to wykonał. A że my wolelibyśmy inaczej...
Domyślam się, że generalnie chodzi Ci o całe to twardsze, surowe, chropowate i mniej czy bardziej przesterowane brzmienie. Też nie jestem tego entuzjastą, ale najwyraźniej tego chcieli autorzy.


Pn lut 01, 2021 12:29 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 24, 2007 20:46 pm
Posty: 614
Lokalizacja: Poznań
 
Post Re: Martin Gore - MG
Czy ktoś już zakupił CD ? Podobno jest jakoś źle zaprojektowana okładka i trudno wyjąć CD bez uszkodzenia koperty.


Pn lut 01, 2021 14:51 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Cz mar 30, 2006 10:06 am
Posty: 379
Lokalizacja: DMielec
 
Post Re: Martin Gore - MG
potwierdzam,sam meczylem sie chyba z 10 min. zanim udalo mi sie wyciagnac wewnetrzny kartonik no i nie obylo sie bez uszkodzenia niestety :evil: :evil: :evil:


Pn lut 01, 2021 15:24 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 29, 2004 17:51 pm
Posty: 717
 
Post Re: Martin Gore - MG
memphissto napisał(a):
Czy ktoś już zakupił CD ? Podobno jest jakoś źle zaprojektowana okładka i trudno wyjąć CD bez uszkodzenia koperty.


Właśnie wymęczyłem się z wyciągnięciem CD. EP'ka wydana jest w tekturce, sama płyta jest w kolejnej tekturce, która w pewnym momencie trafia na bardzo duży opór. Łapiąc dwoma palcami za krawędzie u wylotu nie sposób tekturki z płytą wyciągnąć, ale u mnie po włożeniu jednego palca dość głęboko, dociśnięciu tekturki z CD i pociągnięciu wychodzi razem z palcem bez większych oporów.


Pn lut 01, 2021 16:20 pm Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 353 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team