Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 264 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 14  Następna strona
Dave Gahan - Hourglass 

Wybierz najlepszy, wybór uzasadnij...
Saw Something 34%  34%  [ 102 ]
Kingdom 9%  9%  [ 27 ]
Deeper And Deeper 10%  10%  [ 30 ]
21 Days 3%  3%  [ 8 ]
Miracles 3%  3%  [ 9 ]
Use You 8%  8%  [ 25 ]
Insoluble 5%  5%  [ 16 ]
Endless 5%  5%  [ 15 ]
A Little Lie 14%  14%  [ 42 ]
Down 7%  7%  [ 22 ]
Liczba głosów : 296

Dave Gahan - Hourglass 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 06, 2007 21:57 pm
Posty: 920
Lokalizacja: Łódź
 
Post 
Płyta bardzo dobra.Może troszkę podobne do siebie strony b singlii.
The best song:Endless

Ja jestem ciekaw jakie piosenki Gahan przygotuje na nową płytę DM,bo jesli takie jak na klepsę to płyta będzie Gites Wyczes. :D


Cz sty 10, 2008 20:49 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 24, 2007 8:17 am
Posty: 209
Lokalizacja: Bydgoszcz/Gruczno/Świecie
 
Post 
bartekdm napisał(a):
nie zgodzę się z tym. 10 to idealna liczba, a biorąc pod uwagę słabość Endless, to mogłoby być jeszcze o jeden mniej :P

płyta bardzo dobra :8): dość powiedzieć, że odstawiłem albumy DM na rzecz Gahana :D ciekawe tylko, na jak długo - i właśnie, dopiero wówczas okaże się, jaką naprawdę moc ma Klepsydra :)



"Endless" nie jest wcale takie złe... :) Prędzej "Miracles" powinno iśc w odstawkę :P Ale Ja i tak będę trzymałą się stwierdzenia,że 10 utworów to zdecydowanie za mało :P Czuję pewien niedosyt...


Pt sty 11, 2008 8:35 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 21, 2003 13:51 pm
Posty: 1279
Lokalizacja: Białystok
 
Post 
o ile przy PTA szybko doszedłem do 100 przesłuchania, to przy Hourglass ciężko mi dojść do 10 - jakoś nie mogę się zmusić...


Pt sty 11, 2008 11:08 am Zobacz profil
 
Post 
Po kilku przesłuchaniach dochodzę do wniosku, że smętna ta płyta jakaś. Próżno szukać dźwięku, który by poderwał tyłek z krzesła. Może Deeper and Deeper jeszcze, choć w moim osobistym rankingu spadło znacznie.
Jedyna trójka, która mnie urzeka to Saw Something - niezmiennie od samego początku, Insoluble - z każdym przesłuchaniem coraz mocniej i Down - bardzo dobre zakończenie albumu.
Z przykrością muszę stwierdzić, że Miracles to najsłabszy punkt programu i kiedy się rozpoczyna to zwyczajnie wciskam przycisk "dalej".


Cz sty 17, 2008 12:57 pm

Dołączył(a): Pt sty 11, 2008 11:05 am
Posty: 35
Lokalizacja: z daleka
 
Post 
Miracles - kojący, piękny, odprężający... :)


Cz sty 17, 2008 15:16 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 15, 2006 22:01 pm
Posty: 178
Lokalizacja: Silezia Obecnie:nieobecny
 
Post 
no wlasnie zaczynam przelsuchiwac dokladniej album i jak na razie przy miracles najczesciej daje repeat. fajny bardzo tak jak piszesz kojacy i swietny tekst


So sty 19, 2008 18:38 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 09, 2003 8:15 am
Posty: 461
Lokalizacja: Bydgoszcz
 
Post 
Wreszcie zdecydowałem się sięgnąc po nowe dzieło Gahana, późno ale jakos mnie nie ciągneło. Po "papierowych potworach" nie mogłem spodziewac sie zbyt wiele od kolejnych wydawnictw.
W skrócie: tak monotonnej płyty, zupełnie pozbawionej jakiejkolwiek dzwiękowej dramaturgii, o zerowym poziomie melodyjności nie słyszałem od dawna. Wychwalana elektronika brzmi dla mnie jak zlepek dzwięków z najtanszego programu do tworzenia muzy.
Płyta jest koszmarnie nudna, Gahan nie robi ani kroku do przodu na tym wydawnictwie. Po raz kolejny wydał coś co mozna posłuchać ale nic z tego nie pozostaje w pamięci.
Panie Gahan, zbieraj zabawki i jedz juz do SantaBarbara. W studio czeka ktos kto z z pańskiego wokalu i pomysłów na muze stworzy konkretną miksture!


Pt lut 01, 2008 18:12 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 03, 2006 20:04 pm
Posty: 13
Lokalizacja: Zabrze
 
Post 
Nie wiem ile razy słuchałeś tej płyty. Ja zazwyczaj tak po trzecim przesłuchaniu zaczynam oceniać.(oczywiście pewne rzeczy wyłapuję wcześniej) Z płytą Gahana było tak, że po pierwszym i drugim razem stwierdziłem "no jeszcze zobaczymy" po kolejnym(czy też kolejnych) przesłuchaniu swierdziłem "co to kurde jest?" Tyle siedzenia w studiu i gadania o płycie, a tu takie nijakie coś... Pewnego pięknego dnia dałem tej płycie jeszcze szanse i... niespodzianka :) To wcale nie jest złe, a wręcz przeciwnie! Pod względem czasu na wpadnięcie w ucho ta płyta była więc dla mnie trochę inna niż zwykle i myślę, że trzeba jej dać trochę czasu. Jestem prawie pewny, że po jeszcze kilku przesłuchaniach zmienisz zdanie, bardziej lub mniej zdecydowanie, ale jednak na plus. Chyba, że to rzeczywiście płyta, która zupełnie nie trafiła w Twój gust lub ma to dziwne "coś", co się zdarza. U mnie(ja wiem, że to straszne ;) ) tak jest z SOFAD. Ale na usprawiedliwienie SOFAD Live to już zupełnie inna bajka:)

P.S. Papierowe potwory do mnie nie przemówiły. Jak sobie na początku ją posłuchałem, tak od tamtej pory leży sobie gdzieś w szufladzie(poza jednym dniem wyjątku). Dnem bym jej nie nazwał, ale nie ciągnie mnie do niej. Między nią, a Klepsydrą jest przepaść. (oczywiście Violator to to nie jest ;) ) Jeśli nowe DM ma być od niej lepsze, to czekam z jeszcze większą niecierpliwością, jeśli zaś będzie gorsze, to wcale się bardzo nie zdziwię.


N lut 03, 2008 7:50 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 09, 2003 8:15 am
Posty: 461
Lokalizacja: Bydgoszcz
 
Post 
Oczywiście nie wydaje wyroku po jednym przesłuchaniu. Próbowałem podejsc w kilku wersjach,m.in. jadąc wczesnie rano do pracy oraz słuchając wieczorem na słuchawkach. Tak na poważnie: płyta naprawde jest słaba, zastosowanie kilku brudnych, elektronicznych dzwieków nie powoduję u mnie zachwytów. Raczej mam wrażenie przekombinowania, niezdecydowania, kompletnego braku pomysłu na dzwięk oraz tekst.

Jakis czas temu pożyczyłem znajomemu (juz dawnemu) PaperMonsters, płyta juz do mnie nie wróciła, jakoś nie żałowałem. Pytanie: kto chce teraz pozyczyć ode mnie Hourglass?? :wink:


N lut 03, 2008 10:03 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 08, 2003 23:22 pm
Posty: 975
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
 
Post 
UNGA mam podobne odczucia.... płyta dosłownie bez przysłowiowych "JAJ". To co ma na tym albumie, do zaprezentowania Pan Gahan do mnie jakoś nie dociera. OK - Minimalnie poruszyły mną w sposób pozytywny Endless oraz naprawdę fragmentami A Little Lie czy Down - co do reszty, to dla mnie jej poprostu NIE MA.
A szkoda...


N lut 03, 2008 12:06 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 05, 2007 15:28 pm
Posty: 443
Lokalizacja: POLSKA/ESPANIA
 
Post 
Ja też tą płytę tak odbieram. Początkowo nie robiła mi wielkiej różnicy w porównaniu z PM, teraz już wiem że jest dużo słabsza od PM. Use You, Deeper and Deeper i Little Lie, to trójka która daje sobie radę, Kingdom też jest O.K. Natomiast Down, 21 Days - przeciętność, a SS, Insoluble, Miracles, Endless - cienizna


N lut 03, 2008 20:22 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 28, 2007 14:09 pm
Posty: 372
Lokalizacja: Gdańsk
 
Post 
Załóżcie klub antyfanów Gahana.


Pn lut 04, 2008 16:32 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 08, 2003 23:22 pm
Posty: 975
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
 
Post 
Nie zamierzam[y] już żadnych FC zakładać - szkoda czasu...
A dlaczego mam niby wypowiadać się inaczej - tylko dlatego bo to jest Gahan :wink: Płyty kompletnie mnie nie bierze i tyle. Porównując do takiego MLG C2 - to Hourglass nawet nie wypada na jej tle BLADO :oops:


Pn lut 04, 2008 17:57 pm Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N paź 02, 2005 0:12 am
Posty: 265
Lokalizacja: Szczecinek/Leeds
 
Post 
Płyta zyskuje po kilku miesiącach zdecydowanie,te kawałki co na początku były nie do przetrawienia teraz smakuje ze smakiem,piękna płyta to jest,znacznie bardziej udana od debiutu.


Pn mar 17, 2008 23:19 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 29, 2008 21:25 pm
Posty: 165
Lokalizacja: Arktyczny Kraków
 
Post 
Use You - jak pisałem w temacie o tym utworze - niczego mu nie brakuje. Dobry do słuchania do tańczenia, mocne elektroniczne brzmienie, idealnie pasujące do Dave'a


Śr mar 19, 2008 17:04 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 21, 2003 22:24 pm
Posty: 22
Lokalizacja: z łona matki
 
Post 
a co tam... bijcie :8):
cała płyta jest dla mnie jak butelka Carlo Rossi - da się wypić... jeśli nie ma nic innego! :? przelewa się przez człowieka, a po kilku przesłuchaniach zostawia lekki niesmak (coś jak kac nad ranem)...
natomiast deeper&deeper mile widziane na depotekach :twisted:


Pt mar 21, 2008 3:27 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 29, 2008 12:05 pm
Posty: 14
 
Post 
ja mam kilka ulubionych piosenek z Hourglass. Np. Deeper and deeper, kingdom i down. uwazam, ze sa swietne, a szczegolnie te dwie pierwsze ; D


Cz mar 27, 2008 13:43 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Wt mar 25, 2008 12:07 pm
Posty: 6
 
Post 
A mi przypadła do gustu ostatnio 'Deeper And Deeper' ;)


Cz mar 27, 2008 16:36 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 01, 2008 19:24 pm
Posty: 838
Lokalizacja: Stare Pole
 
Post 
Wszystkie, a najbardziej Kingdom i Deeper And Deeper


So kwi 05, 2008 18:36 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 06, 2008 20:56 pm
Posty: 9
 
Post 
unga napisał(a):
kto chce teraz pozyczyć ode mnie Hourglass?? :wink:

ja chcę.


N kwi 06, 2008 21:55 pm Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 264 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 14  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team