Depeche Mode - Zobacz wątek - Gwiazdy sceny - depeche mode - Wczesne lata 1981-1993
 




Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 2 ] 
Gwiazdy sceny - depeche mode - Wczesne lata 1981-1993 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 19, 2003 16:22 pm
Posty: 897
Lokalizacja: Wrocław
 
Post Gwiazdy sceny - depeche mode - Wczesne lata 1981-1993
W serii "Gwiazdy sceny" wydawnictwa Anakonda ukazała się kolejna książka związana z Depeche Mode. Autorem pozycji, podobnie jak książki o Dave Gahanie jest Trevor Baker.

Informacja bibliograficzna:
Trevor Baker, "depeche mode - Wczesne lata 1981-1993", seria Gwiazdy sceny, Wydawnictwo Anakonda Sp. z o.o., Warszawa 2013, s. 208

Obrazek

W książce omawiana jest historia zespołu począwszy od roku 1981, aż do okresu promocji płyty "Songs Of Faith and Devotion". Autor bazował na przeglądzie artykułów prasowych, swoich wywiadach przeprowadzonych przy okazji zbierania materiału do książki o Davie Gahanie oraz na materiałach promocyjnych wideo wydanych na zremasterowanych wydaniach płyt DM, wydanych w 2006 roku, a także filmie "Depeche Mode - The Dark Progression" (BBC).

W końcowych rozdziałach ("Posłowie", "Co było dalej?") można znaleźć krótkie wzmianki o dalszych losach DM, po wydaniu SOFAD.

___________
By zorientować się jak mniej więcej wygląda zawartość książki, rozpocząłem lekturę nietypowo - od środka, od rozdziału dotyczącego okresu 1987-1988. Zastanowiło mnie stwierdzenie, iż na koncercie w Pasadenie, 18.06.1988 supportem przed DM, byli... Pet Shop Boys. Byłem dotąd przekonany, że byli to OMD, Wire i Thomas Dolby. Ciekaw jestem, czy w pozostałych rozdziałach trafią się kolejne tego typu niespodzianki...

Po lekturze dwóch rozdziałów zwróciłem uwagę na pewną rzecz, która mi przeszkadza w czytaniu - pisownia wszystkich liczebników słownie. Ja rozumiem, że można od czasu do czasu jakąś liczbę umieścić w tekście w ten sposób, ale pisanie lat w ten sposób w całej książce, doprowadza mnie do stanu irytacji. Nie wiem czemu zastosowano taki zabieg, chyba jedynie z powodu honorarium za liczbę znaków dla tłumacza, albo chęci zapełnienia arkuszy drukarskich spowodowała, że nie użyto cyfrowego zapisu... ale czyta się taki tekst koszmarnie.


So lip 27, 2013 22:25 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 19, 2003 16:22 pm
Posty: 897
Lokalizacja: Wrocław
 
Post Re: Gwiazdy sceny - Depeche Mode - Wczesne lata 1981-1993
Recenzja książki:

http://agaczyta.blox.pl/2013/08/Depeche ... Baker.html


Pt sie 09, 2013 10:08 am Zobacz profil WWW
WyÅ›wietl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 2 ] 


Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team