´╗┐ Depeche Mode - Zobacz w─ůtek - Speak And Spell

Utw├│rz nowy w─ůtek Odpowiedz w w─ůtku  [ Posty: 74 ]  Przejd┼║ na stron─Ö Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Speak And Spell 
Autor Wiadomo┼Ť─ç

Post Re: Speak And Spell
Dla mnie numerem jeden jest "Nodisco", kapitalny numer, kt├│ry bym ch─Ötnie us┼éysza┼é na ┼╝ywo podobnie jak "Dreaming of me", "New life" i "Tora tora, tora. To najmocniejsze strony p┼éyty. A p┼éyta jedn─ů z lepszych w ich karierze.

Pn maja 30, 2011 17:42 pm

Do┼é─ůczy┼é(a): Cz lip 10, 2003 23:10 pm

Peter S napisał(a):
A p┼éyta jedn─ů z lepszych w ich karierze.

de gustibus non est disputandum

Pn maja 30, 2011 18:10 pm Zobacz profil

je┼Ťli zaczyna ci sie podoba─ç "What's Your Name", to wiedz, ┼╝e co┼Ť sie dzieje

"ooooooooooooooooooOOOOOOOOOOOOOOOOAAA !!!!"

So cze 04, 2011 5:09 am

Wczoraj minelo 30 lat od wydania tego debitanckiego albumu DM.
Dziwie sie, ze teraz, w erze boxow i wszelkich deluxow i w szponach EMI nie pokuszono sie na jakies specjalne, jubileuszowe wydanie :o
Podobnie zreszta, jak w zeszlym roku z XX-leciem Violatora. Wiem, ze nie tak dawno albumy mialy swoje reedycje. Ale skoro co chwile ukazuja sie jakies Best Offy (z See You w w trackliscie) lub Remixes-Koszmares, to czemu nie zrobic jubileuszowych wydan albumow?
Mozna by do takiego boxa dac CD, winyla, demowki, wersje koncerowe, instrumentale, a'capella i wielu chetnych by sie znalazlo.

Cz pa┼║ 06, 2011 11:42 am

Do┼é─ůczy┼é(a): Wt cze 14, 2011 13:32 pm

Jest tu jedna perełka TORA TORA TORA, zapowiadała już geniusz DM.

Cz pa┼║ 06, 2011 12:59 pm Zobacz profil

Do┼é─ůczy┼é(a): N maja 07, 2006 16:48 pm

I Photographic jeden z killer├│w koncertowych
http://www.youtube.com/watch?v=D3EU-WBf ... r_embedded
http://www.youtube.com/watch?v=dJQZb51T ... ideo_title
Fotograf 81 http://www.youtube.com/watch?v=1v5DSdeA ... re=related
I 30 lat p├│┼║niej http://www.youtube.com/watch?v=8g4D7vRH ... re=related

Cz pa┼║ 06, 2011 13:34 pm Zobacz profil

Do┼é─ůczy┼é(a): N cze 14, 2009 19:14 pm

Photographic i Puppets to najlepsze kawa┼éki Vince'a oraz Tora!Tora!Tora! Martina z tego kr─ů┼╝ka.
To moje zdanie, pewnie dlatego, ┼╝e s─ů bardziej mroczne od reszty i w klimacie kolejnych p┼éyt.
Podoba mi się wersja Boys Say Go! z trasy '86. Ciekawe, może gdyby Alan popracował nad aranżami do koncertowych wersji, to i What's Your Name? by nas porwało :banana:

Cz pa┼║ 06, 2011 14:26 pm Zobacz profil

Do┼é─ůczy┼é(a): Pt gru 26, 2003 15:23 pm

jedna z częsciej słuchanych przeze mnie płyt DM,

arcadio-trudno si─Ö nie zgodzi─ç-te dwa numery to absolutny top tego albumu,Puppets to jeden z moich ulubionych kawa┼ék├│w DM ever,bardzo niedoceniany numer.Szkoda,┼╝e zamiast beznadziejnego What,s Your name i banalnego Dreaming Of Me kt├│re to utwory wnosz─ů du┼╝o infantylizmu do p┼éyty na album nie wesz┼éy Shout i Ice Machine,mieliby┼Ťmy naprawde album doskona┼éy,i do tego bardzo dojrza┼éy bior─ůc pod uwag─Ö wiek muzyk├│w.

Pn pa┼║ 10, 2011 7:31 am Zobacz profil

Do┼é─ůczy┼é(a): Cz kwi 23, 2009 0:00 am

krzysiek napisał(a):
Szkoda,┼╝e zamiast beznadziejnego What,s Your name i banalnego Dreaming Of Me kt├│re to utwory wnosz─ů du┼╝o infantylizmu do p┼éyty na album nie wesz┼éy Shout i Ice Machine,mieliby┼Ťmy naprawde album doskona┼éy,i do tego bardzo dojrza┼éy bior─ůc pod uwag─Ö wiek muzyk├│w.

Dreaming Of Me nigdy nie wszedł do podstawowej winylowej wersji S&S z 1981 roku.

N pa┼║ 16, 2011 22:29 pm Zobacz profil

I jakby nie dokonac selekcji piosnek z tamtego czasu, nic, ale to nic nie uratuje beznadziejnych tekstow Vince'a. Chyba ze sie zupelnie zignoruje tak istotny czynnik, jak teksty.

Cz lis 03, 2011 14:57 pm

Owszem teksty nie były za wysokich lotów, ale ja sobie tę płytę bardzo cenie. Muzyka może w 90 % inna od typowego brzmienia DM, ale za to lekka i przyjemna i dlatego lubię bardzo ten album. :)

Pn pa┼║ 01, 2012 17:06 pm

Do┼é─ůczy┼é(a): So lut 02, 2013 1:18 am

Wszyscy tu pitu pitu o Delta Machine, wi─Öc mog─Ö przemy─ç tu sw├│j blogowy tekst na temat Speak & Spell. Prawdopodobnie zostan─Ö za te s┼éowa cholernie okaleczony, ale c├│┼╝.. Nie przepadam za t─ů p┼éyt─ů : )

,,O ile we wcze┼Ťniejszych tekstach zachwala┼éem p┼éyty, kt├│re bardzo lubi─Ö, to tu mam ochot─Ö troch─Ö popsioczy─ç. Pierwsza p┼éyta Depeche Mode do ca┼ékiem niedawna stanowi┼éa dla mnie pewnego rodzaju tajemnice. Pozna┼éem ich wi─Ökszo┼Ť─ç p┼éyt, ale pierwszej za nic nie mog┼éem pos┼éucha─ç. W ko┼äcu jednak odwa┼╝y┼éem si─Ö. I jak teraz podej┼Ť─ç do jej oceny... Sam zesp├│┼é jest dla mnie jednym z lepszych jakie s┼éysza┼éem, ale ten album... Kompletnie nie pasuje mi do ich nieskalanego wizerunku. Jest przesi─ůkni─Öty s┼éodko┼Ťci─ů wyciekaj─ůc─ů z tych s┼éodkich brzmie┼ä syntezator├│w. Po ch├│rkach w Just Can't Get Enough czy Boys Say Go! mia┼éem ochot─Ö wyrzyga─ç si─Ö na pod┼éog─Ö. Ale jako┼Ť dotrwa┼éem do ko┼äca...

Jestem pewny, ┼╝e w du┼╝ej mierze te przes┼éodkie i przebojowe brzmienie nagra┼ä jest zas┼éug─ů (???) Vince'a Clarke'a. Jednak nie wolno mu odm├│wi─ç tego, ┼╝e to w┼éa┼Ťnie on wni├│s┼é w pierwszym okresie istnienia, Depeche Mode na listy przeboj├│w, zapewniaj─ůc im do┼Ť─ç du┼╝y sukces. Gdyby nie on prawdopodobnie nigdy nie us┼éyszeliby┼Ťmy o tym zespole. Reszta ch┼éopak├│w nie kwapi┼éa si─Ö za bardzo do komponowania. Mo┼╝e jedynie poza Martinem Gorem, kt├│ry sp┼éodzi┼é Tora! Tora! Tora! czy Big Muff, czyli dwie z niewielu piosenek, kt├│rych mog─Ö s┼éucha─ç na tym albumie. S┼éycha─ç te┼╝, ┼╝e odbiegaj─ů nieco od klimatu reszty p┼éyty. W por├│wnaniu do innych nagra┼ä, s─ů nieco ponure.

Do Speak & Spell nie wracam cz─Östo. Ju┼╝ wol─Ö pu┼Ťci─ç sk┼éadank─Ö Singles 81>85 gdzie mamy co lepsze utwory ze S&S jak New Life czy Photographic. Jest tu kilka rzeczy, kt├│rych mo┼╝na pos┼éucha─ç, ale ca┼éo┼Ť─ç sprawia wra┼╝enie tworu rozmem┼éanego i przes┼éodkiego. S─ůdz─Ö, ┼╝e nast─Öpna p┼éyta pan├│w z Basildon (nagrana bez Vince'a, kt├│ry odszed┼é z zespo┼éu) jest o wiele lepsza, pomimo kilku nalecia┼éo┼Ťci ze Speak & Spell.

Jako┼Ť nie specjalnie pa┼éam si─Ö do tego, ┼╝eby poleci─ç wam te p┼éyt─Ö. Je┼╝eli chcesz j─ů pozna─ç, ryzykuj! Je┼╝eli nie jeste┼Ť co do tego pewny, lepszym pomys┼éem b─Ödzie puszczenie p├│┼║niejszych album├│w, co te┼╝ szczerze polecam."

N lut 03, 2013 0:45 am Zobacz profil WWW

Do┼é─ůczy┼é(a): So sty 21, 2017 0:56 am

HAPPY BIRTHDAY! :fletch:

Lubisz/nie lubisz -niewa┼╝ne - to pocz─ůtek! :nlmda:
https://youtu.be/wkKueyJaA0A

Ostatnio edytowano Cz pa┼║ 05, 2017 22:16 pm przez kama07071, ┼é─ůcznie edytowano 2 razy

Cz pa┼║ 05, 2017 14:03 pm Zobacz profil

Do┼é─ůczy┼é(a): Pn kwi 30, 2012 13:34 pm

Kozak p┼éyta, ┼Ťwietne brzmienie. Mog┼éaby trwa─ç drugie tyle :wink:

Cz pa┼║ 05, 2017 17:45 pm Zobacz profil
Wy┼Ťwietl posty nie starsze ni┼╝:  Sortuj wg  
Utw├│rz nowy w─ůtek Odpowiedz w w─ůtku  [ Posty: 74 ]  Przejd┼║ na stron─Ö Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Kto przegl─ůda forum

U┼╝ytkownicy przegl─ůdaj─ůcy ten dzia┼é: Brak zidentyfikowanych u┼╝ytkownik├│w i 3 go┼Ťci

Nie mo┼╝esz rozpoczyna─ç nowych w─ůtk├│w
Nie mo┼╝esz odpowiada─ç w w─ůtkach
Nie mo┼╝esz edytowa─ç swoich post├│w
Nie mo┼╝esz usuwa─ç swoich post├│w

Szukaj:
Skocz do: