Depeche Mode - Zobacz wątek - Nove DVD: Live in Berlin, Depeche Mode, Delta Machine Tour
 




Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 633 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia strona  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32  NastÄ™pna strona
Nove DVD: Live in Berlin, Depeche Mode, Delta Machine Tour 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 15, 2003 21:40 pm
Posty: 475
Lokalizacja: Szczecin
 
Post Re: Nove DVD: Live in Berlin, Depeche Mode, Delta Machine To
Na forum depmod.com znaleziono 22 grzechy tego wydawnictwa. Dla mnie "hitem" jest to, że DVD 1 jest nagrane w...mono. Chodzi o ustawienia dźwięku audio 2.0 PCM Stereo. Osobiście tego nie sprawdzałem, bo używałem dźwięku 5.1 Dolby Digital.



01 Press sheet states "Blu-Ray CD": there is no such thing
02 2xCD: sticker for tracklist correction
03 2xCD: US pressing without sticker for tracklist correction (but sometimes on cellophane)
04 2xCD: discs state "Audio 1" and "Audio 2": no need to specify it's audio on a CD only release
05 2xCD: it's not mentioned anywhere when and at which arena the concert was recorded
06 2xCD booklet: includes a picture from Bordello Acoustic Session
07 2xCD booklet: 5.1 mix and mastering information wasn't removed
08 Booklet: "***" refers to a song not listed in booklet (refers to Long Time Lie on Delta Machine)
09 Booklet: CD discography miss "SOFAD Live" and "Remixes 2: 81-11"
10 Booklet: Videography miss "Best Of" but includes "Videos 86>98+" (which is not available anymore)
11 Booklet: photos taken with cheap camera / badly printed
12 Box booklet: states "O2 World Forum" instead of "O2 World"
13 Box: no Video BD (not an error but a HUGE mistake!)
14 Box: LIB DVD has mono sound instead of stereo
15 Box: AIB DVD Bordello Acoustic Session: 24 bits audio only (some players can't read that)
16 Box: AIB DVD Bordello Acoustic Session: the 2 tracks are in the wrong order
17 Box: back states "Audio Blu-Ray CD": there is no such thing
18 Box: back states wrong content order compared to individual disc catalogue numbers
19 Box: flip flop in the edge design on Audio 1 & 2 card sleeve and discs
20 iTunes: flip flop release dates
21 Spotify: appeared and disappeard
22 Interview: Anton speaks about "Behind The Wheel" which is not included


Pt gru 12, 2014 10:20 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 02, 2006 10:11 am
Posty: 3050
Lokalizacja: Olsztyn
 
Post Re: Nove DVD: Live in Berlin, Depeche Mode, Delta Machine To
:lol: :? Nie wiadomo czy się śmiać czy płakać. Ale punkt 14 rozwalił mnie na łopatki. MONO??? :shock:


Pt gru 12, 2014 10:35 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 04, 2004 12:50 pm
Posty: 3937
Lokalizacja: Pieńsk
 
Post Re: Nove DVD: Live in Berlin, Depeche Mode, Delta Machine To
Kiedy to ma być w HD na 3Sat ?


So gru 13, 2014 8:58 am Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 20, 2009 23:29 pm
Posty: 1007
 
Post Re: Nove DVD: Live in Berlin, Depeche Mode, Delta Machine To
DziÅ› o 0:00

http://www.3sat.de/programm/?viewlong=v ... aN31&cx=95


So gru 13, 2014 9:40 am Zobacz profil

Dołączył(a): So wrz 19, 2009 18:04 pm
Posty: 13
Lokalizacja: 3miasto
 
Post Re: Nove DVD: Live in Berlin, Depeche Mode, Delta Machine To
nie dzisiaj, tylko 31.12


So gru 13, 2014 10:42 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 26, 2003 18:50 pm
Posty: 612
Lokalizacja: Ostrzeszów / Hamburg / Poznań
 
Post Re: Nove DVD: Live in Berlin, Depeche Mode, Delta Machine To
Ciekawe. Ale w programie zarezerwowano 1h 15 minut. Do tego reklamy. Chyba jakiś skrót.


So gru 13, 2014 19:22 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 20, 2009 23:29 pm
Posty: 1007
 
Post Re: Nove DVD: Live in Berlin, Depeche Mode, Delta Machine To
1. Welcome to my World
2. Walking in my Shoes
3. Precious
4. Should Be Higher
5. Policy of Truth
6. Soothe my Soul
7. A Pain That I´m Used To
8. A Question of Time
9. Enjoy the Silence
10. Personal Jesus
11. Halo
12. Just Can´t Get Enough
13. Never Let Me down Again


So gru 13, 2014 20:40 pm Zobacz profil

Dołączył(a): So wrz 19, 2009 18:04 pm
Posty: 13
Lokalizacja: 3miasto
 
Post Re: Nove DVD: Live in Berlin, Depeche Mode, Delta Machine To
Cytuj:
Ciekawe. Ale w programie zarezerwowano 1h 15 minut. Do tego reklamy. Chyba jakiś skrót.

Pewnie tak, ale powiem inaczej:
"Mój Boże ,żeby tak w jakieś polskiej stacji pokazali koncert to bym się piętami w dupę bił" :lol:
Inna sprawa to czy ktoś pamięta sprawę, gdy parę dni po koncercie na służewcu, w zapowiedzi programu TVN, miał być pokazany ten koncert.Oczywiście go nie pokazano.Dzwoniłem na drugi dzień do tvn i rozmawiałem z jakąś kobietą, która twierdziła że z czymś tam się nie dogadali ,ale pewnie za niedługo i tak ten materiał zostanie wyemitowany.Czy ktoś może wie więcej na ten temat?


N gru 14, 2014 0:41 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 04, 2004 12:50 pm
Posty: 3937
Lokalizacja: Pieńsk
 
Post Re: Nove DVD: Live in Berlin, Depeche Mode, Delta Machine To
Nie ważne kiedy pokaża ważne żeby to było nagrane , w co wątpie i mysle że maja cos w formie trailera.


N gru 14, 2014 9:37 am Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 15, 2005 17:06 pm
Posty: 850
Lokalizacja: Bydgoszcz
 
Post Re: Nove DVD: Live in Berlin, Depeche Mode, Delta Machine To
31.12 godz. 0:00

Też znaleźli sobie porę na emisję :lol:

Program 3sat jest dostępny chyba tylko na satelicie Astra.


N gru 14, 2014 15:47 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lis 22, 2010 13:58 pm
Posty: 64
 
Post Re: Nove DVD: Live in Berlin, Depeche Mode, Delta Machine To
Śmieszy mnie trochę bronienie tutaj niektórych osób tego wydawnictwa. Nie ma co ukrywać, że jest to po prostu słabe. Odkładając na bok już jakość obrazu na DVD, zobaczcie ile to ma błędów. Nawet te idiotyczne napisy na DVD wołają o pomstę do nieba. Błąd w wydruku set listy na tekturce to też jakaś parodia. Takie rzeczy mogą zdarzać się nie wiem zespołom Disko Polo, a nie komuś takiemu jak DM. Czy tak powinno traktować się fanów robiąc z nich idiotów? Chyba raczej nie. Jestem w stanie zaakceptować to, że jednym wystarcza jakość DVD innym, w tym mnie, nie. Ale co pisalibyście gdyby Berlin został wydany tylko na BR, a Anton tłumaczyłby się, że lubi nowy look i nową jakość? Dla mnie to wydawnictwo to jest jawny skok na kasę i robienie sobie jaj nie tylko z fanów, ale i z każdej innej osoby, która chciała zakupić to coś. Spieprzono naprawdę fajną trasę. Dobrze, że jest to wydanie z iTunes, wystarczy wypalić sobie go na BR, albo zrzucić na pena i wpiąć w telewizor i cieszyć się świetną jakością zarówno dźwięku jak i obrazu. A różnica jest kolosalna.


Pn gru 15, 2014 1:17 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 05, 2004 10:01 am
Posty: 2108
Lokalizacja: MÅ‚awa
 
Post Re: Nove DVD: Live in Berlin, Depeche Mode, Delta Machine To
Mnie śmieszy najeżdżanie na Antona dotyczące tego wydania... jakby to on a nie wytwórnia czy Kessler byli odpowiadali za całą szopkę.


Pn gru 15, 2014 10:07 am Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lis 22, 2010 13:58 pm
Posty: 64
 
Post Re: Nove DVD: Live in Berlin, Depeche Mode, Delta Machine To
Chyba nie chcesz powiedzieć że Anton jest bez winy, za to jak to wydanie wygląda. Może i całość odpowiedzialności nie spoczywa na nim, ale też niewinny nie jest. Sam koncert przecież też jest słaby. Klimatu zero (no może jakość DVD dodaje tyle klimatu, że można go jeść łyżkami), montaż NIE PRZEKLINAJ! nie urywa, dźwięk jest okropnie słaby (bez znaczenia czy słucham DVD na słuchawkach czy z kina domowego), jedyne co trzyma jakiś tam poziom to CD i Delata w 5.1 bo miło i przyjemnie się ich słucha.


Pn gru 15, 2014 21:23 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Śr gru 10, 2014 12:36 pm
Posty: 129
 
Post Re: Nove DVD: Live in Berlin, Depeche Mode, Delta Machine To
Jakość dźwięku dla przeciętnego zjadacza chleba jest OK, tutaj bym nie narzekała, nowe aranżacje wypadły świetnie i nawet wokalnie jest dużo przyjemniej niż w Barcelonie. Co jednak uderza to kompletny brak pomysłu. Wplątanie w to wszystko wywiadów było już trochę "świeższe" niż zwyczajowe podejście do tematu, jednak widać, że w pewnym momencie nie wiedziano, jak dalej to pociągnąć - stąd głupi koncept aktorki z 'Halo' chodzącej sobie wśród publiczności (pomysł ciekawy na jeden teledysk, ale w całości filmu to by się wydawało lepsze, gdyby więcej było takich bajerków; zgubił się sens) czy np. bonusy totalnie z kosmosu (piękne, ale niezwiązane z tematem). Ile bym dała za taki koncert, w ramach którego jeden występ byłby puszczony w całości, podczas gdy na bonusach znalazłyby się wszystkie inne zagrane podczas trasy utwory... Oczywiście kosztowałby wtedy 500zł - ale może nie miałby błędu na okładce (wy się śmiejecie, to kiedyś będzie rarytas). Slow, Blue Dress, Behind The Wheel, Secret To The End... Posłuchałoby się tego. Ale po co... Tak czy inaczej, to wydanie i tak będzie miało dla mnie specjalne miejsce w sercu jako pierwsza trasa którą przeżyłam :).

I w ogóle witam wszystkich w moim pierwszym poście ^^.


Pn gru 15, 2014 22:17 pm Zobacz profil

Dołączył(a): So wrz 19, 2009 18:04 pm
Posty: 13
Lokalizacja: 3miasto
 
Post Re: Nove DVD: Live in Berlin, Depeche Mode, Delta Machine To
Cytuj:
Mnie śmieszy najeżdżanie na Antona dotyczące tego wydania... jakby to on a nie wytwórnia czy Kessler byli odpowiadali za całą szopkę.

A jak byłbyś Antonem, to podpisał byś się pod tym?Przecież prawdopodobnie przed wydaniem materiału, doglądał i akceptował, lub nie, to co ma zostać wydane.
Ktoś, nie wiem kto, odpowiedzialny za wydanie tego koncertu, w każdym bądź razie musi mieć bardzo duże problemy ze słuchem, oraz przede wszystkim za wzrokiem.
Niestety, została wydana "kupa", którą jak pisałem wcześniej, zagorzali fani i tak kupią.
Też jestem fanem, ale poziom tego wydawnictwa jest dla mnie nie akceptowalny, uważam że ktoś sobie ze mnie(i nie tylko) zakpił.


Pn gru 15, 2014 22:40 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 20, 2008 6:32 am
Posty: 63
Lokalizacja: Staszów/Rzeszów
 
Post Re: Nove DVD: Live in Berlin, Depeche Mode, Delta Machine To
Cześć dysphoric_mode! :)

Wokalnie to jest to chyba najlepszy koncert od czasów The Singles Tour, a może nawet Devotional. Nie oglądałem jeszcze DVD i sądząc po Waszych komentarzach nieprędko je obejrzę. Ale Audio CD to jak na mój gust klasa sama w sobie. Fantastyczna jakość dźwięku - wreszcie dobry mix i przyzwoity mastering. No i przede wszystkim Dave który wreszcie jest Davem a nie parodią rockmana. Warto nadmienić, że wszystkie utwory z Delty wypadają zdecydowanie na plus. Żywa perkusja oraz bardziej plastyczne brzmienie nadają tym utworom głębi, której tak brakuje albumowym wersjom. Szkoda tylko, że tych utworów z Delty jest tak niewiele. No a oprócz tego trzeba chłopaków pochwalić za odważna decyzję by zagrać APTIUT i Halo w zupełnie zmienionych aranżacjach, co temu pierwszemu wyszło zdecydowanie na dobre (Halo to kwestia dyskusyjna - wersja albumowa nie ma sobie równych, ale czyż ta aranżacje nie jest w końcu jakimś tam powiewem świeżości którego tak bardzo wyczekujemy). Jest jeszcze Policy of Truth, które w mojej opinii nigdy jeszcze nie zostało zagrane tak dobrze.

Chociaż Audio z Berlina jest dużo lepsze niż się spodziewałem i w ogóle jest to dla mnie bardzo duże zaskoczenie to niestety nie wszystko mi się podoba. O tym, że mało jest utworów z Delty już wspomniałem (jak dla mnie mogliby zagrać całą płytę). Boli przede wszystkim brak Higher Love. Ciężko zrozumieć dlaczego nie umieszczono perełki tej trasy. Kiepskie jest też wydanie - kartonowe, 'ekonomiczne' opakowanie ale cena wcale nie jest niska.

Ale ogólnie jest dobrze. Audio CD mi wystarcza i (póki co) nie mam potrzeby oglądania koncertu, szczególnie po Waszych opiniach.


N gru 21, 2014 22:31 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 02, 2006 10:11 am
Posty: 3050
Lokalizacja: Olsztyn
 
Post Re: Nove DVD: Live in Berlin, Depeche Mode, Delta Machine To
7 utworów to mało? :roll: No cóż. Z tym że są to lepsze wykonania niż na płycie, generalnie się zgadzam. Najbardziej na plus wypadło Should Be Higher i Welcome To My World w moim odczuciu. Pain w takiej wersji fajne, ale to jednak nie to co na TTA-to walnięcie na sam początek to było to!!! :twisted: A co do Halo...pewnie nie każdemu się to podoba...ja w zasadzie jestem za, choć na koncerty jednak nadaje się oryginalna wersja. Brak Higher Love? Ja nie płaczę, a to z tej prostej przyczyny, że wersja z 93 jest nie do pobicia i Martin mógłby już sobie darować wykonywanie kawałków, które śpiewa Dave.

Fantastyczna jakość dźwięku? Nie zgadzam się, bo w tym roku wyszły koncertówki które mają o niebo lepszy. A David wokalnie faktycznie daje radę(choć ta jego przewidywalność już chyba pozostanie).


Pn gru 22, 2014 10:27 am Zobacz profil

Dołączył(a): So lis 22, 2014 16:42 pm
Posty: 7
 
Post Re: Nove DVD: Live in Berlin, Depeche Mode, Delta Machine To
Bardzo dobrze slucha sie Angel w wersji koncertowej i jak wiekszosc utworow z Delty.Tu maja to brzmienie.Niektore kawalki a zwlaszcza Angel na plycie brzmi jak demo.Brakuje mi tego ciepla elektroniki i basu.Na plycie wszystko brzmi jakos surowo a na koncertowce bardzo przyjemnie i jest ta ,,glebia".Koncert na CD jest swietny i tyle w temacie nagranie jest bardzo dobre.Czekam na nowe wydanie dvd bo tego do tej pory nie kupilem i nie kupie.Wiem ze kiedys bedzie wznowienie i remastered wiec POCZEKAM!!!!!! :)


Pn gru 22, 2014 13:18 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Śr gru 10, 2014 12:36 pm
Posty: 129
 
Post Re: Nove DVD: Live in Berlin, Depeche Mode, Delta Machine To
Utwory z Delty naprawdę zyskały na żywo; 'The Child Inside' wyszło lepiej niż na albumie, mnie jedynie znużył 'Secret to the end' w Warszawie i nie żałuję, że w Berlinie go nie było, ale brakuje mi za to 'Slow', bo zabrzmiało to genialnie. Tak czy inaczej, po świetnej płycie podczas trasy musieli uwzględnić ją w secie - w sumie to nie SOTU... (marzę o tym, aby kiedyś wrócili do grania utworów z Excitera albo czegoś z Ultry poza 'Home' i 'Barrelem', który i tak brzmi średnio).


Pn gru 22, 2014 16:24 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 20, 2008 6:32 am
Posty: 63
Lokalizacja: Staszów/Rzeszów
 
Post Re: Nove DVD: Live in Berlin, Depeche Mode, Delta Machine To
FM wiadomo że Live in Berlin to nie Made in Japan Deep Purple, ale to przecież żadna ujma :) Ważne, że płyta brzmi co najmniej przyzwoicie i że naprawdę przyjemnie się tego słucha. Faktycznie siedem utworów to nie mało, ale i tak mi brakuje co najmniej kilku (Slow, Broken).
Co do zmienionych aranżacji - tutaj też nie chodzi o to, żeby przebić oryginał tylko żeby zaprezentować coś nowego. I w tym kontekście szkoda Higher Love bo miło byłoby mieć to na oficjalnym wydawnictwie.


Pn gru 22, 2014 18:34 pm Zobacz profil WWW
WyÅ›wietl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 633 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia strona  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32  NastÄ™pna strona


Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team