Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 520 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 26  Następna strona
Black Celebration 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 19, 2006 18:20 pm
Posty: 345
Lokalizacja: Depeche's City
 
Post 
Uwielbiam ten album, bo jest całkowicie nagrany bez użycia "prawdziwych" instrumentów. Cały album jest świetny, ale mnie najbardziej się podobają:
-A Question Of Time
-Stripped
-New Dress
-Black Celebration
-Fly On The Windscreen
-Here Is The House
-It Doestn't Matter Two


Śr sie 30, 2006 10:20 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 03, 2006 11:39 am
Posty: 717
Lokalizacja: WWA
 
Post 
sinner31 napisał(a):
BC jest nierówna? Veto!!!! Album doskonały od początku do końca z subiektywnym wyszczególnieniem Fly on the windscreen, It doesn't matter two & Here is the house.


Dla mnie jest nierówna (subiektywnie... :8): ) , bo gdy słucham BC i potem jescze mroczniejsze FOtW-F a potem wchodzi Mart z " Fragile , like a baby in your arms" to ciężko jest mi się wbić w klimat.


Śr sie 30, 2006 11:10 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 22, 2006 14:06 pm
Posty: 218
Lokalizacja: Warszawa
 
Post 
czy pierwsze dwa wersy A Question of lust tak psują klimat całego BC? :o . Zdziwienie olbrzymie, no ale nie każdego łechce to samo :P


Śr sie 30, 2006 11:55 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 03, 2006 11:39 am
Posty: 717
Lokalizacja: WWA
 
Post 
Oczywiście że nie psują całej płyty , ale ...wg.mnie AQOL nie jest godne bytum na płycie o nazwie BLACK CELEBRATION :P chciałem obrazowo wytłumaczyć.. :8):


Śr sie 30, 2006 12:09 pm Zobacz profil

Dołączył(a): So lip 22, 2006 16:43 pm
Posty: 57
 
Post 
sinner31 napisał(a):
czy pierwsze dwa wersy A Question of lust tak psują klimat całego BC?


Nie tylko pierwsze wersy, ale cały ten numer jest wrzodem na zdrowym organiźmie tego albumu. Nie mam pojęcia, jak ta wręcz mamejowata popowa balladka mogła się tu znaleźć :x Może to żart Marta, może po prostu miał chwilową rozklejkę. Tak czy inaczej - powinien wrzucić wtedy pioseneczkę do szuflady i o niej zapomnieć. Ewentualnie odstąpić ją George'owi Michaelowi :lol: :evil:


Śr sie 30, 2006 12:14 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 22, 2006 14:06 pm
Posty: 218
Lokalizacja: Warszawa
 
Post 
mało tego, że nie wrzucił do szuflady to jeszcze singlem zrobił :lol:


Śr sie 30, 2006 15:57 pm Zobacz profil
 
Post 
Ależcie się czepnęli tego AQOL ;)
Przy słuchaniu BC przylepia się do mnie myśl, że jest to całość, pewien zamknięty obieg i wyrzucenie któregoś z elementów znacznie zuboży czy nawet zakłóci przekaz. Bo może być tak, że:

to jest opowieść o kolejnym czarnym dniu, czarnej uroczystości, której znów jesteśmy świadkami, ale boję się tego, bo...
wszędzie jest śmierć, i jest ona nieuchronna, więc przytul mnie mocno i kochaj się ze mną...
... zatem to co nas łączy to przede wszystkim kwestia pożądania, ale też zaufania
Czasami czuję, że jestem zmęczony sam sobą, ale
kiedy leżę z tobą czuję się dobrze, pomimo tego, że nie ma to znaczenia i trwa tylko chwilę, pozwala mi zapomnieć o życiu...
niczego nie jestem tak naprawdę pewien więc mam obsesję, że kwestią czasu jest zdobycie kolejnej kobiety, tym razem kobiety-dziecka...
... jednak potem powracam do ciebie, prosząc byś oddała się mi całkowicie, obnażyła emocjonalnie, krzyczę o poczucie bliskości.
... to co jest zarazem sprawi, że jest dom, w którym czujemy się dobrze i bezpiecznie i w którym mogę ci wszystko powiedzieć...
czasem nachodzące refleksje prowadzą do spostrzeżenia, że seks nie zawsze idzie w parze z miłością, ale w świecie pełnym nicości ma to jakieś znaczenie, bo tej konkretnej historii którą opowiadam towarzyszy niewinność pierwszego razu.
A skoro ma to zasadnicze znaczenie, to kobieta ubrana w czerń, ktoś kogo uwielbiam i ktoś kto mnie niewoli daje mi ucieczkę od...
świata w którym pełno jest wojen, a ci co mogą zmienić rzeczywistość koncentrują się na mieniu new dress.


Według mnie jest to płyta o lęku przed drugim człowiekiem, przed bliskością i jednak pokonaniu tego stanu, gdyż druga część płyty jest już inna w wymowie..
Rezygnacja z któregoś z punktu programu pozbawiła by ten wywód „ciągu”, dlatego moim zdaniem AQOL musi być na tej płycie :D ;)
Dodatkowo dźwięki pomiędzy utworami, zlewanie się ich niejako w całość mogą wskazywać że jest to jakaś tam kontynuacja myśli..


Śr sie 30, 2006 18:28 pm
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 05, 2004 9:40 am
Posty: 1242
 
Post 
.... najbardziej cenię własną, "autorską" wersję tego albumu, gdzie nie ma A QUESTION OF LUST, a całość kończy BLACK DAY. :)


Śr sie 30, 2006 18:35 pm Zobacz profil
 
Post 
:)
ja z kolei lubię zakończać But Not Tonight, Black Day mi gra na nerwach, ale faktycznie ładnie spina z Black Celebration całość płyty.
Hmm.. no tak, gdyby było Black Day na płycie wróciłby do początku myśli ... ale nie ma :P ;)


Śr sie 30, 2006 18:46 pm
 
Post 
stella napisał(a):
:)
Black Day mi gra na nerwach


dobrze powiedziane :lol:


Śr sie 30, 2006 19:51 pm
 
Post 
zaczynam podejrzewać, że mam kłopoty z podejmowaniem ważnych decyzji :wink:

po dłuższym namyśle: NEW DRESS


Śr sie 30, 2006 19:57 pm

Dołączył(a): So gru 27, 2003 13:09 pm
Posty: 1172
 
Post 
Martin musiał słuchać sporo płyty Camera Obscura Nico & The Faction przed nagraniem Black Celebration.


Pt wrz 08, 2006 10:35 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 09, 2006 13:45 pm
Posty: 499
Lokalizacja: Legnica
 
Post 
@stella - uważam, że Twoje spostrzeżenia dotyczące wymowy BC jako całości są jak najbardziej trafne, popieram w 101% :)
Nie mogłabym wyrazić tego lepiej... :)


Pt wrz 08, 2006 11:22 am Zobacz profil
 
Post 
stella - > pięknie to napisałaś :)

A moją ulubioną piosenką z BC jest Stripped :twisted:


Pt wrz 08, 2006 15:48 pm
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 26, 2006 10:10 am
Posty: 351
Lokalizacja: Strzyżów/Kraków
 
Post 
Ostatnio najczęściej BC i FOTW ( prawie cały czas ):)


Pt wrz 22, 2006 13:58 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 11, 2006 18:10 pm
Posty: 207
Lokalizacja: Płock\Toruń
 
Post 
here is the house i stripped szczególnie w wersjii z koncertów.


Pt wrz 22, 2006 14:00 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sie 24, 2004 17:00 pm
Posty: 851
 
Post 
Angel (Claudia) napisał(a):
here is the house i stripped szczególnie w wersjii z koncertów.

o tak, a w szczególnosci z BC Tour


Pt wrz 22, 2006 14:05 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So wrz 16, 2006 12:57 pm
Posty: 79
Lokalizacja: Łódź
 
Post 
"Fly On The Windscreen" powala mnie na kolana :D
Przepiękna piosenka :!:
Zresztą cały album "Black Celebration" jest genialny.
Nie ma utworu słabego :8): Słucham go zawsze 'od deski do deski' :D
Obok "Violatora", "SOFAD" i "Playing The Angel", jest najczęściej słuchaną przeze mnie płytką DM :D
Zawsze brałem ją w podróż :) do momentu, kiedy walkman odmówił posłuszeństwa :o :? :x


Pt wrz 22, 2006 21:16 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 03, 2006 11:39 am
Posty: 717
Lokalizacja: WWA
 
Post 
Podobno Black Celebration jest cicho nagrane... Moje wydanie (14 utworów) ma tak, że zdecydowanie głośniejsze od innych dźwięki posiadają : Breathing In Fumes i Black Day. I są to pojedyncze wstawki : w Black Day zdecydowanie głośniej od reszty brzmi sam początek, wejście. W Breathing in Fumes natomiast o wiele głośniej jest w 3:37 (jakieś...syreny?) I daje głowe że oba fragmenty są o wiele głośniejsze niż reszta płyty. Dziwne ale prawdziwe.


N paź 29, 2006 14:15 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 09, 2004 19:21 pm
Posty: 1978
 
Post 
Jeśli chodzi o 'Breathing in Fumes' to ten dźwięk w 3:37 jest celowo podgłośniony, to samo mam na dwóch starych kasetach. To jest chyba gwizd pociągu czy coś w tą stronę, tak mi się wydaje.


N paź 29, 2006 14:27 pm Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 520 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 26  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team