Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 520 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 26  Następna strona
Black Celebration 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 06, 2007 21:57 pm
Posty: 920
Lokalizacja: Łódź
 
Post 
Zgadzam się z Agentem@.Nawet Fletch powiedział,że jest to jeden z najlepszych zestawów piosenek przygotowanych przez Martina.Ciężko się z nim nie zgodzić. Dwa Killery na wejściu,potem czarujący set Marta z wibytnym wg mnie It doesn't matter two,następnie utwór, od którego się u mnie wszystko zaczęło,czyli A question of Time,potem jedna z najpiękniejszych piosenek DM ever-Stripped.Here is the House to kolejna poezja melodyczna,kolejny World full of nothing jest ładnym przerywnikiem z mroczną fajną wstawką,Dressed in Black...dla mnie kolejny Killer.Jeden z najlepiej zaśpiewanych duetów i wokali Dave'a.A na koniec bomba,utwór wybitny,z inteligentnym tekstem i świetnym brzmieniem-New Dress.Płyta genialna.Bez dwóch zdań!

p.s.Aż sobie jej dzisiaj posłucham,bo dawno nie słuchałem ;)


So gru 19, 2009 12:54 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 07, 2009 21:31 pm
Posty: 382
Lokalizacja: my secret garden
 
Post 
BC- to esencja depeszowego stylu, który w momencie pojawienia sie płyty zacząl sie kształtować, jest kilka utworów szczególnie mi bliskich:
'Black celebration"-muzyka, która buduje napięcie,"A question of lust"-od tego utworu zaczęło się moje słuchanie DM-piosenka dla mnie szczególna, piekna melodia i takież wykonanie MLG,
"Stripped"-ulubiony teledysk, no i utwór, tekst "Here is the house",' wreszcie, dajace do myślenia, intrygujące "New dress"
kolejna dobra płyta, którą darzę wielkim uczuciem, kolejny etap rozwoju twórczego DM


So gru 19, 2009 17:14 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 06, 2010 18:45 pm
Posty: 155
Lokalizacja: Kraków
 
Post Re: BLACK CELEBRATION
moj ulubiony album DM. od poczatku do konca znakomicie zrobiony, a nieco mroczna atmosfera tylko dodaje mu uroku. nie umiem wybrac jednego ulubionego utworu-no, moze stripped-wszystkie, oprocz it doesn't matter two, uwielbiam :)


So sty 16, 2010 15:55 pm Zobacz profil
 
Post Re: BLACK CELEBRATION
zasadniczo to tylko połowa płyty przemawia do mnie...
bc, fly on the windscreen, question of time, stripped, here is the house
i to w zasadzie tyle...

no. 1 - stripped :!: :!:


Wt sty 19, 2010 9:29 am

Dołączył(a): So gru 27, 2003 13:09 pm
Posty: 1172
 
Post Re:
tb808 napisał(a):
bo# napisał(a):

chyba właśnie na początku Striped :-]


Niestety ale dalej nie słyszę :wink:


Eureka, w końcu je usłyszałem. Takie ziuuuut-bum pod koniec Stripped. Pierwsze pojawia się na 3:33-3:35.


Pn lut 22, 2010 13:11 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 08, 2006 17:11 pm
Posty: 928
Lokalizacja: crystal ship
 
Post Re: BLACK CELEBRATION
po długiej przerwie, gdy włączałam jedynie poszczególne utwory, znowu słucham w całości.
tym razem zachwycił mnie niezwykłą trafnością i pięknem tekstów.
wg mnie Martin jest tutaj (oprócz oczywiście Violatora i SOFADa) w swojej najwyższej formie


Pn lut 22, 2010 21:52 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 13, 2003 17:33 pm
Posty: 1344
Lokalizacja: Z ulicy Kamiennej
 
Post Re: BLACK CELEBRATION
Wiadomo, że całe Black Celebration to wielka klasa...

ale najważniejszy na płycie Stripped conajmniej 10 klas wyżej...

Do tego utworu nie ma startu absolutnie nic co nagrali aż do czasu Never Let Me Down Again...

Mistrzostwo świata.


Pn lut 22, 2010 22:01 pm Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pt lut 26, 2010 23:44 pm
Posty: 9
 
Post Re: BLACK CELEBRATION
Here is the house - to jedna z tych piosenek, którą można młucić w odtwarzaczu non stop i za każdym razem zachwycać się w identycznym stopniu :)


Pn mar 01, 2010 12:12 pm Zobacz profil
 
Post Re: BLACK CELEBRATION
gdy się człowiek wyciszy, świetnie się słucha jako całości (szczególnie sometimes bardzo zyskuje), jeśli miałbym coś wyróżnić - Stripped


Wt mar 16, 2010 10:06 am
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 07, 2010 18:14 pm
Posty: 186
Lokalizacja: Lublin Siti
 
Post Re: BLACK CELEBRATION
Dzisiaj dwudzieste czwarte urodziny BC :D


Śr mar 31, 2010 18:38 pm Zobacz profil
 
Post Re: BLACK CELEBRATION
Znaczy się za rok będziemy obchodzić jej ćwierćwiecze :)


Śr mar 31, 2010 20:11 pm
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 10, 2005 11:11 am
Posty: 438
 
Post Re: BLACK CELEBRATION
Uwielbiam tą płytę, może nawet to moja "najukochańsza" Depeszów.
Fly, Here is the house, Stripped....tej płyty trzeba słuchać w całości, tak świetną ma konstrukcję.
A "Here is the house" jest wspaniały, zwrotka jest genialnie zaspiewana prze Gahana i ten podniosły aranz muzyczny - to jest ekstaza dla słuchu po prostu - to jednośc formy i treści, choc w utworach DM zawsze mnie bardziej interesowała sfera muzyczno-insrumentalna i mozliwości wokalne Gahana niż teksty, które dla mnie jakos były na drugim planie. I z winyla brzmi wybornie pod względem realizatorskim, bo CD lekko spłaszcza przestrzeń.
I to przejście z utworu pierwszego do drugiego..majstersztyk muzyczny...wyważone, esencja brzmienia...bez zbednych dodatków, instrumentów, brudów dzwiekowych, filtrów, i tego wszystkiego w czym lubuja sie obecni realizatorzy DM.
Powiem krótko, nie za mało, nie za duzo. Idealna równowaga.
New Dress taką energię i zaciecie elektroniczne wprowadza swietnie zamykajac płyte ( jesli chodzi o podstawową wersję płyty, dodatki to inna bajka )
Teraz takie realizacje to tylko marzenie ...ehhh....
Okładka BC piękna graficznie, elegancka w formie, tajemnicza i mroczna w nastroju, z elementem pozytywnym - tulipany.
Porównać do kiczowatej okładki SOTU.
:)


Śr mar 31, 2010 22:32 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 17, 2009 16:25 pm
Posty: 80
 
Post Re: BLACK CELEBRATION
del.


Ostatnio edytowano Cz gru 12, 2013 8:57 am przez mamangine, łącznie edytowano 1 raz



Śr mar 31, 2010 23:08 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 17, 2005 14:15 pm
Posty: 4569
Lokalizacja: Powiś(L)e
 
Post Re: BLACK CELEBRATION
Katiusha napisał(a):
Dzisiaj dwudzieste czwarte urodziny BC :D


Z calym szacunkiem, ale plyta 'Black Celebration' zostala wydana 17.03. 1986, wiec jej urodziny dzis (czyli 31.03) nie sa :twisted:

Najlepsza plyta dM. Najrowniejsza, brak slabych punktow. Jak dla mnie plyta nr 1 wszechczasow.


Śr mar 31, 2010 23:14 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 10, 2005 11:11 am
Posty: 438
 
Post Re: BLACK CELEBRATION
:arrow: Mały.
Mamy ten sam gust.
Zawsze się zastanawiam, którą bym wybrał płytę DM gdybym musiał wybrać jedną najlepszą.
Zawsze to jest myslenie miedzy Black Celabration a inną. Wybrałbym BC.
Ona wywarła na mnie największy wpływ muzyczny i emocjonalny, jesli chodzi o DM.
Ale czy byłaby to dla mnie płyta wszechczasów w muzyce ogólnie to sprawa dyskusyjna.
Bo jest wiele genialnych płyt w gatunkach które słucham ( jazz, rock, elektronika ) więc
wybór płyty nr 1 wszechczasów trudny, nawet niemozliwy :)


Cz kwi 01, 2010 8:37 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 17, 2005 14:15 pm
Posty: 4569
Lokalizacja: Powiś(L)e
 
Post Re: BLACK CELEBRATION
Moze tak, gdybym mial zachowac ta jedna, jedyna to bylaby ta :beer:


Cz kwi 01, 2010 8:43 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 10, 2005 11:11 am
Posty: 438
 
Post Re: BLACK CELEBRATION
:beer:
Tak, "BC" to całe sedno i istota Depeche Mode :)
Kurcze , ile ja ta płyte kiedyś wymęczyłem, non stop tylko tą jedną słuchałem,
no i moja siostre DM zaraziłem, bo niestety musiała tez czesto tego słuchać jak głosno puszczałem :lol: :lol:
Zwłaszcza lubiłem na "Fly" podkrecic wzmacniacz bardziej na maxa, ze raz mi osłonke głosników wywaliło z jednej kolumny :lol: :lol:
Nie wiem jak to możliwe, bo nie powinna wypaść, dzwiek to nie beton :lol: Widocznie siła oddziaływania muzyki DM lub siły nadprzyrodzone :wink:
No i to przejscie miedzy pierwszym a drugim utworem ostro meczyłem w kółko :)

Z pewnościa dla mnie BC była płytą , która wywarła na mnie największe wrażenie jesli chodzi o słuchanie muzyki w ogóle ....
Ogromne piętno wycisnęła w mojej świadomości muzycznej :)


Cz kwi 01, 2010 9:41 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 07, 2010 18:14 pm
Posty: 186
Lokalizacja: Lublin Siti
 
Post Re: BLACK CELEBRATION
Lord Mały napisał(a):
Katiusha napisał(a):
Dzisiaj dwudzieste czwarte urodziny BC :D


Z calym szacunkiem, ale plyta 'Black Celebration' zostala wydana 17.03. 1986, wiec jej urodziny dzis (czyli 31.03) nie sa :twisted:


Info wzięłam z oficjalnej strony DM. Sprawdziłam jeszcze raz - 31 marca 1986 to data wydania w USA.
A poza tym wydanie takiej płyty można świętować więcej niż raz w roku ;) :beer:


Cz kwi 01, 2010 12:13 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 17, 2005 14:15 pm
Posty: 4569
Lokalizacja: Powiś(L)e
 
Post Re: BLACK CELEBRATION
Poki co jestesmy w Europie :wink: :beer:


Cz kwi 01, 2010 12:16 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 07, 2010 18:31 pm
Posty: 5
Lokalizacja: Koszalin
 
Post Re: BLACK CELEBRATION
Najlepsze jest dla mnie oczywiście 'Stripped'. Ma fajny, prosty tekst. Kojarzy mi się z typowym Depeche Mode - tekst piosenki w stylu punkowej romantycznej elektronicznej ballady - tak to widzę, gdy np oglądam teledysk do 'Stripped'. To jest kawałek forewa. Ma i energię i jakąś nostalgiczną magię.


Pt maja 07, 2010 19:15 pm Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 520 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 26  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team