Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 520 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 26  Następna strona
Black Celebration 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn kwi 28, 2008 20:35 pm
Posty: 331
 
Post 
A ja wrecz przeciwnie, znajduje cos za kazdym razem kiedy slucham, bo za kazdym razem podoba mi sie inny utwor. Ostatnio mam faze na Here Is The House. A plyta klimatyczna i spojna.


Śr lip 09, 2008 20:45 pm Zobacz profil
 
Post 
Jeśli chodzi o ulubiony utwór z tej płyty, to często zmieniam zdanie. Obecnie najbardziej lubię tytułowe Black Celebration.
Cały album uwielbiam. Jest jednym z czterech moich ulubionych. KLIMAT, który w ogóle jest mocną stroną muzyki DM, najmocniejszy jest chyba właśnie na tym albumie.


Pn lip 14, 2008 14:15 pm

Dołączył(a): Pt lip 18, 2008 8:55 am
Posty: 7
Lokalizacja: Piekary Śl.
 
Post BLACK CELEBRATION
Hej, to mój debiut na tej zacnej stronie
zaczęłam od ankiety
zdecydowanie BLACK CELEBRATION
moim zdaniem najmocniejszy i najmroczniejszy utwór na płycie, zresztą pierwszy z którym się zetknęłam więc nie jestem obiektywna bo mam sentyment.
A to już będzie z 15 lat temu i miłość od pierwszego usłyszenia aż po wsze czasy.


So lip 19, 2008 15:16 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 02, 2006 10:11 am
Posty: 3031
Lokalizacja: Olsztyn
 
Post 
Właśnie sobie słucham tego albumu...i nadal nie mogę wyjść z podziwu! Każdy utwór genialny, każdy ma coś do zaoferowania! W tej chwili AQOT...za chwilkę Stripped...po nim Here Is The House...po prostu MAGIA!!!Cały czas w mojej Trójcy albumów DM!!!

Come with me
Into the trees
We'll lay on the grass
And let the hours pass


:)


Śr lip 30, 2008 19:51 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 12, 2006 18:19 pm
Posty: 127
Lokalizacja: Dolny Śląsk
 
Post 
Ja też uwielbiam Black Celebration . Oczarował mnie od pierwszego odsłuchania i ta Magia trwa do dzisiaj :)


Śr lip 30, 2008 22:24 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 21, 2005 19:35 pm
Posty: 477
Lokalizacja: Mielec
 
Post Re: BLACK CELEBRATION
Wieczór, noc, świta czy deszczowy dzień. Miasto przemysłowe, puste ulice w mieście i po za nim spowite światłami od latarń. Od czasu do czasu widok miasta z okolic. Także las czy niezagospodarowane tereny. Wplecione w to wszystko miłość i erotyzm z próbą zniesienia przytłaczającej rzeczywistości. Jest tam gdzieś miejsce gdzie można znaleźć dom w którym jest ciepło, miłość, zrozumienie i troska. Czyli co? Oczywiście ,,Black Celebration" czyli bezapelacyjnie mój nr. jeden z dyskografii dM. Ciężki klimat, uduchowione teksty, wzorowe aranżacje. Niekiedy proste, ale mające siłę motywy.
Trzech faworytów? Utwór tytułowy, ,,A Question Of Time" oraz ,,Stripped".


Pn lut 23, 2009 23:37 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pt kwi 06, 2007 19:29 pm
Posty: 47
Lokalizacja: Breslau
 
Post 
"A Question Of Lust"... i do zakochania jeden krok...


Wt lut 24, 2009 18:44 pm Zobacz profil
 
Post 
nie umiem wybrać. moja trzecia ulubiona płyta.
black, new dress, here is the house, stripped, world full of nothing

no nie umiem wybrać.


Wt lut 24, 2009 18:50 pm
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 21, 2005 19:35 pm
Posty: 477
Lokalizacja: Mielec
 
Post 
A ja mam takie drobne pytanie. Otóż ja mam wydanie tego albumu z 12-oma utworami od ,,Black..." do ,,But Not..". Tracklista jest napisana na czarno na czerwono żółtym, tle. A Konkretniej żółta litera M, w środku d czerwone i czerwone tło. Z tego co się orientuję to raczej rzadkie wydanie jest. Czy jest tu ktoś kto oprócz mnie ma tą płytę w takiej wersji?


Wt lut 24, 2009 19:15 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 30, 2008 16:59 pm
Posty: 214
 
Post 
Black Celebration ma swój niepowtarzalny tajemniczy klimat :)
Szkoda, że Here Is The House nie było singlem


Wt lut 24, 2009 20:41 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Cz mar 30, 2006 10:06 am
Posty: 379
Lokalizacja: DMielec
 
Post 
zdecydowanie A Question of Lust ,zreszta w moim Top 5 calej dyskografi


Śr lut 25, 2009 18:19 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 04, 2009 22:13 pm
Posty: 25
Lokalizacja: lubuskie
 
Post 
BLACK CELEBRATION lubię najbardziej ale cały album jest super to esencja Depeszów.


Pt lut 27, 2009 19:48 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sty 20, 2009 22:56 pm
Posty: 128
 
Post 
Po latach płyta faktycznie chyba nie aż tak genialna, jak wydawało się kiedyś. Z "pesymistycznego tryptyku" SGR/BC/MFTM, prawie bezkrytycznie broni się u mnie tylko "MFTM". Dziwna realizacja: niby efektowna, a jednak... czegoś "kurna" brakuje. Zagłosowałem na "A Question Of Time" (ale tylko na wersję albumową, remiks singlowy jest ni przypiął ni przyłatał).
PS. Czy jest już temat w stylu "wersje singlowe vs. albumowe"? Chciałbym podyskutować np. na temat "krótkich" wersji "BTW", "Freelove" czy "IYR".


Pt lut 27, 2009 21:54 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 11, 2004 18:22 pm
Posty: 106
Lokalizacja: Warszawa
 
Post 
Punisher napisał(a):
black celebration, wg Martina to najlepsza plyta dm, ja poza stripped nie potrafię nic wiecej dla siebie na niej znalesc.


Zgadzam się z Martinem. Kązdy utwór jest genialny i słuchając BC nie omijam żadnego. Ten album w niczym nie ustępuje Violatorowi a tak uwielbianego na tym forum SOFADA bije na głowę.


Pt lut 27, 2009 23:04 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 17, 2005 14:15 pm
Posty: 4569
Lokalizacja: Powiś(L)e
 
Post 
peter_dm napisał(a):
A ja mam takie drobne pytanie. Otóż ja mam wydanie tego albumu z 12-oma utworami od ,,Black..." do ,,But Not..". Tracklista jest napisana na czarno na czerwono żółtym, tle. A Konkretniej żółta litera M, w środku d czerwone i czerwone tło. Z tego co się orientuję to raczej rzadkie wydanie jest. Czy jest tu ktoś kto oprócz mnie ma tą płytę w takiej wersji?


Na cd np. ja. Zaden rarytas. To edycja amerykanska, stad to 'But not tonight', ktore w tym wydaniu jest dodatkiem. Ech juz tu wczesniej pisalem, ale sie powtorze. Moja ukochana plyta :)


N mar 01, 2009 1:53 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 27, 2009 20:21 pm
Posty: 63
Lokalizacja: ja znam DM ?
 
Post 
Fly On The Windscreen
Uwielbiam tę piosenke. :D


N mar 01, 2009 15:30 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 21, 2005 19:35 pm
Posty: 477
Lokalizacja: Mielec
 
Post 
Zastanawiałem się po prostu bo znałem tylko wydanie 11 trackowe do ,,New Dres", albo Czternasto z ,,Black Day" na końcu. Takiego wydania jakie ja posiadam nigdzie indziej nie widziałem dlatego myślałem, że to jakiś limit może jest. Ale dzięki Lord za odpowiedź. Tak w temacie to zastanawiam się też dlaczego wielu fanów nie lubi numeru ,,Black Day"?


Pn mar 02, 2009 0:09 am Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sty 20, 2009 22:56 pm
Posty: 128
 
Post 
"Black Day" brzmi jakby było nagrane w domowym studyjku Martina (i pewnie tak było). Jakieś stukanie, dziwny pogłos... Harmonijki a'la "Flexible" brzmią niebywale, ale utwór jako techniczna całość, nadawałby się raczej na składanki typu "New Discowear". Na 12-calówce "Stripped" też pasuje. Pasowałby też na winylową wersję "Black Celebration" jako "Black Celebration - reprise".


Pn mar 02, 2009 0:42 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt paź 10, 2006 13:50 pm
Posty: 21
Lokalizacja: Szczecin
 
Post 
A ja zavotowałem na New Dress, przede wszystkim na nieprzewidywalny charakter utworu oraz za niezwykle życiowy text w refrenie.


Pn mar 02, 2009 11:03 am Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 18, 2004 22:04 pm
Posty: 754
Lokalizacja: Łódź
 
Post 
Wczoraj po dłuższej przerwie przesłuchałem znowu cały ten krążek, i tylko utwierdziłem się w przekonaniu, że to najlepsza płyta jaką DM wypuścili i najlepsza jaką dane mi było słuchać w życiu. Uwielbiam te poetyckie melodie i natchnione aranżacje.


Wt kwi 21, 2009 10:40 am Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 520 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 26  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team