Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 520 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 26  Następna strona
Black Celebration 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr sty 11, 2006 23:57 pm
Posty: 85
Lokalizacja: Dębica
 
Post 
Zauważyłem,że A Question of Lust jest bardzo niedoceniane na tym forum.Dziwi mnie to bo to świetny numer.


Cz sty 12, 2006 16:22 pm Zobacz profil
 
Post 
uwielbiam ta plyte a w szczegolnosci fly on the windscreen stripped i question of time


Cz sty 19, 2006 20:20 pm
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 28, 2004 19:11 pm
Posty: 103
Lokalizacja: ze stosunku płciowego moich rodziców
 
Post 
a sometimes ma tak mało... :(


Pt sty 20, 2006 8:07 am Zobacz profil WWW

Dołączył(a): So gru 27, 2003 13:09 pm
Posty: 1172
 
Post 
Come with me
Into the trees
We'll lay on the grass
And let the hours pass

Take my hand
Come back to the land
Let's get away
Just for one day...


To już 20 lat. 1986.02.10


Pt lut 10, 2006 0:15 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 03, 2006 19:47 pm
Posty: 109
Lokalizacja: stalowa wola/rzeszow
 
Post 
jedna z lepszych płytek, jak i również chłopcy całkiem fajnie wygladali
ciężko wybrać tą jedyną a jednak zaznaczyłem here is the house
:)

let's stay home
It's cold outside
and I have so much
to confide to you


Pt lut 10, 2006 18:31 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 15, 2005 10:03 am
Posty: 815
Lokalizacja: Ziębice
 
Post 
Płyta bez słabych momentów. Najlepszy album lat 80-tych. Pierwsza z 4 najlepszych studyjnych albumów dM


Pt lut 10, 2006 19:09 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Wt wrz 27, 2005 20:28 pm
Posty: 70
Lokalizacja: Szczecin
 
Post 
Przyjemnie się tej płytki słucha na gramofonie :)


Pt lut 10, 2006 19:14 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Cz mar 16, 2006 19:29 pm
Posty: 6
Lokalizacja: Głogów
 
Post 
płyta świetna jak każda zresztą :8): najczęsciej jednak ostatnio słucham z tego krążka "Black Celebration".


Pt mar 17, 2006 2:12 am Zobacz profil

Dołączył(a): So gru 27, 2003 13:09 pm
Posty: 1172
 
Post 
Album ukazał się dokładnie 20 lat temu :!:

let's have a black celebration...


Pt mar 17, 2006 2:17 am Zobacz profil
 
Post 
jak zaczynałem słuchać dM ten albumik miał 11 lat.
Czas leci a płytka najlepsza :!:


Pt mar 17, 2006 8:35 am

Dołączył(a): N sie 01, 2004 20:29 pm
Posty: 19
Lokalizacja: Warszawa
 
Post 
Fly On The Winscreen dla mnie rządzi - za to tsz tsz tsz tsztsztsztsz z Porche Dave'a :D

płytka - pierwsza jaka kupilem
jezu, wtedy mijało 4 lata od jej wydania a ja mialem 14 lat - jak ten czas leci


Pt mar 17, 2006 15:26 pm Zobacz profil YIM
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 19, 2006 18:20 pm
Posty: 345
Lokalizacja: Depeche's City
 
Post 
Zaznaczyłem a Question Of Time, bo jest to porywający kawałek, jednak gdyby była mozliwosc wielokrotnego wyboru zagłosowałbym na Stripped, Here Is The House, Fly On The Windscreen, Black Celebration, New Dress i Dressed In Black oraz It Doesn't Matter Two. Płyta nagrana świetnie, piosenki współgrają ze sobą. Jedyne co mnie wkurza, to fakt że Black Celebration (song) jest cicho nagrane, przynajmniej u mnie. Początek słysze dopiero słysze gdy podgłosnie do 20/40 (normalnie słucham na 8/40), ale jest to jedyna wada. Gdy mam doła włączam Black Day :)


Pt mar 17, 2006 17:36 pm Zobacz profil
 
Post 
To już dwadzieścia lat .. I’ll drink to that.. tonight :)
Pierwsza kupiona kaseta dM i najukochańsza płyta.


Pt mar 17, 2006 20:09 pm
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 15, 2005 10:03 am
Posty: 815
Lokalizacja: Ziębice
 
Post 
Po wtorkowym koncercie na nowo zakochałem się w A Question Of Time
Niesamowicie porwał mnie ten kawałek, aż sam sobie się potem dziwiłem.

I już wiem od czego mnie tak bolą nogi od 3 dni :P
Publiko z płyty, dziękuję za wspólne dzikie skakanie przez 3 minuty :D


Pt mar 17, 2006 20:41 pm Zobacz profil
 
Post 
20 lat mija to czas coś więcej napisać na temat mojej ulubionej płyty.

Płyta nagrywana w ciągłym napięciu. Jaks sam powiedział MArtin Gore, zespół stał wtedy w miejscu i był bliski rozpadowi.
Cała ta frustracja ma swoje miejsce na płycie BC.
A mimo to płyta (przynajmniej dla mnie) nie jest trudna w odbiorze. Magia? Ktoś mi kiedyś powiedział ,że jakby miał wybierać płyte dM na pogrzeb to by wybrał "Black Celebration". I coś w tym jest.
Płyta dziwna i dość mocno odstaje od poprzedniej płyty zespołu.
Rekordowa ilość piosenek śpiewanych przez Martina Gore na jednym albumie. Bo co poradzić ,ze większość utworów to przygnębiające ballady.
Pierwszy ,dość energetyczny tytułowy utwór to jakby zmyłka. Dalej Panowie atakują nas pogrzebowym "Fly On The Windscreen". Kawałek z wymową doś apokaliptyczną. I tak jak BC wiał jeszcze lekko optymizmem tak tutaj zostajemy sprowadzeni do parteru. A Question Of Lust, powiastka miłosna również nie typowa. Gore miota się to w jedną to w drugą stronę. Sometimes (mój numer jeden z tej płyty), dziwne wyznanie, dobry motyw dla zaciekłych "rozbijaczy" poezji Gore'a.
Bardzo duzo znaczy ten utwór dla mnie.
W It Doesn't Matter 2 wydaje się jakby Gore śpiewał o relacjach damsko męskich z punktu widzenia obserwatora znanego z CTA. Nie wiem czemu.
AQOT, perwersyjny kawałek, pamiętam kiedy usłyszałem go po raz pierwszy (miałem 9 lat) to zrobił na mnie ten tekst olbrzymie wrażenie.
A i godzinami zastanawiałem się o co chodzi w "Stripped". Ostatnie echa zabawy z młotkami i jeden z bardzij poruszających utworów w dyskografii. Mimo ,iż tekst może wydawac się banalny?
Here Is The House czyli protoplasta synth popu :D Zawsze miałem słabość do tego utworu i nie rozumiem dlaczego nie znalazł się na singlu.
WFON, niby w warstwie muzycznej tak optymistyczny a jednak smutny zarazem gdy czyta się tekst. Takie tamtejszy "uśmiech przez łzy" Gore'a.
Dressed In Black, zawsze mnie bawił gdy myslałem o tym ,że wtedy Gore nie miał pojęcia jak będą wyglądały zlot fanów dM w dzisiejszych czasach :P Jeden z najbardzej patetycznych i "pogrzebowych" utworów dM. New Dress na koniec to taki spokojny oddech. Były pogrzebowe, smutne i powazne klimaty to teraz czas na troche Constructionowskiego cynizmu i całkiem skoczny rytm. Taka polityczna bujanka i dość optymistyczny wyraz. Nawiązanie do BC (jako utworu) jak najbardziej prawidłowe. Akurat na tej płycie dM idealnie wyprowadza nas z tego "pogrzebu" ,na który zostaliśmy zaproszeni podczas tytułowego utworu. Koniec końców. Dla mnie "Black Celebration" to płyta wszechczasów. Żadna późniejsza płyta dM nie ma takiej siły jak BC.
Brawo Dave, Alan, Martin, Fletch!

pozdrawiam :)


Śr mar 22, 2006 12:32 pm
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 18, 2004 22:04 pm
Posty: 754
Lokalizacja: Łódź
 
Post 
Wg mnie BC wcale nie jest najmroczniejszą płytą dm. Rozumiem, że tytuł determinuje w znacznej mierze odbiór tego krążka jako tego "pogrzebowego". Zdecydowanie bardziej depresyjny klimat ma SGR, czuć to w tekstach i brzmieniu. Myślę, że ULTRA jest także cięższa niż BC.


Śr mar 22, 2006 13:35 pm Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N sie 01, 2004 20:29 pm
Posty: 19
Lokalizacja: Warszawa
 
Post 
Moim zdaniem to najrówniejsza płyta obok Violatora , SGR czy SOFAD.
Chociaż żaden z kawałków osobno nie jest moim faworytem, to jako całość BC jest dla mnie najlepszym koncept albumem jaki kiedykolwiek nagrano, - niezwykle spojną caloscią, mroczna ale nie bez odrobiny nadziei,mocną pomimo, ze mamy do czynienia z muzą bezgitarową. Trudno sie oprzeć stwierdzeniu, że nic sie nie zestarzala.


Śr mar 22, 2006 17:50 pm Zobacz profil YIM

Dołączył(a): So gru 27, 2003 13:09 pm
Posty: 1172
 
Post 
Co masz na myśli pisząc "mocną, pomimo, że mamy doczynienia z muzą bezgitarową"? Uważasz, że tylko muzyka gitarowa jest mocna?


Śr mar 22, 2006 17:57 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 23, 2004 18:15 pm
Posty: 153
Lokalizacja: from the Breakfast Club
 
Post 
Napisałbym raczej: ..mocną ,dzięki temu że mamy doczynienia z muzą bezgitarową... :]


Śr mar 22, 2006 18:51 pm Zobacz profil WWW

Dołączył(a): So gru 27, 2003 13:09 pm
Posty: 1172
 
Post 
Hehe, dokładnie tak :8):


Śr mar 22, 2006 18:53 pm Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 520 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 26  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team