Depeche Mode - Zobacz wątek - Black Celebration
 




Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 520 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia strona  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26  NastÄ™pna strona
Black Celebration 
Autor Wiadomość
 
Post Re: Black Celebration
He he. Zaczelo sie :lol:


N sty 08, 2012 14:09 pm

Dołączył(a): Wt sty 20, 2009 22:56 pm
Posty: 128
 
Post Re: Black Celebration
A moim zdaniem, "Here Is The House" to jeden ze słabszych fragmentów tej płyty. Fakt, konieczny jest na płycie taki łagodniejszy, bardziej melodyjny, popowy fragment - ale jeśli rozpatrywać tą płytę w kategoriach rockowych, to jednak banalnie to brzmi. Jeśli już, to należało iść za ciosem i zrobić z tego singiel.
"Music For The Masses" to jednak znacznie równiejsze dzieło - tam zwyczajnie nie ma takich problemów...


N sty 08, 2012 15:50 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 26, 2003 14:23 pm
Posty: 3685
Lokalizacja: gdynia
 
Post Re: Black Celebration
Black Celebration rozpatrywać w kategoriach rockowych?????????

Lord czepiasz się .BNT nie znalazl się na wydaniu winylowym ani na kasecie,ale już na wydaniu CD tak,mało tego,w Stanach był singlem promującym BC.Spokojnie można go uznać za utwór z BC.Ja zanim dorobiłem się remasterów przez lata jechałem z wersji 14 trackowej.Z BNT jest podobnie podobnie jak z PLT który to utwór znalazł się tylko w wersji CD MFTM i był nawet promowany na MFTM Tour.

a w temacie-album który zapoczątkował wielką trójcę -BC MFTM i Violek,te 3 albumy to absolutny szczyt artystyczny zespołu.


N sty 08, 2012 17:43 pm Zobacz profil
 
Post Re: Black Celebration
krzysiek napisał(a):
Lord czepiasz się .BNT nie znalazl się na wydaniu winylowym ani na kasecie,ale już na wydaniu CD tak .........


Ja wiedzialem, ze tak bedzie :lol:


N sty 08, 2012 18:53 pm

Dołączył(a): Wt sty 20, 2009 22:56 pm
Posty: 128
 
Post Re: Black Celebration
"But Not Tonight" - przez te bonusy na "BC", wersja wydłużona jest popularniejsza od singlowej, zwłaszcza w Polskim Radiu :)


N sty 08, 2012 19:25 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 17, 2005 14:15 pm
Posty: 4569
Lokalizacja: PowiÅ›(L)e
 
Post Re: Black Celebration
@krzysiek - badz powazny, BC zaczyna sie od 'Black celebration', a konczy sie na 'New dress'. I co z tego, ze na cd wyszlo 'But not tonight' (w wersji amerykanskiej oczywiscie), w Europie wyszlo tez 'Breathing in fumes' i 'Black day', a 'But not tonight' w remixie ? Tez sa z plyty ? To po prostu dodatki do albumu, w USA 'But not tonight' jako singiel czy maxisingiel ukazalo sie jedynie na vinylu, stad zapewne ukazanie sie go dodatkowo na plycie w wersji cd. W dodatku 'But not tonight' w USA bylo na soundtracku do filmu 'Modern girls' jak rowniez go promowalo, stad i decyzja, zeby na rynku amerykanskim zamiast 'Stripped' na stronie A singla, dac wlasnie 'But not tonight'.

@Geo Dutour - 'Here is the house' jest najbanalniejszym utworem na plycie, ale mimo wszystko znajduje sie na swoim miejscu. Jako singiel to moim zdaniem bylaby slabizna. To nie jest rockowa plyta dzieki Bogu. W kwestii rownosci sie nie zgodze, BC jest rowne jak stol, zaden album DM tak rowny nie jest. MFTM rowniez taki rowny nie jest, ale to tylko moje zdanie oczywiscie.


N sty 08, 2012 19:50 pm Zobacz profil
 
Post Re: Black Celebration
Lord Mały napisał(a):
@Geo Dutour - 'Here is the house' jest najbanalniejszym utworem na plycie.

@Lord - trochę nie za ostro? Osobiście życzyłbym sobie więcej takich "banałów" ... teraz.


N sty 08, 2012 20:05 pm
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 17, 2005 14:15 pm
Posty: 4569
Lokalizacja: PowiÅ›(L)e
 
Post Re: Black Celebration
Heh.. napisalem na plycie, a nie w calej dyskografii :twisted: Skoro tak podchodzisz to co jest banalniejsze na BC ?


N sty 08, 2012 20:08 pm Zobacz profil
 
Post Re: Black Celebration
Napiszę bluźnierstwo (to moje osobiste zdanie :oops: ): A Question of Time - owszem szybki, "agresywny", z jajem ... ale w porównaniu z takim Sometimes - przewidywalny do bólu. Jako singiel OK - dobrze wchodzi, ale słuchając BC jako całości, pomijam go - lepiej mi się klei It Doesn't ... ze Stripped.


N sty 08, 2012 20:22 pm
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 17, 2005 14:15 pm
Posty: 4569
Lokalizacja: PowiÅ›(L)e
 
Post Re: Black Celebration
Ilu sluchaczy, tyle zdan :D


N sty 08, 2012 20:27 pm Zobacz profil
 
Post Re: Black Celebration
Taka płyta, ech ... chciałoby się więcej takich :(


N sty 08, 2012 20:28 pm
 
Post Re: Black Celebration
Lord Mały napisał(a):
@krzysiek - badz powazny, BC zaczyna sie od 'Black celebration', a konczy sie na 'New dress'.......

A nie mowilem? :lol: :lol: :lol:


N sty 08, 2012 21:07 pm
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 17, 2005 14:15 pm
Posty: 4569
Lokalizacja: PowiÅ›(L)e
 
Post Re: Black Celebration
To podaj jeszcze numery jakie beda w LOTTO :wink:


N sty 08, 2012 22:10 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 26, 2003 14:23 pm
Posty: 3685
Lokalizacja: gdynia
 
Post Re: Black Celebration
Lord-amerykańska wersja BC wydana przez Sire zaczyna się od BC i kończy na BNT który nie występuje jako bonus track tylko pełnoprawny numer z płyty(i to we wszystkich formatach,równiez LP i kaseta). Europejska wersja CD zaznacza wyraźnie że remiks BNT BIF i Black DAY to dodatkowe utwory ,ale mamy dwie podstawowe wersje BC-na rynek europejski i na amerykański,tak więc spokojnie można powiedzieć że BNT to numer z BC.Jestem przekonany,że wielu amerykańskich fanów było mocno zdziwionych,gdy dowiadywali się że istnieje 11 trackowa wersja bez BNT.

to są fakty,a z faktami trudno polemizować.


N sty 08, 2012 22:35 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 17, 2005 14:15 pm
Posty: 4569
Lokalizacja: PowiÅ›(L)e
 
Post Re: Black Celebration
Jestem z Europy i w dodatku w moje lapy na biezaco w 1986 roku wpadlo BC z 11 numerami, dla mnie i europejczykow BC to 11 numerow. Moze jestes Amerykaninem (co by wiele wyjasnialo w innych tematach) i dla Ciebie 'But Not Tonight' jest utworem z plyty, ale dla mnie nie. Dla mnie to strona B singla 'Stripped' i nikt mnie nie przekona, ze jest inaczej. Oryginalnie plyta jest 11 trakowa i rzeczywiscie z faktami trudno polemizowac :) Pomijam juz fakt, ze ten utwor pasuje do plyty jak przyslowiowy kwiatek do kozucha.


N sty 08, 2012 22:46 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 26, 2003 14:23 pm
Posty: 3685
Lokalizacja: gdynia
 
Post Re: Black Celebration
Lord-cały czas czegoś nie rozumiesz.Nie ważne co jest dla mnie a co dla Ciebie-ważne są fakty.A fakty są takie ,że podstawowa wersja BC ukazała się w dwóch wariantach,zastanawiać się jedynie można czy amerykańska jest wzbogacona o dodatkowy utwór,czy może europejska jest o jeden okrojona? :lol:

natomiast jak już upierasz się przy argumencie co komu wpadło w łapy,to mi w łapy jako pierwsza wpadła wersja 14 trackowa i przez wiele lat żyłem w przekonaniu ,że BC to 14 trackowy album,podobnie było z MFTM,i dopiero zainstalowanie internetu wyprowadziło mnie z błędu.Natomiast argument co do czego pasuje-to raczej kwestia przyzwyczajenia,mi się zdecydowanie bardziej podoba 14 trackowa wersja z Black Day jako kończacym utworem-dlatego,że przez kilkanaście lat tylko taką wersję znalem.New Dress zupelnie nie pasuje mi jako numer kończacy płytę,cały czas nie mogę sie do tego przyzwyczaić.


N sty 08, 2012 23:02 pm Zobacz profil
 
Post Re: Black Celebration
Lord Mały napisał(a):
To podaj jeszcze numery jakie beda w LOTTO :wink:

Podam jakie byly, jak wygram :wink:


N sty 08, 2012 23:44 pm
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 17, 2005 14:15 pm
Posty: 4569
Lokalizacja: PowiÅ›(L)e
 
Post Re: Black Celebration
@krzysiek - nie chce mi sie kopac z koniem, ale ostatni raz sie przemoge. Nawet na reedycjach plyta konczy sie na 'New dress', co raczej wskazuje na fakt, ze 'But not tonight' bylo dodatkiem na rynek amerykanski. Juz Ci napisalem, ze wyszlo w USA jako singiel tylko na vinylu, wiec umiescili je na cd. Kumasz ?


Pn sty 09, 2012 1:13 am Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lis 12, 2003 12:55 pm
Posty: 1334
 
Post Re: Black Celebration
Warto poczytać o historii DM nieco i obejrzeć chociażby dokument do remastera Black Celebration - parę rzeczy się wtedy rozjaśnia. "But Not Tonight" było przez samych chłopaków z DM nieszczególnie lubiane, jako kawałek, który został nagrany i zmiksowany w godzin parę, w odróżnieniu od pierwszego singla - "Stripped" - nad którym dłubali dni parę, jeśli nie paręnaście. Umieszczenie tego utworu na amerykańskiej wersji albumu było zabiegiem Sire, co chłopakom z DM niespecjalnie się podobało, ale stwierdzili, że nie będą się z koniem kopać, skoro amerykańscy spece od marketingu i promocji "wią" lepiej. Skoro dla samych członków zespołu BNT nie jest integralną częścią płyty, a jedynie B-side'em/dodatkiem-na-US-wersji-albumu, to chyba naprawdę nie ma co tu się specjalnie kłócić i wywoływać faktów do odpowiedzi i polemiki.

EDIT: No i rzecz jeszcze jedna - wersja kasetowa albumu na rynek amerykański zawiera 11 utworów - bez BNT: http://www.depmod.com/albums/black_cele ... /a0622.htm. Podobnież jak winylowy remaster z 2007: http://www.depmod.com/albums/black_cele ... /a0691.htm. Natomiast remaster w wersji CD+DVD zawiera niby już But Not Tonight... : http://www.depmod.com/albums/black_cele ... a06377.htm. Ktoś mógłby to potwierdzić? Wydaje się to bowiem nieco dziwne - tu już jest bowiem wersja 11-utworowa: http://www.allmusic.com/album/black-cel ... d-r1025081


Pn sty 09, 2012 2:42 am Zobacz profil
 
Post Re: Black Celebration
Remaster CD + DVD nie ma BNT na CD. Ten utwor jest wsrod dodatkow audio na plycie DVD.


Pn sty 09, 2012 13:34 pm
WyÅ›wietl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 520 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia strona  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26  NastÄ™pna strona


Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team