Depeche Mode - Zobacz wątek - Black Celebration
 




Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 520 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia strona  1 ... 22, 23, 24, 25, 26  NastÄ™pna strona
Black Celebration 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 17, 2005 14:15 pm
Posty: 4569
Lokalizacja: PowiÅ›(L)e
 
Post Re: Black Celebration
Bladzenie jest rzecza ludzka :wink:


Śr paź 10, 2012 21:33 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 22, 2010 13:01 pm
Posty: 333
Lokalizacja: where the streets have no name
 
Post Re: Black Celebration
Przez tych (powiedzmy) 11 lat nauczyłam się rozróżniać partie wokalne Gahana i Gore'a.
A czy w momencie "down to the floor again, Im beggin for more again..." słyszycie Dave'a?? Nie wierzę.


Śr paź 10, 2012 21:48 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 01, 2012 16:30 pm
Posty: 196
Lokalizacja: Olkusz
 
Post Re: Black Celebration
Ale mnie zatkało z tym Dressed in black. Sprawdziłam, posłuchałam raz jeszcze i już wiem, że jednak moje uszy mnie nie mylą. To Dave. Stuprocentowo. A na pewno stuprocentowo nie Martin.
Zresztą wikipedia potwierdza (chociaż wiem, że nie zawsze trzeba jej słuchać):
http://en.wikipedia.org/wiki/Martin_Gore
Tam nie jest wymieniony Dressed in black jako utwór z wiodącym wokalem Gore'a.

Co do reszty - możecie zlinczować. Ściągnęłam muzę z neta. Nie wiem, jakie mam wydanie i takie tam. Obecnie czekam na przesyłkę z Alledrogo i wtedy się przekonam... No, pozostanie jeszcze zweryfikowanie przy Waszej pomocy, czy mi nie wcisnęli jakiegoś badziewia, ale wtedy to mogę kombinować. Wreszcie będę mogła posłuchać tych utworów w normalny sposób, a nie tylko przez mp3.

BTW. Jaka depoteka itd.? Powtarzam - jestem lamer, raczkuję (chyba już) i, owszem, piszę sobie i piszę, żeby móc porównać, jak mi się zmieni z czasem nastawienie do utworów, przy okazji narażając swoje dups*o, że mnie zjedziecie jak psa, ale bardziej wierze, że po prostu szybciej naprostujecie moje błędne myślenie, o ile na takie wejdę:)
Aha, dzięki za już udzielone info.

Aha. I jeszcze jedno. Napisałam. Na razie nie zajmuję się słowami. Na to mam jeszcze czas. Nie potrafię się zaraz do tego tak globalnie zabrać, nie ogarniam. Nie wykluczam, że np. za 3 lata nie napiszę, że But not tonight jest najlepszym utworem DM. Właśnie dlatego podoba mi się ich muzyka, bo czuję, że te kawałki moga mieć podwójne i potrójne dno. A to lubię :D


evex22 napisał(a):
Przez tych (powiedzmy) 11 lat nauczyłam się rozróżniać partie wokalne Gahana i Gore'a.
A czy w momencie "down to the floor again, Im beggin for more again..." słyszycie Dave'a?? Nie wierzę.

Tak, to Dave. Najbardziej charakterystycznie jego wokal brzmi, gdy śpiewa słowo "floor". Zresztą Dave ma taki głos... jakby to ująć... głośny. Martin nawet gdy głośno śpiewa jego głos jest ciepły i jakiś taki głębszy (pomimo tego, że dysponuje wyższym głosem niż Dave). Dave'a głos brzmi jakby po prostu krzyczał. Sorry, od razu przypominam, że to moje subiektywne odczucie.


Śr paź 10, 2012 21:48 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 17, 2005 14:15 pm
Posty: 4569
Lokalizacja: PowiÅ›(L)e
 
Post Re: Black Celebration
evex22 napisał(a):
Przez tych (powiedzmy) 11 lat nauczyłam się rozróżniać partie wokalne Gahana i Gore'a.
A czy w momencie "down to the floor again, Im beggin for more again..." słyszycie Dave'a?? Nie wierzę.


Ja przez tych 28 lat raczej tez :)


Śr paź 10, 2012 22:42 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 01, 2012 16:30 pm
Posty: 196
Lokalizacja: Olkusz
 
Post Re: Black Celebration
Lord Mały napisał(a):
evex22 napisał(a):
Przez tych (powiedzmy) 11 lat nauczyłam się rozróżniać partie wokalne Gahana i Gore'a.
A czy w momencie "down to the floor again, Im beggin for more again..." słyszycie Dave'a?? Nie wierzę.


Ja przez tych 28 lat raczej tez :)

wow, szacun...


Śr paź 10, 2012 22:46 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 22, 2010 13:01 pm
Posty: 333
Lokalizacja: where the streets have no name
 
Post Re: Black Celebration
Toteż ja nie twierdzę że jestem jakąś Alfą i Omegą w temacie wokalu DG i MLG. :) Po prostu słyszę to co słyszę. Może jak się kiedyś dorobię wersji 5.1 to zmienię zdanie. Póki co - trwam przy swoim.


Śr paź 10, 2012 23:13 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 14, 2009 18:14 pm
Posty: 318
Lokalizacja: Warszawa
 
Post Re: Black Celebration
O rany...
Z oficjalnej strony:

http://www.depechemode.com/lyrics/black ... album.html

I wszystko jasne


Cz paź 11, 2012 8:49 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 01, 2012 16:30 pm
Posty: 196
Lokalizacja: Olkusz
 
Post Re: Black Celebration
Dzięki pomocy Forumowego Kolegi zmieniłam zdanie o Here is the house;)

Wersja acoustic - Live in Mountain View 1990 wymiata. Sama gitara i Martin. Moja rockowa dusza znalazła strawę.
Ba, nawet mojej wspólniczce wpadł w ucho ten utwór;)

No i coraz lepiej mi siÄ™ buja do But not tomorrow. Do obu wersji;)
... no, ok, But not tonight :D
JakaÅ› taka do przodu ostatnio jestem:)


N paź 14, 2012 20:19 pm Zobacz profil
 
Post Re: Black Celebration
Według mnie, niektórzy to wychwalają singlowe przeboje, a mało doceniają zakończenie płyty. Według mnie dwie ostatnie piosenki zasługują na wielką uwagę, bo są super. Jedynie z piosenek powstałych przy tej płycie mi nie leży "Black Day", ciekawe czemu nie weszło na płytę "It's CalledmA Heart"? Fenomenalny kawałek.


N lis 04, 2012 12:00 pm

Dołączył(a): Wt sty 20, 2009 22:56 pm
Posty: 128
 
Post Re: Black Celebration
"It's Called A Heart" od początku nie był przygotowany do wejścia na "Black Celebration". Moim zdaniem, ten utwór jeszcze brzmi raczej w stylu "Some Great Reward". Za to druga strona tego singla, w zmienionej wersji na album weszła.


N lis 04, 2012 18:10 pm Zobacz profil
 
Post Re: Black Celebration
To mnie zaciekawiło. Ciekawe jak brzmi ta singlowa wersja "Fly On The Windscreen"? Może lepiej niż albumowa, bo za albumową szczerze mówiąc nie przepadam. A co z "Shake A Disease"? Była planowana na album? Według mnie oba single mają mało ciekawe okładki.


N lis 04, 2012 18:48 pm
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 30, 2012 12:34 pm
Posty: 1382
Lokalizacja: kutno
 
Post Re: Black Celebration
Peters1984 napisał(a):
To mnie zaciekawiło. Ciekawe jak brzmi ta singlowa wersja "Fly On The Windscreen"? Może lepiej niż albumowa, bo za albumową szczerze mówiąc nie przepadam. A co z "Shake A Disease"? Była planowana na album? Według mnie oba single mają mało ciekawe okładki.



http://www.youtube.com/watch?v=JeU_xZ5NG3Y


N lis 04, 2012 19:55 pm Zobacz profil
 
Post Re: Black Celebration
Według mnie obie wersje są podobne, ale singlowa lepsza. Bardziej przebojowy beat. A ten rycerz z okładki taki dziwny....


N lis 04, 2012 22:04 pm
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 01, 2012 16:30 pm
Posty: 196
Lokalizacja: Olkusz
 
Post Re: Black Celebration
@FrenchIsStrange- dzięki znowu za pomoc;)
Wersja singlowa ma fajna końcówkę, rzeczywiście taka beatową.


N lis 04, 2012 22:13 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 04, 2012 19:57 pm
Posty: 86
 
Post Re: Black Celebration
Hah, bardzo lubię ten album. Lubię DM za te mroczne klimaty właśnie, a ta płyta taka jest :) Płyta bardzo spójna; jeden słabszy moment Sometimes.
W Dressed in black oczywiście śpiewa Gahan i nie ma co do tego żadnych wątpliwości :)
Gore śpiewa jedynie refren:oooo dressed in black again :)
Szczególnie lubiane przeze mnie utwory z BC to: Black Celebration,Fly..., It dosen`t matter two, Stripped, New dress.
A question of time zyskuje bardzo dużo w wersjach live.
Ostatnio mam taki czas, że na pierwszym miejscu jest BC i SGR :)


Cz gru 06, 2012 17:53 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 09, 2013 10:44 am
Posty: 15
Lokalizacja: Warszawa
 
Post Re: Black Celebration
Mam pytanie o wersję 5.1. płyty. Jak ją oceniacie? Czy płyta dużo zyskuje po zremasterowaniu?

Mam starą wersję (tą z 14 utworami) i się zastanawiam czy nie kupić wersji CD/DVD. W sklepie fan.pl (tak nawiasem, bardzo sklep polecam) jest za 44.99.

Co do mojej opinii, jakbym musiał wybrać ulubioną piosenkę to chyba padłoby na Fly on the windscreen. Natomiast A Question of Lust to bodajże najlepsza piosenka śpiewana przez Martina.


Wt kwi 23, 2013 10:05 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 14, 2008 21:50 pm
Posty: 370
 
Post Re: Black Celebration
Moim zdaniem BC obok CTA i V najwięcej zyskuje po zremasterowaniu, lektura obowiązkowa
Pomijając już fakt że BC to moja ukochana płyta :D


So kwi 27, 2013 20:36 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 02, 2010 18:35 pm
Posty: 586
Lokalizacja: Włocławek
 
Post Re: Black Celebration
Zdecydowanie najlepsza płyta pod względem klimatu, ale ogółem zajmuje 3 miejsce.


Wt kwi 30, 2013 23:39 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 09, 2013 10:44 am
Posty: 15
Lokalizacja: Warszawa
 
Post Re: Black Celebration
Mam pytanie, wybaczcie jeśli wykażę się ignorancją ale młody jestem i wielu rzeczy o DM jeszcze nie wiem :)

Co przedstawia okładka i co oznaczają symbole na bokach?


Wt maja 07, 2013 20:10 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 14, 2008 21:50 pm
Posty: 370
 
Post Re: Black Celebration
szczegółowa odpowiedź na to pytanie jest od 34:08 minuty filmu:


Wt maja 07, 2013 21:37 pm Zobacz profil
WyÅ›wietl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 520 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia strona  1 ... 22, 23, 24, 25, 26  NastÄ™pna strona


Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team