Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 589 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 30  Następna strona
Violator 
Autor Wiadomość
 
Post 
dożywiony jestem dostatnio. nie spamuj.


Wt mar 24, 2009 22:07 pm
 
Post 
SOFAD uwielbiam. 3 miejsce na mojej prywatnej liscie.
SOFAD artystycznie jest swietny. Martin napisal wtedy swoje chyba najlepsze teksty, a w tym moj naj naj Walking. Dave przepieknie na tej plycie zaspiewal. Alan swietnie zagral a Flood wyprodukowal.
Nie podoba mi sie na Songs.. tylko jedna rzecz, ale jakze wazna: Ta plyta jest BARDZO NIE-DEPECHOWA.
Aranzacje piosenek, a zwlaszcza Condemnation i Get Right... sa bardzo odlegle od tego za co pokochalem DM, a czego na Violatorze, czy PTAku jest sporo: mocno podkreslonej elektroniki i cale to "techniczne" podejscie.
SOFAD jest piekny, tylko za malo depechowy, jak na plyte Depeche.
Violator - nie do przebicia.


Śr mar 25, 2009 15:28 pm
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 8:04 am
Posty: 319
 
Post 
MARIUS napisał(a):
Aranzacje piosenek, a zwlaszcza Condemnation i Get Right... sa bardzo odlegle od tego za co pokochalem DM, a czego na Violatorze, czy PTAku jest sporo: mocno podkreslonej elektroniki i cale to "techniczne" podejscie. SOFAD jest piekny, tylko za malo depechowy, jak na plyte Depeche.


Zespół się rozwijał.

MARIUS napisał(a):
Violator - nie do przebicia.


Fakt. Dla mnie również numer jeden.
Ale ile takich powielonych "wiolatorów" byłbyś w stanie strawić?


Śr mar 25, 2009 20:10 pm Zobacz profil

Dołączył(a): So lip 22, 2006 16:43 pm
Posty: 57
 
Post 
Ciekawe pytanie. Spora popularność wśród tutejszej forumowej braci kapel typu De/Vision, Mesh, Camouflage etc. pokazuje, że ludzie byliby w stanie strawić bardzo dużo powielonych "wiolatorów". Można im tylko pozazdrościć sił trawiennych, biorąc pod uwagę fakt, że działalność w/w zespołów polega głównie na próbach powielenia oryginalnego Violka, a każda próba (album) okazuje się być w najlepszych przypadkach wypieszczonymi i podrasowanymi popłuczynami po klasyku.


Śr mar 25, 2009 22:56 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 8:04 am
Posty: 319
 
Post 
Cóż... Powodzenia i smacznego!


Cz mar 26, 2009 7:01 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 06, 2007 21:57 pm
Posty: 920
Lokalizacja: Łódź
 
Post 
Szczerze to jak dla mnie Violator nie jest najbardziej depeche'owym albumem...styl DM najbardziej definiuje Music for the Masses moim zdaniem i w mniejszym stopniu Violator... :roll:


Cz mar 26, 2009 7:26 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 30, 2008 16:59 pm
Posty: 214
 
Post 
Każdy album DM jest inny to który jest Depech'owy :?:


Cz mar 26, 2009 8:24 am Zobacz profil
 
Post 
Hexan napisał(a):
Ciekawe pytanie. Spora popularność wśród tutejszej forumowej braci kapel typu De/Vision, Mesh, Camouflage etc.


Na całe szczęście w/w nie słucham :wink:

@jurekDEPESZ - tu się z Tobą zgodzę, że "Music...", a przed nią "Black Celebration", ma w sobie więcej DM niż "Violator" . "Violator" to przebojowa płyta, do strawienia przez ludzi, którzy z tematem DM nie mają nic wspólnego. Jest lekka i przyjemna.
I nic w tym złego nie ma tylko, że ja zdecydowanie wolę inny klimat.
Dlatego "Violek" w moim zestawieniu płyt jest....no gdzieś tam jest, w środku jakoś tak :wink:


Cz mar 26, 2009 8:44 am
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 8:04 am
Posty: 319
 
Post 
To jakby rozmawiać o zawartości cukru w cukrze.
Zespół z płyty na płytę się rozwijał, zmieniał, a jego styl ewoluował.
A kto co woli to już inna sprawa.


Cz mar 26, 2009 18:23 pm Zobacz profil
 
Post 
MARIUS napisał(a):
Violator - nie do przebicia.


Fakt. Dla mnie również numer jeden.
Ale ile takich powielonych "wiolatorów" byłbyś w stanie strawić?[/quote]
Nie zrozumiano mnie.
Ja nie chce ANI JEDNEGO powielonego Violarora. Niech zostanie tylko jeden jedyny.
Po prostu jest nie do przebicia i taki pozostaje.


N mar 29, 2009 15:52 pm
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 07, 2007 9:41 am
Posty: 656
Lokalizacja: inna
 
Post 
cygnus74 napisał(a):
Zespół z płyty na płytę się rozwijał, zmieniał, a jego styl ewoluował.
A kto co woli to już inna sprawa.


No i bardzo dobrze, ewolucja jest naturalna
:)

MARIUS napisał(a):

Po prostu jest nie do przebicia i taki pozostaje.


Dokłanie Violator to płyta kult :D dla mnie numero uno

może dlatego,że od niej właśnie zaczęłam słuchać DM.


N mar 29, 2009 16:29 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 06, 2007 21:57 pm
Posty: 920
Lokalizacja: Łódź
 
Post 
Najlepsza płyta w dorobku Depeche Mode...


P.S.TO MÓJ 1001 post :nlmda:


Pn kwi 13, 2009 19:16 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 07, 2007 23:46 pm
Posty: 450
 
Post 
@Jurek, ostro zaszalałeś w tych tematach z dyskografii, z początku myślałem, że to forum coś szaleje, nawet sobie screena zrobiłem aby wstawić do "ciekawostki forumowe", ale patrzę, a tu nie, wszystko się zgadza, no problemos. No bracie :lol:

a żeby nie było off....
ktoś, gdzieś, kiedyś napisał: "każdy utwór z Violator'a mógłby być singlem"- zgadzam się z tym, jednakże trochę mi się już album przejadł, nie wracam do niego zbyt często, ale każda piosenka z niego ma to coś, ma ten klimat... podobnie jak każda płyta DM.... no zobaczymy jeszcze jak będzie z SOTU


Pn kwi 13, 2009 19:27 pm Zobacz profil
 
Post 
Na dzień dzisiejszy Personal, Policy i ETS odpadają (tak, wiem, herezja, największe przeboje), całą reszta miodzio. Chyba z Clean na czele.


Wt kwi 14, 2009 22:38 pm
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 09, 2004 19:21 pm
Posty: 1978
 
Post 
Clean, World in my Eyes, Waiting for the Night, Halo - to są absolutne killery, ścisła czołówka całego dorobku dM. Niech się wali, niech się pali, Violatora panie ciężko będzie przebić już czymkolwiek.


Śr kwi 15, 2009 14:29 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 10, 2003 18:58 pm
Posty: 1512
Lokalizacja: Warszawa
 
Post 
Hexan napisał(a):
Ciekawe pytanie. Spora popularność wśród tutejszej forumowej braci kapel typu De/Vision, Mesh, Camouflage etc. pokazuje, że ludzie byliby w stanie strawić bardzo dużo powielonych "wiolatorów". Można im tylko pozazdrościć sił trawiennych, biorąc pod uwagę fakt, że działalność w/w zespołów polega głównie na próbach powielenia oryginalnego Violka, a każda próba (album) okazuje się być w najlepszych przypadkach wypieszczonymi i podrasowanymi popłuczynami po klasyku.


że WHAT? :lol:

"polega na próbach powielenia oryginalnego Violka"?

szczególnie ten mesh próbujący powielić Violka

Dla mnie to jest post miesiąca!

:lol:


Pt kwi 17, 2009 0:49 am Zobacz profil

Dołączył(a): So lip 22, 2006 16:43 pm
Posty: 57
 
Post 
Thanks a lot. Z chęcią bym się odwdzięczył podobną opinią, ale na to Twój powyższy post powinien wyglądać co najmniej tak:

endżi napisał(a):
Jasssssssssssuuuuu!!!!

Mistrzostwo świata!


Pt kwi 17, 2009 17:52 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 10, 2003 18:58 pm
Posty: 1512
Lokalizacja: Warszawa
 
Post 
och nie, panieeeeeeee wszechmocny :lol:

ależ udowodnij mi gdzie te 3 wspomniane kapele rzeczywiscie w pocie czoła naśladują Violatora, a wiesz co szczególnie?

udowodnij mi mesh

wtedy będziesz .....wielki

:lol: :lol: :lol: :lol:

jessssu nie moge....ahahahah

Jak ja to kocham. Wielokrotnie wspomniane kapele ma się rozumiec: camouflage, d/v i mesh.............jak widze taki zapis to juz mi to śmierdzi jednym :lol:

I wyjasnij mi jedno:lol:
Co tym moim cytatem chciałeś osiągnąć? :lol:
..............o najn leżę ze śmiechu :lol:


So kwi 18, 2009 2:20 am Zobacz profil

Dołączył(a): So lip 22, 2006 16:43 pm
Posty: 57
 
Post 
jessssssuuu, @endżi, leżysz? o lol :lol::lol::lol: xD Wstawaj, noooo, krejzolko :lol: wyjaśnienia Ci napisałem ...hihihi :lol::lol: lukaj:

Niczego szczególnego nie chciałem osiągnąć tamtym cytatem, rozśmieszył mnie i tyle. Nie w takim stopniu, jak rozśmiesza mnie Hockings wypłakujący w manierze 49% Martina z DM + 50% Nicka z Backstreet Boys + 1% Czarodziejki z Księżyca swoje zeznania, ale Ty też dajesz radę.

Co do wrzucania Camouflage, De/Vision, Mesha i im podobnych do jednego pudła - tego nie da się uniknąć. Rzeczywiście przesadziłem z twierdzeniem, że ich inspiracje zawężają się tylko do Violatora, ale ten album jest jednym z głównych punktów wyjściowych do tego co tworzą, bez dwóch zdań. Tworzą w stylistyce, która na takim Violku stała w pełnym rozkwicie, ale dzisiaj jest już wypalona i skostniała. Tworzą synthpop, czasem doprawiony EBM-em, czasem industrialem - na ogół rachitycznym, czasem przeciętną techniawką. I nie są w stanie tchnąć w to wszystko nowego życia, jakiejś świeżości. Są epigonami odsmażającymi ciągle te same kotlety. To, że czasem zmieniają patelnię w niczym nie pomaga.

Zagadnienie klonów i mniej lub bardziej bezmyślnych naśladowców DM często się tu na forum pojawia i zawsze przy okazji wspomina się wiadomy zestaw kapel. Moja opinia o nich nie jest odosobniona. Jesteś fanką niektórych elementów zestawu i być może masz w zanadrzu kilka mocnych argumentów ZA, którymi mogłabyś skłonić niektórych do zmiany zdania o tych zespołach. Ale tego nie zrobisz - wygląda na to, że jesteś zdolna wyrażać swoje myśli jedynie w formie wysypu emotek i rwanych zdanek - pokemonizmu prawie, więc wszystko zostanie po staremu. :]


So kwi 18, 2009 15:45 pm Zobacz profil
 
Post 
Sory ale Violator był synthpopowy?

Nie pytam zaczepnie bo synthy/EBMy/Electra rozmaite średnio mnie kręcą i nie koniecznie się w tym jakoś super orientuję.

Ale do szuflady "synth" bym Violatora nie wrzucał.


So kwi 18, 2009 17:22 pm
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 589 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 30  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 60 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team