Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 589 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 30  Następna strona
Violator 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 10, 2003 18:58 pm
Posty: 1512
Lokalizacja: Warszawa
 
Post 
@Hexan


Powiedz mi, bo mnie to caly czas intryguje. Z ktorego posta/jakiego topiku wyciąles moje "jesssssssssssssuuuuu!!!! Mistrzostwo świata"
Fajna zabawa, tak?
To cieszę sie, ze zapewniłam rozrywkę :lol:


"krejzolko"? och jej, odbieram to jako komplement.
Nie dogadzaj mi tak
Nie rozpieszczaj mnie tak
Bo ........................rumienię się :lol:

Nadmiar emotikonek?
Coż....najwyrazniej łyknęla rybka haczyk. Sprowokowalam cie do dłuższej rozmowy. Jak sie zarzuca to i owo, a ktoś ma odmienne zdanie, to sztuką jest wyjasnić i pokazać odmienny punkt widzenia.
I widze, ze w tym "zarzucaniu" jesteś dobry:

"Jesteś fanką niektórych elementów zestawu i być może masz w zanadrzu kilka mocnych argumentów ZA, którymi mogłabyś skłonić niektórych do zmiany zdania o tych zespołach. Ale tego nie zrobisz - wygląda na to, że jesteś zdolna wyrażać swoje myśli jedynie w formie wysypu emotek i rwanych zdanek - pokemonizmu prawie, więc wszystko zostanie po staremu. :]"

I jakze jesteś w błędzie. Nie zamierzam zmieniać zdania forumowiczów. Prawo do odmiennych poglądów zostawiam kazdemu.
Nikomu nic nie narzucam, jedynie prezentuje swoje -czesto- odmienne zdanie i tym też prowokuję do dyskusji, do odparcia obiekcji
Sądziłam, ze w odpowiedzi na mojego pokemonicznego posta, zaimponujesz mi jakimis cytatami z wywiadów, gdzie (szczególnie mesh) prezentuje swoje fascynacje muzyczne itp . Wydobędziesz cenne info (a net nas nie zalewa informacjami o tym zespole), dzięki ktoremu okaże się, ze jestem w totalnym błedzie.
Jakze się zawiodłam. No nie zaimponowaleś mi :lol:
Camouflage odkładam na bok, gdyż tu tych podobieństw jest troche, jak nie najwięcej. Temat byl wielokrotnie wałkowany na forum. Pare osób do tej pory twierdzi, ze "Sensor" jest tak mocną i idealna płytą, ze to taki moze i drugi "Violator". Ale na pewno osobom tym marzyło się, aby nowe dokonania DM były właśnie takim "Sensorem".
Do twojego "zestawu" mogłabym dodać Melotron, Neuroactive, Colony 5, Michigan, And One, a nawet Seabound... ale po co?? Btw. z argumentacją odnośnie And One miałbyś uproszczoną sprawę, gdyż oni zawsze i wszędzie podkreślają swoją namiętną miłość do DM.

Wiec gdzie te twoje argumenty? Czy chowasz je pod natlokiem trudnych wyrazow? :)
Twoja sprytna defensywa, pod przykrywka ofensywy w stylu "hajda na koń" - desperackiej, personalnej i niewybrednej nawiasem mówiąc - wydaje mi się groteskowa.
Bo albo jestem tak malo inteligentna (twoj niedwuznaczny zarzut zresztą), albo ich nie widzę.

Przykre...wiec chyba znów sie polożę po tym, jak doradzileś mi, zebym wstała.

Swoje zdanie mam i bede go bronić. Podkreslam: nikomu nic nie narzucam i nie zmuszam do zmiany stanowiska. A wiesz czemu? Bo to jest bezsensu.
Bo ja mam prawo do swojego zdania, jak i ty do swojego. Jedyna rzecz, do ktorej dążę, to dyskusja. W końcu jestesmy na forum. A narzucanie swojego zdania w sposob "macie myslec tak jak ja i koniec" oznacza jedno: bycie DYKTATOREM.

Sprowokowalam cie do dlugiej wypowiedzi. Zauwaz. To najdluzszy twój post w tym temacie. Masz odmienne zdanie dlatego nie zawahales sie dalej go bronić, ale powiem ci jedno jeszcze. Pisząc "Tworzą synthpop, czasem doprawiony EBM-em, czasem industrialem" uważam, ze lepiej byłoby podkreślić, ze są to bardzo delikatne "przyprawy". Tak delikatne, że często nawet niesłyszalne szczególnie w swym prawdziwym, rasowym wydaniu.
Zapomniałeś o najważniejszym: ROCK!
(i rożnorakie wariacje p.t. synth-rock, future-rock itp itd...ale niech inni bawią się w tworzenie nazewnictwa)

Jak juz wspomnialam, kazdy ma prawo do swojego zdania.
Takze dalej mozesz jechać po mnie z uzyciem coraz to nowego i bardziej wyszukanego slownictwa. "krejzolka" juz byla, "pokemonizm" jako styl wyrażania moich opinii tez.

Najwyrazniej nie pojmujesz o co mi chodzi od samego początku.
Wyjaśniam.
Napisałeś "biorąc pod uwagę fakt, że działalność w/w zespołów polega głównie na próbach powielenia oryginalnego Violka, a każda próba (album) okazuje się być w najlepszych przypadkach wypieszczonymi i podrasowanymi popłuczynami po klasyku."

"polega"? ...pytam się. Dlaczego nie jesli już "po-le-ga-ła"?
"a każda próba (album) okazuje się być w najlepszych przypadkach wypieszczonymi i podrasowanymi popłuczynami po klasyku." Każda?....pytam się. Doprawdy każda? Czyli wszystkie albumy to nadal próba naśladownictwa ze łzami w oczach, ze znów im się nie udało (jej jej). I tak, bidolki jedne, próbują nagrać kolejny album, z nadzieją, ze może ten wreszcie będzie takim Violatorem?
Jesli pierwszych pare (podkreślam....pare!) utworów mesh'a było czysto synth-popowym plumkaniem i wielu moze kojarzyć z "nieudolną próbą nasladownictwa Viol", to zespól bardzo szybko pojechał w innym kierunku niż zwykly synth-pop. Trzeba być głuchym, zeby sztywno doszukiwać się ciągłej próby naśladownictwa Violka w każdym kolejnym albumie zespołu.

Nigdy nie zrozumiem podejścia: jestem fanem DM. Kumpel podrzucił mi kilka zespołow grających elektronikę. Kompletnie tego nie znam. Zapodaję w odtwarzacz. Juz pierwsze dzwięki kojarzą mi się z DM. Słucham dalej. Nie no! - reaguję oburzony - toż to zwykłe zrzynanie z mojego kochanego DM. Ufff - udalo się, dobrnąłem do końca. Wszystkie płyty przesłuchane. Nie sądzilem, ze jest tyle zespołow grających taką muzykę, ale nie przekonalo mnie to. Wszystko śmierdzi mi DM. To wyjątkowo nieudana próba naśladownictwa. Odrzucam to i wracam do sluchania mojego kochanego DM.

9 lat temu, gdy pierwszy raz miałam styczność z tymi "naśladowcami" (Camouflage pomijam, bo znany od dawien dawna) to nigdy jakoś nie zareagowałam "łe, toż to nieudolna póba naśladownictwa DM i jest to żenujące. Nie chce takiej podróby. Gardzę nią!".
Oczywiscie w wielu przypadkach widziałam jakieś podobieństwa, ale nigdy nie umniejszało to ww zespołom, w moim przekonaniu oczywiscie. Odkrywałam nowe, nieznane. Nową i inną elektronikę. Traktowałam to jak nowatorski twór, a nie klon, podróba!
I wiesz co? Było mi z tym cudownie. Zakochalam się i przepadłam. I nic w tym dziwnego, ze broni się TEGO, co TAK się kocha!


A na zakończenie:

Każdy ma prawo do własnego zdania.
Każdy ma prawo się mylić.


So kwi 18, 2009 19:26 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Cz kwi 16, 2009 11:29 am
Posty: 39
 
Post 
Violator to moja ulubiona płyta DM. Być może dlatego że od niej się to wszystko zaczęło, ale coby nie mówić, jest to płyta genialna. Zarzuty komercyjności? A co jest w tym złego, skoro jest to zrobione dobrze? Jest to dla mnie najbardziej równy album DM, gdzie nie przełączam żadnej piosenki (no może poza blue dress:) ). Miałem dylemat czy wybrać World in my Eyes czy Clean... skłoniłem się w stronę Clean. Za każdym razem kiedy to słysze mam ciary na plecach.


N kwi 19, 2009 22:40 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 26, 2009 10:51 am
Posty: 105
 
Post 
Zdecydowanie World in my Eyes.


N kwi 26, 2009 13:03 pm Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Cz kwi 30, 2009 19:54 pm
Posty: 6
Lokalizacja: Glasgow / Ostrowiec Swietokrzyski
 
Post 
Plyta Violator jest cala genialna ( no, moze poza Blue dress) wiec trudno cos wybrac ale moim zdaniem Clean . W wersji albumowej, w wersji bare duzo traci.


Pt maja 01, 2009 14:38 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 22, 2008 9:17 am
Posty: 131
Lokalizacja: kiedyś Szczecin, teraz Jelenia Góra
 
Post 
Enjoy the silence :) po ETS - world in my eyes :) a potem policy :)


Pn maja 04, 2009 19:21 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 10, 2003 18:58 pm
Posty: 1512
Lokalizacja: Warszawa
 
Post 
@Hexan - coś duzo czasu zajmuje ci wyszukiwanie tych argumentów :lol:


N maja 17, 2009 17:32 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 30, 2008 16:59 pm
Posty: 214
 
Post 
Troche jestem zaskoczony że w ankiecie prowadzi World In My Eyes :shock: Myślałem że to ETS będzie miał ogromną przewagę.


Cz maja 21, 2009 12:07 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 23, 2009 20:06 pm
Posty: 20
Lokalizacja: szczecin
 
Post 
głosowałam na Waiting For The Night po prostu rozpływam się słuchając tego kawałka długą listę bym musiała układać wszystkie utwory jak dla mnie Sweetest Perfection normalnie


Pt maja 22, 2009 18:34 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 13, 2009 22:16 pm
Posty: 167
Lokalizacja: Częstochowa
 
Post 
Ankieta nie ma racji bytu gdyż mamy tu do czynienia z samymi arcydziałami wliczając strony b


Wt maja 26, 2009 2:44 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 06, 2007 21:57 pm
Posty: 920
Lokalizacja: Łódź
 
Post 
Ja jestem tylko zdziwiony słąbą pozycją PJ...a może dodać B-Side'y do ankiety? W końcu dwa z nich miały wejść na album :wink:


Wt maja 26, 2009 7:27 am Zobacz profil

Dołączył(a): So kwi 18, 2009 17:38 pm
Posty: 285
Lokalizacja: Olsztyn
 
Post 
HALO!!!to mój numer jeden depesza!piosenka gienialna..moge ja słuchac 100000 razy i jest to samo uczucie...a po usłuszeniu Halo(studio Pre -Mix)szczena mi opadła całkowicie.BOŻE jak to Dave zaśpiewał,no i ten moment od 3:00 do 3:08..nie no ja juz nic nie pisze..słuchawy..leci na repeat...


Pt wrz 11, 2009 20:53 pm Zobacz profil
 
Post 
Wybrałem "A world in my eyes" - dla mnie najgenialniejszy utwór w historii grupy. "Sweetest perfection" też jest dobre, łatwo wpada w ucho, ale jest pod koniec dla mnie utworem zbyt ciężkim. "Personal Jesus" to już dużo lepszy utwór, choć nie od razu do mnie trafił. Podoba mi się, że jest bardzo energiczny. "Halo" ma bardzo ciekawy podkład, gdzieś juz słyszałem coś podobnego, ale takie się w tym czasie robiło piosenki. Bardzo udana piosenka, szkoda tylko, że refren nie zapada w pamięci tak łatwo jak "Enjoy the silence'. Może trzeba się tego trochę dłużej nasłuchac? "Waiting for that night" to zkolei bardzo ładna ballada, która również mi się podoba. "Enjoy the silence" to utwór wszechmiar genialny, chyba w mojej trójce najlepszych piosenek DM. Podoba mi się w nim ten ładny tekst. Ale i melodia też jest piękna. "Policy of truth" kolejny genailny utwór. :D Ta aranżacja jest chyba ponadczasowa. "Blue dress", też strasznie mi sie podoba, taki typowo depeszowski utwór w middle tempie. No a "Clean" to też klasa, śpiewany dużo mocniej niż poprzednia piosenka. Gahan pokazuje w nim jak wielkie możliwości wokalne posiada.

Moja ocena 10/10. Nie ma tu ani jednego słabego utworu.


Śr wrz 23, 2009 9:05 am
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 21, 2005 19:35 pm
Posty: 477
Lokalizacja: Mielec
 
Post 
W moim obecnym rankingu ten album jak na razie zajmuje czwarte miejsce. Jego niewątpliwie dużym atutem jest to, że jest bardzo zróżnicowany.
- Znajdziemy tu piosenki do tańczenia: ,,World...", ,,Enjoy..."
- Takie o nieco rockowym charakterze ,,Personal...", trochę też ,,Enjoy...", ,,Policy..."
- Utwory balladowe: ,,Sweatest Perfection", ,,Blue Dress"
- I mroczne kawałki ,,Waiting For The Night", ,,Clean".

Mój faworyt? Oczywiście utwór zamykający album !


Wt paź 06, 2009 23:43 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 22, 2009 23:00 pm
Posty: 1120
Lokalizacja: Entertainment Through Pain
 
Post 
W moim przekonaniu Policy ma bardziej taneczny charakter, a Enjoy bardziej... rockowy. Jakkolwiek słowo "rockowy" użyte zostało przezemnie umownie.


Śr paź 07, 2009 0:11 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 09, 2009 9:03 am
Posty: 250
 
Post 
Wybrałam CLEAN. :8):


Śr paź 07, 2009 11:16 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 22, 2009 23:00 pm
Posty: 1120
Lokalizacja: Entertainment Through Pain
 
Post 
A ja- WFTN.


Śr paź 07, 2009 11:18 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 06, 2007 21:57 pm
Posty: 920
Lokalizacja: Łódź
 
Post 
Ktoś tutaj powiedział,że zadzwiające jest prowadzenie WIME i słaba(trzecia) pozycja ETS.Z kolei mnie dziwi i jednocześnie smuci,że tak mało głosów oddano na najpiękniejszą balladę skomponowaną przez Matina,czyli Blue Dress.Z drugiej strony może być też tak,żę Blue Dress jest w czołówce ulubionychutwórów,ale zawsze jest ktoś lepszy do zagłosowania,ale w niektórych wypowiedziach można przeczytać,że BD jest mało lubianą kompozycją z Violatora.W sumie jak ja byłem początkującym słuchaczem i fanem,to zawsze słuchałem tych"szybszych" utwórów.A po jakimś czasie pokochałem inne,ale nieważne. :wink:
Co do płyty to wg mnie jest to moja ulubiona płyta DM.Nie ma tutaj słabych momentów.Zdecydowane Magnum Opus Depeche Mode.Jeśli chodzi o b-side',które miały początkowo wejść na album,ale ostatecznie nie weszły,to uważam,że dobrze się stało,że nie ma ich na LP.Jedynie może Dangerous...Świetne teksty,wyśmienite wokale obu Panów.Słodycz dla uszu.Genialny początek i genialne zakończenie! 10/10 zdecydowanie i w sumie dobrze,że DM na SOFAD nie podążyło śladem Violka,gdyż wg mnie "Gwałciciel" straciłby swój niepowtarzalny urok.


Śr paź 07, 2009 14:40 pm Zobacz profil
 
Post 
Kiedyś myślałem, że to najlepsza płytka DM, nie znałem innych, jeszcze lepszych, ale trzeba przyznać, że to brzmienie im się bardzo udało. :)


Pn paź 12, 2009 21:07 pm
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 07, 2009 21:31 pm
Posty: 382
Lokalizacja: my secret garden
 
Post 
nie wybrałam żadnego, bo to niemożliwe, to najbardziej klasyczny i najlepszy w moim mniemaniu album DM


Śr lis 11, 2009 19:47 pm Zobacz profil

Dołączył(a): So gru 12, 2009 17:44 pm
Posty: 46
 
Post 
Violator jest genialnym jak dla mnie albumem i taką jakby kwintesencją tego, co mogłabym nazwać klasycznym DM.
W ankiecie oddałam głos na Halo.


Pt gru 18, 2009 18:46 pm Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 589 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 30  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team