Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 504 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 22, 23, 24, 25, 26  Następna strona
SOTU - pierwsze wrażenia 

Moim zdaniem
jest fantastycznie 29%  29%  [ 161 ]
jest dobrze 36%  36%  [ 203 ]
jest średnio 18%  18%  [ 102 ]
jest kiepsko 11%  11%  [ 60 ]
Hillier out! / DM się skończyło / Alan wróć! / To najgorszy dzień mojego życia* 6%  6%  [ 33 ]
Liczba głosów : 559

SOTU - pierwsze wrażenia 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N paź 02, 2005 0:12 am
Posty: 265
Lokalizacja: Szczecinek/Leeds
 
Post Re: SOTU - pierwsze wrażenia
Mam pytanko
Czy są oficjalne dane dotyczące sprzedaży SOTU?


Pn sie 30, 2010 13:29 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 18, 2010 14:49 pm
Posty: 8
Lokalizacja: Gdansk-Wrzeszcz
 
Post Re:
jurekDEPESZ101 napisał(a):
Nie wiem o jakie brzmienie gitary chodzi,ale takie "plumkania" zwyczajnej,nieprzesterowanej gitary mieliśmy już na wcześniejszych albumach...duety wokale również,może epizodycznie,ale się zdarzały...Dla mnie SOTU to jest polączenie Exciter'a z PTA...

Z tym trzeba sie zgodzic ,to sa podobne plyty moim z daniem to nie pierwszy raz tak sie dzieje .Ja wydawniictwa DM dziele na podobne 3plytowe bloki.


Śr lis 17, 2010 15:39 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 18, 2011 0:30 am
Posty: 330
Lokalizacja: Poznań/Vienna
 
Post Re: SOTU - pierwsze wrażenia
Niech mi ktoś powie, jak to się dzieje, że takie perły, jak
The Sun And The Moon And The Stars czy
Ghost

nie znajdują się na albumie.. na którym wieje nudą :(

a juz TSATMATS w tym elektroniczym mixie to arcymiód!!


N lis 20, 2011 0:20 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 01, 2012 16:30 pm
Posty: 196
Lokalizacja: Olkusz
 
Post Re: SOTU - pierwsze wrażenia
Zaczęłam słuchać SOTU. Mam obczajone BC i Ultra, no może też Violatora.
Specjalnie tak zrobiłam, że nie w kolejności, bo boję się, że nie wyłapię zmian.

Pierwsze wrażenie z SOTU?
Gahan wreszcie potrafi śpiewać!!! No żesz, myślałam, że się nie doczekam. A na tej płycie mnie powalił. Wreszcie robi użytek ze swojego głosu, zamiast śpiewać bezpłciowo i bez emocji, mechanicznie, choć czysto, wreszcie jakby bawi się wokalem, eksperymentuje... Kto wie, za chwilę okaże się, że powiększyła mu się skala głosu i nas na kolejnej płycie może jeszcze bardziej zadziwi?
No, wreszcie utwory śpiewane przez Dave'a mają wyraz. Aż miło się słucha.

Jednocześnie, ku mojemu wielkiemu, bezdennemu żalowi i rozczarowaniu muszę stwierdzić, że Jezebel mARTinowi się nie udał. (EDIT: jeśli zamierzał połączyć elektronikę z bosa novą czy chill outem, to mu raczej średnio wyszło). Ja nie rozumiem, po kija ten facet staje na rzęsach, by doskonalić technicznie swój głos, skoro wychodzi to sztucznie? Cały urok i siła jego głosu tkwią w prostocie, której jedynym zmąceniem jest wibracja. Nic więcej nie trzeba. Kto mu poddał pomysł, by być świętszym od papieża? Urwałabym jaja takiemu doradcy.

Poza tym - utwory, które wpadły mi w ucho:
1. Wrong (no, jasne, najbardziej chwytliwy - mój gust nie jest jakiś wysublimowany), (a słowa, to chyba Mart musiał mieć jakiś konkretny dół wówczas)
2. Corrupt - ale chyba dlatego, że kompletnie kojarzy mi się z Alice in chains. Miałam wręcz wrażenie, że jest podobny do konkretnego ich kawałka, ale nie mogę nic znaleźć. A może po prostu aranżacja, to, że mARTin i Dave śpiewają refren w podobnym stylu jak Cantrell i Staley (R.I.P., nie miał tyle szczęścia, co Dave), jednak cały klimat jest baaardzo zbliżony do grunge'u Alicji:
http://www.youtube.com/watch?v=1Ud6flPnPLA
3. In chains - Z powodu wokalu Dave'a (o matko, ja to naprawdę napisałam?). Jak on tam pięknie wyciąga do góry ("I know, you know..."), przedłuża ("never be free..."), czasem chrypi... Aż mnie urzekł:). Ech, jeszcze ta gitara...
4. Peace - może mieli coś podobnego w swojej dyskografii, ale jeszcze do tego nie dotarłam. Według mnie coś nowego.
(EDIT: Ach, jak mogłam zapomnieć. Jeszcze Miles Away/The truth is - bardzo dobry:) I znowu Dave mnie zaskoczył, nawet czasem brzmi jak sam król Elvis. Wszystkie przeszkadzajki, gitary - świetnie tworzą tło. Nic bym nie zmieniła w tym utworze)(EDIT 2: zapomniałam napisac, że mnie też się kojarzy z the Beattles)

(EDIT: zaczyna mi się podobać Little soul i Hole to feed. Jak dla płyta z dużymi rockowymi naleciałościami)(EDIT 2: Little soul jest super. Ma niesamowity klimat, takiego skradającego się, mało złośliwego gnoma. Oba wokale bardzo ladnie współgrają, gitarka na końcu... )

Największym rozczarowaniem jest Jezebel. Wokalowo i aranżacyjnie. Z tego powodu miałam jednodniową żałobę (uprzedzam - to słowo potrafi znaczyć bardzo wiele, zresztą niektórzy z Was tego tu doświadczyli, jak zresztą i ja dość niedawno, jednak proszę tutaj o zrozumienie tej przenośni). Do wersji demo jeszcze nie dojrzałam, więc czytając Wasze posty, że to mARTtin się uparł poprawiać demowe dzieło do wydania albumowego, wolę jeszcze się połudzić, że pierwowzór był lepszy.
Po Jezebel aż się boję, co mARTin wymodzi na nowej płycie.

Drugim minusem jest z pewnością Come back. Ni ładu, ni składu. Przeciwieństwo pearljamowego odpowiednika tego utworu:
http://www.youtube.com/watch?v=Psy1CXXZ ... re=related

Ostatnie - te zgrzyty, trzeszczenia to ja mam wrażenie, że im nic innego nie przyszło do głowy, żeby stworzyć coś lepszego, co złączy wszystkie te kawałki, aby można było powiedzieć, że płyta jest spójna. W sumie to jak dla mnie jedyna rzecz, która łączy utwory na płycie.

Ogólnie - bardzo się cieszę, że SOTU jest taką "inną" płytą. nie jest wcale łatwa. Mam mieszane uczucia - czy chłopakom brakło pomysłów i wyszło tak, jak to napisał mARTin w Wrong, czy jest tak genialna, że mnie, zwykłemu śmiertelnikowi, nie dane jest to odkryć od razu, lub, co będzie gorsze, nigdy tego nie odkryję.


Wt paź 16, 2012 16:26 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 22, 2010 13:01 pm
Posty: 333
Lokalizacja: where the streets have no name
 
Post Re: SOTU - pierwsze wrażenia
Dużo zostało powiedziane/napisane o tym albumie, zarówno złego jak i dobrego.
Dopiero niedawno zmusiłam się do przesłuchania go w całości. Ale nie żałuję.

In Chains - to była miłość od pierwszego usłyszenia. Świetne rozpoczęcie, utwór delikatny i mocny zarazem. Złego słowa nie dam powiedzieć.
Hole To Feed - podoba się, dobry na imprezę, taki "parkietowy" bit.
Wrong - coś w tym utworze sprawiło, że zapałałam doń niechęcią (ale nie nienawiścią) od pierwszego usłyszenia. Powoli się do niego przekonuję, zaczął mnie intrygować.
Fragile Tension - o, jak ja tego nie znosiłam! (i nadal nie przepadam) Początek brzmi trochę jak 8-bitowe melodyjki ze starych gier. Plusem jest końcówka kojarząca mi się z zakończeniem Suffer Well.
Little Soul - tu nie mam się do czego przyczepić. Podoba mi się, taka kołysząca melodia.
In Sympathy - z początku wydał mi się niemal identyczny do Fragile Tension. Właściwie nie mam zastrzerzeń. Może z wyjątkiem "płaskiego" bitu w tle.
Peace - podobnie jak w przypadku In Chains - miłość od pierwszego usłyszenia. Ponadto dobrze mi się kojarzy :) . Ten refren, jak ktoś określił "kościelny", może rzeczywiście trochę denerwuje, ale jednocześnie sprawia żepiosenka jest charakterystyczna i wyróżnia się na tle innych.
Come Back - uwielbiam przede wszystkim za tekst. Jedynym minusem jest to nagromadzenie dźwięków, hałas.
Spacewalker - przecudowna muzyczna perełeczka. Tak właśnie brzmi kosmos w XXI wieku.
Perfect - prosty tekst, prosta melodia, ale czyż prostota nie jest najlepsza? :)
Miles Away/The Truth Is - szkoda że melodia zwrotki nie wpada w ucho. Ale niewątpliwie jest moc.
Jezebel - zupełnie nie mam pojęcia dlaczego wielu z Was się nie podoba... Kolejna kojąca melodia. W moich oczach (uszach) jak najbardziej zasługuje na uznanie.
Corrupt - utwór - niespodzianka. Przy pierwszym przesłuchaniu czekałam tylko żeby się już skończył, taki nudny mi się wydawał. Ale przy każdym następnym odsłuchu było coraz lepiej. Bardzo pozytywnym zaskoczeniem było dla mnie odkrycie na końcu motywu z Wrong.
***
The Sun And The Moon And The Stars - ciężko mi się go słucha. Jakiś taki nijaki dla mnie.
Ghost - najlepszy utwór z tej płyty (jeśli brać je wszystkie razem). IMO jeden z najlepszych w całym dorobku zespołu. Przeze mnie kochany przede wszystkim za tekst, który trafił wprost do mojej duszy i serca i nie chce odejść...
Light - to jest dopiero koszmarek. Nie mogę przebrnąć przez ten utwór.
Oh Well - idealny na imprezę. Rozedrgana, wibrująca melodia, do poskakania i do przytulenia.

***
Podsumowując. Sounds Of The Universe nie jest albumem wybitnym. Ale jest dobry. Słuchałam go z negatywnym nastawieniem i zostałam miło zaskoczona. Teksty wyjątkowo trafne, niektóre mogę traktować osobiście (Come Back, Ghost, Corrupt). Niejednokrotnie to właśnie teksty ratują te słabsze piosenki (jak Frafile Tension).


Pt lis 09, 2012 21:50 pm Zobacz profil

Dołączył(a): So gru 27, 2003 13:09 pm
Posty: 1172
 
Post Re:
tb808 napisał(a):
Od najlepszego do najgorszego:

01. In Chains (najbardziej udany utwór - spokojnie mógłby się znaleść na Ultrze)
02. Corrupt (moc, jak za dawnych lat)
03. Wrong
(wiadomo)
04. Fragile Tension (taki młodszy brat Free ale z lekko narkotycznym klimatem, z każdym przesłuchaniem podoba mi się coraz bardziej)
05. Hole to Feed (świetny numer, nie mogę uwierzyć, że to dzieło Gahana)
06. Jezebel (klimatyczny i co najważniejsze nie przesłodzony kawałek Martina)
07. In Sympathy (dobry, udany pop)
08. Peace (gdyby nie ten mszalny refren to byłby wyżej)
09. Little Soul (nastrojowo ale bez przynudzania, ciekawy kawałek)
10. Perfect (również refren go ciągnie w dół)
11. Spacewalker (hmm...DM miało o wiele lepsze instrumentale, trochę banalny)
12. Come Back (ma dobre fragmenty ale ogólnie średnio)
13. Miles Away (muszę się osłuchać)


Podsumowując - dobra płyta na poziome ale bez fajerwerków (no może z kilkoma ;) ).


Niestety, po prawie 4 latach płyta już nie brzmi tak dobrze. Początkowo trochę się nabrałem na te wszystkie analogowe smaczki. Obecnie, po osłuchaniu, muszę przyznać, że kompozycje na SOTU są mocno średnie.


N gru 30, 2012 18:32 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 07, 2013 18:06 pm
Posty: 352
Lokalizacja: Augustów
 
Post Re: SOTU - pierwsze wrażenia
Moje wrażania:
PŁYTA JEST ŚWIETNA!
Nie zajmie miejsca na pudle mojego zestawienia, ale mimo to jest bardzo dobrze!
Jak dla mnie najlepsze kompozycje to: Corrupt, Miles Away/The Truth Is, In Sympathy
Potem też same delikatesy: In Chains, Wrong, Little Soul, Peace, Jezebel.
Come Back zyskuje z czasem, choć przyznam, że nie jest moim faworytem.
Reszta kawałków to nie to co wyżej wymienione, ale nie powiem, że są złe. Ja się nad nimi nie zachwycam.
Najsłabsze ogniwa - kawałki Perfect i instrumental.
Moim zdaniem to kolejna, świetna płyta w dorobku DM. Uważam, że zespół nie ma się czego wstydzić.
Poza tym faktem jest, że płyta zyskuje z każdym odsłuchem. Z każdym kolejnym razem Sounds Of The Universe smakuje lepiej.
Jestem za!


Pt mar 08, 2013 15:47 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 31, 2013 9:48 am
Posty: 384
Lokalizacja: Gdańsk
 
Post Re: SOTU - pierwsze wrażenia
Po 4 latach mam własną wersję SOTU. Po wyrzuceniu zbędnych kompozycji mam taki album:

1. Wrong.

...i już. :wink:


Śr mar 27, 2013 22:11 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2003 12:42 pm
Posty: 412
 
Post Re: SOTU - pierwsze wrażenia
No to i ja odnalazłem swojego posta. Wypowiedź wyglądała tak:
klecina napisał(a):
SOTU: Płyta wchodzi po przesłuchaniu X razy. Po pierwszym odsłuchu mieszane odczucia. Little Soul oraz Come Back to pomyłka. Są słabiutkie, zwłaszcza Little Soul, które muszę przeskakiwać. In Chains, Hole To Feed i Wrong - rewelacja! Z Gahanem nie jest tak źle, bo kawałek Miles Away może się podobać. Martin w Jezebel wymiata. Instrumental cudowny, niesamowicie pasuje do płyty. Pozostałe kawałki są do zaakceptowania.


I szczerze? Nic się nie zmieniło. Wrong, Hole i In Chains to dla mnie najlepsze kawałki. Come back, Little Soul oraz Peace - musi być SKIP. Nie daję rady przy tych kawałkach.
Fragile Tension, Corrupt, Miles Away - średniawka. Co ciekawe, przez ostatnie dwa lata ani razu nie sięgnąłem po Ptaka. ;) Delta już teraz bije Sotu zdecydowanie.


Śr mar 27, 2013 22:40 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Śr mar 27, 2013 15:09 pm
Posty: 4
 
Post Re: SOTU - pierwsze wrażenia
Nie jestem jakimś zaślepionym frajerem który się spuszcza nad każdym dźwiękiem na tej płycie.Uwazam ze kolesie z DM zrobili kawal dobrej roboty i tyle.Poza tym gdyby Depeche Mode wydawaliby co 4 lata non top violatory to by stali sie parodia samych siebie(takie camuflage czy tez and one).Slyszeliscie kiedys wszechswiat bo ja nie ale sluchajac plyty DM moge chociaz sobie wyobrazic te dzwieki.


Ostatnio edytowano Wt kwi 02, 2013 6:32 am przez saleka, łącznie edytowano 1 raz



Cz mar 28, 2013 13:03 pm Zobacz profil

Dołączył(a): So gru 27, 2003 13:09 pm
Posty: 1172
 
Post Re: SOTU - pierwsze wrażenia
Ciekawe czy całe SOTU brzmiało by tak świetnie jak to In Chains gdyby Alan produkował ten album?
http://www.youtube.com/watch?v=uG3fPiEZsZg

...lub http://www.youtube.com/watch?v=e3IGjTksNyA - tutaj pojechali z Myerem po bandzie. Bardziej depeszowe niż wszystko co depesze zrobili po 1998 r.


Cz mar 28, 2013 15:23 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 31, 2013 9:48 am
Posty: 384
Lokalizacja: Gdańsk
 
Post Re: SOTU - pierwsze wrażenia
Sądząc po tych remiksach - nuuuuda. Są momenty fajne, ale w sumie to jednak jakieś ambientowe smuty.

Nie, dziękuję. Alan, przynudzasz. :D


Cz mar 28, 2013 21:44 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 20, 2006 19:25 pm
Posty: 1105
Lokalizacja: Bydgoszcz
 
Post Re: SOTU - pierwsze wrażenia
wolalbym jednak by dm nie robili muzy w tym stylu :)


Cz mar 28, 2013 23:48 pm Zobacz profil WWW

Dołączył(a): So gru 27, 2003 13:09 pm
Posty: 1172
 
Post Re: SOTU - pierwsze wrażenia
A ja byłbym zachwycony :8):


Pt mar 29, 2013 7:33 am Zobacz profil
 
Post Re: SOTU - pierwsze wrażenia
Dla mnie ten album ma ostanie miejsce z całej dyskografii. Pozytywne wrażenie tylko na mnie zrobiły utwory takie jak:

'' Wrong '', '' Peace '' , '' In Sympathy (wersja koncertowa jest o wiele lepsza od albumowej) ''

'' Come Back '' byłby świetnym utworem gdyby nie te zgrzyty gitary Martina :| o tym już było wspominane w innym temacie ;) podobnie z '' Corrupt '' lecz wersja ze studio session jest genialna ! :)

Strona B albumu miażdży całego SOTU :D '' Ghost '' , '' Oh Well '' oraz '' Light '' którego bardzo uwielbiam :)


So mar 30, 2013 20:17 pm

Dołączył(a): So kwi 18, 2009 17:38 pm
Posty: 285
Lokalizacja: Olsztyn
 
Post Re: SOTU - pierwsze wrażenia
Własnie słucham SOTU po raz...hmmm Zrobiłem sobie przerwę w DM i powiem wam ze jest świetnie.SOTU polubiłem od razu,piosenki cały czas są dla mnie super,świeże,wciągajace.Pisać mogą wszyscy ze to dno,ze ostatnia w dorobku DM..ja mam wyjeba..bo dla mnie płyta jest zaczepista.Dziekuje. :banana2:


Śr kwi 03, 2013 14:29 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Wt mar 26, 2013 22:19 pm
Posty: 131
 
Post Re: SOTU - pierwsze wrażenia
Wszystkie bonusy, Come Back ---> http://www.youtube.com/watch?v=L0H9NlopocY, Miles Away, Little Soul, Jezebel i Fragile - to moje SOTU, reszta niezła, ale zbyt słaba. ;)


Pn cze 24, 2013 20:08 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lip 11, 2013 20:31 pm
Posty: 7
 
Post Re: SOTU - pierwsze wrażenia
SOTU- moja bezapelacyjnie ulubiona płyta, razem z bonusami!


N lip 14, 2013 13:08 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 09, 2013 15:53 pm
Posty: 5
 
Post Re: SOTU - pierwsze wrażenia
Bardzo lubię "Sounds of the Universe", ale wiele bym dała za to, żeby "In Chains" na albumie brzmiało tak jak w remiksie Alana. Nigdy nie myślałam, że to powiem, ale jednak fajnie by było, gdyby Alan wrócił.


Pn wrz 09, 2013 11:12 am Zobacz profil

Dołączył(a): Wt mar 26, 2013 22:19 pm
Posty: 131
 
Post Re: SOTU - pierwsze wrażenia
In Chains spodobało Mi się niedawno, jakoś się odmieniło. ;)


Pn wrz 09, 2013 16:15 pm Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 504 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 22, 23, 24, 25, 26  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team