Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 504 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26  Następna strona
SOTU - pierwsze wrażenia 

Moim zdaniem
jest fantastycznie 29%  29%  [ 161 ]
jest dobrze 36%  36%  [ 203 ]
jest średnio 18%  18%  [ 102 ]
jest kiepsko 11%  11%  [ 60 ]
Hillier out! / DM się skończyło / Alan wróć! / To najgorszy dzień mojego życia* 6%  6%  [ 33 ]
Liczba głosów : 559

SOTU - pierwsze wrażenia 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 18, 2009 15:01 pm
Posty: 195
Lokalizacja: Kielce/Kraków
 
Post 
PlayingTheMisiek napisał(a):
Jak myslicie, przybedzie nowych fanow dM po tym albumie?


Wrong swoje robi, ludzie spoza grona moich znajomych (co znaczy, że nie ja im go puściłem/nie ode mnie o nim wiedzą) podchodzili i pytali mnie o DM (widać po mnie, że jestem ich fanem). Ogólnie był entuzjazm po puszczeniu delikwentom ETS i poleceniu Violka, ale co się dalej działo to nie wiem, bo z tymi ludźmi na co dzień się nie spotykam, a z prób nawracania na siłę już wyrosłem.
Moi znajomi to inna bajka, o Wrongu wiedzieli już w dniu przecieku, oczywiście też pozytywne opinie. Ja teraz odkryłem utwór na nowo, ma MOC i tyle.
Do SOTU już się przyzwyczajam, ale nadal średnio mi pasuje.


N maja 10, 2009 20:46 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lip 21, 2005 11:33 am
Posty: 34
Lokalizacja: Wrocław
 
Post 
Hehe mój ojciec, który Depeszów zna tylko dlatego, że ich słucham, ostatnio wpada do mnie do pokoju i mówi, że chyba słyszał nowy ich singiel w radiu i że bardzo mu się spodobał.

Ale i tak płytę definiuje w całości "Fragile Tension", najlepszy utwór obok "Nothing's Impossible" od czegokolwiek z "Ultra".

Sama płyta jest dobra, ale potrzebuje czasu i wielu przesłuchań, bo z początku sam uważałem, że jest słaba.


Pn maja 11, 2009 9:59 am Zobacz profil
 
Post 
Mysle, ze nowi fani przybywaja. Starzy kupili plyte reczej w pierwszym tygodniu (jak zwykle). A plyta dalej sie sprzedaje Cytat:

''Sounds Of The Universe' odnosi sukcesy na całym świecie. Aż w 34 krajach płyta zaraz po premierze znalazła się w TOP 10 najlepiej sprzedających się albumów, aż w 20 na miejscu pierwszym. W USA odniosła największy sukces od 1993 i albumu 'Songs Of Faith And Devotion'.

W Polsce według Olis - oficjalnej listy sprzedaży - 'SOTU' od 3 tygodni jest najlepiej sprzedającą się płytą. Do dziś kupiono ponad 40 tysięcy egzemplarzy i tym samym album pokrył się podwójną platyną! To świetna wiadomość, ale miejmy nadzieję to dopiero początek ogromnego sukcesu Depeche Mode.'

Źródło: Polska Strona DM.


Pn maja 11, 2009 12:05 pm
 
Post 
Tak, wszystko OK, ale z tą podwójną platyną to jest kit marketingowy. Jeszcze nie tak dawno granicą dla złotej płyty w Polsce była liczba 100.000, a teraz zaniżyli widełki ze względu na ogólnie nedzną sprzedaż CeDeków. 40.00 tysięcy? Fajnie, ale BUDKA SUFLERA sprzedała 10 lat temu "Takie Tango" w liczbie ponad 400.000, a więc 10 razy więcej.

Teraz muzę młodzież ściąga z netu za friko, a sprzedaż podbijają tzw. starsi ludzie z dochodami. Spójrzcie na listy sprzedaży ZPAV, króluje jakiś wykonawca tzw. młodzieżowy? Nie, raczej jest coś dla starszych: U2, DM, "Piasek" itp.


Wt maja 12, 2009 10:14 am
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 14, 2008 15:35 pm
Posty: 202
Lokalizacja: Katowice
 
Post 
oczywiście każdy słyszał po corrupt po dłuższej przerwie motyw z Wrong? albo tylko ja to mam na wersji DVD?


Pt maja 15, 2009 0:05 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 24, 2005 10:45 am
Posty: 2657
Lokalizacja: Ostrow Wlkp.
 
Post 
Wrong junior jest na kazdej wersji.


Pt maja 15, 2009 0:07 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 14, 2008 15:35 pm
Posty: 202
Lokalizacja: Katowice
 
Post 
no to w porządku :) hehe


Pt maja 15, 2009 0:10 am Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 24, 2009 21:47 pm
Posty: 48
 
Post 
michal.kapuscinski napisał(a):
Po tej akcji mam jeszcze jedno spostrzeżenie: dlaczego, skoro (jednak) większość fanów uważa SOTU za bardzo dobrą płytę, nie zanucili NICZEGO z nowej płyty? Przynajmniej nic nie bylo w tv :)

Mam teorię: SOTU jest na to za słabe. Inaczej usłyszelibyśmy chór np. PEACE, a nie BC czy ETS. Pomysł z COME BACK też jakoś upadł.


michal.kapuscinski napisał(a):
Jakie pogmatwane, trudne wokalizy, jaka świeżość? Jaka trudność? Są łatwiutkie i prymitywne, oparte na prostych frazach, np. prościuteńkie Peace czy Come Back. To żaden argument.


Wcale nie jestem pewna, czy "przypadkowy" tłum bez podkładu zaśpiewałby równo piii-i-is łiii-i-il itd, tzn w równym tempie i nie obniżając za wcześnie dźwięku.

I w ogóle ta argumentacja, że jeśli nie wybrano nic z nowej płyty, to nie jest ona dobra, zupełnie mnie nie przekonuje.


Wt maja 26, 2009 11:48 am Zobacz profil
 
Post 
Myślę, że PEACE byłoby łatwiejsze od Black Celebration, ze względu na bardzo łatwą melodię i brak jakichkolwiek pułapek rytmicznych czy innych :)

Owszem, teza ryzykowna, ale rzuciło mi się w oczy: czyli jednak DM kojarzy się z megaprzebojami, a nie czymś "świeżym" :P

Trochę luzu...


Wt maja 26, 2009 12:19 pm
 
Post 
BC to zdecydowanie prostszy utwór do zaśpiewania niż trzyoktawowe Peace (niezależnie od tego czy się go lubi czy nie).


Wt maja 26, 2009 12:30 pm
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 24, 2005 10:45 am
Posty: 2657
Lokalizacja: Ostrow Wlkp.
 
Post 
Widze, ze tu przeniosla sie ta dziwna rozmowa, dlaczego fani nie zaspiewali nic z SOTU.

michal.kapuscinski napisał(a):
A dlaczego nie? W kontekście wyboru repertuaru do zbiorowego śpiewania nowa płyta została potraktowana eufemistycznie to wyrażając po macoszemu i ja w tym widzę ważną konkluzję odnoszącą się do nowej płyty.


@michal.kapuscinski: Gdybys sledzil nasze knucia odnosnie wyboru piosenki do zaspiewania wiedzialbys, ze bardzo duza grupa fanow byla za odspiewaniem Come back z nieco zmienionym tekstem, pasujacym do powrotu Gahan'a.
Zostala nawet utworzona ankieta, gdzie przewage zyskalo BC.
I tyle na ten temat.
Nie doszukuj sie niczego tu wiecej. Bo nic wiecej w tej kwestii nie znajdziesz. Chyba, ze masz ochote narobic troche szumu dla samego szumu.


Wt maja 26, 2009 16:32 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 29, 2006 11:11 am
Posty: 110
Lokalizacja: Wałbrzych
 
Post 
Sorry, że tak wpadam w rozmowę, ale jakoś dopiero to usłyszałem na SOTU. Może ktoś już to dosłuchał wcześniej, to sorry z ponowieniem. Cały czas mi się wydawało, że to jakiś błąd nagrania takie wydłużenie, ale nie. W końcowej części Corrupt na liczniku 8:17 jest dodatek.


Wt maja 26, 2009 18:11 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 08, 2003 21:30 pm
Posty: 1487
Lokalizacja: Nostalgia.....
 
Post 
Jest jest, juz to wczesniej wyczailam ;)


Wt maja 26, 2009 19:05 pm Zobacz profil
 
Post 
Szamanie: Ależ śledziłem, moim zdaniem Come Back było bardziej pasujące do sytuacji, a po wtóre łatwiejsze do zaintonowania, dlatego zdziwiłem się, że wygrało BC. Koniec szumu :)


Śr maja 27, 2009 7:17 am
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 09, 2009 9:03 am
Posty: 250
 
Post 
. . . Jak dla mnie płyta jest taka średnia, niestety nie zrobiła na mnie wielkiego wrażenia, może z czasem się to zmieni :) :) ...bo na razie! nie chwyta mnie za serce tak jak dawniejsze krążki DM, płytka jest dla mnie dobrą taką kołysanką- Peace...
Nie wysilili się wg mnie chłopaki, to nie jest szczyt ich możliwości :evil:
ale szczególnie lubię Wrong :twisted: , In chains, Come back, In sympathy :8):


N maja 31, 2009 13:00 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 24, 2005 10:45 am
Posty: 2657
Lokalizacja: Ostrow Wlkp.
 
Post 
Nie wiem czy w dobrym watku to pisze ale
pojawily sie dwa kolejne filmy ze studia. #21 i #22


N maja 31, 2009 20:18 pm Zobacz profil

Dołączył(a): N lut 12, 2006 18:06 pm
Posty: 64
Lokalizacja: Bydgoszcz
 
Post 
Płyta po czasie zyskała dużo w moich oczach ( a może uszach? :D ). Utwory stały się bardziej wyraziste. Nadal mam problem z przełknięciem całego albumu w całości. Jednak pojedynczo większość utworów broni się całkiem nieźle.


Pn cze 01, 2009 12:05 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 09, 2004 19:21 pm
Posty: 1978
 
Post 
Jak Sounds of the Universe prezentuje się w 5.1?


N lip 19, 2009 21:25 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 17:06 pm
Posty: 691
Lokalizacja: U.S
 
Post 
dosyć dobrze szczerze mówiąc, ale bez rewelacji ;)

nie daje takiego kopa jak chociażby Ultra czy SOFAD, ale czuć klimat :8):


N lip 19, 2009 21:28 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 06, 2007 21:57 pm
Posty: 920
Lokalizacja: Łódź
 
Post 
Uwazam,że Depeche Mode popełnili błąd powracając do brzmień lat 80-tych...zawsze mieli taką regułę,że idą cały czas do przodu...zawsze byli w jakiś sposób związani z duchem czasu(chociażby SOFAD)...zawsze szli do przodu,a ten "powrót" był bez sensu.Ogólnie album nie jest zły.Ma swoje mocne i słabe punkty.


Pn lip 20, 2009 11:50 am Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 504 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 72 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team