Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 504 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26  Następna strona
SOTU - pierwsze wrażenia 

Moim zdaniem
jest fantastycznie 29%  29%  [ 161 ]
jest dobrze 36%  36%  [ 203 ]
jest średnio 18%  18%  [ 102 ]
jest kiepsko 11%  11%  [ 60 ]
Hillier out! / DM się skończyło / Alan wróć! / To najgorszy dzień mojego życia* 6%  6%  [ 33 ]
Liczba głosów : 559

SOTU - pierwsze wrażenia 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 24, 2007 20:46 pm
Posty: 614
Lokalizacja: Poznań
 
Post 
taki powrót do dawnych brzmień subiektywnie może się jednemu podobać drugiemu nie, ale błędem bym tego nie nazwał, to chyba normalne że artysta na fali sentymentu nawiązuje do swoich dawnych dokonań

problem raczej w tym, że w tej chwili ogólnie w popkulturze jest wielki nawrót do lat 80-tych, więc rodzi się pytanie: DM powróciło bo akurat pojawił się u nich sentyment czy zrobili to bo to komercyjnie dobry moment ?


Pn lip 20, 2009 12:27 pm Zobacz profil
 
Post 
jurekDEPESZ101 napisał(a):
zawsze mieli taką regułę,że idą cały czas do przodu...zawsze byli w jakiś sposób związani z duchem czasu(chociażby SOFAD)...zawsze szli do przodu

Nie zgadzam sie. Dla Depeche Mode (nowoczesnego elektronicznego zespolu) SOFAD byl W PEWNYM SENSIE podroża wstecz (do czasow klasycznych instrumentow).
Oczywiscie na SOFAD DM tak naprawde laczylo "stare" instrumenty z nowoczena technologia. Ale na SOTU tez to robia. Z tym, ze teraz "stare" instrumenty to nowoczesne kiedys syntezatory.


So lip 25, 2009 23:20 pm
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 06, 2007 21:57 pm
Posty: 920
Lokalizacja: Łódź
 
Post 
Ale mi chodzi o coś innego...Chodzi mi o to,że ta płyta to było coś zupełnie innego w stosunku do poprzednich albumów...


N lip 26, 2009 12:40 pm Zobacz profil
 
Post 
SOTU to tez cos innego. Nie odstaje od reszty dyskografii tak jak SOFAD, ale jest inna (chocby wokalne duety i brzmienie gitary).


N lip 26, 2009 12:44 pm
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 06, 2007 21:57 pm
Posty: 920
Lokalizacja: Łódź
 
Post 
Nie wiem o jakie brzmienie gitary chodzi,ale takie "plumkania" zwyczajnej,nieprzesterowanej gitary mieliśmy już na wcześniejszych albumach...duety wokale również,może epizodycznie,ale się zdarzały...Dla mnie SOTU to jest polączenie Exciter'a z PTA...


N lip 26, 2009 12:53 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 21, 2005 18:17 pm
Posty: 2114
Lokalizacja: Łódź
 
Post 
Dla mnie to trzy wyjątkowo różne albumy.


N lip 26, 2009 13:06 pm Zobacz profil
 
Post 
zgadzam sie z Michalem


N lip 26, 2009 13:17 pm
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 06, 2007 21:57 pm
Posty: 920
Lokalizacja: Łódź
 
Post 
Napisałem,że dla MNIE... :roll:


N lip 26, 2009 14:26 pm Zobacz profil
 
Post 
Sorki, ale jesli uwazasz, ze gitara na SOTU jest nieprzesterowana, to posluchaj jeszcze raz. Nie wmowisz mi ze gitara na HTF jest "czysta". Albo ta melodia na koncu Jezebel (brzmiaca, jakby grana na klaksonie). Dopiero na koncercie wyraznie slychac, ze to gitara.
Niewazne. Masz swoje zdanie/gust i bardzo dobrze.


N lip 26, 2009 14:38 pm
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 06, 2007 21:57 pm
Posty: 920
Lokalizacja: Łódź
 
Post 
Powiedziałem,że chodzi mi o gitarę jak w Perfect,czy In Sympathy...a to chyba jedyna nowość na płycie,że są takie przesterowane gitary...

A jeśli chodzi o porównania do Excitera i PTA,to miałem na myśli to,żę piosenki takie jak Little Soul i Jezebell mają taki klimat jak Breathe i Comatose. A co do porównań z PTA'kiem to głónie chodzi mi o te przesterowane dźwięki...ale ja kjużmówiłem,to MOJE wrażenia i nie rozumiem dlaczego od razu jestem atakowany... :roll:


N lip 26, 2009 18:21 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 22, 2009 20:58 pm
Posty: 285
Lokalizacja: Poznań
 
Post 
jurekDEPESZ101 no widzisz trzeba dokładnie co i jak pisać bo Cię źle zrozumieją hehe, Ja się z Tobą zgadzam w opinii na temat klimatów :) od początku SOTU tak odbieram.


Pt lip 31, 2009 23:19 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 05, 2009 12:46 pm
Posty: 46
Lokalizacja: Warszawa
 
Post 
Mnie na początku SOTU przeraził. Pierwsze myśli, które miałam, brzmiały mniej więcej "co to, na litość, jest?". Każda piosenka zaczyna się prawie tak samo - a że w pierwszym odruchu, powodowana rosnącym przerażeniem (i ciekawością również), przeskakiwałam z piosenki na piosenkę, to nie słyszałam wiele więcej ponad te początki właśnie. Do tego dużo wizgu, buczenia, elektroniki wygrywającej "umcyk-umcyk".
Jednak ze względu na to, że kilka razy już tak z płytami DM miałam (choć nigdy aż tak), posłuchałam tego na spokojnie, kilka razy. No i przyznam, że zaczęło mi się to podobać, a niektóre kawałki nawet bardzo.
Teraz doszłam do fazy, że płyta podoba mi się bardzo, no może z małymi wyjątkami, z czego ogromnie się cieszę ;)


Wt sie 11, 2009 17:19 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 10, 2009 23:04 pm
Posty: 12
Lokalizacja: Supraśl
 
Post 
Bardzo fajna płyta! :D Wsamraz na letnie wieczory. Jestem zajerzascie podniecony gdy słucham Jezzebell! Kocham Gora i nic tego nie zmieni. Wczoraj jak gotowałem obiad przyszła mi na myśl Peace i poczułem, że ta piosenka kandyduje do miana walki o pierwszą moją ulubioną na tej płycie!!! Fajowo, nie? A Wy co wymyślicie, generalnie to ja wolę te płyte od tej z Ptakiem na okładce. A co sądzicie o Hole to feed. Moim mniemaniem jest zachwycająca..szczególnie te przesterowane......nie wiem...jakby skrzypce??? :roll: Nie zawiodłęm się, choć czasem przynudzają.


Śr sie 12, 2009 1:54 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 07, 2006 15:48 pm
Posty: 941
Lokalizacja: Świeradów Zdrój/ Brzeg
 
Post 
Chodzi Ci o " Speak & Speel" ? Bo tam jest ptak na okładce :lol: Widzę po postach ,że mamy nowego forumowego trola....poczytajcie co Pan żłów pisze


Śr sie 12, 2009 2:58 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 04, 2009 9:10 am
Posty: 17
 
Post 
o tego PTA-ka pewnie chodzi... :brawo: cóż ... :roll:


Śr sie 12, 2009 7:31 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 05, 2009 16:19 pm
Posty: 853
 
Post 
krzysiek tattoo napisał(a):
Chodzi Ci o " Speak & Speel" ? Bo tam jest ptak na okładce :lol: Widzę po postach ,że mamy nowego forumowego trola....poczytajcie co Pan żłów pisze


To od razu widać...


Śr sie 12, 2009 7:58 am Zobacz profil
 
Post 
Powracając do tematu...

Ten album spowodował, że DM dla mnie to przeszłość.

Sad but true.


Cz sie 13, 2009 22:43 pm
 
Post 
Wiadomo, że Alana brakuje, ale po koszmarnym "Exciterze" (nie znam tylko PTA) to powrót do wielkiej formy. Moje wrażenia po przesłuchaniu tego dzieła są bardzo pozytywne, przyjemna płyta, dlatego wybieram: jest fantastycznie!


Wt wrz 29, 2009 15:16 pm
 
Post 
No widzisz - dla mnie SOTU jest koszmarne, a EXCITER przy tym to arcydzieło, podobnie, jak PTA.

SOTU to próba: muzyka, klipy i trasa to jeden, wielki szajs. Chodzi o to, by za 2-3 lata był come back w wielkim stylu :D


Wt wrz 29, 2009 21:52 pm
 
Post 
Peter S napisał(a):
Wiadomo, że Alana brakuje, ale po koszmarnym "Exciterze" (nie znam tylko PTA) to powrót do wielkiej formy. Moje wrażenia po przesłuchaniu tego dzieła są bardzo pozytywne, przyjemna płyta, dlatego wybieram: jest fantastycznie!


Zgadza się. Od Excitera (bo Ultra to taki skok w bok, jeszcze trochę rozpędem z SOFAD) zespół jakby się zresetował i rozpoczął nową drogę od zera. EXCITER to dla mnie takie Speak&Spell DM poalanowego, który z resztą pokazuje, że zespół (czyt. Martin) musi radzić sobie bez tego istotnego filaru jakim był Al. PTA i SOTU pokazują, że im bardziej wzrasta zaangażowanie zespołu w produkcję albumu, tym lepiej im to wychodzi. Klipy z SOTU ( z wyjątkiem Wrong) mi się nie podobają, ale ja nie przywiązuję dużego znaczenia do teledysków.


Wt wrz 29, 2009 22:02 pm
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 504 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team