Depeche Mode - Zobacz wątek - Music For The Masses
 




Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 99 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
Music For The Masses 
Autor Wiadomość
 
Post Re: Music For The Masses
Z Music For The Masses to u mnie trochę dziwna sprawa. Zawsze uważałem, że to bardzo dobra płyta, ale jakoś nigdy (do tej pory) nie uznawałem jej za album ze ścisłej czołówki.
Zawsze docierała do mnie z jakimś opóźnieniem. Najpierw, jak kupowałem kasety i dawno miałem wszystkie albumy i większość singli, to MFTM u mnie brakowało. Albo akurat nie było w sklepie (ani na bazarze), albo było, ale ja akurat nie miałem kasy. Jak już w końcu kupiłem, to trochę ją już znałem, bo gdzieś tam u kogoś kilka razy słyszałem. Podobała się, ale bez wielkiego szału.
Potem było podobnie, jak już kompletowałem dyskografię na płytach - Music dotarł do mnie najpóźniej. Podobały mi się te niesamowite dźwięki i akordy, ale do ścisłej czołówki wciąż jej nie zaliczałem.
Większe wrażenie zrobiła na mnie, gdy skompletowałem remastery i odłuchałem w 5.1. Ale wciąż nie aż takie wrażenie, jak BC, Violator, SOFAD, czy Ultra.
Ostatnio moc tej płyty spadła na mnie z przygniatającą siłą! :shock: Wszystkie jej zalety, znane mi przecież od lat, nagle urosły do potężnych rozmiarów. Wszystkie te znane na pamięć dźwięki i smaczki nagle robią dużo większe wrażenie. Teraz, jak słyszę klawisz w Strangelove, czy gitarę w BTW, to aż kręci mi się w głowie z z ekscytacji.
Nie zmieniałem sprzętu, ani dealera, ale stwierdzam, że to obok Violka taka płyta, do której nie mógłbym się zupełnie o nic przyczepić. Na wszystkich pozostałych coś tam, choćby jakiś drobny szczegół bym zmienił. A na MFTM, podobnie jak na Violator, wszystko jest idealne: klimat, teksty, wokale, syntezatory , gitara, dynamika, stosunek szybszych do wolniejszych i Gahanowych do Gorowych - perfekcja. No prawie, bo jednak na Violator jest jeszcze lepiej.


Cz kwi 03, 2014 10:35 am
 
Post Re: Music For The Masses
Ja bym zmienil - BTW jest ociupine za suche; lepsze byloby w wersji Beatmasters Mix ... ale to tylko takie gdybanie i szukanie dziury w ... (@Marius - wiesz gdzie :wink: )


Cz kwi 03, 2014 14:54 pm

Dołączył(a): Cz cze 15, 2006 12:32 pm
Posty: 158
Lokalizacja: Szczecin
 
Post Re: Music For The Masses
Dziś kolejna rocznica, już 29. Płynie czas, płynie, ale boskość ta sama :beer: :nlmda: Ave DM!!!


Åšr wrz 28, 2016 11:52 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt paź 18, 2016 16:28 pm
Posty: 83
Lokalizacja: Olsztyn
 
Post Re: Music For The Masses
Album bez wad. Jest idealny w każdym calu. Uwielbiam go.


Pn lis 07, 2016 13:40 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sty 20, 2009 22:56 pm
Posty: 128
 
Post Re: Music For The Masses
No i po prezentacji MFTM w "Wieczorze płytowym". Po 27 latach płyta DM w całości w Polskim Radiu! Mam żal do prowadzących audycję, że na fejsie zajawkę dali dopiero dzisiaj, no i nie mogłem dać Wam znać odpowiednio wcześniej. Może będzie podcast, to sobie przypomnimy wszystkie komentarze.

Obrazek


N lip 30, 2017 23:27 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 13:55 pm
Posty: 534
 
Post Re: Music For The Masses
"Chyba?" Najlepszy album Depeche Mode...


N lip 30, 2017 23:37 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sty 20, 2009 22:56 pm
Posty: 128
 
Post Re: Music For The Masses
Nie wiem skąd u mnie wyjątkowy sentyment do tego albumu, że to moja ulubiona płyta DM. Być może dlatego, że był to pierwszy album DM, którego w 1987 roku wysłuchałem w całości. Pamiętam, że po raz pierwszy wyraźnie dotarł do mnie wtedy wokal Martina - do tej pory z różnych utworów singlowych docierał do mnie tylko śpiew Dave'a. Efekty dźwiękowe na tej płycie, a więc głos Igora Kiryłłowa, czy te wszystkie oddechy i jęki w "I Want You Now" działały na mnie wtedy hipnotyzująco. Myślę, że gdyby ta płyta ukazała się 10 lat wcześniej i ja bym jej słuchał jako 5 letni chłopiec, to autentycznie tej muzyki bym się bał.


Pn sie 21, 2017 22:43 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 02, 2006 10:11 am
Posty: 3031
Lokalizacja: Olsztyn
 
Post Re: Music For The Masses
Ludziska, co z wami?! 30 lat albumu i taka cisza? :roll: Odświeżyłem sobie dziś i co mogę więcej napisać po latach...kapitalny album, kapitalnie się tego słucha, nic się nie zestarzało. Wspaniałe kompozycje, aranżacje, produkcja, wokale od początku do końca. Jeden z najlepszych albumów DM i całego 1987 roku!


Cz wrz 28, 2017 16:16 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Cz mar 30, 2006 10:06 am
Posty: 379
Lokalizacja: DMielec
 
Post Re: Music For The Masses
tak jest i basta :beer:


Cz wrz 28, 2017 19:59 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 20, 2017 23:56 pm
Posty: 637
 
Post Re: Music For The Masses
"Pleasure Little Treasure"


Music For The Masses :brawo: - Wielki Skarb-Ogromna Przyjemnośc! :fletch: :fletch: :fletch:

We celebrate thirty years!!!
:beer:

Delicious!
https://www.youtube.com/watch?v=2Le5Z8CjIzY


Ostatnio edytowano Cz wrz 28, 2017 22:28 pm przez kama07071, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz



Cz wrz 28, 2017 21:13 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 30, 2012 12:34 pm
Posty: 1382
Lokalizacja: kutno
 
Post Re: Music For The Masses
30 lat :o Wydaje się duużo, a album wciąż brzmi strasznie świeżo.

Przejście między I want you now a To have and to hold jest niemożliwie genialne :8):



Cz wrz 28, 2017 21:23 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 02, 2006 10:11 am
Posty: 3031
Lokalizacja: Olsztyn
 
Post Re: Music For The Masses
FrenchIsStrange napisał(a):
Przejście między I want you now a To have and to hold jest niemożliwie genialne :8):


Zgadzam się :beer: Tak samo przejście z Nevera w TTYS.


Pt wrz 29, 2017 9:19 am Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sty 20, 2009 22:56 pm
Posty: 128
 
Post Re: Music For The Masses
Jedynym minimalnie słabszym fragmentem płyty jest "Behind The Wheel". Ale byłoby super, gdyby DM miało same takie "słabsze fragmenty" :)


Ostatnio edytowano Wt lis 21, 2023 20:27 pm przez Geo Dutour, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz



Pn lis 20, 2023 21:33 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 02, 2006 10:11 am
Posty: 3031
Lokalizacja: Olsztyn
 
Post Re: Music For The Masses
Jakbym miał wskazać cokolwiek słabszego na tym albumie, z pewnością nie byłoby to BTW. Mocny punkt i jeden z najbardziej depechowych numerów. Prędzej Sacred i Nothing.


Wt lis 21, 2023 8:45 am Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lis 29, 2004 1:36 am
Posty: 559
Lokalizacja: Manchester
 
Post Re: Music For The Masses
Geo Dutour napisał(a):
Jedynym minimalnie słabszym fragmentem płyty jest "Behind The Wheel". Ale byłoby super, gdyby DM miało same takie "słabsze fragmenty" :)

:shock:
jak dla mnie slabszymi momentami to moze jest to have and to hold albo pleasure little treasure ale na pewno nie BTW, BTW to definicja DM, jeden z najbardziej sztandarowych i reprezentatywnych numerow zespolu, przecietny meloman ktory w miare ogarnia wspolczesna muzyke po trzech sekundach BTW wie ze to DM, @FM pelna zgoda co to BTW , aczkolwiek akurat nothing i sacred to jedne z moich bardziej ulubionych utworow z Masses :)


Åšr lis 22, 2023 20:14 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 02, 2006 10:11 am
Posty: 3031
Lokalizacja: Olsztyn
 
Post Re: Music For The Masses
Rozumiem. :) Dla mnie są zbyt "piosenkowe". To Have And To Hold ma ten mrok i posępny klimat mimo krótkiego czasu trwania. No i to intro&outro :8):
Pleasure Little Treasure nie jest na albumie :wink:


Cz lis 23, 2023 8:05 am Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lis 29, 2004 1:36 am
Posty: 559
Lokalizacja: Manchester
 
Post Re: Music For The Masses
ok moze sacred jest jak to nazywasz "piosenkowy" ale nothing toz to czysty mrok :) bardzo lubie wersje z mftm tour z tym gitarowym wejsciem Gore'a pod koniec


Cz lis 23, 2023 20:48 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 02, 2006 10:11 am
Posty: 3031
Lokalizacja: Olsztyn
 
Post Re: Music For The Masses
Nothing mroczne? W życiu. Pimpf to jest to :8): Wspomniane THATH. Never, BTW. Również przepadam za wersjami live aczkolwiek nie jest to mój ulubiony utwór :wink:


Pt lis 24, 2023 9:06 am Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sty 20, 2009 22:56 pm
Posty: 128
 
Post Re: Music For The Masses
CoÅ› co najbardziej lubimy u naszych braci ze wschodu:

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=65B9B103

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=65B85D3E

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=65B7D3AE


Pt sty 26, 2024 17:41 pm Zobacz profil
WyÅ›wietl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 99 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5


Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team