Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 84 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Speak And Spell 
Autor Wiadomość
 
Post Re: Speak And Spell
Dla mnie numerem jeden jest "Nodisco", kapitalny numer, który bym chętnie usłyszał na żywo podobnie jak "Dreaming of me", "New life" i "Tora tora, tora. To najmocniejsze strony płyty. A płyta jedną z lepszych w ich karierze.


Pn maja 30, 2011 16:42 pm
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 10, 2003 22:10 pm
Posty: 838
Lokalizacja: Gdańsk -----> VINYL - LOVE trzaski
 
Post Re: Speak And Spell
Peter S napisał(a):
A płyta jedną z lepszych w ich karierze.


de gustibus non est disputandum


Pn maja 30, 2011 17:10 pm Zobacz profil
 
Post Re: Speak And Spell
jeśli zaczyna ci sie podobać "What's Your Name", to wiedz, że coś sie dzieje

"ooooooooooooooooooOOOOOOOOOOOOOOOOAAA !!!!"


So cze 04, 2011 4:09 am
 
Post Re: Speak And Spell
Wczoraj minelo 30 lat od wydania tego debitanckiego albumu DM.
Dziwie sie, ze teraz, w erze boxow i wszelkich deluxow i w szponach EMI nie pokuszono sie na jakies specjalne, jubileuszowe wydanie :o
Podobnie zreszta, jak w zeszlym roku z XX-leciem Violatora. Wiem, ze nie tak dawno albumy mialy swoje reedycje. Ale skoro co chwile ukazuja sie jakies Best Offy (z See You w w trackliscie) lub Remixes-Koszmares, to czemu nie zrobic jubileuszowych wydan albumow?
Mozna by do takiego boxa dac CD, winyla, demowki, wersje koncerowe, instrumentale, a'capella i wielu chetnych by sie znalazlo.


Cz paź 06, 2011 10:42 am
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 14, 2011 12:32 pm
Posty: 484
Lokalizacja: Warszawa
 
Post Re: Speak And Spell
Jest tu jedna perełka TORA TORA TORA, zapowiadała już geniusz DM.


Cz paź 06, 2011 11:59 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 07, 2006 15:48 pm
Posty: 941
Lokalizacja: Świeradów Zdrój/ Brzeg
 
Post Re: Speak And Spell
I Photographic jeden z killerów koncertowych
http://www.youtube.com/watch?v=D3EU-WBf ... r_embedded
http://www.youtube.com/watch?v=dJQZb51T ... ideo_title
Fotograf 81 http://www.youtube.com/watch?v=1v5DSdeA ... re=related
I 30 lat później http://www.youtube.com/watch?v=8g4D7vRH ... re=related


Cz paź 06, 2011 12:34 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 14, 2009 18:14 pm
Posty: 318
Lokalizacja: Warszawa
 
Post Re: Speak And Spell
Photographic i Puppets to najlepsze kawałki Vince'a oraz Tora!Tora!Tora! Martina z tego krążka.
To moje zdanie, pewnie dlatego, że są bardziej mroczne od reszty i w klimacie kolejnych płyt.
Podoba mi się wersja Boys Say Go! z trasy '86. Ciekawe, może gdyby Alan popracował nad aranżami do koncertowych wersji, to i What's Your Name? by nas porwało :banana:


Cz paź 06, 2011 13:26 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 26, 2003 14:23 pm
Posty: 3685
Lokalizacja: gdynia
 
Post Re: Speak And Spell
jedna z częsciej słuchanych przeze mnie płyt DM,

arcadio-trudno się nie zgodzić-te dwa numery to absolutny top tego albumu,Puppets to jeden z moich ulubionych kawałków DM ever,bardzo niedoceniany numer.Szkoda,że zamiast beznadziejnego What,s Your name i banalnego Dreaming Of Me które to utwory wnoszą dużo infantylizmu do płyty na album nie weszły Shout i Ice Machine,mielibyśmy naprawde album doskonały,i do tego bardzo dojrzały biorąc pod uwagę wiek muzyków.


Pn paź 10, 2011 6:31 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 22, 2009 23:00 pm
Posty: 1120
Lokalizacja: Entertainment Through Pain
 
Post Re: Speak And Spell
krzysiek napisał(a):
Szkoda,że zamiast beznadziejnego What,s Your name i banalnego Dreaming Of Me które to utwory wnoszą dużo infantylizmu do płyty na album nie weszły Shout i Ice Machine,mielibyśmy naprawde album doskonały,i do tego bardzo dojrzały biorąc pod uwagę wiek muzyków.


Dreaming Of Me nigdy nie wszedł do podstawowej winylowej wersji S&S z 1981 roku.


N paź 16, 2011 21:29 pm Zobacz profil
 
Post Re: Speak And Spell
I jakby nie dokonac selekcji piosnek z tamtego czasu, nic, ale to nic nie uratuje beznadziejnych tekstow Vince'a. Chyba ze sie zupelnie zignoruje tak istotny czynnik, jak teksty.


Cz lis 03, 2011 13:57 pm
 
Post Re: Speak And Spell
Owszem teksty nie były za wysokich lotów, ale ja sobie tę płytę bardzo cenie. Muzyka może w 90 % inna od typowego brzmienia DM, ale za to lekka i przyjemna i dlatego lubię bardzo ten album. :)


Pn paź 01, 2012 16:06 pm
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lut 02, 2013 0:18 am
Posty: 7
 
Post Re: Speak And Spell
Wszyscy tu pitu pitu o Delta Machine, więc mogę przemyć tu swój blogowy tekst na temat Speak & Spell. Prawdopodobnie zostanę za te słowa cholernie okaleczony, ale cóż.. Nie przepadam za tą płytą : )

,,O ile we wcześniejszych tekstach zachwalałem płyty, które bardzo lubię, to tu mam ochotę trochę popsioczyć. Pierwsza płyta Depeche Mode do całkiem niedawna stanowiła dla mnie pewnego rodzaju tajemnice. Poznałem ich większość płyt, ale pierwszej za nic nie mogłem posłuchać. W końcu jednak odważyłem się. I jak teraz podejść do jej oceny... Sam zespół jest dla mnie jednym z lepszych jakie słyszałem, ale ten album... Kompletnie nie pasuje mi do ich nieskalanego wizerunku. Jest przesiąknięty słodkością wyciekającą z tych słodkich brzmień syntezatorów. Po chórkach w Just Can't Get Enough czy Boys Say Go! miałem ochotę wyrzygać się na podłogę. Ale jakoś dotrwałem do końca...

Jestem pewny, że w dużej mierze te przesłodkie i przebojowe brzmienie nagrań jest zasługą (???) Vince'a Clarke'a. Jednak nie wolno mu odmówić tego, że to właśnie on wniósł w pierwszym okresie istnienia, Depeche Mode na listy przebojów, zapewniając im dość duży sukces. Gdyby nie on prawdopodobnie nigdy nie usłyszelibyśmy o tym zespole. Reszta chłopaków nie kwapiła się za bardzo do komponowania. Może jedynie poza Martinem Gorem, który spłodził Tora! Tora! Tora! czy Big Muff, czyli dwie z niewielu piosenek, których mogę słuchać na tym albumie. Słychać też, że odbiegają nieco od klimatu reszty płyty. W porównaniu do innych nagrań, są nieco ponure.

Do Speak & Spell nie wracam często. Już wolę puścić składankę Singles 81>85 gdzie mamy co lepsze utwory ze S&S jak New Life czy Photographic. Jest tu kilka rzeczy, których można posłuchać, ale całość sprawia wrażenie tworu rozmemłanego i przesłodkiego. Sądzę, że następna płyta panów z Basildon (nagrana bez Vince'a, który odszedł z zespołu) jest o wiele lepsza, pomimo kilku naleciałości ze Speak & Spell.

Jakoś nie specjalnie pałam się do tego, żeby polecić wam te płytę. Jeżeli chcesz ją poznać, ryzykuj! Jeżeli nie jesteś co do tego pewny, lepszym pomysłem będzie puszczenie późniejszych albumów, co też szczerze polecam."


So lut 02, 2013 23:45 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 20, 2017 23:56 pm
Posty: 637
 
Post Re: Speak And Spell
HAPPY BIRTHDAY! :fletch:

Lubisz/nie lubisz -nieważne - to początek! :nlmda:
https://youtu.be/wkKueyJaA0A


Ostatnio edytowano Cz paź 05, 2017 21:16 pm przez kama07071, łącznie edytowano 2 razy



Cz paź 05, 2017 13:03 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 30, 2012 12:34 pm
Posty: 1382
Lokalizacja: kutno
 
Post Re: Speak And Spell
Kozak płyta, świetne brzmienie. Mogłaby trwać drugie tyle :wink:



Cz paź 05, 2017 16:45 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sty 20, 2009 22:56 pm
Posty: 128
 
Post Re: Speak And Spell
Myślę, że gdyby Vince pozostał w DM, to wcale nie byłoby tak źle. Przecież na płytach Yazoo też jest klika ambitniejszych kompozycji (no chyba, że to kompozycje Alison - nie wiem). Myślę, że spokojnie można by zostawić Vince'a w DM aż do trzeciej płyty. Potem niestety trzeba by go było i tak wyrzucić - wszak czekalibyśmy na krążki pokroju "Some Great Reward" no i groziła by "erasuryzacja" i zgejowanie zespołu.


Pt maja 31, 2019 20:53 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 06, 2007 21:57 pm
Posty: 920
Lokalizacja: Łódź
 
Post Re: Speak And Spell
Ale przecież Vince sam odszedł. Nikt go nie wywalał.


Pn lip 22, 2019 16:23 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lis 29, 2004 1:36 am
Posty: 559
Lokalizacja: Manchester
 
Post Re: Speak And Spell
jakby Vince nie odszedl (a majac w perspektywie brzmienie Yazoo i Erasure) to dzisiaj nie sluchalbym DM

a wracajac do S&S to jest to najslabsza plyta DM, poza rewelacyjnym Photographic i koncertowym hiciorem JCGE to wlasciwie nie ma tam dobrych utworow, album brzmi za slodko i cukierkowo, dopiero A Broken Frame daje namiastke nadchodzacego mroku za ktorym jak sadze tak wielu z nas podazylo :wink:


So sie 10, 2019 14:06 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 08, 2012 16:41 pm
Posty: 222
 
Post Re: Speak And Spell
del,


Ostatnio edytowano Pn sie 12, 2019 13:07 pm przez C-M, łącznie edytowano 1 raz



Pn sie 12, 2019 12:52 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 08, 2012 16:41 pm
Posty: 222
 
Post Re: Speak And Spell
del.


Pn sie 12, 2019 13:07 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 02, 2006 10:11 am
Posty: 3031
Lokalizacja: Olsztyn
 
Post Re: Speak And Spell
40 lat minęło....posłuchałem z tej okazji po raz pierwszy od kilku lat i dalej uważam, że to jedna z najsłabszych płyt DM i jeden z najgorszych debiutów w historii muzyki. Nikt mnie nie przekona do zmiany zdania. Pojedyncze w miarę(podkreślam) niezłe utwory nie ratują tej płyty jako całości. Bardzo dobrze, że Vince odszedł. Ma swój świat, który kompletnie do mnie nie przemawia. Nic więcej nie mam do dodania. Plum, plum, plum :wink: :lol:


Wt paź 05, 2021 14:01 pm Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 84 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team