Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 873 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 40, 41, 42, 43, 44  Następna strona
Remixes 2 81>11 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 10, 2005 11:11 am
Posty: 438
 
Post Re: Remixes 2 81>11
"Nie ma winnych, wszyscy święci" :wink: :D


Pt lip 01, 2011 14:14 pm Zobacz profil
 
Post Re: Remixes 2 81>11
CureMar napisał(a):
Zaraz, zaraz. To zespół decyduje o obliczu płyty. Producent może być mistrzem nad mistrzami, ale jak zespół zaneguje jego pracę, to nic tego nie będzie. I na odwrót - jeśli producent coś spieprzy, ale Depeche to zaakceptują to nie będzie to bezpośrednio wina produkcji. Czyli sama zmiana producenta niewiele zmieni; to DM musi mieć dobry materiał i wizję płyty, bo to przede wszystkim podstawa dobrego albumu.


Myślę tak samo - z dupnego demo to nawet Alan jako producent nie wyciągnie hiciora.
A propos spieprzenia - Come Back'a Ben nieźle "ulepszył". Demówka była dosyć ciekawa, a wyszła nudna papka na albumie. To moje zdanie oczywiście.
Sorry za OT.


Pt lip 01, 2011 14:23 pm
aDMinistrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 09, 2003 23:19 pm
Posty: 3718
Lokalizacja: Szczecin
 
Post Re: Remixes 2 81>11
skąd wiesz, że to Ben?


Pt lip 01, 2011 14:34 pm Zobacz profil WWW
 
Post Re: Remixes 2 81>11
Stąd że jak pisałem że to zespół nagrał nudną piosenkę to najechali na mnie ŻE TO WINA BENA ŻE TO ON ZJ3BAŁ BO DEMÓWKA BYŁA DOBRA. No więc stąd wiem :P


Pt lip 01, 2011 14:57 pm
aDMinistrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 09, 2003 23:19 pm
Posty: 3718
Lokalizacja: Szczecin
 
Post Re: Remixes 2 81>11
a oni skąd wiedzą? :D


Pt lip 01, 2011 14:58 pm Zobacz profil WWW
 
Post Re: Remixes 2 81>11
Dobre pytanie :D


Pt lip 01, 2011 15:02 pm
 
Post Re: Remixes 2 81>11
Odwolam się do tego wpisu:
arcadio.dm napisał(a):
Remix Alana przypomina klimatem coś, co już było w Depeche Mode, w czasach, gdy On zajmował się obróbką materiału i nadawaniem mu niepowtarzalnego kształtu i wymiaru. Violatora zawsze przywołuję jako odniesienie, ideał do którego porównuję inne albumy. Osobiście nie miałbym nic przeciwko, żeby jeszcze raz nagrali coś podobnego :) Wcześniejsze albumy, powstałe przy udziale Alana, nie były takie same, ale było w nich więcej mroku i surowego klimatu niż np. na SOTU.

Od siebie dodam, że to jedna z niewielu perelek w tym zestawieniu remixów i że brakuje mi tego klimatu. Ultra silą rozpędu i osobie producenta posiada jeszcze w sobie ten mrok (aż się boję myśleć co by to bylo, gdyby producentem tej plyty byl Hillier :? :( ) , ale kolejne plyty to pogoń za jakimś cholernym minimalizmem (czasami odnoszę wrażenie, że Gore bylby najszczęśliwszy gdyby mógl nagrywać z tylko gitarką, ewentualnie Hammondem w tle). O ile do Excitera się przemoglem, PTA jako tako, o tyle w przypadku SOTU jest to już irytujące. Ta plyta przypomina niektóre kolekcje mody, które za cel mają glównie być "oryginalne" i "wyznaczać nowe trendy", tylko trzeba sobie postawić pytanie: czy to jest - najzwyczajniej w świecie - ladne? :? To, co DM nagrali w epoce post-Alanowskiej ma potencjal (pokazal to również Flood) ale póki co, przez dobór takich, a nie innych producentów (brawo panie Gore, ma pan świetne pomysly panie Gore, zrobimy tak jak pan chce panie Gore, wszystkie pańskie uwagi są po prostu bezcenne panie Gore) będziemy mieli jazdę po równi pochylej, ale jakże "oryginalną" i "nowotrendową".


Pn lip 04, 2011 8:51 am
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 14, 2009 18:14 pm
Posty: 318
Lokalizacja: Warszawa
 
Post Re: Remixes 2 81>11
Już to kiedyś pisałem na forum. Teraz podczas nagrywania panuje sielankowa atmosfera. A to chyba niestety nie sprzyja twórczym pomysłom. Ja mimo wszystko staram się nie krytykować całych płyt, ale niektóre pojedyncze kawałki nigdy nie powinny się na nich znaleźć. Na wspomnianym Violatorze cała dziewiątka + b-sides są absolutnie doskonałe. Ale Alan potrafił się kłócić ze wszystkimi, żeby osiągnąć efekt, nad którym ciężko pracował. Niestety, Fletch i Martin delikatnie mówiąc nie przepadali za Nim i nie płakali po Jego odejściu z zespołu. Tak jak napisał @marecki, producenci raczej przytakują Martinowi i słuchają przede wszystkim jego pomysłów. A inaczej było z Alanem. Podczas, gdy pozostała trójka szła w miasto, On jako reprezentant zespołu walczył z producentami, forsował swoje pomysły, no i przede wszystkim cholernie się znał na tym, co robił.


Pn lip 04, 2011 11:11 am Zobacz profil
 
Post Re: Remixes 2 81>11
arcadio.dm napisał(a):
Benowi już dziękujemy i czekamy na kogoś, o kim będziemy pisać tylko peany pochwalne :)

Nie bedizemy :| Stalismy sie takimi ekspertami od DM, ze juz nikt nas nie zagnie i nie zadowoli. My wiemy lepiej niz sam zespol, co dla niego dobre.


Ostatnio edytowano Pn lip 04, 2011 17:39 pm przez MARIUS, łącznie edytowano 1 raz



Pn lip 04, 2011 12:00 pm
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 08, 2003 21:30 pm
Posty: 1487
Lokalizacja: Nostalgia.....
 
Post Re: Remixes 2 81>11
Dla nich dobre? Czy dla fanów? Czy dla odbiorców muzyki nie nazywających sie fanami?
Jak sobie chcą grac dla siebie to niech grają ,ale nie wydaja płyt.


Pn lip 04, 2011 17:14 pm Zobacz profil
 
Post Re: Remixes 2 81>11
@Marius, jakkolwiek w Twojej wypowiedzi wyczuwam dekadencką nutę ironii, to jednak jest w niej ziarno prawdy; to zespół w dużej mierze kształtował gust muzyczny niejednego z nas, serwował coraz to nowsze smaki muzyczne, by na koniec powrócić do serwowania kaszanki saute (na co ludzie nosem kręcą, no ale gdy podaje się kaszankę po kawiorze ...), a ostatnie dokonania DM w tym m.in. ta składanka - poza paroma chwalebnymi wyjątkami - to właśnie takie danie.


Pn lip 04, 2011 21:45 pm
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 14, 2009 18:14 pm
Posty: 318
Lokalizacja: Warszawa
 
Post Re: Remixes 2 81>11
Kaszanka może być naprawdę dobrym daniem, jak się je odpowiednio doprawi. A jest taki pan o inicjałach AW, który jest mistrzem kuchni i ma w zanadrzu cały arsenał przypraw, dzięki którym potrafi połechtać podniebienia nawet najbardziej wymagających smakoszy :wink:


Wt lip 05, 2011 10:59 am Zobacz profil
 
Post Re: Remixes 2 81>11
No właśnie: AW ... do garów!!! :D :wink:


Wt lip 05, 2011 11:06 am
 
Post Re: Remixes 2 81>11
marecki129 napisał(a):
@Marius, jakkolwiek w Twojej wypowiedzi wyczuwam dekadencką nutę ironii

Alez przepraszam, jesli to tylko nutka. Chcialem, aby byla to jak najbardziej oczywista ironia.
Piszac, ze nikt nas, ekspertow juz nie zadowoli, mialem na mysli to, ze tak naprawde to my ostatnie albumy spalalismy juz na starcie. Sledzac rozne topiki i sumujac nasze oczekiwania, wyszloby na to, ze chcemy bardzo odmiennych rzeczy. Jedni chca duzo gitary, inni mniej. Jedni chca nastrojowych klimatow, inni ostrego pieprzniecia w gary. A przy tym wszyscy wiemy najlepiej.


Wt lip 05, 2011 14:01 pm
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 16, 2005 8:38 am
Posty: 260
Lokalizacja: Police of Truth
 
Post Re: Remixes 2 81>11
Też jestem zdania, że zdecydowanie trójka trzyma najlepszy poziom a całość można okroić do jednego CDeka niemniej jak to ostatnio w trójce redaktor Mann przytoczył list pewnego słuchacza, który stwierdził że " z wieloletniego doświadczenia wiem że najlepsze utwory na albumach to nr 1, 4, 7 i 10" :lol: :), a taki album jak Violator zdarza się (jak Messi dla futbolu) jedynie raz na parę dekad to nie ma co narzekać.
Moje typy:
CD 1
05 - Peace [SixToes Remix]
11 - Walking In My Shoes [Anandamidic Mix]
12 - Personal Jesus [The Stargate Mix]
CD 2
04 - Strangelove [Tim Simenon Mark Saunders Remix]
07 - I Feel You [Helmet At The Helm Mix]
11 - Only When I Lose Myself [Dan The Automator Mix]
CD 3
04 - Leave In Silence [Claro Intelecto 'The Last Time' Remix] - bardzo klimatyczne
05 - In Chains [Alan Wilder Remix] - perfekcyjne!
06 - When The Body Speaks [Karlsson And Winnberg Remix] - kosmiczna otchłań!
10 - I Want It All [Roland M. Dill Remix] - można tańczyć hardbass z kominiarką na głowie :8): !!!
12 - Personal Jesus [Sie Medway-Smith Remix] - nostalgiczna nuta pobrzmiewa!


Pt lip 08, 2011 18:49 pm Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 10, 2009 21:59 pm
Posty: 143
Lokalizacja: Gietrzwałd/Warszawa
 
Post Re: Remixes 2 81>11
Może to będzie lekko offtopic, ale pomijając remix Alana, reszta jest moim zdaniem po prostu słaba. Wystarczyłoby zatrudnić jednego gościa takiego jak ten: http://www.youtube.com/user/Waldorff197 ... 82EncmXtb8 i sprawa remixów rozwiązana:) Uważam, że gość naprawdę ma talent i wyczucie remixując utwory DM :nlmda:


Wt lip 19, 2011 19:39 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 21, 2005 18:17 pm
Posty: 2114
Lokalizacja: Łódź
 
Post Re: Remixes 2 81>11
Kupiłem i ja 3 CD. Wziąłem do samochodu w podróż; bardzo fajna rzecz na drogę. Co do oprawy, szkoda, że nie pofatygowali się wrzucić w książeczkę jakichś nowych, ciekawych fotek.


N lip 31, 2011 18:17 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 25, 2011 18:58 pm
Posty: 171
Lokalizacja: Białystok
 
Post Re: Remixes 2 81>11
Peace [SixToes Remix], coś pięknego !


N lip 31, 2011 18:44 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 19, 2004 18:06 pm
Posty: 1424
Lokalizacja: Świdnica
 
Post Re: Remixes 2 81>11
jedne lepsze inne gorsze a jeszcze inne w ogole porażka.... mnie wqrwiło tylko to opakowanie.... nie moglo to być w ładnym plastikowym pudeleczku? w dodatku grafika nowego wydawnictwa mi się wcale nie podoba...


So sie 06, 2011 9:09 am Zobacz profil
aDMinistrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 09, 2003 23:19 pm
Posty: 3718
Lokalizacja: Szczecin
 
Post Re: Remixes 2 81>11
gdyby było w plastiku i z inną oładką to byłaby porażka, teraz idealnie współgra z pierwszą częścią.


So sie 06, 2011 9:15 am Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 873 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 40, 41, 42, 43, 44  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team