Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 873 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44  Następna strona
Remixes 2 81>11 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 16, 2009 18:58 pm
Posty: 1141
Lokalizacja: 3City
 
Post Re: Remixes 2 81>11
Jeżeli ktoś kupuje jedynie z przymusu kolekcjonerskiego to jego sprawa, ale po co wówczas produkować się tu na forum, że wszystko jest Qpa i do NIE PRZEKLINAJ!, a jedynie jeden remiks w wersji Wildera jest ok, lub nawet bardzo ok.
Nie wiem czy kolesie z DM faktycznie dokonywali selekcji remiksów, czy ich nigdy nie słyszeli, ja osobiście sam uwielbiam bawić się dźwiękami i znajduję na tych płytkach wiele fajnych smaczków w tych nowych brzmieniach, aranżach itd. Mnie to bawi i ciekawi w jaki sposób można posklejać to wszystko na nowo, aby brzmiało jeszcze inaczej, ale nie zatracało rozpoznawalności oryginału. Oczywiście osobiście nie łykam wszystkiego jak leci, bo remiksy w stylu dub z góry przed przesłuchaniem w 99 % mogę odrzucić, bo wiem, że mi nie podejdzie.
Z drugiej strony remiksy własnej produkcji DM to już zamierzchła historia. Po za tym wydawanie i produkowanie wciąż remiksów tym samym stylu dawno wszystkim by się już
przejadło i znudziło i narzekania byłoby jeszcze więcej.
Cieszę się, że tak wielu innych wykonawców sceny elektronicznej bawi się dźwiękami z utworów DM, to jest świetna promocja tej muzyki wśród tych, którzy z rzadka stykają się z oryginałami, to jest znacznie ciekawsze niż silenie się na covery na siłę w stylu PJ od Kombii. DM bije chyba wszelkie rekordy w liczbie remiksów i to potwierdza, że inspiruje się ich twórczością setki, tysiące wykonawców w tym tych z najmłodszego pokolenia i osobiście mi to imponuje, bo to mój ukochany DM i ich utwory.


N cze 12, 2011 19:18 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 24, 2005 10:45 am
Posty: 2657
Lokalizacja: Ostrow Wlkp.
 
Post Re: Remixes 2 81>11
Ja mysle, ze to wlasnie Andrzej zostal oddelegowany do selekcji co wejdzie a co nie.
Martin zajety panna, a Gahan sie wypial za przykladem pana K. ;)


N cze 12, 2011 20:04 pm Zobacz profil
 
Post Re: Remixes 2 81>11
oDMienioNY napisał(a):
Cieszę się, że tak wielu innych wykonawców sceny elektronicznej bawi się dźwiękami z utworów DM, to jest świetna promocja tej muzyki


Elektronika jednak niejedno ma imię. Dla każdego inne....


N cze 12, 2011 20:26 pm
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 15, 2003 21:40 pm
Posty: 475
Lokalizacja: Szczecin
 
Post Re: Remixes 2 81>11
MARIUS napisał(a):
Tez sie obawiam, ze nikt ich nie pytal. A jak slucham niektorych remixow, to wrecz mam nadzieje, ze nie mieli z tym nic wspolnego.
Juz widze oczami wyobrazni, jak Gahan w skupieniu slucha np. dziel Prydza, a potem daje mu blogoslawienstwo...


A to mógłbyś się zdziwić ;) Pamiętam, że Gahan zapytany kiedyś, który z remixów Precious podoba mu się najbardziej, powiedział, że Motor Mix...

Ja tam cieszę się z 3 godzin nowej muzy z trzeciego CD i dowlandów. Oczywiście nie wszystko trawię, bo niektórych "dzieł" strawić się nie da...


Pn cze 13, 2011 7:57 am Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lis 12, 2003 12:55 pm
Posty: 1343
 
Post Re: Remixes 2 81>11
To nie Gahanowi, tylko Gore'owi się podobał remix Motora (a w każdym razie jedynie Gore wyraził swe zdanie publicznie w tym temacie). Dlatego też byłem zaskoczony, że ten remix nie pojawił się na składance, bo dla mnie to był pewniak właśnie z tego powodu.


Pn cze 13, 2011 8:28 am Zobacz profil
 
Post Re: Remixes 2 81>11
Tez mysle, ze to byl Gore, a nie Gahan.
Rzeczywiscie - zdziwilbym sie, gdyby to byl Gahan.


Pn cze 13, 2011 9:56 am
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 15, 2003 21:40 pm
Posty: 475
Lokalizacja: Szczecin
 
Post Re: Remixes 2 81>11
A to w takim razie nie pamiętam ;)


Pn cze 13, 2011 10:30 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 06, 2007 21:57 pm
Posty: 920
Lokalizacja: Łódź
 
Post Re: Remixes 2 81>11
Jestem po przesłuchaniu zremiksowanego In Chains przez Alana i muszę powiedzieć,że tym remiksem pokazał,że po jego odejściu DM straciło trochę tej mistycznej monumentalności w swoich utworach.


Pn cze 13, 2011 17:49 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lis 06, 2009 15:28 pm
Posty: 629
Lokalizacja: In Your Room
 
Post Re: Remixes 2 81>11
A dla mnie akurat albumowe In chains ma właśnie taką mistyczna monumentalność w sobie a remiks Alana no cóż on miał być właśnie tak zrobiony aby ciężko go było porównać do oryginalnej wersji


Pn cze 13, 2011 18:16 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 20, 2009 23:29 pm
Posty: 1007
 
Post Re: Remixes 2 81>11
A propos remixów. Na SOUNDCLOUD pojawiły się "niby najlepsze" remixy 2011 Depeche Mode, Marco Schobera.

http://soundcloud.com/ms-remixes

Walking In My Shoes – MS Endless-Endless Remix
Walking In My Shoes – MS Endless-Endless Single Edit Instrumental
Walking In My Shoes – MS Endless-Endless Maxi Edit Instrumental
My Secret Garden – MS Metal Worker Remix
I Feel Loved – Marco Schober (MS) Final Extended Remix
NLMDA/Killing Ground – MS Solid Aggro Remix
Enjoy The Silence – Marco Schober (MS) Explosive Remix
Clean – MS Hard Stamping Gretsch Remix


Ostatnio edytowano Wt cze 14, 2011 9:15 am przez Młody Marian, łącznie edytowano 1 raz



Wt cze 14, 2011 0:47 am Zobacz profil

Dołączył(a): Cz sty 12, 2006 14:01 pm
Posty: 228
 
Post Re: Remixes 2 81>11
takie fajne te remixy że następny odsłuch zaplanowałem za 13 lat :twisted: jak się nie zakurzą płyty i moje uszy to wytrzymają... :wink:


Wt cze 14, 2011 8:21 am Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 11, 2006 15:58 pm
Posty: 1755
Lokalizacja: Warszawa
 
Post Re: Remixes 2 81>11
Cytuj:
A dla mnie akurat albumowe In chains ma właśnie taką mistyczna monumentalność


Dokładnie, zgadzam się. Alan jedynie pozbawił utwór tego klimatu.


Wt cze 14, 2011 18:18 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sie 08, 2009 9:21 am
Posty: 95
Lokalizacja: From the wrong side of town
 
Post Re: Remixes 2 81>11
Jeśli chodzi o remixy A.d. 2011 to wyróżnienia ode mnie dla (kolejność albumowa):

1) In chains (tigerskin's no sleep remix)
2) Personal Jesus (the stargate mix)
3) Behind the Wheel (vince clark remix)
4) Leave in silence (claro intelecto 'the last time' remix)
5) In chains (alan wilder remix)
6) When the body speaks (karlsson + winnberg remix)
7) I want it all (roland m. dill remix)

Nie znaczy to, że inne mi się nie podobają, bo generalnie lubię te zabawy dźwiękami i takie mniej więcej mam do tego podejście, nie oczekiwałem przebicia oryginałów.

Czy komuś jeszcze początek Personal Jesus (sie medway-smith remix) przypomina początek Zooropy U2? :)


Śr cze 15, 2011 16:27 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 20, 2004 19:53 pm
Posty: 907
Lokalizacja: Wałbrzych
 
Post Re: Remixes 2 81>11
oDMienioNY napisał(a):
Cieszę się, że tak wielu innych wykonawców sceny elektronicznej bawi się dźwiękami z utworów DM, to jest świetna promocja tej muzyki wśród tych...... DM bije chyba wszelkie rekordy w liczbie remiksów i to potwierdza, że inspiruje się ich twórczością setki, tysiące wykonawców w tym tych z najmłodszego pokolenia i osobiście mi to imponuje, bo to mój ukochany DM i ich utwory.
:beer: choc chwilami wydaję się to ryzykowne :twisted:



I znowu większośc "znawców" wylewa wiadra pomyj na to co wychodzi pod szyldem DM. :evil:

Po kilkunastu odsłuchach 3 cd +parę downloadów i moje odczucia są raczej pozytywne.
Remixes 2 jest o niebo lepsze od jedynki. Co zaskoczyło mnie bardzo miło bo, szczerze, spodziewałem się "półkowego zbieracza kurzu" :twisted:
Plusy to z pewnością lepszy dobór starych remixów. Pomimo kilkiu niewiarygodnych wtop :? jakie ujżały światło dzienne dzięki temu wydawnictwu (pierwszy przykład z brzegu Tora!Tora!Tora!) to jest kilka udanych remixów które moim zdaniem dotrą do innego odbiorcy niż My, jest trochę świerzości w kilku remiksach oraz innego spojrzeniana na produkcję DM.
Jak dla mnie całkiem przyzwoita kompilacja remixów do których od czasu do czasu będę wracał.
Nie podaba mi się to co zrobił Vince. Nie rozumiem o co mu chodziło zwłaszcza w BTW.
Zgadzam się z @hirszu In chains straciło to "coś" w remixie Alana co nie zmienia faktu, że jest to jeden z najlepszych kawałków.
Zresztą oba In chains są ciekawe.
Jeszcze jedna wada to jednak zrobienie z PJ klubowej papki. Jeżeli chcieli zrobic singiel promujacy Remixes w takim stylu mogli wybrac inny utwór.
Generalnie uważam tą kompilację za przyzwoitą :)


So cze 18, 2011 11:32 am Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lis 06, 2009 15:28 pm
Posty: 629
Lokalizacja: In Your Room
 
Post Re: Remixes 2 81>11
Czy ktoś jeszcze zwrócił uwagę na stosunkowo słabo znanych remikserów dobranych na najnowszej skladance DM ?

Jeśli niektórym sie nie podobaja te nowe remiksy to to moze właśnie byc wytłumaczenie - słabi remikserzy wynik wiadomy
ale wiadomo koszta ...
czemu wypadli Sumner i Reznor ? Wrong w wersji Trenta chciałbym usłyszeć :D


So cze 18, 2011 13:20 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lis 12, 2003 12:55 pm
Posty: 1343
 
Post Re: Remixes 2 81>11
Bernard Sumner (tak jak i Brandon Flowers z The Killers) byli poproszeni o przygotowanie remixów na to wydawnictwo, ale z niewiadomych względów odmówili. Było o tym już dość dawno temu. Wrong w remixie Trenta (Reznora) to wg mnie plota wynikająca z tego, że na Remixes 2 jest remix Trentemollera - ktoś przeinaczył info i plota poszła w świat. W każdym razie nikt oficjalnie ani półoficjalnie się nie wypowiadał, że Reznor miał mixować DM.

A co do składaka samego... Pamiętam (tak, tak, wiemy, dziadku :) ) jak miało wychodzić Remixes 81.04 - gdy zobaczyłem tracklistę (nawet wydania 3CD) to byłem zawiedziony - 2 płytki wypełnione niemal w całości starociami, które już gdzieś tam mam. Na pierwszy rzut oka się toto słuchowo kleić nie będzie. Trzeci CD niby wypełniony jakimiś nowościami i "rarytasami", ale też bez jakiejś spójności. Oczywiście wydanie zakupiłem i sam byłem zaskoczony jak fajnie się tego zestawu słucha... :) Co prawda było kilka wtop ewidentnych (Barrel Underworlda - mogli dać Soft, albo Are People People?) ale generalnie składak często u mnie w odtwarzaczu gościł. Kiedy poszło info o kolejnej części Remixes pomyślałem z kolei, że trochę za szybko, że co oni tam chcą wrzucić, przecież dopiero 7 lat minęło. Tak jak się należało spodziewać - przede wszystkim są to mixy wydane po 2004, staroci jest bardzo mało. I - co dla mnie zaskakujące - tego składaka słucha mi się jeszcze lepiej niż poprzedniego. Może po części również dlatego, że po pierwsze - ogólnie rzecz biorąc remixy bardzo lubię, a po drugie - te z okresu po 2004 roku (szczególnie z okresu PTA) bardzo mi się podobały. Dużo nowych rzeczy, kilka utworków w wersjach (lub editach) wcześniej nie dostępnych na CD. Wg mnie całość się bardzo ładnie komponuje i jest dość spójna - ergo: miło się tego słucha. Przynajmniej mi. :)


So cze 18, 2011 21:55 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 28, 2006 19:32 pm
Posty: 103
Lokalizacja: Poznań
 
Post Re: Remixes 2 81>11
Mnie również się podoba to wydawnictwo zreszta jak i poprzednie - nie wszystko oczywiście ale jak na moje ucho jest ok.
@czapelka - w sumie mam podobnie a Underworlda bardzo lubie i cenię ale Barrel to nie wyszedł im rzeczywiście.


N cze 19, 2011 17:10 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lis 12, 2003 12:55 pm
Posty: 1343
 
Post Re: Remixes 2 81>11
Underworld Soft Mix Barrela wręcz uwielbiam - jeden z lepszych, bardziej klimatycznych oficjalnych mixów DM jakie znam. Bardzo mi się podoba. Natomiast na Hard Mix mam uczulenie, tym większe, że trwa on niemal 10 minut. Może bym jakoś zdzierżył gdyby trwał 3... ;)


N cze 19, 2011 17:29 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lis 20, 2003 19:21 pm
Posty: 982
Lokalizacja: electr-on Szczecin
 
Post Re: Remixes 2 81>11
Krótka recenzja nowego wydawnictwa

http://electr-on.pl/modules.php?name=Re ... ent&id=936


Pn cze 20, 2011 8:10 am Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sie 24, 2004 17:00 pm
Posty: 851
 
Post Re: Remixes 2 81>11
ewidentnie specjalizujecie sie w recenzjach...


Pn cze 20, 2011 8:58 am Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 873 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 52 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team