Depeche Mode - Zobacz wątek - Najlepsza i najgorsza płyta DM po 1995 roku
 




Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 115 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  NastÄ™pna strona
Najlepsza i najgorsza pÅ‚yta DM po 1995 roku 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N kwi 17, 2005 18:39 pm
Posty: 130
Lokalizacja: Chorzów
 
Post Re: Najlepsza i najgorsza pÅ‚yta DM po 1995 roku
Najlepsza ULTRA
Najgorsza SOTU


Wt gru 20, 2011 22:17 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 09, 2004 19:21 pm
Posty: 1978
 
Post Re: Najlepsza i najgorsza pÅ‚yta DM po 1995 roku
Po odejściu Alana utwory dM straciły to co przyprawia o ciarki - niepowtarzalny klimat. Oczywiście nie twierdzę, że wszystko nagrane z Alanem jest z góry lepsze od tego co panowie nagrali po jego odejściu, ale tego klimatu nie powtórzono już na żadnej późniejszej płycie.

Widać z resztą, że panom brakuje już pomysłów na to w jaki sposób odświeżyć brzmienie i przez to ostatnią naprawdę charakterystyczną płytą był Exciter i może po części Playing The Angel, który wniósł niespotykaną do tej pory ilość brudu do dM.
Ostatnie dzieło panów to już miotanie się modnych obecnie brzmieniach ,,retro", które nota bene sami tworzyli, a więc zaczęło się odcinanie kuponów. Gdybym zaczynał przygodę z depeche MODE na Sounds Of The Universe to również na tej płycie bym tę przygodę zakończył.

Według mnie najlepszą płytą po Alanie jest Ultra, na co wpływ mają ekstremalne warunki nagrywania tejże. W ogóle najlepsze płyty dM powstały w dobie dragów i alkoholizmu. Panom jest chyba za dobrze na nagrywanie płyt w tej chwili ;)
Najgorsza, wiadomo.


Åšr gru 21, 2011 13:32 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 24, 2007 20:46 pm
Posty: 614
Lokalizacja: Poznań
 
Post Re: Najlepsza i najgorsza pÅ‚yta DM po 1995 roku
Jak dla mnie to nie wchodząc w szczegóły po 1995 roku DM rysuje klasyczną sinusoidę:

Ultra - bardzo dobra
Exciter - trochę słabo
PTA - bardzo dobra
SOTU - trochę słabo

I najbardziej optymistyczne jest dla mnie to, że z wyliczanki teraz znowu czas na dobry album :D


Åšr gru 21, 2011 14:55 pm Zobacz profil

Dołączył(a): So gru 27, 2003 13:09 pm
Posty: 1172
 
Post Re: Najlepsza i najgorsza pÅ‚yta DM po 1995 roku
najlepsza: Ultra
najgorsza: Exciter


Pn gru 26, 2011 6:32 am Zobacz profil
 
Post Re: Najlepsza i najgorsza pÅ‚yta DM po 1995 roku
Koner napisał(a):
Po odejściu Alana utwory dM straciły to co przyprawia o ciarki

Taka jest twoja opinia. Ja na przykład mam ciary ZAWSZE, gdy wchodzi pierwszy refren PEACE. A przy pierszym razie autentycznie po policzkach popłyneły łzy. Choć wiem, że wielu nie trawi tego kawałka, to jednak sa tacy, którzy wciąż czują ciary.


Wt gru 27, 2011 14:14 pm

Dołączył(a): N lis 07, 2010 15:17 pm
Posty: 417
 
Post Re: Najlepsza i najgorsza pÅ‚yta DM po 1995 roku
Z albumów po 95 r.najlepsza Ultra a najgorszy chyba Exciter,najtrudniejszy w przełknięciu/zrozumieniu SOTU.Exciter jest dla mnie bardzo dobrą płytą,niezwykle klimatyczną może nawet najbardziej ze wszystkich,tylko na takie pytanie odpowiadając na tle Ultry Ptaka czy Sotu chyba najsłabsza,co nie znaczy że zła....) :8):


Cz sty 05, 2012 21:54 pm Zobacz profil

Dołączył(a): N lis 07, 2010 15:17 pm
Posty: 417
 
Post Re: Najlepsza i najgorsza pÅ‚yta DM po 1995 roku
Ultra to jedna z najgenialniejszych dla mnie płyt DM,mimo że nadal uważam że strata Alana była ogromna dla muzyki to na tej płycie tak tego nie odczuwam jak przy następnych,nie wiem co miało na to wpływ może mocne utwory Marta,wiadomo jak to wtedy zle było z Dave'm może Tim Simenon nie ważne ale płyta wyszła genialna, przyszły lata na Excitera płyty bardzo nastrojowej może najbardziej ze wszystkich,dla mnie bardzo dobrej, szczególnie doceniam ją po latach,co w niej tak się nie podobało fanom, myślę że jest mało przebojowa,co nie znaczy że zła.Dalej najlepsza dla mnie z poprzedniej dekady PTAK, pamiętam jak świeżo po zakupieniu w empiku i odpakowaniu włożyłem ją do walkmana,ciarki na plecach od razu od A pain... ależ wtedy ogromna zmiana to była po Exciterze,brzmienie mocne,znakomite,pózniej zakupiłem mini wieże i energia była jeszcze większa.No i czas na SOTU, najtrudniejszej w zrozumieniu dla mnie płyty Depeche Mode,ciężko się do niej zabrać do zrecenzowania,największe wrażenie zrobiły na mnie filmiki ze studia,fantastyczne podminowanie emocji przed albumem,filmiki już wcześniej były podczas Exciter i PTA,ale nie tak masowo pokazywane.Wrong genialny utwór,jeden z najlepszych jakie kiedykolwiek nagrali,pamiętam jak pracowałem w ten dzień co była jego premiera na Echo Awards,pracowałem wtedy w hotelu gdzie była niemiecka telewizja dużo pracy mieliśmy ale musiałem kolegą powiedzieć,żeby mnie zastąpili ponieważ idę oglądać premierę teledysku DM,muzyka DM ważniejsza niż praca.No a pózniej wyszedł album i na początku zdezorientowanie,nie rzucił mnie na kolana tak jak PTAK,ale zkażdym kolejnym przesłuchaniem go odkrywam jest coraz lepszy,jeszcze daleka droga do odkrycia jego magii!!!!.A czemu większość fanów go tak zle przyjęła moim zdaniem z kilku powodów;wokale wydaje mi się że najbardziej dojrzałe szczególnie Dave'a,wokale na tej płycie są rozłożyste,przeciągnięte np. Fragile Tension, Little Soul,In Chains,no i strona instrumentalna,chyba najbardziej elektroniczny album DM od Violatora,a być może w ogóle,duże dzieje się w tle to jest album do wytęrzenia ucha.Nie będe się już rozpisywał bo o DM mógłbym kilka książek z subiektywnej perspektywy napisać ale nie o to chodzi.pozdr


Cz sty 05, 2012 22:42 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 10, 2005 11:11 am
Posty: 438
 
Post Re: Najlepsza i najgorsza pÅ‚yta DM po 1995 roku
Najlepsza : Ultra
Najgorsza: Exciter ( a zaraz za niÄ… SOTU blisko )


Pt sty 13, 2012 11:48 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 15, 2003 21:40 pm
Posty: 475
Lokalizacja: Szczecin
 
Post Re: Najlepsza i najgorsza pÅ‚yta DM po 1995 roku
NAJLEPSZA - PTA // NAJGORSZA Exciter


Pt sty 13, 2012 13:27 pm Zobacz profil
 
Post Re: Najlepsza i najgorsza pÅ‚yta DM po 1995 roku
Hit: PTA(k)/Ultra

Shit: SOTU


Pt sty 13, 2012 19:42 pm

Dołączył(a): Śr lip 09, 2003 15:58 pm
Posty: 2957
Lokalizacja: Wolomin
 
Post Re: Najlepsza i najgorsza pÅ‚yta DM po 1995 roku
dobrze prawisz zgubol.
dla mnie zdecydowanie exciter. to jest piekna plyta. do sotu musze sie jeszcze przyzwyczaic.


Cz sty 19, 2012 11:00 am Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 30, 2008 10:43 am
Posty: 271
Lokalizacja: karpacz
 
Post Re: Najlepsza i najgorsza pÅ‚yta DM po 1995 roku
1.Ultra- naj....pod każdym względem.Kocham.
2.Exciter- klimat...
3.PTA- emocje...
.
.
.
.
Sutu- czasami, przez Peace i Perfect mam ochotÄ™ jÄ… wyrzucic :? Ale jest Wrong i In chains...


Cz sty 19, 2012 13:39 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 08, 2012 19:07 pm
Posty: 19
 
Post Re: Najlepsza i najgorsza pÅ‚yta DM po 1995 roku
Naj: Exciter

Sotu niestety na końcu


Pt sty 20, 2012 19:58 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 18, 2011 0:30 am
Posty: 330
Lokalizacja: Poznań/Vienna
 
Post Re: Najlepsza i najgorsza pÅ‚yta DM po 1995 roku
król i królowa: Pan Exciter z Panią Ultrą

paź: PTAk

giermek: SOTU


Åšr sty 25, 2012 19:48 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 26, 2003 14:23 pm
Posty: 3685
Lokalizacja: gdynia
 
Post Re: Najlepsza i najgorsza pÅ‚yta DM po 1995 roku
trudno o bardziej banalne pytanie

najlepsza jest Ultra(ITNG,Insight,Home,SON to ostatnie wielkie utwory zespołu),najgorsze SOTU.


So sty 28, 2012 10:06 am Zobacz profil
 
Post Re: Najlepsza i najgorsza pÅ‚yta DM po 1995 roku
Najlepsza ULTRA
Najgorsza SOTU
poproszę o następny zestaw pytań :|


So sty 28, 2012 11:09 am
 
Post Re: Najlepsza i najgorsza pÅ‚yta DM po 1995 roku
krzysiek napisał(a):
trudno o bardziej banalne pytanie

najlepsza jest Ultra(ITNG,Insight,Home,SON to ostatnie wielkie utwory zespołu),najgorsze SOTU.


Jak zwykle zapomniałeś dodać "moim zdaniem".


So sty 28, 2012 23:10 pm
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 18, 2011 0:30 am
Posty: 330
Lokalizacja: Poznań/Vienna
 
Post Re: Najlepsza i najgorsza pÅ‚yta DM po 1995 roku
To chyba oczywiste, że każdy się za siebie wypowiada, a nie za kogoś innego. (?)


N sty 29, 2012 0:37 am Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lis 11, 2003 22:35 pm
Posty: 171
 
Post Re: Najlepsza i najgorsza pÅ‚yta DM po 1995 roku
Chyba że ktoś ma rozdwojenie jaźni i wypowiada się kilka razy za swoje różne osobowości. ;)

Zdecydowanie najlepszą płytą jest ULTRA, to ostatnia płyta DM która wywarła na mnie duże wrażenie.
Najsłabsza - EXCITER


Wt lut 07, 2012 12:07 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 18, 2011 0:30 am
Posty: 330
Lokalizacja: Poznań/Vienna
 
Post Re: Najlepsza i najgorsza pÅ‚yta DM po 1995 roku
Serce mi krwawi jak, gdy mówicie o Exciterze jako o najsłabszej płycie. Jak mozna powiedziec, ze jest slabszy od SOTU?? Niepojęte dla mnie! Ile tam pięknych utworów i w sumie ostatnich tak zajerzascie i przy tym hitowych.


Åšr lut 08, 2012 16:39 pm Zobacz profil
WyÅ›wietl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 115 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  NastÄ™pna strona


Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team