Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 262 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Następna strona
A Broken Frame 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N paź 26, 2003 14:18 pm
Posty: 116
Lokalizacja: Sto Lat
 
Post A Broken Frame
Nie zauwazylem jeszcze tematu zwiazanego z drugim regularnym albumem DM. Wiec chcialbym troche opinii o nim od Was wyciagnac. :wink: Dzis sie zastanowilem chyba pierwszy raz w zyciu, czy tak aby do konca wydanie tej wyraznie wg mnie "przejsciowej" plyty mialo sens ? Hmmm... ten LP laczy dwa jak dla mnie dosyc odlegle muzyczne swiaty, skoro zawiera "A Photograph Of You" obok "Monument". Swietnie, ze dzis jest dokumentem tworczego rozwoju grupy i Martina jako kompozytora. Ale czy nie byloby lepiej - i dojrzalej - jesli w dyskografii po S&S zaistnialaby plyta brzmiaca bardziej jak "Construction..." ? Czy nie korzystniej byloby wydac pare singli i tam upchnac utwory typu "Meaning Of Love" (ew. potem wydac je na takim quasi-LP w rodzaju "Japanese Whispers" Cure) ??? A troche bardziej cierpliwie poczekac na Alana W. i nowy album wydac dopiero po wkomponowaniu go w zespol ? Ale moze tak po prostu musiala wygladac "droga na szczyt", "atakowanie list", etc. etc. ... :roll: Moze taka byla cena do zaplacenia albo tak wygladal KONTRAKT...


Cz maja 27, 2004 21:56 pm Zobacz profil

Dołączył(a): So gru 27, 2003 13:09 pm
Posty: 1172
 
Post 
Według mnie znajdują się na niej tylko 2 słabe momenty:The Meaning Of Love i A Photograph Of You.Zamiast TMOL mogliby umieścić Now This Is Fun.Płyta ma przyjemny melancholijny nastrój i nie uważam jej za jakiś krok w tył.I w dodatku ta okładka... :)
Daje jej 7,5/10.


Cz maja 27, 2004 22:19 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N paź 26, 2003 14:18 pm
Posty: 116
Lokalizacja: Sto Lat
 
Post 
Alez mi wcale nie chodzi o krok w tyl - raczej o stanie w rozkroku :D . Poza tym takie "Leave In Silence" albo "The Sun & The Rainfall" - palce lizac (przyznaje bez bicia)...


Cz maja 27, 2004 22:41 pm Zobacz profil

Dołączył(a): So gru 27, 2003 13:09 pm
Posty: 1172
 
Post 
80% zawartości jest palce lizać :P


Cz maja 27, 2004 22:48 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 10, 2003 9:36 am
Posty: 2609
 
Post 
Proponuję dać głosowanie na kawałki, jak to jest już świecka tradycją w tym dziale. The Sun And The Rainfall jak dla mnie No #1 No i ta okładka. Po reomncie winyl z tą okładką zwiście na godnym miejscu.


Pt maja 28, 2004 5:53 am Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 05, 2004 9:40 am
Posty: 1242
 
Post 
Nie było już czasem takiego tematu? Podobny był chyba pierwszy topic, w jakim się wypowiadałem pół roku temu... a może coś mylę...


Pt maja 28, 2004 7:00 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 09, 2003 16:36 pm
Posty: 1070
Lokalizacja: Jelenia GORE'a
 
Post 
Ano mylisz :wink: Chodzi ci pewnie o topic o okładkach.


Pt maja 28, 2004 14:31 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 28, 2004 19:11 pm
Posty: 103
Lokalizacja: ze stosunku płciowego moich rodziców
 
Post 
Witam:)
Mówiąć szczerze, to Dm zacząłem odkrywać poprzez ich kawałki z lat 80tych, i wszystkie ich dokonania z tamtych lat są w pewien sposób mi bliskie.
Tak samo jest z ich drugą płytą "a Broken Frame". Jest tam cała masa ciekawych kawałków, które zasługują na uznanie! Co do "meanning of love", to powiem że ten kawałek jest ciekawy, i nawet mi siępodoba, jednak na tą płytę nie pasuje wcale. Powinien znalezc się na Speak&Spell.
Albo umieściłbym go na "Singles 81-85"


Pt maja 28, 2004 14:38 pm Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N lip 20, 2003 18:24 pm
Posty: 102
Lokalizacja: Katowice
 
Post 
nie no płyta jak dla mnie słaba choc cenie za charakterystyczny nastrój ale najbardziej mi sie podoba okładka no to jest piekne :D


Pt maja 28, 2004 14:42 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 10, 2003 21:23 pm
Posty: 722
Lokalizacja: Thorne; Doncaster ex Łódź
 
Post 
Ja uwielbiam ABF. Gdyby nie ta płyta to nie byłoby kawałka który wstrząsnął mną do granic możliwości, który powoduje iż moja dusza osiąga apogeum wspaniałości i uniesienia. A jest nim "The Sun & The Rainfall" jak dla mnie utwór nie do przebicia. Najiękniejszy z najpiękniejszych.

Pod najwyższą poprzeczką jaką ustalił "TS&TR" jest jeszcze "My Secret Garden" i "Shouldn't have done That"
Pozostałe kawałki również są doskonałe z małym wyjątkiem. "Satellite" to jedyny kawałek z tej płyty, który mi nie podchodzi. Nie wiem czemu ale po prostu do mnie nie przemawia. Nie to ze go nie lubie, ale jest mi zupełnie obojętny. POzostałe, nawet te szalone jak TMOL i APOY też so super
Pozdroofka
Marko


So maja 29, 2004 13:40 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 21, 2004 13:44 pm
Posty: 17
Lokalizacja: Kraków
 
Post 
dla mnie ta plyta jest dobra, dalbym jej ocene, hmmmm 7/10...leave in silence..to jest to :D


So maja 29, 2004 14:21 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 09, 2003 7:00 am
Posty: 696
Lokalizacja: Gdańsk
 
Post 
Ja mam dziwny stosunek do tej płyty...
niby najsłabasza (wg mnie)
niby nudna jako całość
ale jak się jej przyjżeć to jest tam kilka wspaniałych kompozycji :) z TS&TRF na czele.


Pn maja 31, 2004 7:08 am Zobacz profil WWW
 
Post 
Świetny album, bardzo melancholijny, bardzo chętnie go słucham. No i z My Secret Garden-jednym z moich ulubionych i według mnie najbardziej niedocenianym utworem DM.


Pn cze 07, 2004 9:54 am
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 28, 2004 19:11 pm
Posty: 103
Lokalizacja: ze stosunku płciowego moich rodziców
 
Post 
The Sun & The Rainfall jest takim kawałkiem, którego można ciągle słuchać i ci się nigdy nie znudzi. On jest po prostu piękny i jest jednym z mocniejszych kawałków na tej płycie. Słuchając go po raz któryś na nowo się go odkrywa.


Pn cze 07, 2004 12:56 pm Zobacz profil WWW
aDMinistrator

Dołączył(a): Wt lip 08, 2003 21:53 pm
Posty: 2510
 
Post 
TS&TRF dla mnie jest niby takim spokojnym, melodyjnym kawalkiem, ale ma w sobie jakiegos takiego ukrytego powera, ze powala na leb wiele innych utworow dM. Chcialbym to uslyszec w nieodkuroznej wersji live


Pn cze 07, 2004 14:09 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lip 09, 2003 15:58 pm
Posty: 2957
Lokalizacja: Wolomin
 
Post 
zadzam sie z rolandem w kwestii tych dwoch kawalkow. nie pasuja. sa zupelnie wyjete chyba z calej koncepcji albumu. reszta jest wysmienita... no moze jeszcze oprocz see you... a monument czy shouldn't have done that to zjawiska nie z tej ziemi!


Wt cze 08, 2004 10:22 am Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 10, 2003 21:23 pm
Posty: 722
Lokalizacja: Thorne; Doncaster ex Łódź
 
Post 
Generalnie to ABF można nazwać pierwszym albumem DM ponieważ tutaj dopiero Martin L. Gore ją całkowicie stworzył. Faktycznie, gdyby nie "cukierki" w stylu TMOL i APOY i zamiast tych kawałków wstawiony był Now this is Fun i między Satellite i Shouldn't have... wstawiony był fragment zremiksowany Oberkorna, to byłby to czysty kunszt DM. A płyta zapoczątkowała by styl płyt następnych. Dla mnie to i tak jedna z najlepszych płyt. Wszystko dzięki dwóm ostatnim utworom.
Pozdroofka
Marko


Śr cze 09, 2004 9:35 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 10, 2003 9:36 am
Posty: 2609
 
Post 
Remix My Secret Garden był dodany na płytę wydną w stanach, oraz jest inna wersja Leave In Silence.

Swego czasu zakupiłem obie wersje tej płyty.


Pt cze 11, 2004 8:58 am Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N cze 20, 2004 23:34 pm
Posty: 24
Lokalizacja: Irlandia Clonmel
 
Post 
Jezeli chodzi o Broken Frame. To jest plyta ktora zawsze daje mi duzo do myslenia i jak ja slucham to w moim zyciu nadchodza powazne zmiany jak np ostatnio tylko teraz sa one pozytywne... The Sun and The Rainfall.


Śr cze 30, 2004 1:41 am Zobacz profil

Dołączył(a): N lip 20, 2003 18:24 pm
Posty: 102
Lokalizacja: Katowice
 
Post 
szczerze od przedwczoraj odkryłem tą płytę na nowo...kilka postów wyżej napisałem że jest słaba...dziś mam zupełnie odwrotne uczucia 3/4 płyty jest miodne :wink: naprawde wciągnęła mnie jak juz dawno nic...(przypuszczam uż duza zasługa tutaj setu Maćka :wink:) aaa co bede pisał....Leave in Silence :)


Śr cze 30, 2004 7:52 am Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 262 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team