Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 262 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona
A Broken Frame 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 26, 2009 10:51 am
Posty: 105
 
Post 
Hmm ja nie powiem że żadko sięgam po tę płytę, nawet dosyć często , po prostu tak jak po inne. Lubię ją i nie uważam za gorszą od pozostałych :8):


Wt lip 21, 2009 19:40 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 06, 2007 21:57 pm
Posty: 920
Lokalizacja: Łódź
 
Post 
Ja mogę powiedzieć,że A Broken Frame to takie 17 Seconds dla The Cure,a Leave in Silence,to taki Cure'owski A Forest...dzisiaj przesłuchałem Speak and Spell i stwierdzam,że A Broken Frame bije na głowę S&S... pod każdym względem...


Wt lip 21, 2009 22:36 pm Zobacz profil
 
Post 
Oj @Jurek, trochę karkołomne porównanie IMO.

Zaznaczam, że lubię bardzo i 17 Seconds i ABF.

Obie płyty są melancholijne - tylko w inny sposób.


Pierwsza zimna, beznamiętna, druga trochę ckliwa i lukrowana (co mi się akurat podoba).

Trochę jak u Słowackiego;


Dwie są bowiem melancholije: jedna jest z mocy, druga ze słabości; pierwsza jest skrzydłami ludzi wysokich, druga kamieniem ludzi topiących się.


Wt lip 21, 2009 22:59 pm
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 06, 2007 21:57 pm
Posty: 920
Lokalizacja: Łódź
 
Post 
Miałem na myśli zmianę stylu brzmieniowego,bo jednak i Speak and Spell,i Three Imaginary Boys różniły się od swoich następczyń.Chodzi mi głównie o porównanie brzmienia płyt w stosunku do ich poprzedniczek.Bo jednak ABF nie jest do końca taki ponury,bo jest The Meaning of love,A photograph of you...lecz pamiętać trzeba,ze chociażby na takiej Faith jest utwór Primary,który(moim zdaniem oczywiście) klimatycznie nie pasuje na ów płytę...


Śr lip 22, 2009 12:24 pm Zobacz profil
 
Post 
Spoko, rozumiem - w kwestii ewolucji brzmieniowej zgadzam się. :)


Śr lip 22, 2009 16:13 pm
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 10, 2003 9:36 am
Posty: 2609
 
Post 
Tak sobie odświeżyłem ostatnio pewien wywiad z Davem z 2005 roku:

Out of your 11 records, which one is your least favorite?
PRINCEODARKNESS, FORT LEE, NJ
Ultra was my least favorite to make. That was a bit of a mess. But my least favorite record in terms of sound was Broken Frame, our second one. That was when Martin was thrown into the deep end to write all the songs [after Vince Clarke left the band]. We struggled for a few albums to try to find something, our sound.


Pn sie 17, 2009 16:12 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 22, 2006 14:06 pm
Posty: 218
Lokalizacja: Warszawa
 
Post 
Jednakże uwazam, że na ABF jest dominacja utworów dobrych. Kilka kawałków powinno zostać w szufladzie lub wylądowac na b-side ( TMOL, APOY). No cóz, trudne poczatki :wink:


Wt sie 18, 2009 8:51 am Zobacz profil
 
Post 
Zawszde mnie troche dziwi, ze chlopaki uwazaja ABF za swoj najslabszy album. Dziwie sie, ze w takim razie wola S&S.


Cz sie 20, 2009 12:44 pm
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 02, 2006 10:11 am
Posty: 3031
Lokalizacja: Olsztyn
 
Post 
Mam pytanko w związku z wydaniem CD+DVD, a mianowicie- w opisie płyty jest 8 utworów z Hammersmith z 82 roku. Ale gdy włączam płytę DVD, jest tam tylko 6. Brakuje Shouldn't Have Done That i The Sun And The Rainfall. I teraz czy to jest błąd w druku, czy jednak mam trefny egzemplarz? :roll:


Pt lis 13, 2009 10:15 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 01, 2008 19:24 pm
Posty: 838
Lokalizacja: Stare Pole
 
Post 
Ja tez mam tylko sześc utworów koncertowych


Pt lis 13, 2009 14:25 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 28, 2003 19:12 pm
Posty: 4339
Lokalizacja: Chomiczówka
 
Post 
Bład w druku albo celowe wkur-wianie poczciwych kolekcjonerow. Ogarneli po wydrukowaniu, ze chca umiescic cos co nigdy nie bylo wydane a przeciez nie mozna rozpieszczac fanow no i tak zostalo :wink:

Jak mozna było tak w preta przyciac :evil:


Pt lis 13, 2009 15:08 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 02, 2006 10:11 am
Posty: 3031
Lokalizacja: Olsztyn
 
Post 
Rozumiem... :roll: :? A raczej nie rozumiem. Ale dzięki Więcor za wyjaśnienie! :)


So lis 14, 2009 10:11 am Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lip 21, 2005 11:33 am
Posty: 34
Lokalizacja: Wrocław
 
Post 
Niedoceniana i to bardzo mocno. Sam potrzebował wieków żeby do niej dotrzeć, ale jak już mi się udało, to jest ona najczęściej słuchaną przeze mnie płytą Depeszów w ostatnim roku.

Leave in Silence, Monument, Nothing to Fear, See You, Satellite, Shouldn't Have Done That, czy absolutnie mistrzowski The Sun and the Rainfall po którym jestem jak zahipnotyzowany, absolutne top3 utworów DM.

Gdyby nie "Meaning of Love" byłoby 10/10, tak jest 9,5 ;)


Pt lis 27, 2009 10:27 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 07, 2009 21:31 pm
Posty: 382
Lokalizacja: my secret garden
 
Post 
ABF, wtedy DM musieli odnaleźć się w nowej sytuacji po odejściu Vince'a, ten album, to rozpoczęcie nowej epoki, DM udowadniają, że są w stanie poradzić sobie bez pomocy Vince'a, rozpoczyna się powolne wychodzenie z mroku talentu Martina-bardzo ważny album, niedoceniany pewnie z tutyłu nienagromadzenia na tej plycie utworów przebojowych,zwracających na siebie uwagę
aczkolwiek znajdują się na tym wydawnictwie utwory, które bronią się same:my secret garden,Monument,the sun and the rainfall-wydaje mi się, że to utwór niedoceniany, nie wzbudza większego zainteresowania, niesłusznie, wreszcie instrumental Nothing to fear


Pt lis 27, 2009 12:23 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lip 21, 2005 11:33 am
Posty: 34
Lokalizacja: Wrocław
 
Post 
bloodline101 napisał(a):
the sun and the rainfall-wydaje mi się, że to utwór niedoceniany, nie wzbudza większego zainteresowania, niesłusznie


Gdzieś czytałem, że DM zrobili "krzywdę" temu utworowi nie wypuszczając go na singlu, przez co jest jakby zapomniany i znany bardziej tylko gronu fanów Depeszów (które i tak jest megaaaa ;)).

Ja się z taką opinią nie zgadzam, TSATR nie jest utworem na singiel, to perełka na album, do "wyłowienia", dodatkowo doskonale ustawiona jako "wygasacz" albumu, przez co motyw z powtarzanym refrenem i słowami Martina "things must change" potęguje wrażenie. Dla mnie absolutny klasyk w ich dyskografii jak już wspomniałem wyżej, tylko potrzebuje czasu, gdy mu się go da, to potem hipnoza na maxa ;)


Pt lis 27, 2009 15:54 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 24, 2005 10:45 am
Posty: 2657
Lokalizacja: Ostrow Wlkp.
 
Post 
eee.. tam czasu.
Mnie od razu zauroczyl.


Pt lis 27, 2009 17:36 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 07, 2009 21:31 pm
Posty: 382
Lokalizacja: my secret garden
 
Post 
mnie też, do tańca jest świetny
w sumie dobrze,ze to nie singiel, bo możemy odkrywac go każdy dla siebie :8):


Pt lis 27, 2009 18:33 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2007 10:27 am
Posty: 430
Lokalizacja: Chojnice
 
Post 
A singli nie odkrywa się też dla siebie? hmm... :idea:
ABF 'docierał' do mnie dłużej niż inne płyty DM, ale nawet jak już się w niego 'wgryzłam' to jakoś mnie nie olśnił. Miesiąc się pozachwycałam, a później wrócił na normalnie miejsce na półce, gdzie słuchany jest tak samo często/rzadziej niż inne płyty.
Z kolei The Sun & The Rainfall uwielbiam.. chyba od samego początku.


Pt lis 27, 2009 19:19 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 22, 2009 23:00 pm
Posty: 1120
Lokalizacja: Entertainment Through Pain
 
Post 
Na piewszy rzut ucha ABF faktycznie nie wydaje się olśniewający, jednak ten album ma swój urok, ukryte przestrzenie i w dodatku jeszcze świetne 8-bitowe brzmienie. Na ABF zadebiutował, jako muzyk sesyjny Alan Wilder.
W moim rankingu ABF zajmuje szóste miejsce.


Pt lis 27, 2009 20:34 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 07, 2009 21:31 pm
Posty: 382
Lokalizacja: my secret garden
 
Post 
no jasne, że single tez się odkrywa dla siebie :)
chodziło mi o to, że dobrze ,ze jest to utwór mniej znany
przypomniało mi się jak radio "zabiło"singiel Precious częstym puszczaniem


Pt lis 27, 2009 20:42 pm Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 262 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team