Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Ukochany tekst 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 09, 2007 14:17 pm
Posty: 582
Lokalizacja: Krakowskie
 
Post Re: Ukochany tekst
"Clean"


N lis 25, 2012 23:05 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 07, 2013 18:06 pm
Posty: 352
Lokalizacja: Augustów
 
Post Re: Ukochany tekst
Bezaplacyjnie "Walking in my shoes". Tak łatwo nam przychodzi ocenianie innych ludzi...
"Judas" i "Condemnation" zawsze mnie wzruszają.
"World in my eyes" to po prostu afrodyzjak.
"Enjoy the silence" czasem tak mało jest nam potrzebne do szczęścia.
Przyznam, że wszystkie teksty wzbudzają jakieś uczucia, nie pozostaje po nich obojętność.


Pn lut 11, 2013 21:04 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 10, 2013 21:38 pm
Posty: 44
 
Post Re: Ukochany tekst
Dla mnie zdecydowanie Barrel of a Gun i Walking in my Shoes. Z tymi tekstami się utożsamiam. Oprócz nich In Your Room jest mi bardzo drogie. Bardzo podobają mi się jeszcze World in my Eyes oraz Rush, ale to głównie przez to , ze w połączeniu z muzyką są fenomenalne.


Pn lut 11, 2013 22:58 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 19, 2004 18:06 pm
Posty: 1424
Lokalizacja: Świdnica
 
Post Re: Ukochany tekst
cytat z piosenki Insight ..."the fire still burns..." to jest bardzo moje osobiste odniesienie do depeche mode .... ponieważ zdarzały mi się i zdarzają nadal okresy kiedy odstawiam muzykę dm i słucham przez np tydzień,dwa innych wykonawców - ale jednak kiedy w radio czy na necie zobaczę/usłyszę coś o dm - coś w środku się gotuje... i wlasnie dlaego wiem że ten "ogień wciąż płonie" ... we mnie:)


Cz lut 14, 2013 16:59 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 02, 2011 20:21 pm
Posty: 50
 
Post Re: Ukochany tekst
tomaszek napisał(a):
cytat z piosenki Insight ..."the fire still burns..." to jest bardzo moje osobiste odniesienie do Depeche Mode .... ponieważ zdarzały mi się i zdarzają nadal okresy kiedy odstawiam muzykę dm i słucham przez np tydzień,dwa innych wykonawców - ale jednak kiedy w radio czy na necie zobaczę/usłyszę coś o dm - coś w środku się gotuje... i wlasnie dlaego wiem że ten "ogień wciąż płonie" ... we mnie:)



Ja mam dokładnie tak samo. Czasem wystarczy mały impuls, gdzieś coś usłyszę i... czuję się, jakbym się właśnie zakochała... :D


Pt lut 15, 2013 22:00 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 13, 2013 17:42 pm
Posty: 8
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
 
Post Re: Ukochany tekst
Trudne zadanie - przecież każdy tekst jest wyjątkowy - ale spróbuję. Oto i one:

*Never let me down again - po prostu mnie wzrusza
*World in my eyes - wiąże się z kimś wyjątkowym w moim teraźniejszym życiu
*Insight - odnosi się do wielu kwestii
*Rush - tekst Rush mówi sam za siebie
*Walking in my shoes - każdy nosi swój Krzyż, każdemu jest w jakiś sposób ciężko
*I feel loved
*I feel you - za piękno wysłowionych emocji
*Heaven - bliżej Nieba tu na Ziemi, nadzieja na lepsze jutro
*Barell of a gun- wpomnienie kogoś sprzed paru lat, kto dosłownie i w przenośni często spoglądał w lufę pistoletu, z różnych powodów. Kto słaniał się na nogach od przelanego alkoholu, komu znamię Kaina i kotłujące się myśli nie dawały spokoju. Jak wielu jest takich ludzi...

Mogłabym jescze wiele, wiele innych wymienić :)


Pt lut 15, 2013 22:28 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 20, 2013 14:54 pm
Posty: 7
Lokalizacja: Łódź/Kalisz
 
Post Re: Ukochany tekst
Dla mnie główna dziesiątka ma się następująco:

1. Stories of Old. "I couldn't sacrifice anything at all to love", czyli kwintesencja mojego toku rozumowania, co tu dużo mówić.
2. Rush
3. Lilian
4. Lie to me
5. Strangelove
6. A question of lust
7. Stripped
8. Black Celebration
9. Master & servant
10. The sun & the rainfall, co dziwne.


Cz lut 21, 2013 23:50 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 13, 2013 17:16 pm
Posty: 13
Lokalizacja: Pyskowice/Kraków
 
Post Re: Ukochany tekst
Walking in my shoes, In your room, Never let me down again.


N lut 24, 2013 14:15 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt paź 02, 2012 22:10 pm
Posty: 2
 
Post Re: Ukochany tekst
Witam wszystkich Depeszów! To mój pierwszy post na tym forum, uznałam, że będzie to chyba najodpowiedniejszy temat :)
Wybrać ukochany tekst to bardzo trudne zadanie - przecież każdy tekst jest na swój sposób wyjątkowy. Ale jeśli mam już wybierać, to oto moje typy:

* A Pain That I'm Used To
* Somebody
* A Question Of Lust
* In chains
* Blasphemous Rumours
* Martyr
* Clean
* Condemnation
* Mercy In You
* Enjoy the Silence
* Hole To Feed
* Freelove
* I Feel You
* It's No Good
* Little 15

Jak na ironię losu, akurat wyszło piętnaście ulubionych tekstów :D.
Kolejność przypadkowa ;)


N lut 24, 2013 15:14 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 05, 2013 16:00 pm
Posty: 34
 
Post Re: Ukochany tekst
Na początku zaznaczam, że nie będzie to mój ostatni post w tym temacie, gdyż nie potrafię jednoznacznie wyróżnić jednego konkretnego "ukochanego" tekstu Depeche Mode przy takim ogromnie geniuszu jaki przez lata wyszedł z rąk i umysłów tego zespołu.

W pierwszym poście chciałbym jednak zwrócić szczególną uwagę na In Your Room - myśle, że w zrozumieniu tego tekstu pomogła mi głęboka depresja (który to etap mojego życia całe szczęście mam już za sobą), środki odurzające pomagające umysłowi jeszcze bardziej uwrażliwić się na piękno sztuki oraz moi przyjaciele w większym lub mniejszym stopniu zafascynowani muzyką Depeche Mode.

In Your Room to tekst niezwykły - nie zakończe jednak mojej wypowiedzi w ten sposób, gdyż brzydze się banałem i gdy moja wiedza lub odczucia na dany temat kończą się na banalnych zdaniach staram się po prostu milczeć i słuchać.

In Your Room mówi o głębokim wyobcowaniu jakie dane mi było przeżyć, mówi o człowieku wolnym, człowieku, który fizycznie nie jest zamknięty w więzieniu jednak samotność, pustka i smutek wytwarzają wokól niego niewidzialną barierę, niewidzialny "pokój" w którym jest zamknięty i choć marzy o tym każdego dnia by się z niego wydostać nie jest w stanie, a w jego głowie wciąż tkwią obrazy z czasów gdy poczuł zalążek szczęścia - szybko jednak przekonał się iż bardzo łatwo je stracić - od tamtej pory zamknięty jest we wspomnianym Pokoju...

Oczywiście, wielu może widzieć to inaczej gdyż muzyka Depeche Mode jest tak wielowymiarowa, nieprzewidywalna i otwierająca umysł pilnego słuchacza do tego stopnia, że podkreślam iż to moja osobista opinia. Nie ukrywam, że nasączona jest ona moimi osobistymi przeżyciami, które, że tak powiem po połączeniu się w jedną całość z muzyką Depeche Mode stworzyły ten obraz - ten obraz, który mam przed oczami gdy słucham In Your Room.

Obrazek

*wklejony prze mnie obraz nie jest mojego autorstwa - znalazłem go na Youtube - był umieszczony jakie obraz mający zobrazować utwór Marillion - White Russian - myśle, że do In Your Room też można by w nim odnaleźć sporo odwołań.


Śr mar 20, 2013 16:47 pm Zobacz profil
 
Post Re: Ukochany tekst
dla mnie moze to dziwne,nie wiem czy martin czytał kiedys dostojewskiego.Mozliwe,ze tak.To wszechstronny człowiek.Wiec jest szansa.;)One carres i słowa tej piosenki przywodzą mi na myśl Raskolnikowa i jego ukochaną Sonię,a z zwłaszcza końcówke ksiązki..moze tylko ja mam takie skojarzenia nie wiem.Nadinterpretacja


Cz kwi 18, 2013 22:47 pm
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 24, 2013 17:09 pm
Posty: 18
Lokalizacja: Kielce
 
Post Re: Ukochany tekst
Strangelove
I Want It All
Shake The Disease
World In My Eyes
Walking In My Shoes
Everything Counts :nlmda:


Pn maja 27, 2013 21:39 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 27, 2013 17:16 pm
Posty: 330
Lokalizacja: Lublin
 
Post Re: Ukochany tekst
No to moje top ten ;)
-In Your Room
-Walking in my shoes
-World in my eyes
-Stripped
-Freestate
-The things you said
-Somebody
-When the body speaks
-Enjoy the silence
-Judas


Pn cze 24, 2013 22:25 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 24, 2013 17:09 pm
Posty: 18
Lokalizacja: Kielce
 
Post Re: Ukochany tekst
1.Blasphemous Rumours ( Miazga!!!)
2.World in my eyes ( w moich oczach jest czasem jest ciekawy)
3.Shake The Disease (Bo tekst jest niewyobrażalnie banalny w praktyce)
4.Strangelove ( szczególnie tekst z koncertówek bardzo łatwo wpada w ucho)
5.Policy of Truth (tekst + teledysk = orgazm dla depesza)
6.Walking in my Shoes (tłumaczenie postawić sie w czyjejś sytuacji/położeniu też ciekawa)
7.I feel you ( emocje podczas śpiewania tego tekstu sprawiają, że nie idzie zapomnieć)
8.A Question of Lust (wokal Martina i tamburyn Dave'a w połączeniu z tym tekstem to istne cudo)
9.Stripped ( Down to the bone (do szpiku kości i inne wersy z tego tekstu są pięknie dobrane przez Gore'a)
10. Just Can't Get Enough ( Prosty i ciekawy )
poprawiłem się bo tam nie byłem pewny :D


Wt lip 02, 2013 20:32 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 06, 2007 21:57 pm
Posty: 920
Lokalizacja: Łódź
 
Post Re: Ukochany tekst
Jeśli chodzi o: - relacje kobieta mężczyzna LIE TO ME
- degenaracja mojego oraganizmu BARELL OF A GUN
- definicja dzisiejszego świata ENJOY THE SILENCE :)

Ale na poważnie to:
-Comatose
-Higher Love
-World in my Eyes
-It doesn't matter two
-A Question of Time


Wt lip 02, 2013 22:52 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 28, 2013 18:53 pm
Posty: 170
 
Post Re: Ukochany tekst
Bardzo lubię wszystkie teksty DM, ale jeśli miałabym wybrać te absolutnie najlepsze, to padłoby na:
- Blasphemous Rumours
- Never let me down again
- Stories of old
- Stripped
- World in my eyes
- Lie to me


Śr lip 31, 2013 22:13 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 29, 2013 20:34 pm
Posty: 718
Lokalizacja: Włocławek
 
Post Re: Ukochany tekst
Ciężko wybrać, jak już wielu z Was tutaj napisało. :) Mnie najbardziej rusza tekst "Welcome to my world". Jako pierwsza zagrana została na koncercie na Narodowym, co właśnie rozpoczęło moje wkroczenie do świata Depeche Mode na dobre. :) Wspaniały tekst, uwielbiam go, bo opisuje cały ten "proces". :)

Poza tym "Walking in my shoes", "Policy of truth" i "Soothe my soul" - baaaaardzo zmysłowa. :)


Śr sie 21, 2013 20:36 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Śr wrz 25, 2013 18:20 pm
Posty: 30
 
Post Re: Ukochany tekst
barrel of a gun


Cz wrz 26, 2013 18:49 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 23, 2013 13:48 pm
Posty: 69
Lokalizacja: Bielsko-Biała
 
Post Re: Ukochany tekst
Insight (And the spirit of love is rising within me, talking to you now, telling you clearly, the fire still burns)

Walking In My Shoes (You'll stumble in my footsteps, keep the same appointments I kept, if you try walking in my shoes)

Higher Love (I surrender all control to the desire that consumes me whole, leads me by the hand to infinity... poruszający mnie do głębi tekst pięknie współgrający z muzyką)

In Your Room (I'm hanging on your words, living on your breath, feeling with the skin... całość za każdym razem wzruszająca, tekst piękny po stokroć)

Breathe (put your little hand in my and believe in love, put your head on my chest and breathe love)

World In My Eyes (Now let your mind do the walking, and let my body do the talking, let me show you the world in my eyes)

The Sweetest Condition (bodily whole but my head's in a mess, fuelling obsession that borders psychosis... - ciary!!!)

It Doesn't Matter Two (The feeling is intense, You grip me with your eyes, And then I realise It doesn't matter ... poruszający tekst o końcu miłości)

Shake The Disease (understand me... po prostu)

Enjoy The Silence (Feelings are intense ... Words are meaningless and forgettable...)

Blue Dress (Put it on I can feel so much, Put it on I don't need to touch... tekst + sposób w jaki Martin śpiewa, ociekają miłością i uwielbieniem i cóż... serce goreje =) )

Only When I Lose Myself (Something beautiful is happening inside for me, something sensual, it's full of fire and mystery, I feel hypnotized, I feel paralized, I have found heaven... znowu pięknie o zakochaniu, miłości)


Pt wrz 27, 2013 8:51 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 29, 2013 20:34 pm
Posty: 718
Lokalizacja: Włocławek
 
Post Re: Ukochany tekst
O tak, jeszcze Barrel of a Gun. Jeden z lepszych tekstów Martina.


N paź 13, 2013 21:55 pm Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team