Depeche Mode - Zobacz wątek - Heaven
 




Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 2183 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia strona  1 ... 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107 ... 110  NastÄ™pna strona
Heaven 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 16, 2009 16:00 pm
Posty: 550
 
Post Re: Heaven
Martin wirtuozerią w tym kawałku w studio też się nie popisał. Ciężko to nazwać graniem. Prędzej brzdąkaniem i ślizganiem się po strunach :lol: A szkoda, bo fajnie brzmi ta gitara.


Pt lut 15, 2013 22:55 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 11, 2009 18:47 pm
Posty: 42
Lokalizacja: Zawiercie
 
Post Re: Heaven
Eeee... nie zapominajcie, że Fletch poza klaskaniem i graniem jedną ręką odpowiada również za partie gitary bassowej i okazjonalne backing vocale, więc coś tam jednak w tym zespole robi, nie tylko wrażenie na konferencjach prasowych;]. Dla mnie największą wadą Heaven jak i Angel jest automat perkusyjny. Nie mogę się przyzwyczaić do brzmienia tegoż. Dlaczego nie nagrali w studio partii żywej perkusji? Muzyka traci na tym dużo wigoru. O ile dobrze pamiętam, to Alan nagrywał perkusję w czasach świetności i dlatego brzmiało to jak brzmiało. Ponoć przechwalali się, że będzie powrot do Violator i SOFAD, a ja się niestety obawiam, że będzie Sounds Of The Universe część II, czyli jakieś takie mało wyraziste smuty brzmiące jak sprzed trzydziestu lat - obym się mylił.


Pt lut 15, 2013 23:28 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 24, 2009 0:27 am
Posty: 80
Lokalizacja: Inowrocław
 
Post Re: Heaven
Taa, a Dave w ogóle nie potrafi śpiewać.
Tylko pytanie - dlaczego są ikoną muzyki? Zapełniają stadiony i sprzedają miliony płyt?


Pt lut 15, 2013 23:29 pm Zobacz profil
 
Post Re: Heaven
@Corpseone
1. Fletch na gitarze basowej grał zanim DM zaczęło nagrywać płyty. No i jeszcze "grał" w klipie do Useless i chyba w jednej migawce klipu BOAG. Poza tym trzymał w rękach bas, gdy pozostali nagrywali chyba Clean bare version. Legenda głosi, ze stworzył linię basową w A Pain. Czy to prawda? Jeśli taki z niego basista, to czemu na koncertach podczas Suffer Well to Martin łapał za gitarę basową? Mógł stanąć za swoim parapetem i pchnąć Rudego basistę do popisu.
2. Jakie backing vocale? Nadal w to wierzysz, bo Fletch ma dostawiony mikrofon? Jeśli wybierasz się na koncert, to zwróć uwagę na ostatnie testy przed show. Do wszystkich mikrofonów techniczni mówią, a ten Fletcha tylko sprawdzają puknięciem palca, czy na pewno jest wyciszony.
3. DM w latach '80 nie używali perkusji, więc do czego ty się nagle musisz "przyzwyczajać" Prawdziwa perkusja w tym zespole weszła, jako zachcianka/udziwnienie, kiedy mieli już za sobą najbardziej znany album w karierze.


So lut 16, 2013 0:31 am
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 09, 2003 14:19 pm
Posty: 204
 
Post Re: Heaven
Owlle remix zdecydowanie daje rade...


So lut 16, 2013 1:28 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 11, 2009 18:47 pm
Posty: 42
Lokalizacja: Zawiercie
 
Post Re: Heaven
MARIUS napisał(a):
@Corpseone
1. Fletch na gitarze basowej grał zanim DM zaczęło nagrywać płyty. No i jeszcze "grał" w klipie do Useless i chyba w jednej migawce klipu BOAG. Poza tym trzymał w rękach bas, gdy pozostali nagrywali chyba Clean bare version. Legenda głosi, ze stworzył linię basową w A Pain. Czy to prawda? Jeśli taki z niego basista, to czemu na koncertach podczas Suffer Well to Martin łapał za gitarę basową? Mógł stanąć za swoim parapetem i pchnąć Rudego basistę do popisu.
2. Jakie backing vocale? Nadal w to wierzysz, bo Fletch ma dostawiony mikrofon? Jeśli wybierasz się na koncert, to zwróć uwagę na ostatnie testy przed show. Do wszystkich mikrofonów techniczni mówią, a ten Fletcha tylko sprawdzają puknięciem palca, czy na pewno jest wyciszony.
3. DM w latach '80 nie używali perkusji, więc do czego ty się nagle musisz "przyzwyczajać" Prawdziwa perkusja w tym zespole weszła, jako zachcianka/udziwnienie, kiedy mieli już za sobą najbardziej znany album w karierze.



1 i 2. Nie ukrywam, że z lekką ironią pisałem o Fletchu:) Zgadzam się, że to fenomen. Takiego bumelanta ciężko znaleźć w innych wielkich zespołach. Czy się stoi, czy się leży, honorarium się należy;]
3. No dla mnie ten rockowy okres DM, z żywą perką, był najlepszy:) Na moim ulubionym albumie - Music For The Masses też są automaty, a brzmi to nieporównywalnie lepiej od tego jak brzmią bębny na SOTU czy w Heaven. Po prostu średnio jestem zadowolony, że uwsteczniają się pod tym względem do wczesnych lat osiemdziesiątych.


So lut 16, 2013 16:59 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lip 08, 2005 22:26 pm
Posty: 44
 
Post Re: Heaven
Mnie się utwór HEAVEN w miarę podoba. Ja akurat lubię że tak powiem wzmocnione pianino tak jak jest na HEAVEN tak jak mniej więcej na koncertach tych wczesnych somebody było wykonywane ja nie lubię naturalnego pianina bynajmniej nie w wydaniu Depeche Mode :P

gitara jest fajna ,podoba mi się. Ja też właśnie lubię ten elektroniczny motyw przy końcu utworu pewnie utwór np.HEAVEN w studiu jak go tworzyli brzmiał zbyt normalnie i to dodali czy jest to organiczne brzmienie DM pewnie zdania będą u was podzielone ja akurat to lubię :) Wiem że ten dodatek to robota Hiliera. Jego akurat nie lubię :? Zwierzę wam się że miałem nadzieję że trochę więcej elektroniki na tym utworze będzie. Ale chociaż coś jest. Ogólnie ten utwór jak dla mnie jest dobry. Miksy na singlu są zaczepiste ale mi się podoba blawan ten trzeci mix. Fajnie jest wszystko uwypuklone a zwłaszcza pogłos Martina taki psychodeliczny zaczepisty miód super!! :brawo:


So lut 16, 2013 17:34 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 28, 2006 9:24 am
Posty: 901
Lokalizacja: Krakuff
 
Post Re: Heaven
bo i ten Gore'owski pogłos jest najlepszym i najfajniejszym elementem tego utworu. Natomiast nie kumam czemu wokal Gahana jest tak bardzo podgłośniony w stosunku do reszty, jest to wybitnie nienaturalne i powstaje wrażenie sztucznej sterylności, kłującej w uszy.


So lut 16, 2013 17:48 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 27, 2013 16:59 pm
Posty: 417
 
Post Re: Heaven
Panowie dajcie spokój Fletchowi :lol: Przecież do Didżej :lol: i to jest fenomen. Pomagają mu w tym jeszcze ze 2 osoby, on w tym czasie pije piwko i jara szluga a parę setek osób bawi się niesamowicie i to jest siła!!! Nie jeden prawdziwy DJ który zjadł na tym zęby na pewno mu zazdrości. No ale co się dziwić, siła leży gdzie indziej... zakłamanie o którym wszyscy wiedzą a i tak każdy je łyka. Bywa...


So lut 16, 2013 22:24 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Wt mar 17, 2009 18:16 pm
Posty: 356
 
Post Re: Heaven
Cześć

Jedna z blogowych recenzji Heaven
"Hehe Heaven - "recenzja" nowego singla Depeche Mode - 07.02.2013"
http://pacisfear.blogspot.com/2013/02/h ... ingla.html
:)

pzdr.


N lut 17, 2013 14:15 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 15, 2003 21:40 pm
Posty: 475
Lokalizacja: Szczecin
 
Post Re: Heaven
3 nowe (właściwie jeden w 3 mutacjach) oficjalne mixy do odsłuchu. JEST DOBRZE (szczególnie radio edit) :banana: :banana2:

Freemasons Club Mix 08:15
Freemasons Radio Edit 03:50
Freemasons Dub Mix 07:14

http://www.promolift.com/promotion_main.html


Pn lut 18, 2013 12:21 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 14, 2009 23:53 pm
Posty: 849
 
Post Re: Heaven
dary napisał(a):
3 nowe (właściwie jeden w 3 mutacjach) oficjalne mixy do odsłuchu. JEST DOBRZE (szczególnie radio edit) :banana: :banana2:

Freemasons Club Mix 08:15
Freemasons Radio Edit 03:50
Freemasons Dub Mix 07:14

http://www.promolift.com/promotion_main.html



viewtopic.php?f=59&t=19502&start=1980

Było cztery strony wcześniej ;)

Jest dobrze? Jest tragicznie... No, ale jacy producenci taka muzyka. Po prostu radiowa, bardzo komercyjna papka. Jak już wspominałem wcześniej bardzo się cieszę, że te remixy nie pojawiły się na singlu.


Pn lut 18, 2013 13:25 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 15, 2003 21:40 pm
Posty: 475
Lokalizacja: Szczecin
 
Post Re: Heaven
ups nie zauważyłem.
Dla mnie bomba, bo czego wymagać od wersji klubowej jak nie tego, żeby powodowała tupanie nogą ? Po Owlle mój numer 2.


Pn lut 18, 2013 15:18 pm Zobacz profil

Dołączył(a): N lis 07, 2010 15:17 pm
Posty: 417
 
Post Re: Heaven
głosujta na Heaven bo 2 miejsce ma na Trójce, coś słabo nie?????? :8):


Pn lut 18, 2013 23:21 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 21, 2011 13:37 pm
Posty: 364
Lokalizacja: Alan wracaj ...
 
Post Re: Heaven
Ale głosować, bo to DM czy głosować że to "Heaven"? - cudowny utwór, który przebojem wdarł się do panteonu dokonań chłopaków z Basildon? :shock:


Wt lut 19, 2013 7:11 am Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lis 08, 2005 14:45 pm
Posty: 4
Lokalizacja: Gliwice
 
Post Re: Heaven
własnie leci na trójce


Wt lut 19, 2013 9:56 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 25, 2003 13:47 pm
Posty: 510
Lokalizacja: Wrocław
 
Post Re: Heaven
Dzisiaj jest premiera vinyla.
Czy ktoś już zakupił i orientuje się czy jest w MM , Saturn , Empik ???


Wt lut 19, 2013 12:49 pm Zobacz profil
aDMinistrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 09, 2003 23:19 pm
Posty: 3718
Lokalizacja: Szczecin
 
Post Re: Heaven
W empiku premiera jest 26 lutego.


Wt lut 19, 2013 13:00 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 25, 2003 13:47 pm
Posty: 510
Lokalizacja: Wrocław
 
Post Re: Heaven
i tak samo w MM i Saturnie wczoraj dzwoniłem.


Åšr lut 20, 2013 8:52 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 31, 2013 14:37 pm
Posty: 1895
Lokalizacja: Nihil Novi
 
Post Re: Heaven
Czytając ten wątek kilka dni temu, natknąłem się na narzekanie o okładce niby tekturowej singla Heaven. I faktycznie, dziś porównałem sobie okładkę Heaven, z ostatnim singlem Pet Shop Boys- Memory Of The Future-( wydanie brytyjskie nowość 31.12.2012) solidną, grubą tekturową i jeszcze do tego lakierowaną okładką. Faktycznie koszty nieźle obcięli w wydawnictwie Heaven - okładka jest żenująco cienka, wytrzymałość obliczona na góra kilka miesięcy wkładania i wykładania z tego co robi za okładkę. To chyba cena za 11,99PLN i dostępność na polskim rynku singli DM.


Åšr lut 20, 2013 18:09 pm Zobacz profil
WyÅ›wietl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 2183 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia strona  1 ... 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107 ... 110  NastÄ™pna strona


Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team