Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 228 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona
All That's Mine 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 26, 2003 14:23 pm
Posty: 3685
Lokalizacja: gdynia
 
Post Re: All That's Mine
hehe

ostatnie lata to dominacja Gahana zdecydowanie-na PTA Nothing Imposible wciaga nosem całą resztę,Hole to Feed to jak dla mnie najlepsza kompozycja na SOTU-spieprzona w fazie produkcji

jeżeli dodamy to tego znakomite numery z dokonań solowych-chociażby Saw Something czy Hidden Houses Gahan nie może miec żadnych kompleksów wobec Martina,a jak dla mnie robi-nie ważne z czyjąś pomocą czy bez lepsze numery od Martina ostatnio.Ostatni singiel też to potwierdza-ATM wchodzi dużo lepiej niż Heaven.


N lut 17, 2013 8:25 am Zobacz profil
 
Post Re: All That's Mine
Inaczej sprawa wygląda, jak sie weźmie pod uwagę samą poezję tekstów. Pod tym względem Martin wciaga kolegę niezauważalnie. Piosenki Davea moga mieć ciekawe melodie. Ale teksty same w sobie... No cóż.


N lut 17, 2013 9:33 am
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 19, 2006 19:35 pm
Posty: 1181
Lokalizacja: Toruń
 
Post Re: All That's Mine
tak tylko myślę, że dla większości słuchaczy przekaz tekstu i to w czy jest lirycznie na niższym czy wyższym poziomie nie ma znaczenia, ponieważ zdecydowana większość nie zna angielskiego na takim poziomie aby interpretować teksty. Dla mnie ważne, żeby tekst był o czymś sensownym, nie musi być wielką poezją, ważne że nie śpiewają o d....ach i cyckach jak większość dzisiejszych artystów :lol:


N lut 17, 2013 13:40 pm Zobacz profil WWW
 
Post Re: All That's Mine
No to nie napiszę, co o takim podejściu do sztuki myślę...
Nie musi się znać angielskiego, aby (za posrednictwem) zainteresować sie tekstami.


N lut 17, 2013 15:39 pm
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 04, 2013 19:14 pm
Posty: 242
Lokalizacja: Phoenix
 
Post Re: All That's Mine
Tyle, ze Dave pisze tylko teksty do "swoich" piosenek, nie muzyke.


N lut 17, 2013 15:56 pm Zobacz profil WWW
aDMinistrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 09, 2003 23:19 pm
Posty: 3718
Lokalizacja: Szczecin
 
Post Re: All That's Mine
Muzyke też, tyle, że jako, że nie jest muzykiem to pomaga mu ktoś drugi. Ale melodie i pierwsze pomysły wychodzą od niego.


N lut 17, 2013 15:58 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 30, 2012 12:34 pm
Posty: 1382
Lokalizacja: kutno
 
Post Re: All That's Mine
MARIUS napisał(a):
No to nie napiszę, co o takim podejściu do sztuki myślę...
Nie musi się znać angielskiego, aby (za posrednictwem) zainteresować sie tekstami.


A jak spodoba Ci się coś po chińsku, to też na siłę próbujesz to tłumaczyć?
Nie każdemu zależy na interpretacji każdego tekstu.


N lut 17, 2013 16:03 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pn gru 10, 2007 0:54 am
Posty: 3087
Lokalizacja: Piastów/Warszawa
 
Post Re: All That's Mine
Nie każdemu. I nic mi do tego.
Jednakże.....
W przypadku tekstów Martina - zależy mi natychmiast. Długo myślę nad tym, co napisał... :D
Teksty Gahana są bardziej oczywiste w odbiorze - ale do poezji trudno je zaliczyć. To są piosenki. Zupełnie niezłe.
Słuchanie muzyki ze zrozumieniem tekstu - przeważnie wzbogaca odbiór. Zaznaczam : przeważnie. :)


N lut 17, 2013 16:55 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 30, 2012 12:34 pm
Posty: 1382
Lokalizacja: kutno
 
Post Re: All That's Mine
Rozumiem :) Ja też sobie tłumaczę te teksty, potem próbuję interpretować. Ale jeśli ktoś tego nie chce, bo większe znaczenie ma dla niego muzyka, to okej - jego sprawa. Nikt mu tego nie wmusi.


N lut 17, 2013 17:03 pm Zobacz profil
 
Post Re: All That's Mine
Nie. Nie tłumaczę chińskich tekstów. Przyznaję, że tez nie we wszystkie angielskie, czy nawet polskie wnikam. Ale jeśli coś jest zespołem mojego życia i słucham tego od 20 kilku lat, to nie wnikanie w teksty jest już moim zdaniem ignoranckie. Do tego, w przypadku tekstów Martina, nieznajomość jest ogromną stratą. Nie wyobrażam sobie słuchać np. SOFAD od 20 lat, nie wiem ile już tysięcy razy i nie wiedzieć o czym jest to dzieło. Dla mnie to tak jak oglądanie filmu w nieznanym języku. Nie ważne o czym mówią. Grunt, że akcja fajna.


N lut 17, 2013 18:39 pm
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 13, 2013 17:16 pm
Posty: 13
Lokalizacja: Pyskowice/Kraków
 
Post Re: All That's Mine
barth napisał(a):
zajerzascie kawałek, ma w sobie coś z płyt '80 i ... muza w refrenie przypomina mi coś, jakby rush z SOFAD. Czy tylko ja mam takie złudzenie?


Mnie też kojarzy się z "Rush", lecz nie refren a sam początek utworu.


N lut 17, 2013 21:15 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 04, 2013 19:14 pm
Posty: 242
Lokalizacja: Phoenix
 
Post Re: All That's Mine
A ja mieszkam w anglojezycznym kraju wiec czytam po angielsku non-stop i slucham DM od 25 lat a przyznam sie, ze nie orientuje sie o czym tak naprawde sa te teksty, bo sie tym nigdy nie interesowalem. Oby muzyka i melodie wokalne byly dobre, a reszta to, dla mnie, tylko mniej lub bardziej ladne opakowanie.


Pn lut 18, 2013 16:03 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 31, 2013 14:37 pm
Posty: 1895
Lokalizacja: Nihil Novi
 
Post Re: All That's Mine
Mam tak samo @whitelodge, choć mieszkam cały czas w Polsce. Dla mnie muzyka zawsze jest najważniejsza, teksty to coś pobocznego choć też ważnego. Teksty są najważniejsze w poezji, książkach i scenariuszach filmowych. I nie można porównywać @MARIUS filmu- bez zrozumienia tekstu, do muzyki- bez zrozumienia tekstu. To zupełnie coś innego. Inne falowanie. :wink:


Pn lut 18, 2013 16:22 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 13, 2013 17:16 pm
Posty: 13
Lokalizacja: Pyskowice/Kraków
 
Post Re: All That's Mine
:nie: Może mam zbyt poetycką duszę, ale nie wyobrażam sobie słuchania takiego "In your room" czy "Walking in my shoes" bez tekstu. Utwory bronią się muzycznie, owszem, lecz warstwa liryczna dodaje im to magiczne "coś". Polecam spróbować :)


Pn lut 18, 2013 20:19 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 31, 2013 14:37 pm
Posty: 1895
Lokalizacja: Nihil Novi
 
Post Re: All That's Mine
:nie: @Parol - przecież zawsze słuchając In Your Room, czy Walking In My Shoes każdy słucha tekstu. Tylko nie każdy tak samo go rozumie. W tym kontekście muzyka jest najważniejsza, do wszystkich dotrze chcących ją zrozumieć... :8):
A tak wracając do tematu -All That's Mine z czasem zyskuje u mnie z dostatecznego plus, na dobry poziom odbioru kompozycji, szkoda tylko że taki krótki to utwór.


Wt lut 19, 2013 16:07 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 04, 2013 19:14 pm
Posty: 242
Lokalizacja: Phoenix
 
Post Re: All That's Mine
Tak, depesbe, zgadzamy sie w zupelnosci jezeli chodzi o ksiazki, filmy i poezje tez. Tam niech kroluje slowo, a w muzyce najwazniejsze sa melodie i brzmienia.


Śr lut 20, 2013 19:28 pm Zobacz profil WWW
 
Post Re: All That's Mine
W takim razie fani w d.upie mogą mieć, jaki talent do tekstów ma Martin i jak wytęża głowę przy pisaniu. Ale co tam. Niechby zamiast tekstów Walking In My Shoes, czy Stories Of Old, napisał "La la la", byleby na dobrą melodię. Ludzie i tak by tych płyt słuchali tysiące razy :oops:
Oby Martin nigdy się o tym nie dowiedział :shock:


Śr lut 20, 2013 21:42 pm
 
Post Re: All That's Mine
Czas już chyba zakończyc ten off top. Jeżeli chodzi o liryki, dodam na koniec, że ja w wielu utworach czuje po prostu jakby teksty były pisane o mnie, o tym co przeżywam, jak postrzegam ten świat itd... też tak Macie? ale to chyba do innego wątku si nadaje :?
Za to min. kocham DM


Śr lut 20, 2013 22:47 pm
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 21, 2005 18:17 pm
Posty: 2114
Lokalizacja: Łódź
 
Post Re: All That's Mine
Jak to się stało, że ten kawałek jest taki nie-hilierowy? Skąd w nim tyle pejzażu muzycznego?


Cz lut 21, 2013 0:10 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 31, 2013 14:37 pm
Posty: 1895
Lokalizacja: Nihil Novi
 
Post Re: All That's Mine
@MARIUS - czemu swoim ostatnim postem, wszystko sprowadzasz do absurdu? Nawet nie cytuję twego wpisu, pewnie miałeś chwilę "słabości", wybaczam. Są różni ludzie, którzy różnie odbierają różne rzeczy. Martin robi też świetne melodie- to dla mnie ważniejsze.


Cz lut 21, 2013 14:22 pm Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 228 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team