Depeche Mode - Zobacz wątek - Happens All The Time
 




Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronÄ™ 1, 2, 3  NastÄ™pna strona
Happens All The Time 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 31, 2013 14:37 pm
Posty: 1894
Lokalizacja: Nihil Novi
 
Post Happens All The Time
Dla mnie zdecydowanie najlepszy song na bonusach. Zadaję sobie pytanie? Skoro Slow ukazało się na podstawowej Delcie, moim zdaniem będąc świetnym nawiązaniem do SOFAD. To czemu HATT nie ukazało się na podstawowej Delcie, moim zdaniem będąc świetnym nawiązaniem do Violatora ?
To chyba jednak ten wabik na CD2, który jakiś musiał być poświęcony - dla dobra promowania wersji limitowanej Delty. "Happens All The Time" ma bardzo dużą spójność wszystkich elementów aranżacyjnych i przebojowość, która w 1990 roku spokojnie pozwoliłaby być oficjalnym songiem nr 10 na Violator (niekoniecznie jako nr zamykający płytę).


Cz mar 21, 2013 15:55 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 12, 2013 19:29 pm
Posty: 206
Lokalizacja: Wrocław
 
Post Re: Happens All The Time
Mi też bardzo się podoba, powoli "przeszkadzajki" też mniej mnie drażnią, pewnie za kilka dni nawet je polubie :D
Tego oczekiwałam, takiego mrocznego klimatu, gorowski chórek świetnie pasuje do wokalu Gahana.

Zapetliłam ten utworek i nie mam zamiaru go dziś "odpetlać".. no poza małymi przerwami na WTMW :banana2:


Cz mar 21, 2013 17:19 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 04, 2013 19:14 pm
Posty: 242
Lokalizacja: Phoenix
 
Post Re: Happens All The Time
Najlepiej wyprodukowany utwor po 1993 roku.


Cz mar 21, 2013 17:39 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 31, 2013 14:37 pm
Posty: 1894
Lokalizacja: Nihil Novi
 
Post Re: Happens All The Time
Masz rację whitelodge. Oprócz tych przeszkadzajek w górnych poziomach sopranu czasami, których już nie słyszę zupełnie. Takie talerze i garczki. @Kamykuss wie o co kaman . Ty pewnie też... :wink:
Jest POWER!!!


Cz mar 21, 2013 18:06 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 15, 2011 11:50 am
Posty: 256
 
Post Re: Happens All The Time
Dla mnie najlepszy numer z trylogii hillierowskiej. Miękki gahanowy wokal - takiego chcę go słuchać. Majstersztyk na jaki czekałem.


Cz mar 21, 2013 18:25 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 31, 2013 14:37 pm
Posty: 1894
Lokalizacja: Nihil Novi
 
Post Re: Happens All The Time
Najśmieszniejsze jest to, że możesz mieć rację Pepe ver. 2.
A tylko na limitówce to się ukaże. Jak teraz to porównuję do songów z podstawy Delty - to coraz mniej słucham podstawy Delty. I nie chodzi wcale o ilość przesłuchań czy coś takiego.


Cz mar 21, 2013 18:38 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 04, 2013 19:14 pm
Posty: 242
Lokalizacja: Phoenix
 
Post Re: Happens All The Time
Normalnie to jest spokojnie na miare tego co robili Alan i Flood miedzy 89-92. Utwor jest doslownie wypieszczony poczawszy od tego klawego "mdlawiacego" basu po te genialnie rozne i zaskakujace ozdobniki ktore melodycznie i brzmieniowo a nawet rytmicznie nadaja pozadany kontrast do glownego nurtu piesni. Co za inwencja. Potem wspaniale wejscie przed-refrenowe ktore buduje napiecie i znowu znakomicie wchodzacy refren ktory wybucha energia w taki sposob, ze mimo tego, ze spodziewamy sie refrenu, to i tak jestesmy nim zaskoczeni bo dodatkowe linie syntezatorowe znowu cos wnosza nowego, intrygujacego i mocnego. Refren jest niepospolity tez i to dodaje mu swietnosci (Dave obowiazkowo musi napisac polowe nastepnej plyty, jak nie wiecej). No, ale te przejscie po refrenie to juz mnie zupelnie rozwalio, doslownie czad i mistrzostwo swiata! Tam jest z 20 roznych rzeczy naraz ktore sie tam dzieja mimo, ze to trwa zaledwie 20 sekund. Nawet wielki Alan z Floodem w tym momencie musieli pomyslec, "Jak to mozliwe, ze oni to zrobili bez nas?" (Tak, wiem, Flood miksowal to, ale nie produkowal).

Ogolny efekt taki, ze Happens... spokojnie moglby znalezc sie na B-side'ach z ery Violatora i nikt by sie nie polapal, ze cos nie tak. No, piekny kawal roboty, az sie chce cos takiego kupic. Tylko pomarzyc aby DM poszlo w tym kierunku w przyszlosci.


Cz mar 21, 2013 18:51 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 31, 2013 14:37 pm
Posty: 1894
Lokalizacja: Nihil Novi
 
Post Re: Happens All The Time
Dla mnie Dangerous jako b'side z Personala na ten przykład,wymięka zdecydowanie przy Happens All The Time. Także ... :roll:
Także chyba pasowałoby, by w tym temacie wypowiedział się także Piotr Stelmach... :8):
Czy będzie ENJOY THE SILENCE ?
To tak dla rozluźnienia atmosfery. Pan Piotr wie o co chodzi. :8):


Cz mar 21, 2013 19:04 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 04, 2013 19:14 pm
Posty: 242
Lokalizacja: Phoenix
 
Post Re: Happens All The Time
No nie, Dangerous to jest swietosc bo po nim dopiero wzialem slub z DM, na dobre i zle. :-)


Cz mar 21, 2013 19:17 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 31, 2013 14:37 pm
Posty: 1894
Lokalizacja: Nihil Novi
 
Post Re: Happens All The Time
Dangerous to jest bardzo dobry song. Ale Enjoy The Silence - to jest dla mnie megaświętość. Zupełnie niezwiązana z niczym chronologicznie, czy ze względu na okoliczności jakiekolwiek... :) Oczywiście każdy ma swoje odczucia, ale nie przesadzajmy z tym Dangerous.


Cz mar 21, 2013 19:20 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 05, 2009 16:19 pm
Posty: 853
 
Post Re: Happens All The Time
Wszystkie bonusy są świetne, a ten chyba faktycznie jest z nich najlepszy.


Cz mar 21, 2013 19:22 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 04, 2013 19:14 pm
Posty: 242
Lokalizacja: Phoenix
 
Post Re: Happens All The Time
depesbe napisał(a):
Dangerous to jest bardzo dobry song. Ale Enjoy The Silence - to jest dla mnie megaświętość. Zupełnie niezwiązana z niczym chronologicznie, czy ze względu na okoliczności jakiekolwiek... :) Oczywiście każdy ma swoje odczucia, ale nie przesadzajmy z tym Dangerous.

Enjoy The Silence oczywiscie swietoscia jest i bedzie, na wieki wiekow. :-) Ktokolwiek twierdzi ze to jest zly utwor nie zasluguje na powazne traktowanie. Dangerous jest rowniez utworem wielkim.


Cz mar 21, 2013 19:28 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 31, 2013 14:37 pm
Posty: 1894
Lokalizacja: Nihil Novi
 
Post Re: Happens All The Time
No właśnie...
Więc co jam mam sądzić o "Stelmi". Powiedział 2 tyg. temu w Trójce , że Enjoy The Silence nie powinien być na Violator. I że powinien go zastąpić Dangerous na Violator...
Więc - co ja mam o tym dziennikarzu sądzić? Lubię go bardzo, ponieważ z tych Trójkowych i tak jest najlepszy - Niedźwiedzki i Spółka Akcyjna podobna, mogą Go tylko podziwiać...
Jakaś kwadratura koła...


Cz mar 21, 2013 19:40 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 04, 2013 19:14 pm
Posty: 242
Lokalizacja: Phoenix
 
Post Re: Happens All The Time
Wiesz, wczoraj posluchalem sobie oryginalnej prezentacji Violatora Tomasza Beksinskiego z marca 1990 (tak sie jakos zlozylo na 23-cia roznice wydania tej plyty) i dla niego ETS bylo w scislej czolowce, a dla mnie jedynym autorytetem w sferze opini o muzyce i DM byl Beksinski. Moje zdanie zawsze zgadzalo sie z nim w sprawach DM i The Cure zreszta tez.

A pana Stelmacha to bardzo chetnie poslucham jezeli chodzi np. o Suede, zespolu ktorego kiedys nienawidzilem wrecz, a teraz bardzo lubie.


Ostatnio edytowano Cz mar 21, 2013 20:23 pm przez whitelodge, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz



Cz mar 21, 2013 20:11 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 31, 2013 14:37 pm
Posty: 1894
Lokalizacja: Nihil Novi
 
Post Re: Happens All The Time
No cóż...
Tylko się z Tobą zgodzić. Tomasz Beksiński. To był mój ideał muzycznego dziennikarstwa, i nie tylko. Piotr Stelmach jest bardzo dobrym dziennikarzem muzycznym ogólnie. Tomasz Beksiński to było coś magicznego, ponad bardzo dobre dziennikarstwo. Punkt styczny tych 2 panów następuje w punkcie Depeche Mode i Pet Shop Boys. Przynajmniej o tym wiem. I to mi bardzo pasowało zawsze. Szkoda Ś.P. Tomasza Beksińskiego, smutna historia, tak jak z Jego ojcem...
Pewnie gdyby Pan Tomasz dziś żył, byłby zachwycony "Happens All The Time"...
:cry:


Cz mar 21, 2013 20:21 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 04, 2013 19:14 pm
Posty: 242
Lokalizacja: Phoenix
 
Post Re: Happens All The Time
Oj bylby. Na mur beton pewnie pokochalby Should Be Higher tez, nawet tekstowo. Coz, nieodzalowany czlowiek i ojciec tez.


Cz mar 21, 2013 20:26 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 20, 2006 19:25 pm
Posty: 1105
Lokalizacja: Bydgoszcz
 
Post Re: Happens All The Time
whitelodge napisał(a):
Najlepiej wyprodukowany utwor po 1993 roku.

To chyba pojecia o "produkcji" nie masz. uwielkbiam takie teksty. a za miesiąc czy dwa będa pisać, że to najgorsza płyta dm.


Cz mar 21, 2013 22:16 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 04, 2013 19:14 pm
Posty: 242
Lokalizacja: Phoenix
 
Post Re: Happens All The Time
martbdg napisał(a):
whitelodge napisał(a):
Najlepiej wyprodukowany utwor po 1993 roku.

To chyba pojecia o "produkcji" nie masz.
Ale naturalnie Ty masz, tak? :)


Cz mar 21, 2013 22:19 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 08, 2006 20:01 pm
Posty: 303
 
Post Re: Happens All The Time
No już myślałem, że nikt nie założy tego tematu, głupio tak wyskoczyć przed orkiestrę ;)
Chyba najlepszy kawałek na płycie, obok Long Time Lie.

Tak czy siak płyta jest kiepska, za słaba, nie ma mocy, apetyt był nastawiony na coś wielkiego.


Pt mar 22, 2013 1:27 am Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 05, 2008 21:32 pm
Posty: 118
 
Post Re: Happens All The Time
Wyborny kawałek, mistrzostwo świata. Dla mnie najlepszy kawałek na płycie.

whitelodge napisał(a):
dla mnie jedynym autorytetem w sferze opini o muzyce i DM byl Beksinski. Moje zdanie zawsze zgadzalo sie z nim w sprawach DM i The Cure zreszta tez.

W tej sprawie też się zgadzało?
"Niedawno spróbowałem posłuchać Depeche Mode i - niczym Grubas z Monty Pythona chciałem wołać o wiadro. Pozostał tylko jeden utwór: Blasphemous Rumoors." Tomasz Beksiński http://krypta.whad.pl/html/opowiesci_z_ ... jacych.htm
:wink:


Pt mar 22, 2013 6:38 am Zobacz profil
WyÅ›wietl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronÄ™ 1, 2, 3  NastÄ™pna strona


Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team