Depeche Mode - Zobacz wątek - Should Be Higher
 




Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 510 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia strona  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26  NastÄ™pna strona
Should Be Higher 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr lis 12, 2003 12:55 pm
Posty: 1343
 
Post Re: Should Be Higher
A tak siÄ™ prezentujÄ… wszystkie komercyjne wydawnictwa SBH:

Obrazek

Tył winyla:

Obrazek

Ponadto w ofercie dla DJ-ów (np. tu: http://old.franchiserecordpool.com/welcome) pojawiły się nowe remixy:
- Zinner Remix
- Zinner Instrumental
- Maps Remix
- Maps Instrumental
- Maps Dub
- Maps Dub Instrumental

Czytałem, że podobno remix Maps jest niezły, więc ta czwórka może być interesująca.
W ogóle jest dość duży problem chyba z dorwaniem tych remixów DJ-skich - pojawia się toto czasem w setach DJ-skich, ale remixy jako takie rzadko wypływają, no i nie wszystkie (vide casus Soothe My Soul - podobno oficjalnie są 32 remixy, wypłynęła może połowa)


Wt paź 08, 2013 12:15 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 31, 2013 14:37 pm
Posty: 1899
Lokalizacja: Nihil Novi
 
Post Re: Should Be Higher
FM napisał(a):
Prosi się lub nie-zależy jak leży :wink: Te czasy gdy dostawaliśmy coś wartościowego, minęły zdaje się. I już chyba nie powrócą...

Właśnie, gdzie te czasy gdy Depeche Mode mieli na singlach b-sidy. Straszna posucha ostatnio u DM w tym względzie. Np. Pet Shop Boys prawie cały czas dają na single nowe utwory, nigdzie wcześniej nie publikowane...


Wt paź 08, 2013 13:38 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lis 12, 2003 12:55 pm
Posty: 1343
 
Post Re: Should Be Higher
Zmieniło się ich (lub wytwórni) podejście do tego tematu - w tej chwili odpowiednikiem b-side'ów są bonusowe płyty (SOTU, Delta). Generalnie trzeba podkreślić, że to podejście "globalne" - wielu artystów tak działa wypuszczając teraz wersje tzw. deluxe zawierające 2-3-4 utwory ponad program podstawowy. A że DM aż tak płodni nie są, to już na b-side'y nie styka. Czy to podejście lepsze? Nie wiem, chyba faktycznie wolałbym, żeby nie było tych bonusowych płyt, a zamiast tego były b-side'y do singli, na pewno zwiększyłoby to zainteresowanie tematem.


Wt paź 08, 2013 13:53 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 31, 2013 14:37 pm
Posty: 1899
Lokalizacja: Nihil Novi
 
Post Re: Should Be Higher
Bonusowe płyty DeMo mogliby robić swoją drogą. A b-sidy swoją drogą. Ale chyba tu chodzi o brak odpowiedniej ilości kompozycji po prostu. Tak mi się wydaje...
PSB jakoś robią i jedno i drugie, prawie cały czas. :wink:


Wt paź 08, 2013 13:59 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lis 12, 2003 12:55 pm
Posty: 1343
 
Post Re: Should Be Higher
Tak jak napisałem - mniejsza płodność. PSB widocznie mają ją większą. W przypadku DM to było problemem od zawsze, teraz wydaje mi się nawet, że jest o niebo lepiej, bo od 3 płyt są w stanie wysmażyć 12-13 kawałków podstawowych plus 4-5 kawałków extra, w czym na pewno niewątpliwa zasługa i pomoc ze strony Gahana.
A dlaczego teraz takie dodatkowe rzeczy trafiają na deluxe'y a nie na single? Pewnie wynika to z tego, że sprzedaż singli spadła ostatnimi czasy dość drastycznie, więc lepiej dodatkowe kawałki pchnąć, by pomogły w promocji płyty niż singli - ilościowo więcej egzemplarzy płyty się sprzeda zapewne niż singli, nawet jeśli policzymy 4 single do promowania albumu.


Wt paź 08, 2013 14:04 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 31, 2013 14:37 pm
Posty: 1899
Lokalizacja: Nihil Novi
 
Post Re: Should Be Higher
Co do sprzedaży singli i ich pojmowania w nowoczesnym marketingu takich zespołów jak PSB czy DM - zdecydowana zgoda. Single są odpuszczane, po doładowaniach cyfrowych które zupełnie zniszczyły listy przebojów singlowych. W przypadku PSB pozostaje np. tylko chęć pozostania w pewnym kanonie upodobań ich fanów. Każdy singiel PSB na nośniku fizycznym (oprócz singla Vocal z lipca 2013) miał dodatkowe utwory. Jeszcze coś symptomatycznego- PSB np. nie robią teledysków do wszystkich swoich nowych singli, DM nie robią nowych b-side'ów na single. Każdy z tych 2 zespołów coś odpuszcza, bo wie że i tak nie ma sensu walczyć z wiatrakami...:wink:
Pozdrowionka.


Wt paź 08, 2013 14:14 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lis 12, 2003 12:55 pm
Posty: 1343
 
Post Re: Should Be Higher
MPIA3 Definition:
www.youtube.com/watch?v=1xPTh12kMRk


Wt paź 08, 2013 15:27 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 11:02 am
Posty: 647
Lokalizacja: Barcelona (Mataró)
 
Post Re: Should Be Higher
MPIA3 Definition

¿ Pero que coño es esto ? :?

Nie dotrwalem do konca ...


Wt paź 08, 2013 20:17 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lis 12, 2003 12:55 pm
Posty: 1343
 
Post Re: Should Be Higher
Do odsłuchu fragmenty mixów z wersji winylowej:
http://www.juno.co.uk/products/depeche- ... _cover_art

Chyba najbardziej mi leży MPIA3 Definition. Uberzone Remix chyba najbardziej spośród winylowych przypomina oryginał. DJMREX też obleci.

EDIT: Ha. I jest pięćset postów. Kolejne 10 lat, żeby dobić do loży Tysięczników...


Cz paź 10, 2013 14:09 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 14, 2009 23:53 pm
Posty: 849
 
Post Re: Should Be Higher
Depeche Mode - Should Be Higher (Maxi Single)

01.Should Be Higher (Jim Sclavunos From Grinderman Remix)
02.Should Be Higher (Little Vampire Remix)
03.Should Be Higher (MAPS Remix)
04.Should Be Higher (Jim Jones Revue Remix)
05.Should Be Higher (Radio Mix)

LISTEN




Jest bardzo, ale to bardzo kiepsko... Dla mnie jedynie Should Be Higher (Truss Remix) oraz Should Be Higher (MAPS Remix) sÄ… warte uwagi ;)


Cz paź 10, 2013 15:48 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 31, 2013 14:37 pm
Posty: 1899
Lokalizacja: Nihil Novi
 
Post Re: Should Be Higher
Nie jest zbyt dobrze, tak to dyplomatycznie przedstawię. Nigdy nie będzie zbyt dobrze, gdy na singlu DM nie będzie żadnego b- side'a. :wink:


Cz paź 10, 2013 16:09 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lis 12, 2003 12:55 pm
Posty: 1343
 
Post Re: Should Be Higher
Po pierwszym odsłuchu fragmentów:
Jim Sclavunos - mniej więcej czegoś takiego należało się spodziewać, trochę brzmi to bardziej jak cover, z całą pewnością lepsze o niebo od zbliżonego instrumentalnie Jim Jones Revue
Little Vampire - mało zmian w stosunku do oryginału, wg mnie pełni rolę odpowiednika remixu Billy'ego Gibbonsa do SMS
MAPS - świetny, dobrze byłoby dorwać wszelakie duby i instrumentale
Jim Jones Revue - już poznany, nie moja bajka, nie widzi mi się
Radio Mix - a ta wersja akurat mi siÄ™ bardzo podoba, lubiÄ™ te synthowe dodatki w refrenie

Z B-side'ami Depeszowymi chyba już się pożegnaliśmy, teraz ich rolę pełnią bonusowe płytki do podstawowych albumów, które uświadczamy od dwóch płyt. Miło byłoby rzecz jasna dostać coś extra jeszcze na singlu, ale z marketingowego i finansowego punktu widzenia, chyba DM (lub zarządzający tą kwestią w ich imieniu obóz) mają rację - jak już pisałem: w dzisiejszych czasach bardziej opłaca się "wspomóc" promocję albumu sprzedającego się jeszcze w miarę rozsądnych ilościach bonusową płytką, niźli singli, które sprzedają się marnie. Nie jestem pewien, czy ten singiel byłby dużo lepszy, gdyby obok tych remixów pojawił się np. Long Time Lie czy Happens All The Time (zakładając alternatywną rzeczywistość, w której nie dodano bonusowej płyty do Delty :) )


Cz paź 10, 2013 16:25 pm Zobacz profil
 
Post Re: Should Be Higher
Po tych fragmentach jak na razie jest ciekawy Maps i Little Vampire :D Pozostałości słabizna ...


Cz paź 10, 2013 16:59 pm
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 03, 2009 23:19 pm
Posty: 34
Lokalizacja: Gdynia
 
Post Re: Should Be Higher
Jest bardzo słabo :?

Kto decyduje o zawartości??? :evil:

Do mnie trafia MAPS Remix i tak trochę Uberzone Remix, brakuje live. Resztę jeszcze przesłucham w całości ale nie spodziewam się jakiegoś olśnienia :shock:
Naprawdę uważam że nieoficjalne remixy biją na głowę to co teraz się pojawia (niestety)


Cz paź 10, 2013 18:32 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 20, 2009 23:29 pm
Posty: 1007
 
Post Re: Should Be Higher
Obrazek

Obrazek

Should Be Higher (DJMREX Remix) - Próbka
https://soundcloud.com/depeche-argentin ... mrex-remix

Niby nic, ale oko cieszy : http://www.youtube.com/watch?v=KaF0MalP_ME


Pt paź 11, 2013 7:52 am Zobacz profil
 
Post Re: Should Be Higher
Jaki utwór taki singiel.... :lol:


Pt paź 11, 2013 12:26 pm

Dołączył(a): Śr lis 12, 2003 12:55 pm
Posty: 1343
 
Post Re: Should Be Higher
Obserwuję, że jest ogólny niemal-hejt na forum odnośnie singla SBH, ale czy ktoś miał okazję go nabyć (lub chociaż zobaczyć) w polskich sklepach nieinternetowych?


Pt paź 11, 2013 12:28 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 20, 2009 23:29 pm
Posty: 1007
 
Post Re: Should Be Higher
@czapelka:
11.10.2013 Germany
14.10.2013 EU / UK
15.10.2013 USA

Do odsłuchu :

CD Single : http://www.depmode.com/go.php?http://ww ... 504802-01/

CD Maxi Single : http://www.depmode.com/go.php?http://ww ... 504805-01/

12" Vinyl Maxi Single : http://www.depmode.com/go.php?http://ww ... 504801-01/


Pt paź 11, 2013 14:34 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 14, 2009 23:53 pm
Posty: 849
 
Post Re: Should Be Higher
Marian przecież już są odsłuchy w tym temacie... ;)


Pt paź 11, 2013 14:47 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lis 12, 2003 12:55 pm
Posty: 1343
 
Post Re: Should Be Higher
Młody Marian napisał(a):
@czapelka:
11.10.2013 Germany
14.10.2013 EU / UK
15.10.2013 USA



Ja wiem jakie są daty wypuszczenia, ale doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że często nie mają nic wspólnego z rzeczywistością zarówno w jedną jak i drugą stronę (Szwedzi na ten przykład już sobie kupują od początku tego tygodnia, a Belgom udało się już co nieco nabyć końcem zeszłego tygodnia), stąd moje pytanie: czy ktoś już gdzieś widział, żeby można rozpocząć ewentualny objazd po straganach z chęcią nabycia.


Pt paź 11, 2013 14:51 pm Zobacz profil
WyÅ›wietl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 510 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia strona  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26  NastÄ™pna strona


Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team