Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 89 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Delta Machine Vs Sounds Of The Universe 
Autor Wiadomość
 
Post Re: Delta Machine Vs Sounds Of The Universe
Ja absolutnie nic nie mam do '' Slow '' piękny kawałek tylko te skojarzenie pana rothko mnie rozwaliło :D dobrze jest :mrgreen:


N kwi 07, 2013 21:16 pm
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 14, 2009 23:53 pm
Posty: 849
 
Post Re: Delta Machine Vs Sounds Of The Universe
Greg1986 napisał(a):
Ja absolutnie nic nie mam do '' Slow '' piękny kawałek tylko te skojarzenie pana rothko mnie rozwaliło :D dobrze jest :mrgreen:


A no to zwracam honor :mrgreen:


N kwi 07, 2013 21:46 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 09, 2003 15:49 pm
Posty: 2534
Lokalizacja: Warszawa
 
Post Re: Delta Machine Vs Sounds Of The Universe
"Nie porównujmy gówna z perfumerią" :lol:


N kwi 07, 2013 22:47 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 11, 2007 12:51 pm
Posty: 1301
Lokalizacja: coyō-hua-cān
 
Post Re: Delta Machine Vs Sounds Of The Universe
SOTU wydana w mega pakiecie (brakowao jedynie powideł z czarnej śliwki) jednak faktycznie sporo słabsza niźli Deltastyczna Machina. Jednak na duży plus na SOcie było Stories Of Old - Studio Session .... mega wersyja!


Pn kwi 08, 2013 8:11 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 23, 2005 8:12 am
Posty: 11
Lokalizacja: Gdańsk
 
Post Re: Delta Machine Vs Sounds Of The Universe
Dla miłośników Delty jestem WYKLĘTY! :banana: Niektórzy chcieliby nawet, żebym sobie za to stąd poszedł... :P Zwolennicy Delty mają jednak prawo jechać po SOTU, co jakoś nie uwłacza ich chlubie bycia dobrym fanem. :? Stanę zatem w obronie SOTU, bo w moim odczuciu jest ODWROTNIE: to właśnie SOTU MIAŻDŻY Deltę, która jak na DM jest płytą wyjątkowo słabą. Jak dla mnie SOTU przebija też Excitera i PTA.

Punkt dla SOTU!

Dziękuję za uwagę. :mrgreen:


Pn kwi 08, 2013 15:59 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 02, 2009 9:43 am
Posty: 154
Lokalizacja: z Małej Moskwy
 
Post Re: Delta Machine Vs Sounds Of The Universe
Po wielu odsłuchach Delty dziś wróciłem do SOTU i muszę przyznać, że na tą chwilę nie potrafię wybrać, która płyta jest lepsza?
SOTU ma swoje słabsze momenty, ale na pewno nie jest albumem gorszym od Delty. Bez popity łykam wszystko od In Chains do In Sympathy. Peace też daję radę choć jest na pewno utworem słabszym od pierwszej szóstki. Nie leży mi natomiast Come Back. Utwór ma potencjał, ale chyba zabrakło pomysłu, a może po prostu za bardzo go przekombinowano. W słabszej grupie stawiam też Miles Away choć i na ten numer jestem, że tak powiem 'wyprany'. Bardzo podoba mi się Jazebel, a płytę kończy fantastyczny killer w postaci Corrupt. Podsumowując jeśli wywalilibyśmy nieudany Come Back to płyta mocno by zyskała.

Deltę jeszcze smakuję i bardzo ją lubię, myślałem, że skopała SOTU, ale dzisiejszy odsłuch uświadomił mi, że się mocno myliłem.
Na tą chwilę obie płyty słucham z przyjemnością, a która lepsza nie potrafię teraz wskazać. Do Delty trzeba wrócić za jakiś czas kiedy opadną pierwsze emocje i bitewny kurz i wtedy przekonam się czy płyta będzie tak samo smakować jak w w dniu wydania.

Z Deltą mam tak, że coś co podobało mi się na początku teraz straciło, a większe emocje wywołują we mnie utwory, które miałem za te gorsze na trackliście.


Cz kwi 11, 2013 19:35 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 28, 2003 19:12 pm
Posty: 4339
Lokalizacja: Chomiczówka
 
Post Re: Delta Machine Vs Sounds Of The Universe
Pumpalik napisał(a):
Dla miłośników Delty jestem WYKLĘTY! :banana: Niektórzy chcieliby nawet, żebym sobie za to stąd poszedł... :P Zwolennicy Delty mają jednak prawo jechać po SOTU, co jakoś nie uwłacza ich chlubie bycia dobrym fanem. :? Stanę zatem w obronie SOTU, bo w moim odczuciu jest ODWROTNIE: to właśnie SOTU MIAŻDŻY Deltę, która jak na DM jest płytą wyjątkowo słabą. Jak dla mnie SOTU przebija też Excitera i PTA.

Punkt dla SOTU!

Dziękuję za uwagę. :mrgreen:


Generalnie nie udzielam sie w tego typu dywagacjach bo wiadomo kazdy ma swój gust. Ale lubie jak ktos jebiąc jakiś album lub cokolwiek bardziej sie postara niz tylko miazdzy Deltę poniewaz Delta jest wyjatkowa slaba plyta.

Dla przykladu:

Uwazam, ze Delta wciąga jedną dziurą od nosa SOTU gdyż ma mega cieżkie klasyczne dla dM basy, Gahan nie pieje jak kastrat ( via Light na SOTU) , album jest spójny, prawie muzyczny concept album. Na SOTU jest totalne rozstrzelanie. Z-aj-e-b-isty Wrong, In Chains , Corrupt a na drugiej szali gnioty z cyklu Perfect, Peace, Light. Na Delcie tego nie ma. No i pierwszy raz od wielu lat , albumowe wersje nie musza byc gorsze od live ( nie słyszalem jeszcze nic z Delty live, tylko przypuszczam).


Cz kwi 11, 2013 19:48 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 07, 2012 13:56 pm
Posty: 183
Lokalizacja: Świdnica
 
Post Re: Delta Machine Vs Sounds Of The Universe
Połowa SOTU żywcem mnie wku...a, a DELTA wcale. Oto cała różnica...


Cz kwi 11, 2013 20:52 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 20, 2003 18:03 pm
Posty: 1200
Lokalizacja: Warszawa/Szczecin
 
Post Re: Delta Machine Vs Sounds Of The Universe
REMIS! Obie są cudowne :)


Cz kwi 11, 2013 21:13 pm Zobacz profil

Dołączył(a): So kwi 18, 2009 17:38 pm
Posty: 285
Lokalizacja: Olsztyn
 
Post Re: Delta Machine Vs Sounds Of The Universe
Tak jak Więcor piszesz...każdy ma swój gust.Dla mnie Perfect i Light to czołówka DM.Obie płyt bardzo lubie,zreszta każda płyta jest dobra,kwestia nastroju,na co ma się chęc w danym dniu.


Pt kwi 12, 2013 8:23 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 19, 2004 18:06 pm
Posty: 1424
Lokalizacja: Świdnica
 
Post Re: Delta Machine Vs Sounds Of The Universe
wszystko zależy od nastroju i osobistego gustu.... ja uwielbiam nastrojowe kawałki, szaleję przy szybkich numerach.... a moja żona np mówi że przy takim Surrender czy Freestate słyszy jakby ten co śpiewa jak jakby nie mógł się załatwić.... no ale to fanka kawałków z radia srEska....więc wybaczam :)


Pt kwi 12, 2013 8:35 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 28, 2003 19:12 pm
Posty: 4339
Lokalizacja: Chomiczówka
 
Post Re: Delta Machine Vs Sounds Of The Universe
dark star napisał(a):
Tak jak Więcor piszesz...każdy ma swój gust.Dla mnie Perfect i Light to czołówka DM.Obie płyt bardzo lubie,zreszta każda płyta jest dobra,kwestia nastroju,na co ma się chęc w danym dniu.


Szczerze powiem, ze jestem niezwykle zdumiony, ze Light mozna uznać za scislą czołówkę dM. Ale ok, kazdy ma swoje ucho ;)


Pt kwi 12, 2013 20:57 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 23, 2005 8:12 am
Posty: 11
Lokalizacja: Gdańsk
 
Post Re: Delta Machine Vs Sounds Of The Universe
czanin napisał(a):
...Nie leży mi natomiast Come Back. Utwór ma potencjał, ale chyba zabrakło pomysłu, a może po prostu za bardzo go przekombinowano.


Obczaj wersję "Passion Of Love Remix". Inna melodyka podkładu muzycznego zmienia klimat tego kawałka dość konkretnie. Ja bym pozostawił właśnie tą melodykę ale poprawił styl aranżacji, rezygnując z połowy tandetnych "smaczków" w tle o dyskomańskim charakterze, zastępując je zupełnie innymi barwami.

Więcor napisał(a):
Generalnie nie udzielam sie w tego typu dywagacjach bo wiadomo kazdy ma swój gust. Ale lubie jak ktos jebiąc jakiś album lub cokolwiek bardziej sie postara niz tylko miazdzy Deltę poniewaz Delta jest wyjatkowa slaba plyta.


Szanowny Panie! :) Pragnę zwrócić uwagę, że posłużyłem się tylko praktykowanym na forum językiem "Deltowców". Poczytaj sobie posty na tym forum, gdzie to Wy MIAŻDŻYCIE "SOTU"! ;)


So kwi 13, 2013 10:43 am Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sty 12, 2010 20:33 pm
Posty: 42
Lokalizacja: Poznań
 
Post Re: Delta Machine Vs Sounds Of The Universe
moonraker napisał(a):
Ja jestem born in lata 70-te, więc może ostatnie albumy już do mnie nie trafiają. Pierwsze wrażenia po odsłuchaniu SOTU były bardzo nieciekawe, gdyby nie Wrong płyta powędrowałaby do szuflady. SOTU trochę zyskał po odsłuchaniu niektórych wersji koncertowych, jednak generalnie słabe wrażenie pozostało. Niestety jest to moim zdaniem najgorsza płyta w historii zespołu, zespołu na którym się wychowałem. Z Delta Machine jest wrażenia trudne do opisania. Heaven ciary po plecach przy pierwszym odsłuchaniu (podobnie jak przy Wrong), reszta wymaga czasu, jednak rewelacji na razie nie widzę.

Choć to całe zestawienie i tak nie ma znaczenia - koncerty zawsze są ponadczasowe i bezapelacyjnie powalające, zwłaszcza oglądane live :nlmda: :nlmda: :nlmda:



No to po czasie wracam do swojej wypowiedzi. Tak samo jak przy SOTU, Delta Machine po pierwszym koncercie zyskała, tym razem mocno. Przy SOTU bardzo zyskał In Chaines (Wrong był zawsze świetny), natomiast cała reszta bez zmian - u mnie kiepsko. Do SOTU na razie nie wracam wcale. Zupełnie inaczej jest z Deltą, leci cały czas w samochodzie, na wakacjach i tylko dbałość aby zbyt nie katować żony (która nie trawi niestety DM) ogranicza słuchanie.
Nie sądziłem, że tak bardzo zmienię zdanie o Delta Machine, wymagało to czasu, pokory no i Narodowego :nlmda: Efekt jest taki, że obecnie Delta zajmuje miejsce zaraz po albumach 1986 - 1993 - co u mnie jest bardzo wysokim miejscem. Z Delty nie trawię tylko MLU, STNR oraz całego "Side B", natomiast reszta to miód na moje serce. A wykonania stadionowe jak zwykle mega i już nie mogę doczekać się DVD z trasy.

I jeszcze jedno - Intro i cały wstęp na ostatnich dwóch trasach genialne, wcześniej oczywiście też - zwłaszcza Higher Love na Devotional, na którym po 20.000 odsłuchaniu mam nadal ciary po plecach :D


Pn sie 26, 2013 13:34 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 14, 2009 18:00 pm
Posty: 219
Lokalizacja: Wrocław/Gdynia
 
Post Re: Delta Machine Vs Sounds Of The Universe
Wróciłam do SOTU po trzyletniej przerwie - z głębokim postanowieniem, że odrzucę uprzedzenia, wyrzucę z głowy złe wspomnienia i dam jej kolejną szansę. Uwierzcie, naprawdę się starałam. Nawet jak mi w okolicach Little Soul niebezpiecznie zaczął rosnąć poziom agresji, też nie wcisnęłam "skip". Dojechałam do końca, nieco ostygłam przy Corrupt, z pewną przyjemnością przeleciałam przez bonusy po czym z czystym sumieniem odłożyłam płytę na półkę.

Zrobiłam, co się dało, nie polubię SOTU. Może to nie mój klimat a może płyta zwyczajnie zła. Nie wiem.

Natomiast Delta ... cóż, jest jeszcze świeża. Pewnie nie mam do niej dystansu i może za parę lat zmienię zdanie - ale na razie uwielbiam i już :)
Od pierwszego przesłuchania dostarczyła mi emocji, o jakie nawet nie otarła się jej poprzedniczka. Może i jest nieco nierówna, ale kupuję ją z jej niedoskonałościami i mieliznami - bo broni się jako całość. I to jak! :fletch:


Pn sie 26, 2013 19:28 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lut 24, 2009 16:02 pm
Posty: 23
Lokalizacja: Rzeszów
 
Post Re: Delta Machine Vs Sounds Of The Universe
Od kilku tygodni jestem posiadaczem "klasycznego" zestawu hi-fi i naturalnie zacząłem na nim "katować" płyty DM.

No i przyszła pora na telesfora, a konkretnie na SOTU vs. DM.

Właśnie słucham SOTU po raz drugi (SIC!!!!) w życiu. Powiem tak: decyzja o odłożeniu tego albumu na półkę była w 101% słuszna. Do "Peace" jeszcze było znośnie, ale jak zaczęło się to rzęrzenie i pierdzenie w "Come Back", zaczęły się męki, trwające już do samego końca. Jest to chyba jedyna płyta w mojej kolekcji, która spowodowała autentyczny ból głowy w trakcie odsłuchu. Jak Oni mogli coś takiego nagrać?!? To ja już wolę walenie w rury w "Pipeline" z CTA...

A przy "Delcie" z winyla po raz kolejny odpłynąłem...

"Sounds" zatrzymam wyłącznie ze względów dokumentalno - sentymentalnych, ale w odtwarzaczu raczej już nigdy nie wyląduje.


Wt wrz 24, 2013 17:46 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 16, 2009 18:58 pm
Posty: 1141
Lokalizacja: 3City
 
Post Re: Delta Machine Vs Sounds Of The Universe
Niewątpliwe Delta: jest bardziej spójna i depeszowa i zdecydowanie brzmieniowo bardziej mi odpowiada.
Jednak, gdy wracam po dłuższym czasie do SOTU, to odkrywam niewątpliwie pewne podobieństwa.
I tak Corrupt, które jakoś wcześniej w ogóle mnie nie ruszało, teraz śmiało dokleić by można do gdzieś jako b-side Delty (pokrewieństwo z Goodbye niezbyt odległe), również In Chains zmieściłoby się w stylistyce deltowej. A oprócz Wronga, który jest bezdyskusyjnym lidrem SOTU i może walczyć z największymi hiciorami od DM, to Jezabel z pewnością jest górą na TCI, tak więc i SOTU ma swoje silne strony.
Tak więc po ponad 4 latach SOTU nie odkładam całkowicie do lamusa a traktuję jako płytę rozgrzewkową przed genialną Deltą, która będzie jeszcze porównywana do kolejnych podeltowych płyt, które nam nasi ulubieńcy wypichcą. I to dopiero będzie zabawa, gdy poznamy DM ad 2017.


Wt paź 01, 2013 19:19 pm Zobacz profil WWW
 
Post Re: Delta Machine Vs Sounds Of The Universe
Nie zgadzam się jedynie z tym, że Corrupt mogłoby być b-sidem :nie: To jest utwór w pełni zasługujący na album (nie tylko taki jak SOTU). Mrok, wokale i przede wszystkim wspaniały tekst.


Śr paź 02, 2013 8:33 am
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 16, 2009 16:00 pm
Posty: 550
 
Post Re: Delta Machine Vs Sounds Of The Universe
Popieram. Corrupt to jeden z dwóch-trzech kawałków (obok Wronga), który trzymał poziom na ostatniej płycie. Dla mnie ewidentny singiel nr 2. Naprawdę ciekawy i zapadający w pamięć kawałek na tle w sumie bezbarwnej płyty.


Śr paź 02, 2013 18:52 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 16, 2009 18:58 pm
Posty: 1141
Lokalizacja: 3City
 
Post Re: Delta Machine Vs Sounds Of The Universe
MARIUS napisał(a):
Nie zgadzam się jedynie z tym, że Corrupt mogłoby być b-sidem :nie: To jest utwór w pełni zasługujący na album (nie tylko taki jak SOTU). Mrok, wokale i przede wszystkim wspaniały tekst.

właściwie to speniałem :oops: , bo miałem napisać, że powinno znaleźć się na Delcie, i nie wiem dlaczego wcześniej nie dostrzegałem genialności tego numeru, dopiero przez pryzmat deltowy teraz dotarło do mnie - ten numer jest wielki, słucham go naokrągło od paru dni


Śr paź 02, 2013 21:52 pm Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 89 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team