Depeche Mode - Zobacz wątek - Alone
 




Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 144 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  NastÄ™pna strona
Alone 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn gru 10, 2007 0:54 am
Posty: 3087
Lokalizacja: Piastów/Warszawa
 
Post Re: Alone
Żeby tylko.... :lol:


Wt kwi 02, 2013 10:59 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 18, 2013 2:14 am
Posty: 62
Lokalizacja: Gdańsk
 
Post Re: Alone
admirka79 napisał(a):
Też marzę o nim na żywo. Najwyżej sobie pobeczę, nie pierwszy i nie ostatni raz ;-)


Dokładnie te same odczucia!!!


Wt kwi 02, 2013 20:07 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 06, 2009 19:16 pm
Posty: 1228
Lokalizacja: śląskie
 
Post Re: Alone
Hahaha super, w takim razie jestem o siebie spokojna :D :beer:
A z tym atakiem podprogowym to zgodzÄ™ w 100%. :)


Wt kwi 02, 2013 20:13 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 18, 2013 2:14 am
Posty: 62
Lokalizacja: Gdańsk
 
Post Re: Alone
:wink: :beer:


Wt kwi 02, 2013 20:28 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 11, 2006 0:11 am
Posty: 371
Lokalizacja: Warszawa
 
Post Re: Alone
Moj nr1 tej plyty! Niesamowity nastroj, przeciagle, tajemnicze dzwieki w tle sprawiaja ze jest dla mnie jednym z klasykow w kategorii "dM po zmroku".


Pt kwi 05, 2013 18:34 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lis 29, 2004 1:36 am
Posty: 567
Lokalizacja: Manchester
 
Post Re: Alone
utwor ktory odkrylem po kilku przesluchaniach, osobiscie dla mnie po broken drugi najlepszy utwor na Delcie :) , piekna zwrotka, super magiczna muza po pierwszym refrenie, jedyne co moglbym zarzucic temu utworowi to troche dziwny refren - jakby zabraklo Martinowi pomyslu, kurcze troche niewykorzystny potencjal - od razu przypomina mi sie Lilian albo chociazby It's no good - po mega pieknej zwrotce taki koszmarek refren - nie chce byc zle zrozumiany bo alone (podobnie jak lilian i it's no good) jest pieknym utworem ale kurcze no co z tym refrenem?


So kwi 06, 2013 13:51 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 05, 2013 17:55 pm
Posty: 863
Lokalizacja: Warszawa
 
Post Re: Alone
Mnie ten refren pasuje....nie mam zastrzeżeń, a wszczególności do przecudnego uniesienia tak gdzieś od 2:30 :) ....w odróżnieniu oczywiście od Lillian, w którym refren faktycznie nie współgra :roll:


So kwi 06, 2013 17:14 pm Zobacz profil
 
Post Re: Alone
Utwór miły i fajny i jak ktoś zauważył zawiera moment uniesienia. Żałuję, że jak pojawia się dodatkowe tło po pierwszym refrenie (dla mnie odbierane jako zapowiedź rychłego przyspieszenia), to kawałek nie nabiera tempa i z kolejną zwrotką piosenka znowu/nadal toczy się powolnym rytmem. Po prostu jak jej słucham, to mam wrażenie, że jest w niej ogromny potencjał, energia, która nie została uwolniona i i pozostała stłamszona do samego końca piosenki. Jedyna piosenka, na którą mam automatyczną wizję i którą potrafię sobie wyobrazić, że mogłaby biec szybciej, mieć bardziej energiczny podkład i chyba wtedy miałbym hit na miarę Enjoy The Silence. Na uwagę zasługuje akordeonowe zakończenie piosenki. Jak mówię jednak, żal z powodu braku tej szybkości i podkładu może na wzór It's no good czy czegoś w tym stylu. :)


Wt kwi 09, 2013 20:04 pm
 
Post Re: Alone
Alone bym właśnie nie przyspieszał. W tym tempie i klimacie jest tak przerażająco smutny, że aż piękny.
Mam natomiast identyczne, jak Twoje odczucia, co do innych utworów na Delta. Np. Welcome To My World, gdyby po pierwszej zwrotce przyspieszyło na wzór In Your Room, albo Halo, czy choćby Angel, to byłoby idealnie. Przez całe Welcome przy pierwszym odsłuchu myślałem: "Przyśpiesz, teraz... No dobra, to może teraz...O, skończyło się...". Podobnie z Secret To The End. Ale nie z Alone.


Wt kwi 09, 2013 20:16 pm
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 24, 2005 10:45 am
Posty: 2657
Lokalizacja: Ostrow Wlkp.
 
Post Re: Alone
Alone jest piękny. Szczególnie gdy się słucha z holenderskiego wydania Delty. Coś tam inaczej z przestrzenią dźwiękową i dynamiką zrobili. ;)


Wt kwi 09, 2013 20:19 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 11:02 am
Posty: 647
Lokalizacja: Barcelona (Mataró)
 
Post Re: Alone
ALONE (flash devotee remix 2) - Dominatrix :fletch:


Wt kwi 16, 2013 0:20 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 14, 2009 23:53 pm
Posty: 849
 
Post Re: Alone
Christobo napisał(a):


Przyśpieszony kawałek i dodany tandetny bit... nie kupuje tego ;) Brzmi jak radiowy chłam.


Wt kwi 16, 2013 10:39 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 05, 2013 17:55 pm
Posty: 863
Lokalizacja: Warszawa
 
Post Re: Alone
Fakt....w tej wersji stracił ten swój niepowtarzalny klimat.
Choć ujdzie jako ciekawostka przyrodnicza :wink:


Åšr kwi 17, 2013 11:34 am Zobacz profil

Dołączył(a): Pt kwi 19, 2013 22:34 pm
Posty: 4
 
Post Re: Alone
Szaman napisał(a):
Alone jest piękny. Szczególnie gdy się słucha z holenderskiego wydania Delty. Coś tam inaczej z przestrzenią dźwiękową i dynamiką zrobili. ;)


Holendrzy mistrzowie marychy, coÅ› jest na rzeczy :wink:


So kwi 20, 2013 0:17 am Zobacz profil

Dołączył(a): Pt kwi 19, 2013 22:34 pm
Posty: 4
 
Post Re: Alone
może to tylko moje bredzenie, ale dla mnie ten kawałek wygrywa dzięki dźwiękom. Linia melodyczna sama w sobie niezła, ale nie odkrywcza. Ale ta "nibyharmonia" , "kosmiczno-horrorowy wyjec(???)" i przejscie z refrenu nadaje temu kawałkowi takiego klimatu, że ciary atakują :wink: plus wokaliza (D)ave + (M)artin = klasyk


So kwi 20, 2013 0:34 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 17, 2005 14:15 pm
Posty: 4569
Lokalizacja: PowiÅ›(L)e
 
Post Re: Alone
Juno napisał(a):
Christobo napisał(a):


Przyśpieszony kawałek i dodany tandetny bit... nie kupuje tego ;) Brzmi jak radiowy chłam.


A nawet jak dyskotekowy chlam :?


So kwi 20, 2013 13:08 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lis 11, 2003 22:35 pm
Posty: 171
 
Post Re: Alone
Alone to według mnie jeden z najlepszych utworów na płycie, ale ten remix to katastrofa.
Szaman napisał(a):
Alone jest piękny. Szczególnie gdy się słucha z holenderskiego wydania Delty.
W tej wersji cały album zdecydowanie lepiej wypada, bez wyjątku, nawet Heaven jest świetny. :wink:


So kwi 20, 2013 17:19 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 09, 2010 18:58 pm
Posty: 181
Lokalizacja: w-wa
 
Post Re: Alone
To jest song odzwierciedlajacy w 101% moje relacje z najblizsza mi osoba. W pewnym sensie bardzo mi pomaga a wlasciwie troche rozgrzesza.... Chyba tak to odbieram. Bardzo osobisty kawalek. Zostalem uwiedziony.

@admirka i inni, ktorzy sie obawiaja. DolÄ…czam do Was :beer: Poplaczemy razem :glaszcze: :wink:
Pozdrowionka!

A tak w ogole, jesli chodzi klasyfikacje numerow z DeMa to ciezko mi to uporzadkowac. A powod jest prosty.To jest GENIALNA PLYTA!!!! i wlasciwie co dnia (moze co 2-3) zaskakuje mnie tak, ze nie podejmuje sie wybrac tych kilku "naj naj naj" na okres dluzszy niz wspomniane powyzej 2, max 3 dni...
Poklon i podziekowania dla chlopakow.


N kwi 21, 2013 21:48 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 26, 2003 14:23 pm
Posty: 3687
Lokalizacja: gdynia
 
Post Re: Alone
Mike napisał(a):
Alone to według mnie jeden z najlepszych utworów na płycie, ale ten remix to katastrofa.
Szaman napisał(a):
Alone jest piękny. Szczególnie gdy się słucha z holenderskiego wydania Delty.
W tej wersji cały album zdecydowanie lepiej wypada, bez wyjątku, nawet Heaven jest świetny. :wink:



o co chodzi z tÄ… holenderskÄ… wersjÄ…?

już kiedys poruszyłem temat-raczej bez odzewu-moja wersja Delty brzmi cicho,płasko,nie ma przestrzeni i dynamiki,na tle innych płyt wygląda jakby była źle nagrana.Czyli jednak jest coś na rzeczy i to kwestia tłoczenia?


Pn kwi 22, 2013 8:20 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 18, 2013 12:08 pm
Posty: 67
 
Post Re: Alone
:) To "zielnicza" wersja. A jak wszech wiadomo Holendrzy znakomitymi "zielnikami" sa ;)


Pn kwi 22, 2013 8:30 am Zobacz profil
WyÅ›wietl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 144 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  NastÄ™pna strona


Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team