Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 89 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Welcome To My World 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 21, 2005 18:17 pm
Posty: 2114
Lokalizacja: Łódź
 
Post Welcome To My World
Albo jestem ślepy, albo tego kawałka nie rozpatrujemy jak dotąd w oddzielnym temacie.

Tak, jak In chains, typowy opener. Bez albumu nie istnieje, co nie znaczy, że jest złym kawałkiem. Przeszkadza mi zbyt suchy początek i chyba In chains robił bardziej spójne wrażenie pod tym względem, chociaż wycie syntezatorów na dzień dobry też mogło niektórych odrzucać. Ale tu jednak na początku dzieje się zbyt mało.


N mar 24, 2013 21:41 pm Zobacz profil
 
Post Re: Welcome To My World
Najbardziej mi się podoba jak na początku Dave z uszczęśliwionym głosem zaczyna tytułować ten kawałek :D Mi osobiście się bardziej podoba ten utwór od In Chains ;)


N mar 24, 2013 22:01 pm
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 05, 2009 16:19 pm
Posty: 853
 
Post Re: Welcome To My World
Mam tak samo. W ogóle odnoszę wrażenie, że wiele osób go nie docenia. Może dlatego, że cały album jest taki mocny. :P


N mar 24, 2013 22:02 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 19, 2006 19:35 pm
Posty: 1181
Lokalizacja: Toruń
 
Post Re: Welcome To My World
In chains to dla mnie jeden z ulubionych kawałków w dorobku DM, WTMW nie dorasta mu do pięt, jedynie refren się broni, zwrotka pozbawiona melodii całkowicie..


N mar 24, 2013 22:06 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 04, 2005 6:30 am
Posty: 1740
Lokalizacja: WĄBRZEŹNO (WSZECHŚWIAT)
 
Post Re: Welcome To My World
Zgadzam się In Chains o wiele lepszy.
Kawałek przeciętny nic szczególnego


N mar 24, 2013 22:08 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 05, 2009 16:19 pm
Posty: 853
 
Post Re: Welcome To My World
Dla mnie In Chains jest zbyt monotonne. Poza tym, jest pozbawione tej aury tajemniczości i patosu, który w tym wypadku odgrywa pozytywną rolę. I jeszcze jedno - w zwrotkach WTMW jest melodia. :)


N mar 24, 2013 22:13 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 16, 2009 18:58 pm
Posty: 1141
Lokalizacja: 3City
 
Post Re: Welcome To My World
In chains jednak patos ma - te dwa kawałki to 2 różne światy i trudno je ze sobą zestawiać - z pewnością samo intro utworu jest zbyt ubogie, co rkompensuje dalsza jego część - całą jedną noc chodził mi podprogowo w głowie - ma zaszyty haczyk -i ja go łykam


N mar 24, 2013 22:18 pm Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N kwi 19, 2009 20:53 pm
Posty: 102
 
Post Re: Welcome To My World
Zdecydowanie lepszy niż In chains bo nie jest tak rozwlekły i pretensjonalny - In chains to patos w złym wydaniu i do tego rozwlekły i nudny, nigdy nie mogłem doczekać do końca.


N mar 24, 2013 22:21 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 12, 2013 19:29 pm
Posty: 206
Lokalizacja: Wrocław
 
Post Re: Welcome To My World
Jak dla mnie super kawałek - zdecydowanie jeden z najlepszych na płytce, wiele obiecuje na otwarcie płyty.


N mar 24, 2013 22:50 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 16, 2009 16:00 pm
Posty: 550
 
Post Re: Welcome To My World
In Chains? Remiks Alana daje radę. Ale Welcome to prawdziwa perełka.


N mar 24, 2013 23:02 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 18, 2013 12:08 pm
Posty: 67
 
Post Re: Welcome To My World
Swietny kawalek, wspanialy opener i uwazam, ze gdyby jakims cudem zmiksowac go do wersji radio edit to znakomicie by sie sprawdzil jako singel - skrocic poczatek, zaczac od wokalu - cos w ten desen.
Bardzo Depechowy :D


Pn mar 25, 2013 8:49 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 21, 2005 18:17 pm
Posty: 2114
Lokalizacja: Łódź
 
Post Re: Welcome To My World
Jakby to powiedzieć... W In chains od początku jest mięso, choć tylko mielone i jeszcze nie usmażone. W Welcome są na początku same przyprawy.


Pn mar 25, 2013 9:14 am Zobacz profil
 
Post Re: Welcome To My World
Bardzo dobry opener. Choć przyznaję, że lubię zgrzyty w pierwszych dźwiękach płyty (I Feel You, A Pain, In Chains), to i tak Welcome to My World jest świetne w tym jak buduje napięcie. I ten tekst :8): Do jakiegoż Świata oni zapraszają :twisted: Wokale w refrenie - masakra. In Chains jest dla mnie nudniejsze.


Pn mar 25, 2013 9:27 am

Dołączył(a): Śr lip 09, 2003 15:58 pm
Posty: 2957
Lokalizacja: Wolomin
 
Post Re: Welcome To My World
Jak Gore wchodzi w refrenie to miazga. Jeden z najlepszych numerów na płycie.


Pn mar 25, 2013 9:31 am Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pn gru 10, 2007 0:54 am
Posty: 3087
Lokalizacja: Piastów/Warszawa
 
Post Re: Welcome To My World
Moim zdaniem - idealny na rozpoczęcie koncertu. :D


Pn mar 25, 2013 11:33 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 14, 2009 18:14 pm
Posty: 318
Lokalizacja: Warszawa
 
Post Re: Welcome To My World
Bardzo dobry, stopniowo rozkręcający się kawałek. Idealny na otwieranie płyty, ale moim zdaniem nie będzie zaczynał koncertów. To raczej zadanie dla Angel.


Pn mar 25, 2013 11:57 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 05, 2009 16:19 pm
Posty: 853
 
Post Re: Welcome To My World
A moim zdaniem nie, bo nie było ani jednego "openera" w historii, który nie byłby grany na żywo. Nie sądzę, żeby teraz zrobili wyjatek. Przed wydaniem SOTU, na promocyjnych występach, a może występię, nie pamiętam, też nie grali In Chains. Dla mnie WTMW będzie na pewno.


Pn mar 25, 2013 15:52 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 08, 2003 21:30 pm
Posty: 1487
Lokalizacja: Nostalgia.....
 
Post Re: Welcome To My World
Jeden z moich ulubionych na tej płycie.
Słuchajac 1 raz przy and if you stay a while,.... itd aż się poryczałam. :oops:


Pn mar 25, 2013 15:59 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 11, 2006 15:58 pm
Posty: 1755
Lokalizacja: Warszawa
 
Post Re: Welcome To My World
Pozwolę sobie wkleić moją wypowiedź z tematu o wrażeniach tuż po wycieku.

Cytuj:
Moim zdecydowanym faworytem jest Welcome to My World (i wątpię, żeby to się zmieniło w przyszłości - chyba, że za bardzo się osłucha). Fantastyczny pod względem kompozycyjnym - dość minimalistyczny początek, po pierwszym refrenie bardzo ciekawe rozwinięcie i odpowiednie dla tego numeru pulsujące zakończenie. Ze wszystkich kawałków na płycie ten też podchodzi mi najbardziej jeżeli chodzi o linie wokalną. Wydaje mi się, że to dość nietypowy jak na Dave'a wokal, a jednak facet wspaniale daje radę. Chórki Martina w refrenie - poezja.

Jeżeli chodzi o brzmienie, to moim zdaniem ten utwór zdecydowanie się wyróżnia (razem z Should Be Higher) - właśnie ze względu na bardziej głęboki, mroczny klimat, zupełnie jak coś z Ultry. No i do tego słyszę w nim elementy współczesnej muzyki basowej (vide mega mocna stopa na początku, breakdown po refrenie). Ten kawałek aż prosi się o odpowiednią wersję klubową. Choć wątpię, żeby to akurat Welcome to My World zostało remiksowane, bo to raczej nie będzie singiel :(

Z niecierpliwością czekam na wersję na żywo. W moim odczuciu to kawałek który świetnie nadaje się na końcówkę koncertu, chociaż to raczej nie przejdzie, gdyż finał dostaniemy jak zwykle same super hiciory :)


Pn mar 25, 2013 16:11 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 14, 2009 18:14 pm
Posty: 318
Lokalizacja: Warszawa
 
Post Re: Welcome To My World
personal benek napisał(a):
A moim zdaniem nie, bo nie było ani jednego "openera" w historii, który nie byłby grany na żywo. Nie sądzę, żeby teraz zrobili wyjatek. Przed wydaniem SOTU, na promocyjnych występach, a może występię, nie pamiętam, też nie grali In Chains. Dla mnie WTMW będzie na pewno.


Nie napisałem, że go nie zagrają, tylko, że nie będzie otwierał koncertów.


Pn mar 25, 2013 16:12 pm Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 89 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team