Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 94 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Delta Machine Vs Playing The Angel 

PTAk czy DeMa?
Playing The Angel 26%  26%  [ 47 ]
Delta Machine 54%  54%  [ 99 ]
Remis 20%  20%  [ 37 ]
Liczba głosów : 183

Delta Machine Vs Playing The Angel 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N kwi 19, 2009 20:53 pm
Posty: 102
 
Post Re: Delta Machine Vs Playing The Angel
PTA było świetne ale, z wyjątkiem Sinner in me, nie było tam numerów na miarę Should be higher i Alone

2:1 dla Delta Machine


Pn mar 25, 2013 22:45 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 05, 2008 21:32 pm
Posty: 118
 
Post Re: Delta Machine Vs Playing The Angel
Zagi napisał(a):
Bez najmniejszych wątpliwości, pod każdym względem, zdecydowanie lepszym albumem jest Playing The Angel (Pain and Suffering in Various Tempos)!

Jak wyżej. Wszystko, co można PTA zarzucić, to trochę niepotrzebnego hałasu w APTIUT i TSIM. Na Delcie taki zgiełk mamy przez 58 minut, a na dokładkę suche, plastikowe brzmienie, jakby nagrywane w toalecie. Sorry, Winnetou.
O Delcie mogę jedynie powiedzieć, że to najlepsza płyta DM od 4 lat... :roll:


Pn mar 25, 2013 23:23 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 23, 2013 21:15 pm
Posty: 30
Lokalizacja: Rzeszów
 
Post Re: Delta Machine Vs Playing The Angel
MARIUS napisał(a):
@Mlemfather, wreszcie się zalogowałeś leniu smierdzący :wink:

@Lord, spoko. Prawdopodobnie nigdy się nie spotkaliśmy, ale z samego forum wiem, że nie chciałbym Cię mieć po przeciwnej stronie barykady :beer:


Bardzo mi przyjemnie, Weteranie Forum mój ty Profesorze depeszologii... w końcu i Ty jesteś starszy odemnie... jak Delta?
ja smakuję ... przyznam że smaczna ta maszyna

Pozdrówki z zaśnieżonego Rzeszowa.
Ciekawi mnie czy jest ktoś na forum z P-śla lub Rzeszowa np...
w końcu trzeba jakoś się zintegrować na koncert

btw..
a pamietasz jak jechalismy na koncert w W-wie w 2001 r 2 września z niejakim Zbirem.... i Łuskaczem, ech te czasy.... :przytul:


Wt mar 26, 2013 0:02 am Zobacz profil
 
Post Re: Delta Machine Vs Playing The Angel
Zaraz nas Moderatorzy pogonią za prywatę w wątku :wink:


Wt mar 26, 2013 0:31 am
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 02, 2006 10:11 am
Posty: 3040
Lokalizacja: Olsztyn
 
Post Re: Delta Machine Vs Playing The Angel
Playing The Angel.


Wt mar 26, 2013 10:08 am Zobacz profil

Dołączył(a): Cz mar 30, 2006 10:06 am
Posty: 380
Lokalizacja: DMielec
 
Post Re: Delta Machine Vs Playing The Angel
Mlemfather napisał(a):

btw..
a pamietasz jak jechalismy na koncert w W-wie w 2001 r 2 września z niejakim Zbirem.... i Łuskaczem, ech te czasy.... :przytul:


czy przypadkiem nie jechaliscie tym autokarem co pewien fan metaliki,ktory pozniej nie znalazl sie po koncercie :lol:

zeby nie bylo pelnego offa,DeMa - PTA 8:3


Wt mar 26, 2013 12:48 pm Zobacz profil
 
Post Re: Delta Machine Vs Playing The Angel
Może by tak dorobić ankietę do tego tematu? Właśnie z innego topicu dowiedziałem się, że wystarczy w ustawieniach zmienić styl na prosilver i faktycznie ankieta działa i można głosować. Czy da się dorzucić ankietę do tego wątku czy trzeba by na nowo otworzyć temat? Trochę głupie byłoby takie dublowanie i robienie bałaganu, więc może se trzeba odpuścić (?)


Wt mar 26, 2013 13:20 pm
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 24, 2005 10:45 am
Posty: 2657
Lokalizacja: Ostrow Wlkp.
 
Post Re: Delta Machine Vs Playing The Angel
Ciężko wybrać. Obie płyty mają swoje momenty.
Na PTA nie ma np. The Child Inside
a na Delcie nie ma Lilian.
I jak tu wybrać?
Delikatną przewagę Delty widzę, ale jak naprawdę jest to się okaże za parę lat.


Wt mar 26, 2013 13:29 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 10, 2004 13:15 pm
Posty: 39
Lokalizacja: K-Pax
 
Post Re: Delta Machine Vs Playing The Angel
Dla mnie 1:1, chociaz nigdy nie porównywałem albumów na zasadzie VS bo zawsze każdy był inny

Gdyby zebrać wszystko co dobre od PtA po DM, bez niepotrzebnych zapchajdziur
to taki
[b]Playing the Angel on Delta Machine in the Universe [/b]

byłby niezły, a tak 3 albumy średnie-słabo-kombinowane i ten jazgot ... :/.

Playing był inny jak kazdy do tego czasu album Depeche, potem jakieś SotU, które w tej trójce jest najbardziej nijaki i rozlazły przez zbyt dużą liczbę utworów ... hmmm. ... srednich. Delta ... kolejny raz raczy nas zgiełkiem, niestety pozostałych Floodów za mało tu słuchać i tyle. Najgorsze jednak w tych albumach jest narastający mesjanizm pro "zrozumienie nowego" Depeche itp. - ale olać.

> PtA raczej włącznie wybranych utworów,
< Pta częściej włączanie całych albumów

Co do tematu - jak dlamnie remis.


Wt mar 26, 2013 13:41 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 16, 2009 18:58 pm
Posty: 1141
Lokalizacja: 3City
 
Post Re: Delta Machine Vs Playing The Angel
odpaliłem wczoraj PTAka by skonfrontować na świeżo obie płyty i znów to samo. Mimo, że podszedlem na fali euforii spowodowanej wydaną właśnie Deltą z bardzo pozytywnym nastawieniem to jednak nie byłem w stanie wysłuchać PTAka w całości. Skip rządził. A na Delcie rządzi repeat. Tak to wygląda w moim odbiorze.
Od razu dodam, że wiekszość utworów solo z PTAka lubię a niektóre to prawdziwe perły, to jednak w całości i obok siebie niestety nie da się tego polubić tak jak Deltę, czy inne przedptakowe wydawnictwa.


Wt mar 26, 2013 17:19 pm Zobacz profil WWW
 
Post Re: Delta Machine Vs Playing The Angel
Majkel napisał(a):
Może by tak dorobić ankietę do tego tematu? Właśnie z innego topicu dowiedziałem się, że wystarczy w ustawieniach zmienić styl na prosilver i faktycznie ankieta działa i można głosować

Zmieniłem na chwilę na ten paskudny polsilver, żeby tylko dodać ankietę. Już jest.


Wt mar 26, 2013 17:37 pm
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 11:02 am
Posty: 647
Lokalizacja: Barcelona (Mataró)
 
Post Re: Delta Machine Vs Playing The Angel
Delta Machine za Should be higher, Alone i Slow.


Wt mar 26, 2013 18:19 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 16, 2009 16:00 pm
Posty: 550
 
Post Re: Delta Machine Vs Playing The Angel
Delta. Argumentów jest wiele:

1) To najlepiej brzmiąca płyta dM bez Alana (pierwszy raz od SOFAD płyta brzmi świeżo)
2) Na trzech wcześniejszych były zawsze 2-3 dobre kawałki, teraz jest ich 5-6. Co prawda są i dwa potworki (SBH i SMS), ale to nie zmienia faktu.
3) Welcome To My World - najlepszy utwór z klimatem niesłyszanym od SOFAD-a. Choć brak takiego przeboju jak Precious (który Heaven zjada na śniadanie).
4) Utwory śpiewane przez Martina najlepsze od czasów Ultry.
5) Niespotykane ostatnio nawiązania do lat 80-tych (Broken i Alone - najmroczniejszy utwór DM w tym tysiącleciu)


Wt mar 26, 2013 18:30 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 05, 2008 21:32 pm
Posty: 118
 
Post Re: Delta Machine Vs Playing The Angel
Czy my aby na pewno słuchaliśmy tego samego albumu?


Wt mar 26, 2013 19:36 pm Zobacz profil
 
Post Re: Delta Machine Vs Playing The Angel
MARIUS napisał(a):
Majkel napisał(a):
Może by tak dorobić ankietę do tego tematu? Właśnie z innego topicu dowiedziałem się, że wystarczy w ustawieniach zmienić styl na prosilver i faktycznie ankieta działa i można głosować

Zmieniłem na chwilę na ten paskudny polsilver, żeby tylko dodać ankietę. Już jest.

Fajnie. Już zagłosowałem na PTA, chociaż już nie w tak oczywisty sposób, bo Delta urosła dzisiaj w moich oczach. Może warto dopisać "- ankieta" do nazwy tematu i info na początku w poście, że trzeba zmienić styl, bo sądzę że podobnie jak ja wcześniej, tak wiele osób nie wie w ogóle co zrobić, żeby ankieta się wyświetliła. Takie info z linkiem do ustawień jest w otwierającym poście tematu na najlepszy utwór na Delcie. Ale to Twój topic, a moja sugestia :)


Wt mar 26, 2013 22:31 pm
 
Post Re: Delta Machine Vs Playing The Angel (Ankieta)
A masz Majkel. Zrobione. Ale więcej już nic nie zmieniam... Ja mam rodzinę i takie tam, a nie tylko DM i Forum! :wink:


Wt mar 26, 2013 22:42 pm
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lis 01, 2012 2:23 am
Posty: 94
 
Post Re: Delta Machine Vs Playing The Angel (Ankieta)
Dla mnie PTAK, choć ciężko to ocenić, bo płyty różnią się mocno od siebie klimatem. Na PTA-ku nie ma bluesowych elementów czy "oleistych" melodii (jak np. w genialnym Slow; podobnie hipnotycznym "olejem" częstował Soundgarden w pewnym okresie swojej twórczości), które ujmują na Delcie, szczególnie jeśli ktoś kocha gitary i niekoniecznie jest miłośnikiem jednego rodzaju muzyki. Tu jest duży plus dla Delty. Z drugiej strony (wiem, że zaraz spadną na mnie gromy z nieba :twisted: ) na Delcie przeszkadza mi za dużo niepotrzebnych/zbędnych, pierdzących lub ala Atari dzwięków czy udziwnień. Niektóre kawałki są po prostu przekombinowane na siłę, mają np. świetny początek, a potem np. melodia refrenu jest trochę hmm.. od czapy i psuje cały klimat. Mam wrażenie, że na PTA-ku utwory są bardziej spójne w "konstrukcji" i jak już wiele osób wspomniało, kilka utworów daje solidnego pozytywnego kopa. Wolniejsze kawałki mają depeszowy klimat (Precious) i mrok (The Sinner in Me, Macro).PTA-k działa na mnie silnie emocjonalnie, na Delcie jakoś jeszcze nie mogę znaleźć tych "depeszowych dreszczy" :(, choć uważam, że to bardzo dobry album i wiele numerów ma wielki potencjał. Po prostu czegoś mi (personalnie) w nich brakuje, ale może się dotrze przy kolejnych odsłuchach.

2:1 dla PTA


Wt mar 26, 2013 23:29 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 06, 2006 19:37 pm
Posty: 256
Lokalizacja: Kraków
 
Post Re: Delta Machine Vs Playing The Angel (Ankieta)
Moja przygoda z DM zaczęła się od PTA, więc sentyment robi swoje :wink: Ale przesłuchawszy kilkakrotnie PTA, SOTU i DM jednym ciurkiem PTA zdecydowanie wygrywa.


Śr mar 27, 2013 10:27 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 05, 2009 17:51 pm
Posty: 35
Lokalizacja: Gdynia
 
Post Re: Delta Machine Vs Playing The Angel (Ankieta)
Playing The Angel było najlepsze jak dotąd po Ultrze, ale Delta Machine wyszła jeszcze lepsza. Album wbija mi się w top 3, zaraz po SOFAD i Ultrze. Jednak brakuje w niej czegoś takiego jak John The Revelator...


Śr mar 27, 2013 12:51 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 23, 2013 21:15 pm
Posty: 30
Lokalizacja: Rzeszów
 
Post Re: Delta Machine Vs Playing The Angel
MARIUS napisał(a):
Zaraz nas Moderatorzy pogonią za prywatę w wątku :wink:

Nas???? Czarnych Braci????
Odwiedzi Ich nasz Angel of Love i będzie Goodbye w temacie... pozdrówki...
Ale heretykujesz nieźle na forum , tak Ci powiem.....
Ja teraz słucham Excitera i powiem Ci że rozumiem tych którzy nie przyjmuja odrazu Delty... poprostu jest inna, a wszyscy przyzwyczajeni jestesmy do tych 3 , 4 ostatnich albumów takich nieco gładkich....


Śr mar 27, 2013 13:12 pm Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 94 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team