Depeche Mode - Zobacz wątek - Delta Machine Vs Playing The Angel
 




Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 94 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  NastÄ™pna strona
Delta Machine Vs Playing The Angel 

PTAk czy DeMa?
Playing The Angel 26%  26%  [ 47 ]
Delta Machine 54%  54%  [ 99 ]
Remis 20%  20%  [ 37 ]
Liczba głosów : 183

Delta Machine Vs Playing The Angel 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt lis 06, 2009 15:28 pm
Posty: 629
Lokalizacja: In Your Room
 
Post Re: Delta Machine Vs Playing The Angel
Playing The Angel :8): wtedy w 2005 roku to była nowość z inwencją, klimatem i spójnym przesłaniem. Delta Machine tego brak i dlatego nie przekonuje mnie tak bardzo jak PTA.


Pn mar 25, 2013 15:07 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Śr cze 29, 2005 20:50 pm
Posty: 96
Lokalizacja: Bielsko - Biała
 
Post Re: Delta Machine Vs Playing The Angel
Dla mnie Delta ;) Ale to nie jest nokaut, jak w przypadku starcia z SOTU, tylko zwycięstwo (jednogłośne) na punkty po 12 rundach :D


Pn mar 25, 2013 15:08 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 10, 2003 9:36 am
Posty: 2609
 
Post Re: Delta Machine Vs Playing The Angel
PTA,

potem siÄ™ zobaczy...


Pn mar 25, 2013 15:30 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 19, 2005 15:59 pm
Posty: 181
Lokalizacja: Kutno
 
Post Re: Delta Machine Vs Playing The Angel
Szkoda, że zabrakło ankiety!

Bez najmniejszych wątpliwości, pod każdym względem, zdecydowanie lepszym albumem jest Playing The Angel (Pain and Suffering in Various Tempos)!


Pn mar 25, 2013 15:33 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 28, 2006 9:24 am
Posty: 901
Lokalizacja: Krakuff
 
Post Re: Delta Machine Vs Playing The Angel
zdecydowanie Delta Machine. Minie jeszcze sporo czasu nim wszystkim otworzą się oczy, że dostaliśmy bardzo dobry album, pierwszy tak dobry od lat. Od Ultry ta płyta nie ma specjalnie konkurencji. Ciekaw3e jest to, że dopiero Berg z Floodem musieli sie dosiąść, to pokazuje, że Hiller kompletnie nie miał koncepcji na Depeche Mode. Bardzo jestem ciekawy jak brzmiałoby SOTU czy PTA z tą pomocą...
Co oczywiście nie zmienia faktu, że PTA jest niezłe. Dla mnie największą i niewybaczalną wadą tego wydawnictwa jest war loudness, wszystkie niuanse poszły się je...ć, bo mamy jeden poziom głośności. Na portable nie idzie wytrzymać dłużej z tym niż 20 minut. Do słuchania jest jedynie analog, ale też słuchawki odpadają...Szkoda..


Pn mar 25, 2013 15:40 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 14, 2008 21:50 pm
Posty: 370
 
Post Re: Delta Machine Vs Playing The Angel
oczywiście DM


Pn mar 25, 2013 16:48 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 08, 2003 21:30 pm
Posty: 1487
Lokalizacja: Nostalgia.....
 
Post Re: Delta Machine Vs Playing The Angel
Zdecydowanie Delta.


Pn mar 25, 2013 16:50 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 04, 2012 19:57 pm
Posty: 86
 
Post Re: Delta Machine Vs Playing The Angel
Dla mnie Delta górą :)
Na PTA lubię 3 utwory tylko ( suffer well, nothing`s impossible, precious- choć czasem wydaje się zbyt mdłe i słodkie).
A Delta ma super klimat, jest równa i niczego nie przeskakuję ;)


Pn mar 25, 2013 16:53 pm Zobacz profil
 
Post Re: Delta Machine Vs Playing The Angel
Bardzo dobry temat i też go miałem założyć, bo tutaj walka, w przeciwieństwie do SOTU, jest wyrównana jak nigdy i aż się prosi o ankietę. :) Lubię takie wyrównane pojedynki. Ja swój głos oddaję na PTAka, argumentując to tym co pisali wszyscy przedmówcy na jej temat. Przy okazji moje spostrzeżenie - Delta to chyba pierwszy album, gdzie jego siła koncentruje się, a właściciwie dopiero pojawia wyraźnie na drugiej części albumu.

Jednak PTAk to nadal będzie nr 2 po Violator. Delta gdzieś w środku dyskografii, a SOTU pod jej koniec.


Pn mar 25, 2013 17:02 pm
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 16, 2009 18:58 pm
Posty: 1141
Lokalizacja: 3City
 
Post Re: Delta Machine Vs Playing The Angel
Stawiam na Delcię - PTAszysko to jedyna płyta DM, której nie mogę słuchać w całości, bo wprowadza mnie w jakiś zbyt mroczny i przygnębiający nastrój. Natomiast Delcia jest zdecydowanie bardziej przytulna i nastrojowa, bardziej namiętna, po prostu bardziej Ludzka.


Pn mar 25, 2013 17:05 pm Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Cz lip 21, 2005 7:35 am
Posty: 68
Lokalizacja: Bydgoszcz
 
Post Re: Delta Machine Vs Playing The Angel
zdecydowanie PTA, chociaż wybór trudniejszy niż przy DM i SOTU. U mnie wygląda to tak PTA>Delta>SOTU>Exciter


Pn mar 25, 2013 17:17 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 23, 2013 21:15 pm
Posty: 30
Lokalizacja: Rzeszów
 
Post Re: Delta Machine Vs Playing The Angel
MARIUS napisał(a):
Ja sam nie potrafię jeszcze wybrać. PTA ma wspaniałą dynamikę i kopniaka, a De Ma niesamowite brzmienie (w tym wokalu). Za krótko znam nowy album, aby zdecydować. A Wy?


Ktoś napisał ze Delta jest "soczysta", być może.... a może Playing to był taki fajny dziki feeling jak większość z nas lubi... ale do diabła... za każdym razem Delta jest inna... taki Alone np... no cud.... znajdziesz coś takiego na Playing? Ja myślę że masz rację Przyjacielu że za krótko znamy Deltę. Playing katujemy juz 8 lat i ta trasa taka z nerwem... ah.... jak mam chandrę to jadę Mexico live i lepiej... fajne sa te dywagacje na temat która płyta i td... takie "profesorskie" hmmm ja jako pracownik uniwersytetu i stary Depol z 24 stażem powiem Wam wszystkim DM RULES, cieszmy się że dranie są z nami tak długo... i DM is only way to soothe my soul ALWAYS!!!!!!!!!!!!!

ale spierajcie się ja kocham to... pozdrawiam Cię Mariuszku i całą Twoja Rodzinkę... Kocham Cię mordko za ten kącik suffera... katuję właśnie Deltę i Playing... macie rację to trochę jest taka Hillerowa Trylogia...

ps. najbardziej kocham jak mój 4 letni syn daje wiatraki na SMS.... odlot :nlmda:


Pn mar 25, 2013 17:33 pm Zobacz profil
 
Post Re: Delta Machine Vs Playing The Angel
Lord Mały napisał(a):
Co za temat ? Brakuje jeszcze tylko Delty vs reszta plyt po kolei najlepiej, wiec do dziela zakladacze... :roll: .

Co za bulwers? :roll: Jak widać chętnych do porównania tych płyt nie brakuje.
A jak temat taki do kichy, to poco sam siÄ™ wpisujesz?
Lord Mały napisał(a):
W temacie - PTA zgniata lapa Delte

Ja zbędne wg mnie mnie tematy omijam :)


Pn mar 25, 2013 17:54 pm
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 17, 2005 14:15 pm
Posty: 4569
Lokalizacja: PowiÅ›(L)e
 
Post Re: Delta Machine Vs Playing The Angel
Nie nabuzowywuj sie tak, jest temat to pisze, i nie bulwers, tylko powstala obawa o kolejne Delta vs costam. Po co personalnie to odbierasz ?


Pn mar 25, 2013 17:57 pm Zobacz profil
 
Post Re: Delta Machine Vs Playing The Angel
No bo mi tu od "zakładaczy" wymyślasz, a to jakoś tak pogardliwie zabrzmiało. Ale Ok. Zgoda niech będzie. Nie chce się kłócić z odrobinę starszym :wink:


Pn mar 25, 2013 18:01 pm
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 17, 2005 14:15 pm
Posty: 4569
Lokalizacja: PowiÅ›(L)e
 
Post Re: Delta Machine Vs Playing The Angel
Nie do Ciebie to bylo akurat, ale spoko zle to ujalem :) Soras.


Pn mar 25, 2013 18:07 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lis 26, 2009 10:16 am
Posty: 238
Lokalizacja: Berlin/Warszawa
 
Post Re: Delta Machine Vs Playing The Angel
Płyty są nie do porównania.
PTA i Delta - obie fajne na swój sposób :wink:


Pn mar 25, 2013 18:24 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 07, 2012 13:56 pm
Posty: 183
Lokalizacja: Åšwidnica
 
Post Re: Delta Machine Vs Playing The Angel
Dla mnie też raczej remis :wink:
Na PTA jest więcej killerów, co nie podlega dyskusji, ale DELTA z kolei bardziej podoba mi się od strony produkcyjnej- pięknie to wszystko "brzęczy i dudni". No i nie bez znaczenia jest to, że trzeba było trochę użyć sprawności dr. House'a-odkrywcy :mrgreen:
Nie lubię zbyt oczywistych, od początku, płyt- szybko się nudzą. DELTA szybko mnie nie znudzi.


Pn mar 25, 2013 20:12 pm Zobacz profil
 
Post Re: Delta Machine Vs Playing The Angel
@Mlemfather, wreszcie się zalogowałeś leniu smierdzący :wink:

@Lord, spoko. Prawdopodobnie nigdy się nie spotkaliśmy, ale z samego forum wiem, że nie chciałbym Cię mieć po przeciwnej stronie barykady :beer:


Pn mar 25, 2013 21:18 pm
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 13, 2003 17:33 pm
Posty: 1344
Lokalizacja: Z ulicy Kamiennej
 
Post Re: Delta Machine Vs Playing The Angel
PTA jak dla mnie zbyt głośna, brudna i na siłe przebojowa. Raczej stadionowa niż do słuchania w domowym zaciszu. Dużo bardzo nachalnej, nieprzyjemnej elektroniki. Wracam do tego albumu przede wszystkim ze względu na cudeńka w rodzaju The Darkest Star, I Want It All, Nothing's Impossible albo Damaged People. 4 perły w morzu wtórnej efekciarskiej nicości. Delta to bardziej subtelne oblicze dM. Jest w tym albumie dusza, bardzo erotyczny klimat i o wiele bardziej soczyste brzmienie z domieszką pięknych gitarowych zagrywek. No i co najważniejsze worek z udanymi kompozycjami wreszcie otworzył się na dobre. Tak bardzo, że aż trudno się w tym bogactwie odnaleźć. Delta wygrywa zdecydowanie. Zarówno z PTA jak i SOTU.


Pn mar 25, 2013 22:23 pm Zobacz profil WWW
WyÅ›wietl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 94 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  NastÄ™pna strona


Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team