Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 168 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
Kącik dla dinozaurów wielbiących Deltę 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 8:04 am
Posty: 318
 
Post Re: Kącik dla dinozaurów wielbiących Deltę
Numery z Some Great Reward były chyba pierwsze.
Pamiętam, że z rezerwą patrzyłem na tzw. "depechów" w okresie manii po wydaniu Violatora. Sam wsiąkłem, ale nie uzewnętrzniałem tego nigdy. I tak jest do dziś dnia.
Rocznik oczywisty.
PS. Delta Machine jest gites!


So kwi 06, 2013 20:18 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 12, 2013 12:30 pm
Posty: 286
Lokalizacja: Szczecin
 
Post Re: Kącik dla dinozaurów wielbiących Deltę
Już gdzieś w innym wątku pisałem, że Broken kojarzy mi się z Little 15, czy ktoś z was ma podobne wrażenie?

Płytka całkiem dobra, czuć w niej starych depechów. Na przykład Alone jest na wskroś przesiąknięty latami 80-tymi. Słychać tam dźwieki ze Speak and Spell i wariacje z twórczości innych zespołów jak np. Ultravox.


So kwi 06, 2013 21:58 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pn gru 10, 2007 0:54 am
Posty: 3087
Lokalizacja: Piastów/Warszawa
 
Post Re: Kącik dla dinozaurów wielbiących Deltę
>^^ napisał(a):
Basiu tam u ciebie nie szło. No chyba że ty ze nad morza byłaś w owym czasie?

Nie, ale w latach 80tych obowiązkowo, conajmniej raz w roku bywałam nad morzem. A wtedy wszędzie obecne było radio - w pokoju, w samochodzie, na plaży... Wszędzie grało. Dżingiel pewnie słyszałam nieraz. :)

Dzisiaj przesłuchałam cztery pierwsze płyty. Naprawdę je lubię.
W Delcie ich jednak nie słyszę jakoś bardzo wyraźnie. Ale dla mnie - to bez znaczenia.
Dziś od rana moim hitem jest Secret To The End... Słucham i płaczę. Płaczę i cofam jeszcze raz.... Klincz.... :lol:
Od początku czułam, że to będzie bardzo, bardzo.....mój kawałek....
No - i tak jest.


So kwi 06, 2013 22:32 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 31, 2013 9:48 am
Posty: 384
Lokalizacja: Gdańsk
 
Post Re: Kącik dla dinozaurów wielbiących Deltę
>^^ napisał(a):
Już gdzieś w innym wątku pisałem, że Broken kojarzy mi się z Little 15, czy ktoś z was ma podobne wrażenie?


Nieee, jak już, to z LOVE, IN ITSELF :-)

...a tak odbiegając od tematu...

http://www.youtube.com/watch?v=SgmDJuvZwgA

http://www.youtube.com/watch?v=887qredDcbI

...powiedzcie, że nie czad :-)


So kwi 06, 2013 22:49 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 09, 2010 18:58 pm
Posty: 181
Lokalizacja: w-wa
 
Post Re: Kącik dla dinozaurów wielbiących Deltę
Wg mnie rzeczywiscie mozna doszukac sie podobienstwa Broken do L15, szczegolnie w dwoch pierwszych wersach zwrotki. Melodia i rytm podobne. Ale jak dla mnie to jest na plus. Nie ma tu mowy o jakims self-plagiacie czy tez o "zjadaniu wlasnego ogona" Po prostu ma sie pewnosc ze to ta sama kapela, z pelna swiadomoscia swoich korzeni.
Co do Delty jako calosci, to jestem pod wielkim wrazeniem. Kazdy kolejny dzien poglebia ten stan. Ostatni raz tak mialem przy ULTRA. Chodzi mi o to, ze sa plyty ktore poznajemy po pierwszym przesluchaniu (poznajemy, to nie to samo co oceniamy wg mnie), i sa takie, ktore odkrywamy po kawaleczku, przy kazdym kolejnym odsluchu. Delta jest dla mnie wlasnie plyta, ktora odkrywam za kazdym razem od nowa. Uwielbiam te momenty, w ktorych docieraja do mnie dzwieki pominiete przy poprzednim odsluchu, ktore sprawiaja, ze dostrzegam w danym kawalku nowe przestrzenie, inaczej go interpretuje lub tez po prostu inaczej patrze na plyte jako calosc. To jest dla mnie definicja DM. To jest DM!
Jesli chodzi o ulubione kawalki to po dwoch tygodniach wyglada to tak. Przy pierwszym odsluchu czekalem na Should Be Higher, poniewaz, kiedy uslyszalem go na live'ie u Lettermana wbilo mnie w glebe po same brwi i stan ten trwa do dzis. Dave spiewajacy falsetem??? Dal rade. I to jak!!!! Bylem zachwycony tym wykonaniem. Wersja studyjna rowniez spelnila moje oczekiwania, choc nie ukrywam, ze nie moge sie doczekac koncertu...
A potem, w swoim tempie odsluchujac sobie plyte, co jakis czas mialem i mam kolejnych faworytow. Na dzis to caly czas Welcome To My World. Nie moge sie od tego uwolnic. To moim zdaniem jest genialna aranzacja. Kazdy dzwiek ma swoje miejsce i czas, stopniowanie napiecia lepsze niz u Hitchcock'a :P , klimat, glebia, i obietnica czegos jeszcze. I potem to dostajemy. Cala reszte dzwiekow, ktore trzeba (jesli oczywiscie chcemy) odebrac, zrozumiec i zinterpretowc po swojemu. I ja to robie. Wykonuje te ciezka prace z nieukrywana przyjemnoscia :mrgreen: Zachecam tez inne "gady" z epoki jurajskiej to tejze czynnosci. To calkiem przyjemne :P
PS
Cos mi mowi, ze kolejnym killerem dla mnie bedzie Slow. Jeszcze nigdy nie slyszalem tak klimatycznego, mrocznego i zarazem depeszowego bluesa. Personal Jesus will be continued in dark version :wink:
Reach And Touch Faith!


N kwi 07, 2013 0:09 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 18, 2003 13:58 pm
Posty: 540
Lokalizacja: WARSZAWA
 
Post Re: Kącik dla dinozaurów wielbiących Deltę
w 1985 usłyszałem Shake the disease i wyniosłem całą kolekcję Tomków do antykwariatu, żeby w sklepie na Kredytowej kupić 2 kasety Some Great Reward i Singles 85. Rocznik 72, 37 koncertów, kolejne 8 w planie, uzależniony od Delty :) Na 40 urodziny od przyjaciół dostałem czek wymienialny na 7 biletów na najbliższą trasę!


N kwi 07, 2013 6:36 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 10, 2003 22:10 pm
Posty: 838
Lokalizacja: Gdańsk -----> VINYL - LOVE trzaski
 
Post Re: Kącik dla dinozaurów wielbiących Deltę
To i ja się zamelduję.Słucham DM od samego początku, czyli......nie pamiętam....zaraz,zaraz, co to ja miałem napisać......ech....starość


Tak czy inaczej rocznik '68.....i mi się płyta podoba :)

Pozdrowienia od "Ukochanych płyt " :wink:


N kwi 07, 2013 6:45 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 16, 2009 18:58 pm
Posty: 1141
Lokalizacja: 3City
 
Post Re: Kącik dla dinozaurów wielbiących Deltę
Rav napisał(a):
w 1985 usłyszałem Shake the disease i wyniosłem całą kolekcję Tomków do antykwariatu, żeby w sklepie na Kredytowej kupić 2 kasety Some Great Reward i Singles 85. Rocznik 72, 37 koncertów, kolejne 8 w planie, uzależniony od Delty :) Na 40 urodziny od przyjaciół dostałem czek wymienialny na 7 biletów na najbliższą trasę!


"Stary" ja w 85 sprzedałem na Jarmarku Dominikańskim całą swoją kolekcję Tygrysów i sporą część ze zbiorów plakatów z Bravo by zebrać na bilet na Torwar - a to była kolekcja, którą kompletowałem przez niemal całą podstawówkę, więc determinacja była ogromna by zobaczyć ich 1 raz na żywo. Mimo tego nie udało się, ale to mnie w sumie jeszcze bardziej nakręciło i trzyma do dziś.

Co do Broken, to jest to kawałek w tonacji Gm a Little 15 w tonacji Bm, tempo dla Broken -120 BPM a Little 15 - 108 BPM, tym niemniej podobieństwo w zakresie melodii jest oczywiste dla mnie również - ale to nie zarzut - bo kawałek ten zaraz po Alone a minimalnie przed STTE gości u mnie na pudle.
Wierzę w to że znajdzie się na set liście live DM Tour.

@daRek już sobie zalajkowałem - mogę się pod tą Twoją stroną podpisać obiema rękami i nogami :)


N kwi 07, 2013 7:53 am Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 12, 2013 12:30 pm
Posty: 286
Lokalizacja: Szczecin
 
Post Re: Kącik dla dinozaurów wielbiących Deltę
Te podobieństwo o którym pisałem to w pozytywnym znaczeniu - i bardzo mnie to cieszy.

Mariusz - twój opis w znacznym stopniu odzwierciedla moje odczucia, chociaż co do Slow to dla mnie jeszcze nie czas na jego dokładną analizę.
Ja przy pierwszym odsłuchu płyty wybieram kawałki dobre i bardzo dobre, bo to czuć i znalazłem ich 8. Potem je rozbieram na części pierwsze a w międzyczasie dla oddechu gdzieś w tle przelatują pozostałe. Jak już wyssie z nich prawie wszystkie soki zabieram się za te gorsze żeby w końcu stwierdzić, że również są nie takie złe :lol:


N kwi 07, 2013 8:31 am Zobacz profil

Dołączył(a): Pt kwi 05, 2013 19:12 pm
Posty: 41
 
Post Re: Kącik dla dinozaurów wielbiących Deltę
Nie dinozaury tylko ojcowie i matki sekty!!! :nlmda: :lol:


N kwi 07, 2013 10:08 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 17, 2008 23:27 pm
Posty: 147
Lokalizacja: Łódź
 
Post Re: Kącik dla dinozaurów wielbiących Deltę
Jeśli chodzi o Deltę to jak najbardziej jestem na tak. Doszukałem się kilka smaczków , które pozwoliły cofnąć mi się w lata mojej młodości (rocznik 73) Słucham DM od SGR czyli jakiś rok '85 :) PozDM


N kwi 07, 2013 13:54 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 09, 2006 20:59 pm
Posty: 1
 
Post Re: Kącik dla dinozaurów wielbiących Deltę
Również się melduję :)
Rocznik 73, zainfekowany od Master And Servant.
Delta robi b. dobre wrażenie po SOTU.


N kwi 07, 2013 18:00 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 22, 2005 18:07 pm
Posty: 88
Lokalizacja: Poznań
 
Post Re: Kącik dla dinozaurów wielbiących Deltę
Bardzo się cieszę że tak nas DUŻO,pozdrawiam wszystkie "Matki i Ojców" :beer:


N kwi 07, 2013 18:10 pm Zobacz profil

Dołączył(a): So lis 17, 2012 13:52 pm
Posty: 26
 
Post Re: Kącik dla dinozaurów wielbiących Deltę
siema! a ja rocznik 74 dm od 1985 a uroczyl mmie koncert hammersmith odeon 82 a pozniej Masters and servand 7


N kwi 07, 2013 18:43 pm Zobacz profil

Dołączył(a): So lis 17, 2012 13:52 pm
Posty: 26
 
Post Re: Kącik dla dinozaurów wielbiących Deltę
a delta to zaista plyta


N kwi 07, 2013 18:47 pm Zobacz profil

Dołączył(a): So lis 17, 2012 13:52 pm
Posty: 26
 
Post Re: Kącik dla dinozaurów wielbiących Deltę
michal.kapuscinski2 dzieki za to people are people za..biste


N kwi 07, 2013 19:12 pm Zobacz profil

Dołączył(a): So lis 17, 2012 13:52 pm
Posty: 26
 
Post Re: Kącik dla dinozaurów wielbiących Deltę
oDMienioNY! siema! byles we 85 na Torwarze?


N kwi 07, 2013 19:17 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 10, 2003 22:10 pm
Posty: 838
Lokalizacja: Gdańsk -----> VINYL - LOVE trzaski
 
Post Re: Kącik dla dinozaurów wielbiących Deltę
ja byłem
viewtopic.php?f=52&t=17427
Dinozaury....zapraszam tu ---> https://www.facebook.com/pages/Ukochane ... ef=tn_tnmn

powspominamy :-)


N kwi 07, 2013 19:24 pm Zobacz profil

Dołączył(a): So lis 17, 2012 13:52 pm
Posty: 26
 
Post Re: Kącik dla dinozaurów wielbiących Deltę
szacun! fryc gahana bezcenny!


N kwi 07, 2013 19:56 pm Zobacz profil

Dołączył(a): N kwi 07, 2013 20:01 pm
Posty: 2
 
Post Re: Kącik dla dinozaurów wielbiących Deltę
Ja mam 14 lat i osobiście kocham DM a nową płytą jestem zachwycona ! Depeszów słucham od małego <3


N kwi 07, 2013 20:04 pm Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 168 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 42 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team