Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 83 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Delta Machine po 2 miesiącach od premiery.Zyskuje czy traci? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 04, 2006 16:14 pm
Posty: 90
Lokalizacja: Lublin
 
Post Re: Delta Machine po 2 miesiącach od premiery.Zyskuje czy tr
U mnie zyskały bisajdy, obecnie jeśli chodzi o Deltę, to właściwie już tylko ich słucham. Straszna szkoda, że nie znalazły się na albumie. Aczkolwiek już teraz na pewno mogę powiedzieć, że Delta wzbudziła u mnie więcej emocji niż PTA i SOTU :)


Pn cze 10, 2013 9:15 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 01, 2005 17:06 pm
Posty: 784
Lokalizacja: Wawa
 
Post Re: Delta Machine po 2 miesiącach od premiery.Zyskuje czy tr
dalej bez zmian: Ultra/SOFAD 100 000 lat swietlnych przed.
Lepsze jako całość od Sotu


Pn cze 10, 2013 10:44 am Zobacz profil

Dołączył(a): So kwi 18, 2009 17:38 pm
Posty: 285
Lokalizacja: Olsztyn
 
Post Re: Delta Machine po 2 miesiącach od premiery.Zyskuje czy tr
koszmarnego błędu - Andrzejek jako rzecznik prasowy wyraził to dostatecznie wyraźnie.
Możesz dac linka?bo ja nic nie wiem.

Delta jest naprawdę dobra płyta.Po trzech miesiącach u mnie nic się nie zmieniło,no może piosenka The Child Inside podoba mi się teraz bardziej i ST/RN.Chociaz chyba SOTU częściej słuchałem.Delte puszczam tak wyrywkowo...


Pn cze 10, 2013 11:19 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 09, 2013 10:44 am
Posty: 15
Lokalizacja: Warszawa
 
Post Re: Delta Machine po 2 miesiącach od premiery.Zyskuje czy tr
U mnie raczej straciła. Początek wydaje mi się teraz dość nudny a "Soft Touch...." i "Broken" po niezłym pierwszym wrażeniu uważam za raczej słabe piosenki. Nic dla mnie nie straciły "Should Be Higher", "Alone" oraz "Soothe My Soul", chociaż ta ostatnia piosenka wypada lepiej w wersji "radio edit".


Wt cze 11, 2013 11:35 am Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lut 24, 2009 16:02 pm
Posty: 23
Lokalizacja: Rzeszów
 
Post Re: Delta Machine po 2 miesiącach od premiery.Zyskuje czy tr
Po wielokrotnym odsłuchu Delty z płyty winylowej podjąłem decyzję o zakupie wszystkich moich ulubionych płyt DM (Violator, Ultra, Black Celebration, A Broken Frame) na tym nośniku. W ogóle będzie to mój preferowany nośnik dla wszystkich płyt również innych wykonawców (jedzie do mnie właśnie nowy Kult na czarnym placku, dotarła Metallica "...and Justice For All" plus jeszcze parę innych).

A co do samej Delta Machine - to utrzymuje poziom i raczej się nie znudzi.


Śr cze 12, 2013 12:53 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 29, 2004 13:09 pm
Posty: 255
Lokalizacja: LUBLIN
 
Post Re: Delta Machine po 2 miesiącach od premiery.Zyskuje czy tr
Nadal zyskuje ,praktycznie codziennie jej słucham ,dawno już nie miałam ciarek słuchając nowości DM i cieszę się ,że dożyłam chwili ,że wyszedł taki krążek spod pióra panów z DM .


So cze 15, 2013 16:52 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 31, 2013 14:37 pm
Posty: 1894
Lokalizacja: Nihil Novi
 
Post Re: Delta Machine po 2 miesiącach od premiery.Zyskuje czy tr
Dymi napisał(a):
U mnie zyskały bisajdy, obecnie jeśli chodzi o Deltę, to właściwie już tylko ich słucham. Straszna szkoda, że nie znalazły się na albumie. Aczkolwiek już teraz na pewno mogę powiedzieć, że Delta wzbudziła u mnie więcej emocji niż PTA i SOTU :)

Możesz wyjaśnić jakie są "bisajdy" z Delty? Przecież praktycznie nie ma żadnych. CD2 nie można traktować jako "bisajdy". "Bisajdy" mają być na singlach Depeche Mode, a tych na singlach Depeche Mode ostatnio nie ma. To tak gwoli przypomnienia.
Pozdrowionka.


So cze 15, 2013 19:04 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 22, 2005 18:07 pm
Posty: 88
Lokalizacja: Poznań
 
Post Re: Delta Machine po 2 miesiącach od premiery.Zyskuje czy tr
Witam.Po koncercie w Lipsku sprzed 4 dni mogę tylko utwierdzić się w przekonaniu że Delta to kamień milowy w dyskografii Chłopaków od czasów Ultry. Wszystkie nagrania z Delty w wersjach koncertowych bronią się bezwzględnie-mało tego na tle starych kawałków brzmią świeżo a Soothe my soul i Should be higher to kawałki które na stałe zagoszczą w set liście.Depeche są w niesamowitej formie scenicznej - wokale Marta to miód niebiański.Delta w moim aucie bezwzględnie non stop.Jedynie Heaven ciągle nie dociera no chyba że w wersji Owelle


So cze 15, 2013 21:38 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 31, 2013 14:37 pm
Posty: 1894
Lokalizacja: Nihil Novi
 
Post Re: Delta Machine po 2 miesiącach od premiery.Zyskuje czy tr
Ja jestem mało koncertowy, bardziej słucham w domu. Zrobiłem sobie ostatnio 8 dni przerwy od Delta Machine, tak dla zobaczenia czegoś. No i wychodzi na to że Delta mimo tak długiej przerwy znowu tylko zyskuje. Naprawdę, dla mnie to jest znakomita płyta zespołu - który tak długo nagrywa i potrafi z siebie wykrzesać to coś, co jest wręcz nieokreślone a potrafi zachwycać. Tak samo jest u mnie z Pet Shop Boys, ale to trochę inna para kaloszy...


N cze 16, 2013 15:35 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 04, 2006 16:14 pm
Posty: 90
Lokalizacja: Lublin
 
Post Re: Delta Machine po 2 miesiącach od premiery.Zyskuje czy tr
depesbe napisał(a):
Dymi napisał(a):
U mnie zyskały bisajdy, obecnie jeśli chodzi o Deltę, to właściwie już tylko ich słucham. Straszna szkoda, że nie znalazły się na albumie. Aczkolwiek już teraz na pewno mogę powiedzieć, że Delta wzbudziła u mnie więcej emocji niż PTA i SOTU :)

Możesz wyjaśnić jakie są "bisajdy" z Delty? Przecież praktycznie nie ma żadnych. CD2 nie można traktować jako "bisajdy". "Bisajdy" mają być na singlach Depeche Mode, a tych na singlach Depeche Mode ostatnio nie ma. To tak gwoli przypomnienia.
Pozdrowionka.


Sorry za nieścisłość, miałam na myśli właśnie CD2.


Pn cze 17, 2013 13:07 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 23, 2013 21:15 pm
Posty: 30
Lokalizacja: Rzeszów
 
Post Re: Delta Machine po 2 miesiącach od premiery.Zyskuje czy tr
q napisał(a):
Niespodziewanie Heaven okazał się growerem. Na początku niespecjalnie go lubiłem, wydawało mi się, że to jeden z gorszych otwierających singli. Przyłapuję się jednak na tym, że nadspodziewanie często do niego wracam. Coś jednak musi być w tym riffie z refrenu.

Najbardziej stracił chyba Broken. Niby oddaje klimat MFTM, ale... różnica między Heaven a Broken jednak jest. Taka jak między prostotą a banałem.


Ja napawam się ALONE
Slow i Angel.....Happens....może jeszcze My Little Universe...jest niesamowity....(dostrzegłem go w końcu)
zastanawiam sie czy delta musiała być taka długa?....
może by tak z 10 -9 utworów by wystarczyło....

rozjechane to takie wszystko... może to jest jakaś koncepcja

ale ... ukarzcie mnie.... całość niestety nie wgniata... dla porównania jak słucham klasyków... np wspomnianego MFTM w całości to jest good....i gra i buczy jak ma buczeć.... nie wspominam o Sofad czy Violku....

nudzę się przy Delcie jak całość leci... wyjątki j/w...

piszę to z perspektywy pewnego już czasu

Broken faktycznie płaski taki... i banalny tekst....
fajnie jednak się zapowiadał.... mogli go dopieśić a tak.... taki sobie....

no nic wciąż słucham....

pozdrawiam


Pn cze 17, 2013 22:05 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 06, 2013 17:25 pm
Posty: 122
 
Post Re: Delta Machine po 2 miesiącach od premiery.Zyskuje czy tr
Delta Machine to wyjątkowa płyta.
Zaskakuje.
Są dni że jeden kawałek mniej mi się podoba gdy po paru dniach stwierdzam że jest świetny.
Ta płyta według mnie jest wspaniała.
Nie ma złego utworu,należy tylko się w niej zanurzyć.
Idę na koncert do Warszawy i jestem dumny że jestem DEPESZEM. :)


Wt cze 18, 2013 12:50 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 01, 2005 14:25 pm
Posty: 438
Lokalizacja: Stalowa Wola
 
Post Re: Delta Machine po 2 miesiącach od premiery.Zyskuje czy tr
Mi Delta weszla od samego poczatku , nie wszedl na starcie Angel , TCI , My little universe . Na dzien dzisiejszy przekonalem sie bardzo do Angel , nie naciskam skip przy My little universe co dziwne :) ale TCI nadal jest nie do strawienia i tak juz chyba zostanie po wiek wiekow :) Plyta jest swietna , u mnie na rownym trzecim miejscu wraz z Violatorem ( 1. Ultra , 2 . SOFAD )


Śr cze 26, 2013 13:31 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pt kwi 05, 2013 10:09 am
Posty: 10
 
Post Re: Delta Machine po 2 miesiącach od premiery.Zyskuje czy tr
Az musze tu napisac, z racji tego jak zadziwiajaco zaskoczyl mnie Welcome To My World i jak sie wkreca w glowe ten rozwijający się moment ok 1:30. Poza tym Happens All The Time, All That's Mine i blizej nieokreslona dla mnie melodia w tle :) i Long Time Lie z nakladajacymi sie glosami Martina na Dave'a - ale to zawsze mnie urzekało u chłopaków :) Czyli poza perelkami z 1 czesci, doceniłam bonusy przez które początkowo nie mogłam się przebić. Poza tym, moze mi sie wydaje, ale ta plyta jawi sie dla mnie niezwykle czystym i miękkim a zarazem głębokim głosem Dave'a do czego zawsze miałam ogromną słabość :)


Pt cze 28, 2013 13:21 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 31, 2013 14:37 pm
Posty: 1894
Lokalizacja: Nihil Novi
 
Post Re: Delta Machine po 2 miesiącach od premiery.Zyskuje czy tr
Mnie ta płyta wręcz z każdym tygodniem coraz bardziej zaskakuje. Coraz więcej odkrywam w niej pozytywnych niuansów, zarówno na CD1 jak i na CD2 Delta Machine :wink:


Pt cze 28, 2013 18:16 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 20, 2006 19:25 pm
Posty: 1105
Lokalizacja: Bydgoszcz
 
Post Re: Delta Machine po 2 miesiącach od premiery.Zyskuje czy tr
tak samo dobra jak po premierze.


Pt cze 28, 2013 18:34 pm Zobacz profil WWW
 
Post Re: Delta Machine po 2 miesiącach od premiery.Zyskuje czy tr
Bez zmian - słabo - po premierze singla "Heaven" trochę to wałkowałem, koncerty u Letterman'a dawały pewną nadzieję co do SBH ale wersja płytowa jest katastrofalne plastikowa - trzeba było zostać przy tonacji koncertowej i emocjonalnymi delay'ami na wokalu.
Właściwe po 2 tyg od premiery kompletnie mnie nie ciągnie - próbowałem się zmusić i przesłuchać 2-3 razy ale to bardzo trudne - brak świeżości, numery są męczące i wymęczone zarazem - w pewnym wieku trudno już nagrywać coś przełomowego.

Muzyka DM z lat 87-99 (Only when I lose myself) jakoś nic nie traci na wartości, jest wielka, genialna ponadczasowa. Od Excitera jest słabo albo bardzo słabo. Delta jest troszkę lepsza od SOTU ale generalnie to podobne klimaty i rozwiązania wokalno-kompozycyjno-aranżacyjne.

No, ale nic odkrywczego nie piszę - to raczej 90% światowych opini na temat DM co jest odzwierciedlone na różnych forach, listach przebojów, dyskusjach, w komentarzach znakomitych dziennikarzy (Stelmi) itd

Jak mam być szczery to ostatnimi czasy wolę Gahana solo (Hourglass czy Soulsavers) albo Martina z ostatniej coverowej płyty (np Stardust).


Wt lip 02, 2013 21:14 pm

Dołączył(a): Wt mar 26, 2013 22:19 pm
Posty: 131
 
Post Re: Delta Machine po 2 miesiącach od premiery.Zyskuje czy tr
U mnie Delta zyskała. Bardziej mi się podoba Should Be Higher czy Broken. Niestety, ale Alone zupełnie stracił, a kilka fragmentów to zupełne popłuczyny.


Wt lip 02, 2013 21:51 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 06, 2007 21:57 pm
Posty: 920
Lokalizacja: Łódź
 
Post Re: Delta Machine po 2 miesiącach od premiery.Zyskuje czy tr
Na pewno w stosunku do poprzedniej płyty zyskała,aczkolwiek do PTA raczej nie dorównuje...szkoda...piosenki naprawdę mają potencjał,ale ta płyta jest zbyt specyficzna...choć,może za jakiś czas zmienię zdanię...Ale DM jednak w pewnym sensie też miało asa w rękawie pod względem świetnych singli reprezentacyjnych(np.Precious,Dream On),a teraz najpierw Heaven,poźniej SMS...No nie wiem...Już Wrong przeszedłem jako tako...Ale to moja opinia...Wydali album opierający się na "zabawkach" Martina-ok.Ale zapewne spodziewali się,że nie każdy będzie szalał z radości...


Wt lip 02, 2013 22:47 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 11:02 am
Posty: 647
Lokalizacja: Barcelona (Mataró)
 
Post Re: Delta Machine po 2 miesiącach od premiery.Zyskuje czy tr
Kiedy wyszla Delta Machine przechodzilem lekkie zalamanie spowodowane problemami osobistymi. Nie moglem przez to nacieszyc sie w 101% tym wspanialym albumem. Teraz, kiedy juz wszysto jest w porzadku, Deleta Machine jest u mnie w czolowce najlepszych plyt depecheMODE i nie ma dnia, zebym chociaz 2 razy (Deluxe) jej nie wysluchal.


Wt lip 02, 2013 23:43 pm Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 83 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team