Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 83 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Delta Machine po 2 miesiącach od premiery.Zyskuje czy traci? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt lis 06, 2009 15:28 pm
Posty: 629
Lokalizacja: In Your Room
 
Post Re: Delta Machine po 2 miesiącach od premiery.Zyskuje czy tr
Nie wiele straciła bardziej niektóre utwory jeśli już, a z biegiem czasu okaże się czy odkryje sie w niej jeszcze coś nowego ( czy bardziej polubię niektóre utwory takie jak Broken, Soft Touch). Najważniejsze że zostanie po niej kilka utworów które uwielbiam Welcome to my World, Angel, Secret to the End, Should Be Higher, Sooth My Soul.


Pt maja 24, 2013 20:16 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 07, 2008 16:00 pm
Posty: 213
Lokalizacja: Metropolis
 
Post Re: Delta Machine po 2 miesiącach od premiery.Zyskuje czy tr
nancy boy napisał(a):
U mnie kapeńkę zyskała choć już nie było za dużo do zdobycia. Na początku wahałem się czy zajmuje 3 czy 4 miejsce w dyskografii, teraz jestem pewien, że 3.


Zgaduję, że wyżej jest Violator i Sofad? Jeśli zgadłem to i tak nieźle, że Delta jest wyżej od takich albumów jak MFTM czy Black Celebration.
Delta to dobra płyta, po dwóch miesiącach nie za wiele się zmieniło, nadal te kawałki za którymi nie przepadałem tj. SMS i ST/RN mnie denerwują a reszta podoba mi się. Dla mnie Delta w rankingu znajduje się gdzieś w połowie dyskografii, raczej w tej pierwszej połowie :)


Pt maja 24, 2013 20:29 pm Zobacz profil
aDMinistrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 09, 2003 23:19 pm
Posty: 3718
Lokalizacja: Szczecin
 
Post Re: Delta Machine po 2 miesiącach od premiery.Zyskuje czy tr
tak, wyżej SOFAD i Violator.


Pt maja 24, 2013 20:30 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 31, 2013 14:37 pm
Posty: 1895
Lokalizacja: Nihil Novi
 
Post Re: Delta Machine po 2 miesiącach od premiery.Zyskuje czy tr
U mnie to samo. Też wyżej SOFAD i Violator. Tylko jeszcze jest MFTM które nie wiem czy nie jest ogólnie dla mnie najwyżej zawsze w dyskografii DM. Ogólnie te 3 tytuły z lat 1987- 1993 to coś tak majestatycznego dla mnie z Depeche Mode, że chyba raczej nie do prześcignięcia. Wiem już teraz jedno na pewno. Delta w moim rankingu - wyprzedziła Ultra. Na razie mi to wystarczy. :8):


So maja 25, 2013 18:32 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 16, 2009 16:00 pm
Posty: 550
 
Post Re: Delta Machine po 2 miesiącach od premiery.Zyskuje czy tr
Niespodziewanie Heaven okazał się growerem. Na początku niespecjalnie go lubiłem, wydawało mi się, że to jeden z gorszych otwierających singli. Przyłapuję się jednak na tym, że nadspodziewanie często do niego wracam. Coś jednak musi być w tym riffie z refrenu.

Najbardziej stracił chyba Broken. Niby oddaje klimat MFTM, ale... różnica między Heaven a Broken jednak jest. Taka jak między prostotą a banałem.


N maja 26, 2013 0:05 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 31, 2013 14:37 pm
Posty: 1895
Lokalizacja: Nihil Novi
 
Post Re: Delta Machine po 2 miesiącach od premiery.Zyskuje czy tr
Szaman napisał(a):
Trochę ta płyta przebasowana jednak jest. Od subwoofera trzęsą mi się meble gdy zbyt głośno dam ale ogólnie jest ok.

Masz rację. Nie słucham z subwooferem ale dostrzegam też, że przesadzili na Delcie z basem.


N maja 26, 2013 17:05 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 22, 2009 20:58 pm
Posty: 285
Lokalizacja: Poznań
 
Post Re: Delta Machine po 2 miesiącach od premiery.Zyskuje czy tr
Delta Machine to magiczna płyta DM (dla mnie) Ostatnią taką magiczną płytą, była Black Celebration. Przycisk "start" i niesie mnie w jakieś zaświaty... otrzeźwienie.. koniec płyty i od początku, bo tyle świetnych dźwięków i ten klimat i te wokale i po drugim odsłuchu mam jeszcze większą radość trzeci raz obcować z tym materiałem. Niesamowita radość posiadania tej płyty.


N maja 26, 2013 19:33 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lip 05, 2005 11:14 am
Posty: 229
Lokalizacja: GDAńSK
 
Post Re: Delta Machine po 2 miesiącach od premiery.Zyskuje czy tr
ULTRA słuchana cała od nastu lat,podobnie było z SOFAD , a Delta... no cóż żadko i to jeszcze przeskakuje co niektóre utwory.Najczęsciej słuchanymi utworami są Slow i Broken


Pn maja 27, 2013 0:42 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 31, 2013 14:37 pm
Posty: 1895
Lokalizacja: Nihil Novi
 
Post Re: Delta Machine po 2 miesiącach od premiery.Zyskuje czy tr
Fefe napisał(a):
Delta Machine to magiczna płyta DM (dla mnie) Ostatnią taką magiczną płytą, była Black Celebration. Przycisk "start" i niesie mnie w jakieś zaświaty... otrzeźwienie.. koniec płyty i od początku, bo tyle świetnych dźwięków i ten klimat i te wokale i po drugim odsłuchu mam jeszcze większą radość trzeci raz obcować z tym materiałem. Niesamowita radość posiadania tej płyty.

Bardzo fajny tekst. Dla mnie Delta też staje się coraz bardziej magiczną płytą. Ja mam inne odniesienie co do magii, u mnie to wyraża się porównaniem do 3 najbardziej magicznych dla mnie płyt Depeche Mode z okresu 1987 - 1993. Ale najważniejsze jest jedno. Że magia dla wielu słuchających Delty powróciła. Tego się trzymajmy. :)


Pn maja 27, 2013 16:19 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 23, 2013 21:15 pm
Posty: 30
Lokalizacja: Rzeszów
 
Post Re: Delta Machine po 2 miesiącach od premiery.Zyskuje czy tr
TDi napisał(a):
ULTRA słuchana cała od nastu lat,podobnie było z SOFAD , a Delta... no cóż żadko i to jeszcze przeskakuje co niektóre utwory.Najczęsciej słuchanymi utworami są Slow i Broken


Siedzę nad lapkiem i przygotowuje na jutro papiery do roboty.... i ... słucham Devotionala.np... nie moge od 20 lat sie oderwać...., podobnie z Violatorem, MFTM, Black Celebration.... ostatnim akordem STAREJ GWARDII DM był Playing the angel... potem... średnio...
Delta?... hmmmm ..... z czasem jakoś tak szybko mi spowszedniała... nie ciągnie mnie tak jak wyżej wymienione... nigdy nie oczarowała mnie zbytnio....moze kiedys to odszczekam ale Maszyna jest taka przyciężka dla mnie ... ale words are meaningless... Kocham ICH !!!! Marzę jednak o tym by zaskoczyli czymś na miarę SOFAD ... ale to se ne wrati ....
good night! stay devoteed!!!


Wt cze 04, 2013 1:03 am Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 28, 2013 13:37 pm
Posty: 26
 
Post Re: Delta Machine po 2 miesiącach od premiery.Zyskuje czy tr
Dla mnie Delta jest fenomenalna. Po tyludziestu latach tworzenia DM potrafi jeszce zaskoczyc. SOTU Mnie zalamal. Byly 2 moze trzy dobre kawalki. Plyta wymeczona. Myslalam , ze to the end. A tu taka piekna Delta. Z pieknymi kompozycjami Dave`a. Plyta dla mnie inna niz pozostale, bo przeciez wszyscy sie starzejemy i nic nie powtorzy tych uczuc kiedy jako nastolatkowie sluchalismy pierwszy raz MFTM, czy Violator. To bylo cos nowego, czego jeszcze wczesniej nie slyszalam. I te emocje na zawsze pozostana. Na kazym koncercie, kiedy bede slyszec "odgrzewane kotlety" ciary beda mi przechodzic.Nie ma wielu zaspolow na scenie , ktore trzymaja taki poziom jak DM. A Delta to piekna dojrzala plyta. Im wiecej slucham, tym bardziej mnie wciaga. A w wersji koncertowej miodzio-szczegolnie WTMW i SBH. Sluxhalam SBH pierwszy raz u Lettrmana i pomyslalam. O moj Boze,to jest COS, na co czekalam.


Wt cze 04, 2013 8:01 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 15, 2011 11:50 am
Posty: 256
 
Post Re: Delta Machine po 2 miesiącach od premiery.Zyskuje czy tr
Nic się nie zmieniło - Delta to najgorsza płyta DM.


Pt cze 07, 2013 11:32 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 07, 2006 15:48 pm
Posty: 941
Lokalizacja: Świeradów Zdrój/ Brzeg
 
Post Re: Delta Machine po 2 miesiącach od premiery.Zyskuje czy tr
Idź słuchać Wodeckiego z Sośnicką !!! ;-)


Pt cze 07, 2013 11:34 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 11, 2007 12:51 pm
Posty: 1301
Lokalizacja: coyō-hua-cān
 
Post Re: Delta Machine po 2 miesiącach od premiery.Zyskuje czy tr
@Pepe ver.2 Mocny zapis! Skoro tak dobitnie, pewnie bez szans na zmiane stanowiska - trudno.

Dla mnie jest bez zmian - spora dawka radości z odsłuchu.


Pt cze 07, 2013 11:37 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 15, 2011 11:50 am
Posty: 256
 
Post Re: Delta Machine po 2 miesiącach od premiery.Zyskuje czy tr
krzysiek tattoo napisał(a):
Idź słuchać Wodeckiego z Sośnicką !!! ;-)


Eeee no z nimi to poleciałem tak żartem raczej a Ty mi będziesz wypominał :). Wodeckiego to ja wtedy podwójnie widziałem.

Aristide Bruant napisał(a):
pewnie bez szans na zmiane stanowiska - trudno.


Tak już zostanie. Bardzo duży wpływ na to ma ten przegłęboki wokal Gahana np. w "Broken" gdzie skala mu się niemalże kończy

If you want control
Without any pain
How long will you suffer
How long will you rain


You see the friend that I knew
Can not be found
Replaced by another
Wearing his crown


Dla porównania ultrowy "Insight" - też głębsze zaśpiewy obecne ale bez trudu i nie męczące tak jak powyżej.

Aristide Bruant napisał(a):
Dla mnie jest bez zmian - spora dawka radości z odsłuchu.


No i gitarowo.


Pt cze 07, 2013 12:17 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 31, 2013 14:37 pm
Posty: 1895
Lokalizacja: Nihil Novi
 
Post Re: Delta Machine po 2 miesiącach od premiery.Zyskuje czy tr
Pepe ver.2 napisał(a):
Nic się nie zmieniło - Delta to najgorsza płyta DM.

Pojechałeś po bandzie, jak to mówią. Może za jakiś czas coś się w Tobie obudzi... :wink:
P.S.Wokal Gahana nie może Ci wszystkiego aż tak zohydzić, przecież to nie jest aż tak zły wokal. :nie:


Pt cze 07, 2013 13:50 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 15, 2011 11:50 am
Posty: 256
 
Post Re: Delta Machine po 2 miesiącach od premiery.Zyskuje czy tr
Musisz mi uwierzyć na słowo. Np. Stories Of Old z SGR - kawałek przepyszny, natomiast w wersji bare z SOTU- nie do słuchania. Właśnie przez wokal.
Jeżeli się komuś podoba to świetnie. Tylko się cieszyć. Mi się nie podoba po prostu.


Pt cze 07, 2013 14:13 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 31, 2013 14:37 pm
Posty: 1895
Lokalizacja: Nihil Novi
 
Post Re: Delta Machine po 2 miesiącach od premiery.Zyskuje czy tr
No cóż, jak widać mamy inne priorytety w muzyce Depeche Mode. I oceny też inne. Ja ogólnię niezbyt przepadam za płytami DM przed Black Celebration, a wokal nigdy nie był dla mnie aż tak znaczący, jak dla Ciebie. Co kraj to obyczaj... :wink:


Pt cze 07, 2013 14:20 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 16, 2009 9:38 am
Posty: 531
Lokalizacja: Warszawa
 
Post Re: Delta Machine po 2 miesiącach od premiery.Zyskuje czy tr
Pepe ver.2 napisał(a):
Nic się nie zmieniło - Delta to najgorsza płyta DM.



Szkoda że Ci nie podeszła, straciłeś tyle super wzruszeń i emocji. Na kolejną płytę trochę poczekasz (o ile będzie).


Pt cze 07, 2013 14:36 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lis 29, 2004 1:36 am
Posty: 559
Lokalizacja: Manchester
 
Post Re: Delta Machine po 2 miesiącach od premiery.Zyskuje czy tr
jak dla mnie dalej jest rewelacja, najlepsza plyta od czasow Ultra a Ultra to moj numer 3 (po violku i sofadzie), w sumie waham sie czy ta plyta nie jest lepsza od Ultry, czas pokaze :)


N cze 09, 2013 15:41 pm Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 83 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team