Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
Japończycy wydają (prawie) pełną dyskografię DM na BluSpec2 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr lis 12, 2003 12:55 pm
Posty: 1334
 
Post Japończycy wydają (prawie) pełną dyskografię DM na BluSpec2
9 kwietnia ma się ukazać w Japonii prawie pełna dyskografia DM (bez Delty) w formacie Blu-Spec CD 2 (to takie "specjalne" CD tłoczone na maszynach do tłoczenia płyt BluRay, co ma owocować dokładniejszym "wycinaniem" w płycie zer i jedynek składających się na cyfrową informację muzyczną). Kosztować ma toto 2730 jenów za płytkę, więc ok. 80-90 PLN. Drogo, ale japońce się lubują w takich rzeczach. Informacja bardziej dla kolekcjonerów. No i ciekawe czy jakiś nowy mastering będzie na tę okoliczność, czy raczej wezmą gotowce (obstawiam raczej to drugie). Ciekawostka więc raczej tylko. Niemniej umieszczam.

http://www.hmv.co.jp/en/search/music/ad ... specCd2=on


Pt sty 31, 2014 0:32 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 22, 2013 18:53 pm
Posty: 148
 
Post Re: Japończycy wydają (prawie) pełną dyskografię DM na BluSp
Nareszcie DM w formacie mini lp :) Cacka jak zwykle w wykonaniu Japońców będą dopieszczone wizualnie. Niestety albo stety będą to "słynne remastery" z 2007r, czyli do powieszenia a nie słuchania ;) hehe
Pozwolę sobie zacytować za Cd Japan:
"Cardboard sleeve (mini LP) reissue from Depeche Mode features the remastering in 2007 and the high-fidelity Blu-spec CD2 format (compatible with standard CD players). Also features Japanese original cardboard sleeve."


Pt lut 28, 2014 22:54 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lis 12, 2003 12:55 pm
Posty: 1334
 
Post Re: Japończycy wydają (prawie) pełną dyskografię DM na BluSp
Są już real photo - w przypadku, gdybyś ktoś był zainteresowan. Źródełkiem forum HOME.

Obrazek

Są też i boxy grupujące płytki po 6 w każdym:

Obrazek


Wt kwi 22, 2014 16:47 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lis 12, 2003 12:55 pm
Posty: 1334
 
Post Re: Japończycy wydają (prawie) pełną dyskografię DM na BluSp
Się już na allegru pojawiły pojedyncze wydania, ale wszystko oscyluje w granicach ok. 150-160 PLN. Zdecydowanie taniej zamówić sobie bezpośrednio u Japońców - wychodzi poniżej stówki wraz z przesyłką.

http://allegro.pl/listing/listing.php?d ... &mode=desc

A jak toto w środku wygląda na przykładzie Violka:

Obrazek

Obrazek


Cz kwi 24, 2014 23:14 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 20, 2008 6:32 am
Posty: 63
Lokalizacja: Staszów/Rzeszów
 
Post Re: Japończycy wydają (prawie) pełną dyskografię DM na BluSp
Zastanawiam się nad kupnem Ultry w tej wersji. Czy ktoś ma/słyszał? Jak ma się Blu-Spec2 Ultry do oryginalnej Ultry z 1997?


N cze 14, 2015 8:05 am Zobacz profil WWW
aDMinistrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 09, 2003 7:24 am
Posty: 342
Lokalizacja: City of living breath
 
Post Re: Japończycy wydają (prawie) pełną dyskografię DM na BluSp
czy ktoś zamawiał ?


Wt cze 30, 2015 18:38 pm Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Śr lis 12, 2003 12:55 pm
Posty: 1334
 
Post Re: Japończycy wydają (prawie) pełną dyskografię DM na BluSp
Ja mam 3: SOFAD, PTA i SOTU. Ładne wydania. Czy brzmią lepiej? Nie pokusiłbym się o takie stwierdzenie :)


Wt cze 30, 2015 19:57 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lis 06, 2009 15:28 pm
Posty: 629
Lokalizacja: In Your Room
 
Post Re: Japończycy wydają (prawie) pełną dyskografię DM na BluSp
czapelka co w nich jest złego względem oryginałów czy remasterów ?

edit tutaj jest o nich więcej w porównaniu nie ma dużych zmian jedynie ostanie płyty brzmią troche lepiej

http://highfidelity.pl/@numer--73&lang=


Pn mar 06, 2017 20:39 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lis 12, 2003 12:55 pm
Posty: 1334
 
Post Re: Japończycy wydają (prawie) pełną dyskografię DM na BluSp
Ja nie mówię, że jest w nich coś złego :) Bardzo ładne wydania, z tego też względu poszerzyłem swoją kolekcję Blu-Speców o kolejne 3 płyty: S&S, CTA i BC. Brzmieniowo to ja za bardzo już złotych uszu nie mam, wiek już nie ten :) Poza tym - jakoś nigdy mnie nie wzięło, żeby sobie próbować jakoś porównać remastery (wolę słuchać w wielokanałowym SACD) z tymi Blu-Specami. Ładnie wyglądają, brzmią wg mnie dobrze. Zresztą ja wcale nie pisałem, że coś jest z nimi nie tak, a jedynie że wg mnie nie brzmią lepiej, ale nie brzmią też gorzej. To jest ten sam materiał, ten sam mastering, więc może jak ktoś dysponuje złotymi uszętami plus dobrym sprzętem odtwarzającym, to może i coś tam na plus usłyszy. Osobiście kupowałem te wydania tylko i wyłącznie z powodu ładnego wydania, kolekcjonersko :)


Wt mar 07, 2017 0:35 am Zobacz profil

Dołączył(a): Cz mar 16, 2006 21:51 pm
Posty: 498
Lokalizacja: Tczew
 
Post Re: Japończycy wydają (prawie) pełną dyskografię DM na BluSp
Sanctified napisał(a):
czapelka co w nich jest złego względem oryginałów czy remasterów ?

edit tutaj jest o nich więcej w porównaniu nie ma dużych zmian jedynie ostanie płyty brzmią troche lepiej

http://highfidelity.pl/@numer--73&lang=


Ten link uratował mój budżet , po wymianie sprzętu na taki zakrawający o miano audiofilskiego nosiłem się z tym by zakupić płyty na BSCD.
Porównanie płyt BSCD z SACD i informacji że jest to ten sam materiał ostudził moje zapędy.
Posiadam wszystkie wydania SACD więc w formacie BSCD pozostanie mi zakup płyt ostatnich które w tym formacie się nie ukazały.
Jeśli ma ktoś doświadczenie odsłuchowe z SOTU , Delty i Spirit w formacie BS to jestem ogromnie ciekawy opinii.


Pt sie 25, 2017 14:54 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lis 12, 2003 12:55 pm
Posty: 1334
 
Post Re: Japończycy wydają (prawie) pełną dyskografię DM na BluSp
Delta Machine nie ukazała się w "formacie" BSCD ani BSCD2.


Wt sie 29, 2017 12:29 pm Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team