Depeche Mode - Zobacz wątek - sposób na PTA w lepszej jakości
 




Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 1 ] 
sposób na PTA w lepszej jakoÅ›ci 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt sie 01, 2014 11:24 am
Posty: 2
 
Post sposób na PTA w lepszej jakoÅ›ci
Cześć dziadygi, jestem tu nowy ;). Jak wiadomo PTA swoje koszmarne brzmienie zawdzięcza nadmiernej kompresji, czyniącą słuchanie go męką, istną torturą dla uszu. Przy rozkręceniu głośności powstaje płaska ściana dźwięku, której upiorność dodatkowo potęguje bzyczące brzmienia syntezatorów, jakimi obsiana jest ta płyta, do tego pojawiają się przesterowania. A przecież muzyka ma dawać przyjemność. Niestety, dla wydawnictw muzycznych ważniejsze jest by muzyka się dobrze wybijała w centrach handlowych. Jeśli ktoś nie zna zagadnienia, a jest ciekaw, to odsyłam do wikipedii: http://pl.wikipedia.org/wiki/Loudness_war Oczywiście można ściągnąć z torrenta wersję albumu we FLAC nagraną z winylu, gdzie zastosowano mniejszy stopień kompresji, ale trzeba się liczyć z minusami takiego rozwiązania, czyli słyszalnymi trzaskami w cichszych partiach płyty i z obiektywnym wrażeniem nieco niższej rozdzielczości dźwięku. Rejestrowanie ze źródła analogowego, zawsze poniesie za sobą stratę jakości.

Analizując wszystkie trzy ścieżki z Playing the Angel w wydaniu DVD, spostrzegłem, że ścieżka dolby digital (ac3) posiada zdecydowanie niższy sygnał i zachowane pełne pasmo częstotliwości. Poniżej foto na dowód. W przypadku wydania CD i pozostałych ścieżek wydania DVD, w skutek przeprowadzenia niedopuszczalnego, agresywnego i po prostu chamskiego masteringu, mamy przycięte pasmo i kiepskiej jakości dźwięk. Dlatego myślę, że warto się postarać, żeby wydzielić tę lepszą ścieżkę do pliku audio.

Obrazek

W tym celu pobieramy bezpłatny program VobEdit 6.0. Uruchamiamy program, klikamy w Open, wskazujemy na plik VTS_02_1 z naszej płytki DVD i zatwierdzamy Otwórz. Klikamy Demux, wyskoczy okno gdzie zaznaczamy Demux all Audio streams i zatwierdzamy OK. Podajemy lokalizację zapisu i czekamy aż program wydzieli wszystkie trzy ścieżki (ac3, dts, pcm (wav)) do osobnych plików. Przerzucamy plik z rozszerzeniem ac3 do programu, który pomoże nam ten plik zapisać w jakimś dającym się normalnie odsłuchać rozszerzeniu. Mam Adobe Audition 1.5, lecz nie czyta plików ac3, ale być może jakieś Audacity da radę. Ja w tym przypadku posłużyłem się bezpłatnym programem GoldWave. Plik zapisałem do formatu wav (24bit), musiałem zrobić to dwa razy, bo za pierwszym razem program zapisał plik w jakimś dziwnym rozszerzeniu, ale druga próba poskutkowała oczekiwanym zapisem. Po zapisaniu pliku, można go ręcznie podzielić w dowolnym edytorze audio na oddzielne piosenki.

(prośba do admina o przeniesienie do działu Ogólnie)


N sie 10, 2014 13:04 pm Zobacz profil
WyÅ›wietl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 1 ] 


Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team