Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Depeche Mode na winylu 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 20, 2008 6:32 am
Posty: 63
Lokalizacja: Staszów/Rzeszów
 
Post Depeche Mode na winylu
Czesc!

W tym watku chcialbym poruszyc temat albumow DM na winylu.
Od niedawna mam gramofon i kompletuje plyty DM na czarnym krazku. Chcialbym prosic Was o pare wskazowek.
Na poczatek: czy nowe wydanie od Music on Vinyl warte sa swojej ceny? Z tego co wiem tloczone sa one z materialu cyfrowego (chyba ze sie myle?) aczkolwiek podobna sa to wysokiej jakosci pliki a nie zwykle PCM uzywane do tloczenia kompaktow (chyba ze...?). Pytanie: czy lepiej skupic sie na starych tloczeniach, czy moze nowe w niczym im nie ustepuja/sa lepsze? Czy lepiej kupic Violator od MOV czy raczej szukac starego tloczenia?

I jeszcze pytanie odnosnie Ultry. Czy I wydanie i MOV czymkolwiek sie roznia? Czy I wydanie bylo nagrane z materialu cyfrowego czy analogowego? Inaczej: jesli zalezy mi na cichym, dynamicznym analogowym brzmieniu to lepiej I wydanie czy MOV (czy moze w przypadku Ultry nie ma to znaczenia?)

Eh, duzo pytan ale mam nadzieje, ze ktos znajdzie chwile i pomoze :)

Przepraszam za brak polskich znakow fonetycznych. Zagraniczny komputer.


Cz lip 16, 2015 9:34 am Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pt lut 01, 2013 21:06 pm
Posty: 8
 
Post Re: Depeche Mode na winylu
Ze strony highfidelity.pl: „Ale to nie jedyna dobra wiadomość. Oto holenderscy specjaliści od winylu, firma Music On Vinyl rozpoczęła wydawanie dyskografii DM na czarnych płytach. I znowu – remaster jest ten sam, co na reedycjach z 2006 roku ( http://www.highfidelity.pl/artykuly/muzyka/0709/dm.html ) , waga (180 g) ta sama, identyczna ma być też poligrafia (rozkładana okładka). A jednak tłoczenie jest inne, podobnie jak acetat. To będzie więc inny dźwięk. Na ile – postaram się dowiedzieć. Może wreszcie cały katalog zabrzmi jak należy.”

Jednak do tej pory opinia Wojtka na temat wydania MOV chyba się nie ukazała – przynajmniej ja jej nie znalazłem. Można by więc zapytać u źródła opinia@highfidelity.pl

Tu jeszcze trochę informacji o vinylach http://www.highfidelity.pl/artykuly/muz ... /mute.html ,
http://www.highfidelity.pl/@muzyka-1654&lang=

Jeśli mógłbym coś doradzić z własnego doświadczenia ( mimo, że gram z CD ) to przy sprzęcie nisko-średnio budżetowym nie ma się co za bardzo przejmować z jakiego źródła był robiony remaster, wersjami remasteru, itp. No chyba, że w przyszłości zamierzamy sporo zainwestować w nowy sprzęt – wtedy możemy szukać możliwie jak najlepszych wydań.
Ja zaczynając od systemu stereo za 5 tys. ze źródłem DVD + DAC byłem w stanie rozróżnić jakość realizacji i masteringu poszczególnych płyt - ale dopiero po wymianie sprzętu na trzykrotnie droższy z dedykowanym transportem CD czyli do formatu z jakiego słucham muzyki usłyszałem rzeczy, o których pisze Wojtek w poniższych recenzjach a także mogłem zgodzić się z ocenami poszczególnych formatów ( http://www.highfidelity.pl/artykuly/muzyka/0612/dm.html )

Dlatego ja radziłbym mając do dyspozycji przyzwoite miejsce odsłuchowe jak najwięcej ale i mądrze ( najlepiej z pomocą doświadczonej osoby ) inwestować w sprzęt do odtwarzania a muzyka z każdej płyty będzie po prostu niesamowita.
Pozdrawiam


Wt lip 21, 2015 14:21 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 20, 2008 6:32 am
Posty: 63
Lokalizacja: Staszów/Rzeszów
 
Post Re: Depeche Mode na winylu
Dziękuję artu za odpowiedź.

Natomiast nie do końca się zgodzę, że wersja masteringu użyta do wytłoczenia nie ma znaczenie, jeśli sprzęt odsłuchowy nie jest z wyższej półki. Być może przy CD faktycznie nie jest to aż tak wyraźne (choć ja mając kilka wersji płyt, np. Exodus Marley'a, słyszę wyraźne różnice w brzmieniu na moim budżetowym sprzęciku). Przy winylu zdaję mi się (nie wiem na pewno bo dopiero wchodzę w ten świat), że dużo wyraźniej słychać czy płyta jest AAA, ADA czy DDA.

Myślę, że najlepszym sposobem na znalezienie odpowiedzi na moje pytanie jest kupowanie remasterów od MOV i oryginalnych tłoczeń, i porównanie tego na moim gramofonie :) W końcu dM nigdy za wiele.


Śr lip 22, 2015 9:14 am Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team