Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3713 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183 ... 186  Następna strona
Spirit 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 27, 2013 16:59 pm
Posty: 417
 
Post Re: Spirit
Ile by nie kosztowała, księga na prawdę rzetelna i dobrze wydana. Pozycja wręcz obowiązkowa :!:


Pt mar 31, 2017 20:52 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So wrz 16, 2006 12:57 pm
Posty: 79
Lokalizacja: Łódź
 
Post Re: Spirit
Napisze coś od siebie... ponieważ w końcu mam na to czas... :lol:
Album w skali od 1-5 oceniam na mocne 4.
Wg mnie najlepsze utwory to:
1. Going backwards
2. No more
3. Scum / Cover me
4. Where's the revolution / Poison heart
5. Poorman

Pierwsze przesłuchanie płyty wzbudziło mieszane uczucie. Z każdym kolejnym było lepiej. Po bardzo dobrej Delcie, gdzieś porównania nasuwały się same. Dla osób, które nie są fanami DM może być trochę nudna i męcząca. Trzeba to uszanować.
Wiele osób zwróciło uwagę na to, by słuchać płyty na dobrym sprzęcie. Wg mnie każda płyta powinna być odsłuchiwana - w miarę możliwości - na dobrym sprzęcie, ponieważ wtedy słychać więcej.
Spirit jest ciekawy, bo jest niespójny :)
Going backwards mogłoby się ukazać na MFTM, Where's the revolution na Delcie, a Poorman na solowym krążku Gahana. I co z tego??? (...) skoro to najwyższa półka muzyczna, jaka jeszcze przetrwała do "ery plastiku".
Pojękiwania niektórych, że DM wchodzą w politykę są śmieszne. Polityka coraz bardziej wchodzi w buty zwykłych ludzi i to sztuka jako pierwsza winna reagować na wszelkie wypaczenia. To dotyczy całego świata a nie tylko Polski, o której Martin czy Dave pewnie nawet nie myślał :lol:
Ogólnie to płyta, która będzie "zyskiwała" z czasem. Jeśli mogę się do czegoś przyczepić to So much love. Nie strawię kolejnych automatów perkusyjnych w stylu "Soft touch / Raw nerve" z Delty. Gdyby nie to utwór byłby super. A tak to wyszło "walenie głową w stodołę" :lol:


Pt mar 31, 2017 21:01 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Śr paź 12, 2005 11:47 am
Posty: 81
Lokalizacja: Nowy Sącz
 
Post Re: Spirit
Za tydzień w Tygodniku Kulturalnym recenzja płyty


Pt mar 31, 2017 23:09 pm Zobacz profil

Dołączył(a): So mar 11, 2017 17:26 pm
Posty: 11
Lokalizacja: Gdańsk
 
Post Re: Spirit
To jeszcze moja mała recenzja Spirit, którą opublikowałem na swoim raczkującym jeszcze blogu.

"Poczułem się lepiej, Nie spałem całą noc, czułem, jak nadchodzi poranne światło".
"Marzyłem o nas w innym życiu, którego nigdy nie zaznaliśmy."
Kiedy się obudziła, usiedliśmy obok siebie na sofie. Piliśmy kawę, tak jak to robimy każdego dnia. Z głośników na przeciwległej ścianie rozbrzmiewała muzyka, jak co dzień. Odwróciłem się do niej w pewnej chwili i zapytałem:
- "Ochronisz mnie?"
Za naszymi oknami świat wypełzał z nocy, czaił się w dźwiękach pierwszych samochodów, kroków, uderzeń młotów z nieodległego placu budowy, wkradał się w myśli, osaczał przypomnieniami o tym, co trzeba będzie dzisiaj zrobić.
- "Przed czym?"
Zapytała. Byliśmy tak blisko, że wszystko poza nami wydało się obce i niebezpieczne. Powiedziałem:
- "przed tym wszystkim".
Wiele razy tak czułem, podczas rozmów z ludźmi, w drodze do pracy, dryfując między opiniami, podziałami, wartościami, pozorami, w których tak łatwo utonąć, wiem, że się nie poddam, nie dziś.
I tak oto fragment muzyczny staje się fragmentem serca, niespodziewanie, bezwiednie, mimo wszystko i niechcący. Może właśnie o to chodzi członkom Depeche Mode, kiedy piszą swoje piosenki?
Nie wiem, czy "Cover Me" jest najlepszym utworem z ich nowej płyty, ale z pewnością będę go długo pamiętał, tym bardziej, że tematycznie jest nieco inny od pozostałych fragmentów wypełniających Spirit, jest jakby światłem w mroku, iskrą nadziei w świecie, który zmierza donikąd rządzony przez manipulantów i chciwców.
Jaka właściwie jest ta nowa płyta?
W pierwszych taktach już słyszę Depeche Mode, ten sam, który w 1983 roku wywrócił mój świat muzyczny i pozamuzyczny, tylko jak to możliwe? Dźwięki są tu przecież zupełnie inne, Dave śpiewa inaczej, a jednak coś tam się nie zmienia, może ta harmonia między brzmieniem, a melodią? Gdyby posadzić tu jakiegoś muzykologa, jak by opisał owo zjawisko? Być może to kwestia czysto subiektywna, w każdym razie na nowym krążku jest tego (zjawiska) znów jakby więcej, więcej, niż na trzech poprzednich płytach. Jest ta organiczność, którą zespół ostatnio nieco zarzucił. Kolejna niespodzianka, to warstwa liryczna. Dużo tutaj tekstów o tematyce społecznej, może nawet politycznej, a te bardziej introwertyczne także mają nieco ostrzejszy ton.
Wszystko zaczyna się od "going Backwards", w którym portret współczesnego człowieka jest malowany ciemną farbą, gdzie technologia wyprzedziła adaptacyjne możliwości jego umysłu, służąc jedynie do tłamszenia emocji i kiełkującego sumienia. Muzyka odpowiednio i skutecznie buduje napięcie, brzmi tak, jakby kolejnym utworem na płycie miał być "Walking In My shoes", a tu "Where's The Revolution". Nie tak efektowny jak jego poprzednik, za to świetnie pasujący, także tematycznie. Możni tego świata będą nas okłamywać, straszyć i ogłupiać, zrobią wszystko, by przeciągnąć nas na swoją stronę, a my będziemy im wierni ze strachu, wierząc, że jesteśmy lepsi od tych (gorszych), i że w obronie własnej wolno nam nimi gardzić.
"The Worst Crime" to jakby przystanek dla zdyszanego pociągu, ballada prosta i dosyć przewidywalna w swej strukturze, trochę w stylu niedawnych dokonań "Soul Savers", a w warstwie lirycznej... Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za zło tego świata i kiedyś będziemy musieli za to zapłacić.
Muzyka gwałtownie przyspiesza za sprawą "Scum". Utwór pięknie wyskandowany przez Gahana głosem zniekształconym przesterami, jadowita wypowiedź introwertyka, który ma już dosyć tłumienia wszystkiego w sobie. Lepiej już pociągnij za spust, skoro w obliczu nadciągającej sprawiedliwości nawet twój syn nie poświadczy, że jesteś dobrym człowiekiem.
Chyba każdy ma w swoim otoczeniu przynajmniej jedną osobę, której chciałby rzucić czymś takim w twarz.
Za nim opisana na początku ballada "Cover Me", jeszcze "You Move", rytmiczny, nieco wolniejszy, z brakującą synkopą w co drugim takcie. Zdarza się czasem tak, że nie mamy sobie już nic do powiedzenia, wszystko się wypaliło, a jednak jakaś siła ciągnie nas ku sobie. Nie ma już "naszego życia", w naszej studni nie ma już wody i nic tego nie zmieni, ale pożądanie może nas jeszcze skusić.
"Eternal" skoro jest tak podobny do "Enjoy The Silence" w wersji demo, to może jakiemuś magikowi udałoby się zrobić z niego singlowy przebój?
"Poison Heart" można by nazwać Industrialnym bluesem i gdyby wybrać wszystkie bluesujące kawałki Depeche Mode, ten byłby jednym z lepszych. Mimo mrocznego nastroju, jest w nim coś pozytywnego, no cóż, nie ma nic piękniejszego, niż zerwanie wszelkich kontaktów z ludźmi, którzy zatruwają nam życie.
"So Much Love" to najbardziej regularny numer na całej płycie, szkoda tylko, że przy singlowym potencjale jest tak mało przekonujący.
"Poor Man" jest w warstwie tekstowej uwspółcześnionym "Everything Counts" (kto pracował w korporacji będzie wiedział o co chodzi), a to, że sznury biznesmenów mijają faceta leżącego na ziemi i wyczerpanego głodem zakładając, że skoro tam leży, to pewnie mu dobrze, albo jest sam sobie winien niestety nie jest fikcją.
Muzycznie to początek ostatniego rozdziału "Spirit", który można by zatytułować "Trylogia Rezygnacji". Utwory w wolnym tempie o zredukowanym ładunku emocjonalnym, jakby z pewnym dystansem opisują rzeczywistość.
"No More (This Is The Last Time) to znów rozstanie, rozstanie jakby z ulgą po długotrwałych usiłowaniach naprawienia związku, to wyczekiwane poczucie obojętności wobec kogoś, kogo już dawno powinniśmy byli zostawić za sobą.
"Fail" zamyka płytę. To Już koniec, po nas, nie ma w nas emocji, wartości, nie ma sensu próbować, ani zaprzeczać, jesteśmy beznadziejni, zawiedliśmy na całej linii, i to nawet nie warte jest depresji, to jedynie konstatacja, poddajmy się i już.
W takiej sytuacji, nie wiem, czy napiszę tę recenzję do końca. Poddam się i już.
Może jednak jeszcze raz podejdę do niej i zapytam:
"Ochronisz mnie?"

To już ósmy raz, kiedy topimy marzanne z Depeche Mode, a od koktajlu z wiosennych barw i dźwięków zawartych na "Spirit" może na prawdę zaszumieć w głowie. Mieszanka nie jest pewnie tak wybuchowa, jak w przypadku "black Celebration", czy "Songs Of Faith And Devotion", ale jest mocna, a jeśli do tego dołożyć parę innych, świetnych płyt, które się właśnie ukazały, wykonawców takich, jak Spoon, "Dutch Uncles, Drab Majesty, elbow, czy z innej pułki Taylor Deupree, William Basinski, to może to być jedna z lepszych wiosen, jakie pamiętam.


Ostatnio edytowano So kwi 01, 2017 15:17 pm przez saltydropmagnet, łącznie edytowano 1 raz



So kwi 01, 2017 11:19 am Zobacz profil

Dołączył(a): N lut 03, 2013 16:34 pm
Posty: 71
 
Post Re: Spirit
Fajnie przemyślany i napisany tekst. Szacunek i powodzenia w prowadzeniu bloga. Jednak jak masz raczkującego bloga,...... to razi mnie słowo "już" napisane jako "jóż" ( tylko jeden raz ale....) Chyba, że to sprawdzian dla Forumowiczów, czy czytają tak długi tekst :mrgreen: Piszę to, oczywiście przy dźwiękach Spirit, który pieści mnie od stóp do głowy i to jest moja recenzja w tym temacie i żadna opinia mi tego nie odbierze. Dom czy auto, Spirit musi być a przy weekendzie jeszcze :beer: Dziwię się mocno osobom, które nic na tym albumie nie mogą znaleźć dla siebie, pomimo "głębokiego" zamiłowania do DM, czy to z Alanem czy bez niego.....Ten album jest naprawdę pozytywnie zaczepisty. To już było wiele razy powiedziane czy napisane, ile zadków tyle opinii więc szanuję to. Nie wiem jak teraz pozostali odbiorcy nowego albumu, ale ja po pierwszej (nie)fascynacji poszczególnymi utworami, które mnie ustrzeliły albo odrzuciły, teraz wciągam cały album, odkrywając te mniej imponujące dla mnie na wstępie..... I to jest dla mnie ta siła DM. Jak coś mnie przerośnie i się chwilowo znudzi, odkrywam nagle coś innego :mrgreen: Nie mam teraz ochoty na "największe" dzieła DM, bo mam te swoje 5 min ze Spirittttteeemmmm.


So kwi 01, 2017 14:14 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 05, 2013 17:55 pm
Posty: 862
Lokalizacja: Warszawa
 
Post Re: Spirit
tomaszd napisał(a):
I to jest dla mnie ta siła DM. Jak coś mnie przerośnie i się chwilowo znudzi, odkrywam nagle coś innego :mrgreen: Nie mam teraz ochoty na "największe" dzieła DM, bo mam te swoje 5 min ze Spirittttteeemmmm.

Coś w tym musi być, bo mam podobnie... :roll:


So kwi 01, 2017 14:31 pm Zobacz profil

Dołączył(a): N lut 03, 2013 16:34 pm
Posty: 71
 
Post Re: Spirit
DeMo70 ...a myślałem, że jestem jedyny :lol:...... Cieszę się i wiem, że miłośników Spirita jest znacznie więcej :mrgreen: których pozdrawiam, ściskam i całuję, oczywiście w rozsądnych ilościach i proporcjach :przytul:


So kwi 01, 2017 15:58 pm Zobacz profil

Dołączył(a): N cze 30, 2013 2:12 am
Posty: 294
 
Post Re: Spirit
Właśnie słucham audycji P.Stelmacha w Pr III i w której wywiad z Martinem w związku z wydaniem albumu Spirit (i nie tylko).
Pan Piotr pomiędzy słowami mówi o koncercie w studiu im. A.Osieckiej. 1 kwietnia - Prima Aprilis, czy coś jest na rzeczy ... Panie Piotrze, proszę...


So kwi 01, 2017 17:41 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pt paź 15, 2010 14:05 pm
Posty: 2
 
Post Re: Spirit
można gdzieś odsłuchać tego wywiadu? niestety włączyłam na końcówkę :-(
Pewnie będzie można na stronie Polskiego Radia Trójka, tylko kiedy Panie Piotrze? :-)


So kwi 01, 2017 18:04 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lut 08, 2013 20:11 pm
Posty: 93
Lokalizacja: Warszawa
 
Post Re: Spirit
(...) w tym roku depecholodzy nie odkryją lepszego hołdu dla twórców „Violator” od trzynastego albumu (...)

http://www.redbull.com/pl/pl/music/stor ... r-recenzja

Jak dla mnie pierwsza sensowna recenzja Spirit , ponieważ zawiera punkt odniesienia i przykład do odsłuchania.


So kwi 01, 2017 20:32 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 10, 2005 11:11 am
Posty: 438
 
Post Re: Spirit
Trójka
AUDYCJA PIOTRA STELMACHA "Myśliwiecka 3/5/7" - 1 kwietnia godz. 17-19.
Martin L. Gore - Urodzinowy wywiad Piotra Stelmacha. Oraz m.in. o Spirit.

http://www.polskieradio.pl/9/359/Artyku ... omnieniach

http://www.polskieradio.pl/9/359/Artyku ... a-zyczenia

cz.2 od godz. 18
http://www.polskieradio.pl/9/359/Artyku ... -godz-1806

---------------------
audycja : Ciemna strona mocy 2017/03/30 godz.02:00
Prowadzący - Kaczkowska Aleksandra
W audycji usłyszeliśmy aż piętnaście utworów Depeche Mode.

http://www.polskieradio.pl/9/351/Artyku ... -Mode-noca


Ostatnio edytowano N kwi 02, 2017 13:39 pm przez zbibak, łącznie edytowano 1 raz



So kwi 01, 2017 21:14 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 05, 2013 17:55 pm
Posty: 862
Lokalizacja: Warszawa
 
Post Re: Spirit
orzech65 napisał(a):
Właśnie słucham audycji P.Stelmacha w Pr III i w której wywiad z Martinem w związku z wydaniem albumu Spirit (i nie tylko).
Pan Piotr pomiędzy słowami mówi o koncercie w studiu im. A.Osieckiej. 1 kwietnia - Prima Aprilis, czy coś jest na rzeczy ... Panie Piotrze, proszę...

Też to usłyszałem i byłem w szoku :shock:
Miałby to być taki mini koncert pół akustyczny :roll:


So kwi 01, 2017 22:56 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 15, 2005 17:06 pm
Posty: 850
Lokalizacja: Bydgoszcz
 
Post Re: Spirit
No przecież to typowe prima aprilis. :-)

Naprawdę ktoś uwierzył? :o


N kwi 02, 2017 14:34 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 06, 2013 15:01 pm
Posty: 485
Lokalizacja: Kraków
 
Post Re: Spirit
Bardzo mało prawdopodobne, ale nie niemożliwe ;)
Gdybym jeszcze 2 lata temu usłyszał, że Sting da koncert w studiu im. A.Osieckiej, to też potraktowałbym to jak żart.
Ktoś pociągnął za odpowiednie sznurki w sprzyjającym czasie i Sting jednak wystąpił.


N kwi 02, 2017 14:48 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 31, 2013 14:37 pm
Posty: 1895
Lokalizacja: Nihil Novi
 
Post Re: Spirit
Pan Stelmach powinien "coś" dziś napisać na TYM forum, po swoim wykwicie . Ale nie napisze? Bo co miał TU zrobić , to z obowiązku zrobił wcześniej ? :roll:


N kwi 02, 2017 15:05 pm Zobacz profil

Dołączył(a): N cze 30, 2013 2:12 am
Posty: 294
 
Post Re: Spirit
Pan Piotr kończąc audycję wskazał, że to prima aprilis... Panie Piotrze "nieładnie" (nawet w taki dzień) nie wolno sobie tak żartować.... Szacunek za propagowanie DM w trójce... Zastanawiam się nad tą pierwszą plytą na cd graną w trójce w historii. Czy to rzeczywiście było a broken frame ? Wtedy akurat namiętnie słuchałem trójki i swoje pierwsze płyty cd wiążę z T.Beksińskim.


N kwi 02, 2017 15:31 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 06, 2007 21:57 pm
Posty: 920
Lokalizacja: Łódź
 
Post Re: Spirit
A nie zarejestrował ktoś może wywiad i nie podzieliłby się nim? Nie zdążyłem go posłuchać.


N kwi 02, 2017 16:34 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 06, 2013 15:01 pm
Posty: 485
Lokalizacja: Kraków
 
Post Re: Spirit
Jest na stronie radia. Kilka postów wyżej są linki do dwóch części audycji.


N kwi 02, 2017 16:42 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 21, 2011 13:37 pm
Posty: 364
Lokalizacja: Alan wracaj ...
 
Post Re: Spirit
depesbe napisał(a):
Pan Stelmach powinien "coś" dziś napisać na TYM forum, po swoim wykwicie . Ale nie napisze? Bo co miał TU zrobić , to z obowiązku zrobił wcześniej ? :roll:

Pan Piotr zjawi się na forum przy okazji następnej płyty, za niecałe 4 lata ;). Zostanie ponownie oddelegowany tutaj.
NIE MA wolnych mediów i NIE MA niezależnych dziennikarzy. Nie w tym kraju. Rzecz jasna to myśl ogólna, bez podtekstów i nie odnosząca się do nikogo ;)


N kwi 02, 2017 18:36 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 06, 2013 16:20 pm
Posty: 58
 
Post Re: Spirit
Delikatna sprawa.. Spiryt w wersji instrumental jest potrzebny, ktoś coś? Wiem, że jest coś takiego ;-)


Pn kwi 03, 2017 11:54 am Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3713 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183 ... 186  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team