Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3713 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 186  Następna strona
Spirit 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 30, 2012 12:34 pm
Posty: 1382
Lokalizacja: kutno
 
Post Re: Spirit
Przeklejone z home

Cytuj:
SILENTLY SIPPING YOUR TEA
SLIPPING THROUGH DAYS IN ROUTINE
THERE’S NO VIOLENCE IN TRIPPIN, YOU SEE
TIL THE DRIPPING WILL MAKE UP A SEA
NO ECHO TO ALL THAT YOU SCREAM
BUT THE BLINKING OF LIGHTS ON YOUR SCREEN
IT’S JUST THE GLOW OF A FROZEN SCENE
SOON YOU’LL ADMIT THAT YOU KNOW WHAT I MEAN
THERE IS NO EVOLUTION, MAN
A MONKEY WEARING THE CROWN
WHERE’S THE REVOLUTION?
COME ON PEOPLE
YOU’RE LETTING ME DOWN


So sty 21, 2017 15:31 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 14, 2009 23:53 pm
Posty: 849
 
Post Re: Spirit
Mam nadzieję, ze nie tyczy się to Trumpa bo trochę słabo... No, ale z drugiej strony tekst można przypisać niemal do wszystkiego.


So sty 21, 2017 16:34 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 21, 2005 18:17 pm
Posty: 2114
Lokalizacja: Łódź
 
Post Re: Spirit
Ja wiem, czego to się tyczy :8): :lol:


So sty 21, 2017 17:19 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 07, 2012 13:56 pm
Posty: 183
Lokalizacja: Świdnica
 
Post Re: Spirit
Mam nadzieję, że to tylko moja słaba znajomość angielskiego nie pozwala mi dostrzec w tym wielkiej literatury :lol: Chociaż wers z małpą w koronie nawet mi się podoba.
Przyznam się, że trochę się obawiam tego "duchowo-rewolucyjnego" kierunku w twórczości poety Gore'a... Zastanawiam się na ile ta wolta tematyczna podyktowana była "spraniem się" dotychczasowych rewirów, ana ile ile faktyczną potrzebą spenetrowania nowych. Ciekawe, czy Gah podreptał tekstowo tą samą ścieżką i też próbuje rozwalać system, tyle że od strony Nowego Jorku :mrgreen:


So sty 21, 2017 17:30 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 31, 2013 14:37 pm
Posty: 1900
Lokalizacja: Nihil Novi
 
Post Re: Spirit
FrenchIsStrange napisał(a):
Przeklejone z home

Cytuj:
SILENTLY SIPPING YOUR TEA
SLIPPING THROUGH DAYS IN ROUTINE
THERE’S NO VIOLENCE IN TRIPPIN, YOU SEE
TIL THE DRIPPING WILL MAKE UP A SEA
NO ECHO TO ALL THAT YOU SCREAM
BUT THE BLINKING OF LIGHTS ON YOUR SCREEN
IT’S JUST THE GLOW OF A FROZEN SCENE
SOON YOU’LL ADMIT THAT YOU KNOW WHAT I MEAN
THERE IS NO EVOLUTION, MAN
A MONKEY WEARING THE CROWN
WHERE’S THE REVOLUTION?
COME ON PEOPLE
YOU’RE LETTING ME DOWN

No i co w związku z tym?
Eskapada jak Marilyn Manson, Nergal etc?
Czy chodzi o muzykę bardziej, aranżacje czy o coś innego?
Prowokacja?
Mam gdzieś prowokacje, słucham linii muzycznej - przed prowokacjami innymi...


So sty 21, 2017 18:06 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 30, 2012 12:34 pm
Posty: 1382
Lokalizacja: kutno
 
Post Re: Spirit
Żeby było oczywiste - ten tekst nie jest żadnym pewniakiem. A co do Trumpa, to kawałek był już przecież raczej skończony zanim on wygrał. Ostatnia sesja (w NY) to 11. lipca - 04. sierpnia. Revolution poleciało na konferencji w październiku..


So sty 21, 2017 18:31 pm Zobacz profil
 
Post Re: Spirit
Tak ogółem to dalej te pasożyty sony zaprojektują album w kartoniku gdzie płytka będzie się ostro rysować?


So sty 21, 2017 19:35 pm

Dołączył(a): Śr gru 10, 2014 12:36 pm
Posty: 129
 
Post Re: Spirit
Wystarczy kupić 2x droższą wersję deluxe - wtedy wszystko ładnie siedzi w plastiku. Ale wracamy do punktu wyjścia...

Co do tekstu, nie miałabym do niego żadnych zastrzeżeń, gdyby okazał się prawdziwy... Wiele osób zapomina tutaj o korzeniach i trochę mnie to martwi; tekstowo i wizerunkowo lata 80. dla DM są tak daleko od konserwatyzmu, jak tylko się da. Owszem, społeczne apele i pochylanie się nad niesprawiedliwością świata brzmią śmiesznie w ustach ludzi śpiących na dolarach (dlatego też tak strasznie nie podobał mi się np. album Drones od Muse), ale z drugiej strony doczekaliśmy ciekawych czasów i dlaczego nie mieliby o tym pisać, zamiast po raz kolejny wałkować rozwody, śmierci kliniczne, narkotyki i dynamikę w obrębie zespołu. Chętnie posłucham o małpie w koronie - czy jest to o Trumpie nie ma najmniejszego znaczenia, a i nie widzę w tym nic złego.


So sty 21, 2017 21:23 pm Zobacz profil
 
Post Re: Spirit
Mam nadzieję że Będa właśnie takie teksty. O czymś, o życiu, polityce, religii. jak New dress, shame, precious, walking in my shoes, barrel of a Gun, insight, home, wrong, Drem on , sinner in me, Suffer well, demaged people, all that mine. itd itp. A nie typu welcome to my world, world in my Eyes, i feel you, freelove i inne pierdoły.


So sty 21, 2017 21:34 pm

Dołączył(a): Śr gru 10, 2014 12:36 pm
Posty: 129
 
Post Re: Spirit
Z paroma typami bym się tutaj nie zgodziła ;). Ale na przykład takie Heaven - chociaż to świetna kompozycja i nie dziwi mnie, że Dave powiedział, że utwory jak ten są powodem, dla którego dalej robią to co robią, pod względem tekstowym to totalna wydmuszka. Bardziej aktualne teksty może i się szybko zestarzeją, ale po drodze poruszą ileś osób i może coś zmienią. Albo przynajmniej sprowokują do dyskusji - nie rozumiem oburzenia o prowokowanie, naprawdę, mówimy o zespole, którego główny kompozytor nosił kiedyś perły, skórzane kiecki, uprzęże i szminkę na ustach. Z pewnych rzeczy się wyrasta, ale sposób patrzenia na świat rzadko zmienia się na tyle radykalnie, aby przestało boleć coś, na co kiedyś było się bardzo wrażliwym.


So sty 21, 2017 21:43 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 14, 2009 23:53 pm
Posty: 849
 
Post Re: Spirit
Greg1986 napisał(a):
Tak ogółem to dalej te pasożyty sony zaprojektują album w kartoniku gdzie płytka będzie się ostro rysować?

Akurat kwestia tego od wielu lat jakoś przestała mnie interesować. Tylko i wyłącznie vinyl :)


So sty 21, 2017 21:47 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 11, 2005 10:45 am
Posty: 1805
Lokalizacja: Gdańsk / Underneath the Stars
 
Post Re: Spirit
I jakie pasożyty? Robią to, na co im pozwala kontrakt z zespołem. A jeśli managment DM się na to zgodził, to nikt tu nikogo nie wykorzystuje.


So sty 21, 2017 22:36 pm Zobacz profil
 
Post Re: Spirit
dysphoric_mode napisał(a):
Z paroma typami bym się tutaj nie zgodziła ;). Ale na przykład takie Heaven - chociaż to świetna kompozycja i nie dziwi mnie, że Dave powiedział, że utwory jak ten są powodem, dla którego dalej robią to co robią, pod względem tekstowym to totalna wydmuszka. Bardziej aktualne teksty może i się szybko zestarzeją, ale po drodze poruszą ileś osób i może coś zmienią. Albo przynajmniej sprowokują do dyskusji - nie rozumiem oburzenia o prowokowanie, naprawdę, mówimy o zespole, którego główny kompozytor nosił kiedyś perły, skórzane kiecki, uprzęże i szminkę na ustach. Z pewnych rzeczy się wyrasta, ale sposób patrzenia na świat rzadko zmienia się na tyle radykalnie, aby przestało boleć coś, na co kiedyś było się bardzo wrażliwym.


Akurat heaven zaliczam do udanych tekstów. Muzycznie też jest fajny. Jeden z lepszych na Delcie.
Rozwiniesz temat? Z czym się nie zgadzasz?


So sty 21, 2017 22:51 pm

Dołączył(a): Śr gru 10, 2014 12:36 pm
Posty: 129
 
Post Re: Spirit
Co do Heaven, mam wrażenie, że fragmenty "over and over", "relentlessly" i "forever and ever" mogłyby zostać dowolnie przemieszane w tekście, bo nic nie wnoszą do jego treści i kiedy słucham tego utworu, mentalnie podążając za tekstem zawsze je mylę. Ponadto tekst jest dla mnie za bardzo ogólnikowy i za krótki, ubogi w treść - ale możliwe, że mam trochę wyśrubowane standardy, bo dużo się naczytałam poezji. A z tych typów, z którymi się nie zgadzam: Welcome to my world to moim zdaniem najlepsze intro do albumu od czasów Ultry; tekst nie jest jakoś odkrywczy, ale jest bardzo konsekwentny; chcieli mieć sposób żeby powiedzieć nam "dzień dobry" na koncercie i się sprawdziło (no i dlatego mamy Goodbye na końcu; żadnej Ameryki tutaj nie odkryto, ale ta konsekwencja jest w pewien sposób przyjemna). World in my eyes i I Feel You? Dwa klasyki. A że tylko o seksie/miłości? I tak są bardzo dobre :). Zgodzę się natomiast co do Freelove - Exciter to ogólnie ciemne czasy dla pisarskiego talentu Martina, wydaje mi się że wtedy był najbardziej wypalony i te teksty naprawdę są o niczym.


So sty 21, 2017 23:02 pm Zobacz profil
 
Post Re: Spirit
Jako utwór, muzycznie to bardzo lubię WELCOME TO MY WORLD i w tej kwestii nie ma dyskusji. Ale jeśli chodzi o tekst to szału nie ma delikatnie mówiąc :wink:
Co do Heaven to myślę że jest dobry i muzycznie i tekstowo, trzeba właśnie myśleć o sobie samym w ten sam sposób jak jest tam napisane :)
Piosenki o seksie są wszędzie, wystarczy włączyć byle kanał z disco polo i już masz "przez twoje nogi ...." przez twoje usta , jesteś taka i taka i rozwale twoje drzwi :mrgreen: itd.....
A Goodbye bardzo lubię i tekst też jest calkiem dobry a szczególnie ostatnia zwrotka :)
"I feel you" mam nadzieję że nie będę musiał tego słuchać na trasie koncertowej
World in my Eyes chętnie posłucham, utwór dobry, tekst słaby
Poprostu pisałem o moich oczekiwaniach co do tekstów a nie do muzyki, melodii :wink:


So sty 21, 2017 23:22 pm
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 25, 2013 20:42 pm
Posty: 264
 
Post Re: Spirit
depesbe napisał(a):
...Mam gdzieś prowokacje, słucham linii muzycznej - przed prowokacjami innymi...

Jak mawia D.Trump do swojej żony Melanii -"Exactly".
Jak utwór będzie dobrze skrojony, z soczystą elektroniką i wokalem Davea, to reszta ma dla mnie znikome znaczenie


N sty 22, 2017 11:23 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 27, 2013 16:59 pm
Posty: 417
 
Post Re: Spirit
Ach ta polityka, nawet tutaj się zakradła... Trump jeszcze nie podjął żadnych decyzji, żadnych ruchów a już jest źle... Z Kaczorem też tak było, jeszcze dobrze nie pierdnął a już wszystko było na NIE! Dajcie spokój nie pozwólmy się dzielić, jesteśmy Depechami !!!


N sty 22, 2017 13:59 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 14, 2009 23:53 pm
Posty: 849
 
Post Re: Spirit
Gdzie tutaj Ci się wkradła polityka? Czy podział z nią związany? Napisałem, że słabe by było gdyby tekst tyczył się Trumpa nie dlatego, że on został prezydentem czy coś takiego tylko dlatego, że wielu artystów obecnie w swoich utworach przelewa ból tyłka odnośnie Trumpa, a to jest już po prostu nudne... Poza tym moja początkowa nazwijmy to teoria odpada ponieważ sesja nagraniowa Spirit zakończyła się dużo wcześniej. Tekst może być o kimkolwiek poza tym może się okazać, ze to fake. Tak czy inaczej mnie bardziej interesuje muzyka od strony kompozycji, dźwięków niż tekstów.

Kończymy offtop i wracamy do Spirit.


N sty 22, 2017 14:07 pm Zobacz profil
 
Post Re: Spirit
Fotka gdy album przechodził mixowanie :) prosto z Q Department Studios.
Obrazek
i jeszcze coś takiego:
Obrazek


N sty 22, 2017 20:16 pm
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 16, 2013 7:57 am
Posty: 155
Lokalizacja: Polska, Lubuskie
 
Post Re: Spirit
hmm..?
http://shop.depechemode.cz/cs/nove-zbozi


Pn sty 23, 2017 20:36 pm Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3713 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 186  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team