Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3713 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 186  Następna strona
Spirit 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 16, 2009 18:58 pm
Posty: 1141
Lokalizacja: 3City
 
Post Re: Spirit
ta trójka obok siebie całkowicie niespójna.
pierwszy - to klimat a'la MLU ( albo bardziej VMCG)
drugi - Goodbye (ale słabsze)
trzeci - no to może zassać i pociągnąć, dobre 1-st singiel

foty - raczej cienizna, a ta gdzie Gah w błękitnym gajerze z młotem na 1 planie - kiczowate mocno, podobnie jak nowa czcionka,
oj obawiam się o słabej oprawy live zwłaszcza że zrezygnowali z fryzjera na trasę

cóż po Delcie może być to tylko dołek albo The END :cry:


Wt paź 11, 2016 20:50 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 06, 2007 21:57 pm
Posty: 920
Lokalizacja: Łódź
 
Post Re: Spirit
Ciekawe, czy David coś "przemycił" na płytę od siebie z kolaboracji z Soulsavers, bo drugi urywek jest bardzo w tym klimacie. Co do trzeciego,to po kilku odsłuchaniach wpadł w ucho i przy goleniu poszło "śpiewanie" refrenu. :D "Revolution" ma bluesowy rytm, także można spodziewać się też tam jakiejś Martinowej gitary. Nie zdziwię się, jeśli właśnie ten kawałek będzie singlem. Pierwsze wrażenia pozytywne. :) Jestem dobrej myśli.


Wt paź 11, 2016 20:58 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 16, 2009 18:58 pm
Posty: 1141
Lokalizacja: 3City
 
Post Re: Spirit
ta trójka obok siebie całkowicie niespójna.
pierwszy - to klimat a'la MLU ( albo bardziej VMCG)
drugi - Goodbye (ale słabsze)
trzeci - no to może zassać i pociągnąć, dobre 1-st singiel

foty - raczej cienizna, a ta gdzie Gah w błękitnym gajerze z młotem na 1 planie - kiczowate mocno, podobnie jak nowa czcionka,
oj obawiam się o słabej oprawy live zwłaszcza że zrezygnowali z fryzjera na trasę

cóż po Delcie może być to tylko dołek albo The END :cry:


Wt paź 11, 2016 20:59 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 21, 2005 18:17 pm
Posty: 2114
Lokalizacja: Łódź
 
Post Re: Spirit
Foty i czcionka jak przy SOTU - słabe.
W tym Revolution za dużo jazgotu. Jak jazgot cichnie, robi się przyjemnie.
Teraz widać, że to co zarzucano Hilierowi, to nie była Hiliera wina.


Wt paź 11, 2016 22:59 pm Zobacz profil
aDMinistrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 09, 2003 23:19 pm
Posty: 3718
Lokalizacja: Szczecin
 
Post Re: Spirit
No ja nigdy nie mogłem zrozumieć jazdy na Hiliera i przekonania, że ostatnie trzy płyty to nie były płyty Depeche Mode tylko Bena Hiliera. Kompletnie niczym się nie różnią te fragmenciki od poprzednich płyt. Bo i czemu by miały, ta i poprzednie to Depeche Mode a nie Ben Hilier :P


Wt paź 11, 2016 23:01 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 21, 2005 18:17 pm
Posty: 2114
Lokalizacja: Łódź
 
Post Re: Spirit
https://www.youtube.com/watch?v=cF7vWDu0yFc

No ale to całkiem podobne.


Wt paź 11, 2016 23:03 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 21, 2011 13:37 pm
Posty: 364
Lokalizacja: Alan wracaj ...
 
Post Re: Spirit
Winą jest brak ... muzyka w Depeche Mode :) ;)
Jak wyjdzie pierwszy singiel, a Panowie zaproponują dzieło w stylu "Heaven", to podziękuję :evil:
To ma być stadionowy electro-rock! Mają przywalić w stylu "NLMDA"!


Wt paź 11, 2016 23:06 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 27, 2015 1:46 am
Posty: 76
 
Post Re: Spirit
Kilka sekund czystej elektroniki na video z konferencji rozbudziły nadzieje na chłodne dźwięki i krystaliczną precyzję brzmienia roku pamiętnego 90., które szybko stopniały przy fragmencie 2 (jak odrzut z Delty). Szanse na zmianę pogrzebał fragment 3, i choć jakby słychać wpływ 1/2 Simian Mobile Disco szczególnie z ADSR, ale z tym para bluesem to się nie klei. Szkoda. Najwyżej będę miała ulubione kilka sekund. Fajnie znów Was wszystkich poczytać. : )


Wt paź 11, 2016 23:23 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 14, 2009 23:53 pm
Posty: 849
 
Post Re: Spirit
Depeche Mode już nigdy nie nagrają takiego samego albumu ani nawet 'duchowego spadkobiercy' jak Violator czy Songs Of Faith And Devotion. I to niezależnie od tego czy będą w szeregach mieli muzyka czy nie, to po prostu niewykonalne.Tak samo jest z innymi artystami, których słucham m.in Amon Tobin, The Prodigy, The Chemical Brothers, Orbital, Massive Attack, Björk, Aphex Twin itd. Swoje genialne albumy i lata świetności mają już za sobą. Oczywiście zdarzają się próby czegoś takiego przez co gdzieś jakiś utwór przypomina / kojarzy nam się z jednym ze starych utworów, ale to bardzo rzadko. Też chciałbym nie kalkę dwóch majstersztyków lecz duchowego spadkobiercę. Album z takim samym klimatem, głębią, przestrzenią i duszą, a nie płaskością, którą prezentuje m.in Delta Machine. No, ale niestety tacy artyści nie istnieją i przykre jest to, że niektórzy nie potrafią tego zrozumieć (chociaż wiem jak to jest bo też tak czasami mam).


Jedynych artystów jakich znam, którzy z albumu na album zaskakują i ciągle się rozwijają (nie powielając tego co wcześniej zrobili) do brytyjski duet Autechre. No, ale jest to dla sporej grupy trudna, niezrozumiała muzyka. Sorry za mały offtop.




Edit:
Może gdyby tak się uprzeć to jest coś co pokazuje, że powrót Wildera nieźle by namieszał oczywiście w pozytywnym sensie. Chodzi oczywiście In Chains w remixie Alana ;)


Śr paź 12, 2016 0:14 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 16, 2009 18:58 pm
Posty: 1141
Lokalizacja: 3City
 
Post Re: Spirit
Doszedłem jednak do wniosku że ocenianie po 3 fragmentach snipet w bardzo marnej jakości technIczej to jednak było by nie fair i z oceną Spirita jednak wstrzymam się do wysłuchania całości , bo mimo wszytsko podobają mi się odsłony kolegów Gora i Gaha poza DM , Delta wciąż jest dla mnie płytą magnetyzującą , a więc i Spirit w całości może być kompilacją tych kilku światów w których są członkowie DM i w całości może się obroni. Nowy producent powinien również odcisnąć swoje piętno , choć do Hillera już przywykłem i polubiłem te brudy w dźwiękach.
Tymczasem trzeba się uzbroić w cierpliwość. A takna marginesie nowe Yello pokazuje że wiek niekoniecznie jest faktorem który musi oddziaływać negatywnie na artystę muzyka. Zatem czas recenzji jeszcze nie nadszedł.


Śr paź 12, 2016 6:13 am Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 21, 2005 18:17 pm
Posty: 2114
Lokalizacja: Łódź
 
Post Re: Spirit
Słyszę tam i perkusję z monetami, i gitary z Paper Monsters :)


Śr paź 12, 2016 6:38 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 27, 2013 16:59 pm
Posty: 417
 
Post Re: Spirit
Jak każda płyta ma swoje wady i zalety i ta pewnie też będzie miała. Cieszę się że jest zmiana Hillera ale z drugiej strony skoro chłopaki wytrzymali z nim 3 płyty to widocznie finał im się podobał i coś było na rzeczy. Ostatnia Delta to dla mnie majstersztyk i bardzo często wracam do niej. Ja nie chcę kolejnego Violatora czy SOFAD bo już te płyty na półce mam. Chcę nowej dobrze dopracowanej płyty DM i wierze że taka będzie!!!


Śr paź 12, 2016 6:51 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 21, 2005 18:17 pm
Posty: 2114
Lokalizacja: Łódź
 
Post Re: Spirit
Zauważcie, że początek tych fragmentów brzmi identycznie, jak koniec - może to jest ten sam utwór?


Śr paź 12, 2016 9:28 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 26, 2003 14:23 pm
Posty: 3685
Lokalizacja: gdynia
 
Post Re: Spirit
Spiryt-pewnie dlatego że na trzeźwo sie tego słuchać nie da, tak jak 3 poprzednich albumów.

nancy boy napisał(a):
No ja nigdy nie mogłem zrozumieć jazdy na Hiliera i przekonania, że ostatnie trzy płyty to nie były płyty Depeche Mode tylko Bena Hiliera. Kompletnie niczym się nie różnią te fragmenciki od poprzednich płyt. Bo i czemu by miały, ta i poprzednie to Depeche Mode a nie Ben Hilier :P


Dokładnie tak jest. Przecież te wszystkie przestery zgrzyty i trzaski to nie jest wymysł producenta, a sam Hiller potrafił wyprodukować utwór tak aby dało się go słuchać-jak Precious, Soothe My Soul czy Jezebel (szkoda że to akurat dosyć przeciętne kompozycje, te lepsze były już masakrowane okrutnie-Nothing Imposiible, Lilian,Corrupt czy Darkest Star-to mogła być czołówka dyskografii a nie moge tego słuchać ze względu na brzmienie). Oni tak chcą a producent robi wedle życzenia i na płycie nie wyjdzie nic czego oni nie zaakceptują.

Z jednej strony faktycznie trudno oceniać album na podstawie tych fragmentów, z drugiej dla mnie jako dla słuchacza który ma określone preferencje co do brzmienia(czysto na wokalu, głęboko, przestrzennie ,z pogłosami, bez drażniących zgrzytliwych dźwięków) te fragmenty mówią jasno-koniec złudzeń. Może się trafi jakaś perełka bo słychać że płyta będzie mocno zróżnicowana(to mi też się nie podoba we współczesnym DM-uwielbiam płyty spójne brzmieniowo-i takie były płyty DM z lat 1981-2001) ale raczej będą to 1-2 utwory tak jak ostatnio.


Śr paź 12, 2016 12:19 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pn gru 22, 2003 0:23 am
Posty: 422
 
Post Re: Spirit
Tak jak wczesniej pisalem w porownaniu do pierwszych fragmentow Angel przed Delta - jest lepiej.

Ale po kilku przesluchaniach zgadzam sie z wiekszoscia ze nie obstawiam rewolucji ani w brzmieniu ani tworzeniu.
Slowem - dalej zloopowane stuki, trzaski i przestery przelaczajace sie tylko w danych momentach utworow na nieco inna modle.
Zwrotka-zmiana, refren-zmiana, zwrotka-zmiana-refren-zmiana, na koniec pobeltane i wrzucone troche wiecej i jedziemy z nastepnym utworem :(

Coz, ani Martin ani Fletch wirtuozami nie sa, a tak przynajmniej ten drugi moze pokrecic galkami.


Śr paź 12, 2016 13:41 pm Zobacz profil
 
Post Re: Spirit
Oczywiście, że trzaski i piardy to nie wina Hiliera. To zespół decyduje o kształcie albumu, nawet jak są to osobiste piardy Benka. Martin zwyczajnie dostał tzw. pierdolca ze sprzętem analogicznym. O ile na (bardzo dobrym jak dla mnie) PTAku wszystko było w miarę dawkowane lub niekoniecznie, ale pojawiło się po raz pierwszy stanowiąc novum, to w kolejnych latach zaczęło się dalsze skupowanie sprzętu przez Gore'a i zabawy ze sprzętem bez opamiętania. Trzeba zablokować Gore'owi konto na Ebay, bo ponoć tam kupuje masę analogów :)
Ja zauważam taką właściwość. Mianowicie muzyka DM w charakterze różni się od wcześniejszych dokonań na podobnej zasadzie, co piosenki śpiewane przez Gore'a przed i od Excitera. Czyli często udziwnione z melodią schodzącą na drugi lub trzeci plan. A u Martina taki ciąg zaczał się trochę przed erą powrotu do analogu, czyli od piosenki Comatose. Bo czy to był normalny utwór? Ciekawe czy na nowej płycie uświadczymy piosenki Martina na miarę tych z XX wieku?


Śr paź 12, 2016 14:39 pm
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 01, 2005 14:25 pm
Posty: 438
Lokalizacja: Stalowa Wola
 
Post Re: Spirit
Majkel napisał(a):
Bo czy to był normalny utwór? Ciekawe czy na nowej płycie uświadczymy piosenki Martina na miarę tych z XX wieku?


Uwazaj zebys sie nie doczekal :P . Choc hmmmm , po The Child Inside musi byc tylko lepiej :lol:


Śr paź 12, 2016 18:51 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 05, 2004 10:01 am
Posty: 2097
Lokalizacja: Mława
 
Post Re: Spirit
Kiedyś pisałem Wam na forum ze słucham bardzo duzo francuskiej muzyki. Jest tam baaaaardzo wielu wykonawców z którimi w studio pracuje Gordeno. Tym ryzam kawałek z konferencji skojarzył mi się z Pascalem Obispo i kawałkiem Un jour nie bede przynudzał o czym śpiewa ale przekaz i refren ma podobną treść https://www.youtube.com/watch?v=7uyXLMC8O5Q :)
Sorki za offtop :wink:


Śr paź 12, 2016 19:44 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 05, 2004 10:01 am
Posty: 2097
Lokalizacja: Mława
 
Post Re: Spirit
Wracając do tematu pierwsze wywiady :

https://www.youtube.com/watch?v=d78yMz4YCF8


Śr paź 12, 2016 20:01 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Cz wrz 29, 2005 16:31 pm
Posty: 151
 
Post Re: Spirit
4 numery Gahana na płycie, jeden z nich we współpracy z Martinem
https://life.ru/t/%D0%BA%D1%83%D0%BB%D1 ... oi_muzykie


Cz paź 13, 2016 8:29 am Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3713 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 186  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team