Depeche Mode - Zobacz wątek - Single po WTR, ze Spirit - przypuszczenia i fakty
 




Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 371 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 19  NastÄ™pna strona
Single po WTR, ze Spirit - przypuszczenia i fakty 
Autor Wiadomość
 
Post Re: Single po WTR, ze Spirit - przypuszczenia i fakty
nancy boy napisał(a):
W wywiadzie Dave powiedział, że nie wiedzą jeszcze co dać na drugiego singla.
Ale na pewno Scum nie będzie singlem w ogóle bo nie nadaje się do radia.


Dave coś leci w kulki bo wspominał za czasów konferencji, że będzie You Move i teraz nagle nie wiedzą co? :lol: ja tam czekam na gorące info typu So Much Love lub Poison Heart jako drugi singiel :)


Pt kwi 28, 2017 22:28 pm
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 05, 2013 17:55 pm
Posty: 862
Lokalizacja: Warszawa
 
Post Re: Single po WTR, ze Spirit - przypuszczenia i fakty
Born napisał(a):
Moim zdaniem Scum nadaje się na singiel. Ale nie tyle na drugi, czy trzeci, ale na pierwszy singiel z płyty.
Gdybym wtedy w trójce po raz pierwszy usłyszał Scum, a nie WTR, byłbym znacznie bardziej zaskoczony i zaagitowany.

Do tego teledysk w kolorze z dużą ilością szybkich ujęć, jakieś miejskie klimaty może, nawet jakieś laski, szemrane interesy. I Dave z tym wąsikiem, jak go tak polubił, w roli jakiegoś cwaniaczka czy mafiosa. Żeby był jakiś powiew świeżości po tych opowieściach z krypty pt. Heaven i czarno-białym Soothe My Soul.
Wtedy WTR na drugi singiel ze swoim klipem i jeszcze większe wow wokół dm, że tak różnorodnie pod każdym względem i co ta płyta jeszcze kryje.

Nie byłoby to wcale dziwne. Bardzo często, a nawet tradycyjnie, to nie najbardziej chwytliwe i komercyjne utwory dm zostawały pierwszymi singlami, ale często utwory odstające od reszty zestawu, mniej popowe bardziej charakterystyczne.
Dziś to Never Let Me Down Again, Enjoy, Walking in My Shoes są znane szerszej gawiedzi w większym stopniu niż poprzedzające ich 'jedynki'.
It's No Good jest również dużo bardziej radiowy i częściej obgrywany niż Barrel, ale to ten drugi poszedł na pierwszy ogień.

Byłby jednak Scum znacznie lepszym utworem i singlem, gdyby na samym końcu miał jeszcze mocniejsze, elektroniczne wykończenie. Kończy się za szybko i zbyt nagle.

A z pozostałych rzeczywiście może być PH. Być może dlatego nie chcieli go wyeksploatować na dotychczasowych gigach.

No ale przecież ten Barrel jest/był takim intrygującym, bardziej wprawiającym w ów zaagitowanie (jak to określasz) utworem aniżeli It's No Good czy reszta płyty, a więc chyba dobrze, że poszedł na pierwszy ogień, biorąc pod uwagę Twoje oczekiwania.

PS. Dla mnie Barrel był bardzo trafionym otwarciem.


So kwi 29, 2017 11:50 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 28, 2007 14:09 pm
Posty: 372
Lokalizacja: Gdańsk
 
Post Re: Single po WTR, ze Spirit - przypuszczenia i fakty
Born napisał(a):
Moim zdaniem Scum nadaje się na singiel. Ale nie tyle na drugi, czy trzeci, ale na pierwszy singiel z płyty.
Gdybym wtedy w trójce po raz pierwszy usłyszał Scum, a nie WTR, byłbym znacznie bardziej zaskoczony i zaagitowany.
Do tego teledysk w kolorze z dużą ilością szybkich ujęć, jakieś miejskie klimaty może, nawet jakieś laski, szemrane interesy. I Dave z tym wąsikiem, jak go tak polubił, w roli jakiegoś cwaniaczka czy mafiosa. Żeby był jakiś powiew świeżości po tych opowieściach z krypty pt. Heaven i czarno-białym Soothe My Soul.
Wtedy WTR na drugi singiel ze swoim klipem i jeszcze większe wow wokół dm, że tak różnorodnie pod każdym względem i co ta płyta jeszcze kryje.

Nie byłoby to wcale dziwne. Bardzo często, a nawet tradycyjnie, to nie najbardziej chwytliwe i komercyjne utwory dm zostawały pierwszymi singlami, ale często utwory odstające od reszty zestawu, mniej popowe bardziej charakterystyczne.
Dziś to Never Let Me Down Again, Enjoy, Walking in My Shoes są znane szerszej gawiedzi w większym stopniu niż poprzedzające ich 'jedynki'.
It's No Good jest również dużo bardziej radiowy i częściej obgrywany niż Barrel, ale to ten drugi poszedł na pierwszy ogień.

Byłby jednak Scum znacznie lepszym utworem i singlem, gdyby na samym końcu miał jeszcze mocniejsze, elektroniczne wykończenie. Kończy się za szybko i zbyt nagle.

A z pozostałych rzeczywiście może być PH. Być może dlatego nie chcieli go wyeksploatować na dotychczasowych gigach.


100% racji.

Cholernie się zdziwiłem, kiedy Gahan mówił, że Scum nie nadaje się do radia - a BOAG czy Wrong się nadawały?

Chyba że chodzi o to "pull the trigger", z którym komercyjne radia mogłyby mieć problem :wink:


So kwi 29, 2017 13:31 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 31, 2013 14:37 pm
Posty: 1898
Lokalizacja: Nihil Novi
 
Post Re: Single po WTR, ze Spirit - przypuszczenia i fakty
Ze "Scum" racja. U mnie bardzo ten numer zyskuje z czasem. I nadaje się do radia tak samo jak "Wrong" się nadawał.


So kwi 29, 2017 13:40 pm Zobacz profil
 
Post Re: Single po WTR, ze Spirit - przypuszczenia i fakty
Dave mógł szczerze powiedzieć, że Scum jest ubliżający. Jedynym utworem bardziej radiowym jest Going Backwards ten kawałek ma część serca za czasów SOFAD.
Nadal obstawiam moje kochane 2 kawałki na 2 singiel - Poison Heart lub So Much Love :)


N kwi 30, 2017 23:37 pm
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 22, 2005 18:07 pm
Posty: 88
Lokalizacja: Poznań
 
Post Re: Single po WTR, ze Spirit - przypuszczenia i fakty
Na Spotify GB wisi już jako singiel....


Pn maja 01, 2017 15:52 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 31, 2013 14:37 pm
Posty: 1898
Lokalizacja: Nihil Novi
 
Post Re: Single po WTR, ze Spirit - przypuszczenia i fakty
Co ma wisieć, nie utonie. Ale trzeba jednak czekać do oficjalnego potwierdzenia...
Greg1986 napisał(a):
Dave mógł szczerze powiedzieć, że Scum jest ubliżający. Jedynym utworem bardziej radiowym jest Going Backwards ten kawałek ma część serca za czasów SOFAD

O "Scum" w kwestii radiowej myślałem w sferze muzycznej. Oczywiście w kwestii słów, nie nadaje się do żadnej rozgłośni radiowej w UE od takiego gościa jak Juncker etc... :wink:


Pn maja 01, 2017 16:06 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 30, 2012 12:34 pm
Posty: 1382
Lokalizacja: kutno
 
Post Re: Single po WTR, ze Spirit - przypuszczenia i fakty
cam napisał(a):
Na Spotify GB wisi już jako singiel....


Ja nie widzę, żeby na spotify był GB.


Pn maja 01, 2017 18:37 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 14, 2009 23:53 pm
Posty: 849
 
Post Re: Single po WTR, ze Spirit - przypuszczenia i fakty
DeMo70 napisał(a):
Właśnie na Trójce leci GB w delikatnie podrasowanej wersji......niezły :D :D :D :D

Podrasowsnej wersji? JakieÅ› info, link?


Wt maja 02, 2017 9:48 am Zobacz profil

Dołączył(a): Pt wrz 30, 2005 21:14 pm
Posty: 38
Lokalizacja: 3-miasto
 
Post Re: Single po WTR, ze Spirit - przypuszczenia i fakty
Patrząc na wizualizacje koncertowe, chyba nie ma wątpliwości, że singlem będzie So Much Love. Klip już jest!


Pn maja 08, 2017 20:22 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lis 06, 2009 15:28 pm
Posty: 629
Lokalizacja: In Your Room
 
Post Re: Single po WTR, ze Spirit - przypuszczenia i fakty
Po pierwszych koncertach chce jako kolejne single Going Backwards, So Much Love i Cover Me.


Pn maja 08, 2017 21:44 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Śr paź 19, 2016 13:02 pm
Posty: 535
 
Post Re: Single po WTR, ze Spirit - przypuszczenia i fakty
Mnie się wydaje, że wypuszczą SML - to najbardziej przebojowy numer wg mnie :8):


Pn maja 08, 2017 22:08 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 15, 2005 17:06 pm
Posty: 850
Lokalizacja: Bydgoszcz
 
Post Re: Single po WTR, ze Spirit - przypuszczenia i fakty
amstel napisał(a):
Patrząc na wizualizacje koncertowe, chyba nie ma wątpliwości, że singlem będzie So Much Love. Klip już jest!

Dokładnie tak. Kwestia czasu jak to ogłoszą.
Klip mi siÄ™ podoba, a Andy wyglÄ…da jak rasowy klawiszowiec. :D


Åšr maja 10, 2017 12:10 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 31, 2013 14:37 pm
Posty: 1898
Lokalizacja: Nihil Novi
 
Post Re: Single po WTR, ze Spirit - przypuszczenia i fakty
"So Much Love" może być dla mnie 2 singlem bezproblemowym. Ważne, by był b-side. Np. "Heroes". :wink:


Åšr maja 10, 2017 14:31 pm Zobacz profil
 
Post Re: Single po WTR, ze Spirit - przypuszczenia i fakty
Z wyborem utworów na single, to ostatnimi czasy zdarza im się zatracić orientację i wybrać mało przyswajalne kawałki, wręcz zniechęcające do puszczania w radio bądź samych słuchaczy. Dla mnie takimi właśnie były Condemnation, GL, a bliżej - HTF, Heaven, WTR. Bez kombinowania i po staremu z nowej płyty na single widzę No More, You Move, Scum, ale oni pewnie zrobią wszystko inaczej, jak to robią na koncercie. Nie zdziwiłbym się, jakby obrali sobie Eternal na singla :)


Åšr maja 10, 2017 18:18 pm
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 13, 2009 22:16 pm
Posty: 167
Lokalizacja: Częstochowa
 
Post Re: Single po WTR, ze Spirit - przypuszczenia i fakty
Majkel napisał(a):
Z wyborem utworów na single, to ostatnimi czasy zdarza im się zatracić orientację i wybrać mało przyswajalne kawałki, wręcz zniechęcające do puszczania w radio bądź samych słuchaczy

A po co mają na singiel wybierać kawałek który nadaje się do puszczenia w radio?


Cz maja 11, 2017 12:01 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 14, 2009 23:53 pm
Posty: 849
 
Post Re: Single po WTR, ze Spirit - przypuszczenia i fakty
depesbe napisał(a):
Ważne, by był b-side. Np. "Heroes". :wink:

A po co takie słabe 'coś' w ogóle wydawać? Heroes to niech sobie Gahan wyda w swoim solowym projekcie, a nie jako Depeche Mode.


Cz maja 11, 2017 12:30 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 31, 2013 14:37 pm
Posty: 1898
Lokalizacja: Nihil Novi
 
Post Re: Single po WTR, ze Spirit - przypuszczenia i fakty
Hehe :) , wolę jakikolwiek b-side z "nowym" materiałem w wersji DM, niż jakiś bezproduktywny remix.
"Heroes" nie jest złe w wersji DM, tylko za słabe od setlisty koncertu DM. W tym jest prawdziwy problem.


Cz maja 11, 2017 16:30 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 14, 2009 23:53 pm
Posty: 849
 
Post Re: Single po WTR, ze Spirit - przypuszczenia i fakty
No ja akurat wolÄ™ dobry, a nie jakikolwiek bside :)


Cz maja 11, 2017 17:25 pm Zobacz profil
 
Post Re: Single po WTR, ze Spirit - przypuszczenia i fakty
Heroes niech lepiej się ukaże w jakimś czasopiśmie tak jak ten słaby cover U2 So Cruel :)


Cz maja 11, 2017 17:49 pm
WyÅ›wietl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 371 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 19  NastÄ™pna strona


Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team