Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 602 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 31  Następna strona
Ultra 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 18, 2007 9:26 am
Posty: 2886
Lokalizacja: Bielsko-Biała
 
Post 
A ja ostatnio mam wielki nawrót "Home" ....


... i niech sobie trwa:)


Wt mar 03, 2009 20:31 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 30, 2008 16:59 pm
Posty: 214
 
Post 
Ja coś ostatnio zaniedbałem tą płyte... :oops:


Wt mar 03, 2009 20:40 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 27, 2009 20:21 pm
Posty: 63
Lokalizacja: ja znam DM ?
 
Post 
holy101 napisał(a):
A ja ostatnio mam wielki nawrót "Home" ....


... i niech sobie trwa:)


,,Home'' też bardzo mi się podoba. :wink:


Wt mar 03, 2009 21:00 pm Zobacz profil WWW

Dołączył(a): So lut 07, 2009 12:40 pm
Posty: 350
Lokalizacja: Gdańsk
 
Post 
Bardzo dobra płyta. Mimo że nagrana już w trzyosobowym składzie to jest lepsza pod każdym względem od średniego SOFAD. Masa świetnych piosenek-The Love Thieves,Home,It's No Good,Sister Of Night,The Bottom Line,Insight. Klimatyczne instrumentale. Jedynie Useless mi nie podchodzi za bardzo. Chłopaki trochę przesadzili z tym kawałkiem. Zagłosowałem na Sister Of Night.


Wt mar 03, 2009 23:13 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pt kwi 06, 2007 19:29 pm
Posty: 47
Lokalizacja: Breslau
 
Post 
miło, że ktoś tu tak jak ja nie trawi "Useless"... pozostałe kawałki - miodzio ;)


Śr mar 04, 2009 10:22 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 24, 2007 8:17 am
Posty: 209
Lokalizacja: Bydgoszcz/Gruczno/Świecie
 
Post 
Ciężko było wybrać..
Zdecydowałam się na "Usless".To pierwsza piosenka,którą usłyszałam z tej płyty i która najbardziej Mnie zahipnotyzowała :D


Śr mar 04, 2009 11:34 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lut 21, 2009 21:41 pm
Posty: 81
Lokalizacja: Pull the trigger
 
Post 
ogolnie plyta w calosci docierala do mnie jakis czas i dotarla bardzo,bardzo - jednak Barrel rzadzi


So mar 07, 2009 3:31 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 22, 2009 20:58 pm
Posty: 285
Lokalizacja: Poznań
 
Post 
Chyba najrzadziej słuchana przeze mnie płyta. oddałem głos na Barrel'a, przy okazji odsłuchu remasterów dotarło do mnie że Ultra najzwyczajniej w świecie mnie nuży.


Wt kwi 28, 2009 19:27 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 06, 2007 21:57 pm
Posty: 920
Lokalizacja: Łódź
 
Post 
ta płyta ma to w sobie,że nie potrafię ot,tak po prostu wziąć Ultrę i jej słuchać...musi mnie coś natchnąć...przeważnie słucham jej w pochmurne dni bądź w nocy...kapitalny klimat...choć BOAG trochęgo psuje,bo zdecydowanie nie pasuje do płyty...jednak jak na ironię to mój jeden z ulubionych kawałków na albumie...także jedno z lepszych zakończeń w karierze DM...Insight...miód...


Wt kwi 28, 2009 21:40 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 26, 2009 10:51 am
Posty: 105
 
Post 
Z Ultry mój ulubiony Barrel of A gun, a potem Useless. :D


Pt maja 01, 2009 14:08 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 22, 2008 9:17 am
Posty: 131
Lokalizacja: kiedyś Szczecin, teraz Jelenia Góra
 
Post 
insight mogłabym słuchac godzinami :) potem lubię sister of night, home i the love thieves ale insight prowadzi :)


Pn maja 04, 2009 19:23 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 09, 2009 9:03 am
Posty: 250
 
Post 
Wybrałam The love thieves :) :) :)

ale równie dobrze mogłoby być BOAG
w ogóle Ultra jest mi tak samo bliska jak SOFAD..


N maja 17, 2009 18:18 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 12, 2009 22:11 pm
Posty: 128
Lokalizacja: Białystok/ Warszawa
 
Post 
"BOAG". Dla mnie cała "Ultra" jest płytą, która mnie przyciągnęła do tego zespołu, także nie umiałabym chyba nawet wyodrębnić najsłabszego utworu, a niemal na równi z "BOAG" są "Home", "Love Thieves", "Sister of Night" itd. Dużo się na niej dzieje. I jak dla mnie jest lepsza od wychwalanego w wielu miejscach "SOFAD" :8):


N maja 17, 2009 19:20 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 06, 2006 19:36 pm
Posty: 26
 
Post 
Akurat mam fazę na Ultrę. Świetnie się składa, gdyż to mój najukochańszy krążek. Od początku do końca perfekcyjny. Targa emocjami jak żadna inna płyta DM.


Pn maja 18, 2009 21:03 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N paź 19, 2008 23:16 pm
Posty: 668
 
Post 
kiedyś nie lubiłam tego albumu, nawet bardzo, w ostatnim czasie jednak słucham go coraz częściej. odkryłam nawet również przyczynę mojego wcześniejszego zniechęcenia :)
otóż: ja każdy album traktuję jako jedną opowieść, którą należy słuchać od początku do końca (najlepszym niedepeszowym przykładem takiej opowieści jest płyta "Misplaced Childhood" Marillion), a ultrowa opowieść zaczynała się za każdym razem kawałkiem, którego wprost nie mogę zdzierżyć (!). Po pominięciu "Barrel Of A Gun", odkryłam kilka prawdziwych perełek, takich jak martinowy "Home", "Useless", "It's No Good", "Sister Of Night", czy "Insight".

And I thank you for bringing me here
For showing me home
For singing these tears
Finally I've found that I belong


;)


Wt maja 19, 2009 0:02 am Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 22, 2006 14:06 pm
Posty: 218
Lokalizacja: Warszawa
 
Post 
Długo wyczekiwana przeze mnie płyta bez słabych momentów. ING - numero uno.


N sie 16, 2009 21:26 pm Zobacz profil
 
Post 
Mimo, że spodobała mi się SOTU, to ta płyta jest niestety ostatnią z wielkich.
Barrel of a gun - znakomity utwór z wokalem Dave'a, do którego Fletch robi background. Choć dla mnie za ciężki. ;)
The love thieves - ten utwór niczym się nie wyróżnia, ale słaby to on nie jest.
Home - piękna piosenka w middle tempie. ;)
It's no good - rewelacja! Najlepszy na płycie, na niego głosuje, bo od niego się zaczęła moja przygoda z DM.
Uselink - najlepszy współczesny instrumental DM.
Useless - kolejny fenomenalny utwór, do którego background robi Gore i jaki tu jest fantastyczny motyw gitarowy. :) A ten sposób śpiewania Gahana to mistrzostwo świata!
Sister of night - dość specyficzny aranż, ale za to podkład jest ładny. Udana piosenka.
Jazz thieves - typowy zapełniacz, nieszczególny instrumental, omijam go zawsze.
Freestate - ładny utwór, ale nie jest to piosenka, która na lata zapada w pamięci, trochę mi się z amerykańskim country kojarzy. ;)
The bottom line - prześliczna ballada, z fajnymi trickami technicznymi na początku, znakomicie zaśpiewana przez Martina. :) Fenomenalny utwór.
Insight - kolejna ładna piosenka z ciekawym tekstem.
Junior painkiller - taki sobie instrumental, bez rewelacji. Ale w sam raz na zakończenie. ;)

Podsumowując, dla mnie typowe DM kończy się właśnie na tej płycie, potem są może dobre płyty, ale to już nie to co kiedyś.

Moja ocena 9/10.


Śr wrz 30, 2009 13:30 pm
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 07, 2009 21:31 pm
Posty: 382
Lokalizacja: my secret garden
 
Post 
to jest tak zajezascie dobry album, fenomennalny wręcz, nie sposób wybrać tego jednego utworu, na tej plycie nie ma słabszych numerów, zagłosowałam na Insight, ale jest jeszcze Home, Barrel of a gun, mój ukochany Freesstate, którego słucham ostatnoi na okrągło, Sister of night...itd


Ostatnio edytowano Pn lis 30, 2009 21:04 pm przez bloodline101, łącznie edytowano 1 raz



Pt lis 27, 2009 12:30 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lis 06, 2009 15:28 pm
Posty: 629
Lokalizacja: In Your Room
 
Post 
Magiczne brzmienie :) wszystko dzięki Timowi Simeon'owi, po prostu uwielbiam jego styl :8):

http://www.youtube.com/watch?v=NVSwDTq57KU

Szkoda że dziś DM nie tworzy tak wielkiej jakościowo muzyki, ale Ultra też ich najwięcej kosztowała, panowie za to woleli dogadać sie z Hillerem który stworzył cholernie płaskie brzmienie na SOTU, a mogli rozejrzeć sie wokoło i poszukać jakiegoś fajnego DJ-a dzięki któremu odnaleźli by jakieś nowe brzmienie :evil: :twisted:


Pn lis 30, 2009 16:57 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 16, 2009 0:45 am
Posty: 48
 
Post 
Dla mnie najlepszy jest "Barrel Of A Gun". Uwielbiam refren w tym utworze.


Śr gru 02, 2009 22:00 pm Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 602 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 31  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 33 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team