Depeche Mode - Zobacz wątek - Ultra
 




Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 602 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia strona  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 31  NastÄ™pna strona
Ultra 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 22, 2009 23:00 pm
Posty: 1120
Lokalizacja: Entertainment Through Pain
 
Post 
Ja najbardziej lubiÄ™ SON, zaraz po niej, The Bottom Line.


Cz gru 03, 2009 0:31 am Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lis 06, 2009 15:28 pm
Posty: 629
Lokalizacja: In Your Room
 
Post 
Huh zapomniałem dodać że The Love Thieves to byla pierwsza piosenka jaką słyszałem od DM, a to wszystko za sprawą serialu tv La femme Nikita, już wtedy ta piosenka wydała mi sie taka wyjątkowa, niespotykana :cry: :) i tak zostało do dziś :D


Cz gru 03, 2009 13:35 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2007 10:27 am
Posty: 430
Lokalizacja: Chojnice
 
Post 
Ja przez pierwsze półtorej roku mojej 'znajomości' z Ultrą słuchałam jej tylko do Useless + Insight - reszty utworów przez dłuższy czas nawet nie rozróżniałam, jakoś nie mogłam ich ogarnąć.
W tym momencie niczego nie pomijam, chociaż nadal zdarza mi się złapać się na tym, że mówiąc 'Ultra' mam na myśli songi najwyżej do SON (+Insight) - przyzwyczajenie, czy coś w tym stylu.

Album swojego czasu był jednym z moich ulubionych, w tym momencie trochę mi się 'przejadł' - poza tym, mam wrażenie, że czegoś mi tam brakuje.
I wyjątkowo ciężko mi wybrać jedną ulubioną piosenkę.


Cz gru 03, 2009 16:28 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 05, 2009 1:37 am
Posty: 77
Lokalizacja: Wrocław
 
Post 
Ultra - moja ulubiona płyta DM... od niej zaczęła się moja miłość dla tego zespołu, mogę ją słuchać w kółko bez przełączania, za każdym razem super :)

najlepszy kawałek? ło jezu ciężko. Głos idzie na Freestate.


So gru 05, 2009 1:40 am Zobacz profil

Dołączył(a): So gru 12, 2009 17:44 pm
Posty: 46
 
Post 
Oj sporo czasu upłynęło zanim przekonałam się do Ultry. Obecnie uważam, że to jedna z lepszych płyt DM. Po niej nie nagrali już nic równie dobrego. Może usiłuje jej dorównać PTA, ale jednak jest nieco słabsza, moim zdaniem.
Mimo upływu lat, wciąż nie trafia do mnie Barrel of a gun, który większość chyba uważa za numer 1 tej płyty.
Moimi faworytami na tej płycie są: Sister of night, Home, Freestate.


N gru 13, 2009 14:25 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 22, 2009 23:00 pm
Posty: 1120
Lokalizacja: Entertainment Through Pain
 
Post 
saltah napisał(a):
Może usiłuje jej dorównać PTA, ale jednak jest nieco słabsza, moim zdaniem.

Ultra słabsza od PTA? W czym? :?:


Pn gru 14, 2009 0:54 am Zobacz profil

Dołączył(a): So gru 12, 2009 17:44 pm
Posty: 46
 
Post 
Astiz, źle mnie rozumiałeś, może to ja nie wysłowiłam się dość jasno. Ultra jest lepsza od PTA, w mojej ocenie. Napisałam, że PTA usiłuje jej dorównać ( w moim mniemaniu rzecz jasna), ale jednak jest słabsza od Ultry. I tyle :)


Pn gru 14, 2009 7:52 am Zobacz profil

Dołączył(a): So gru 12, 2009 17:44 pm
Posty: 46
 
Post Re: ULTRA
Jak już przekonałam się do Ultry to teraz nie mogę się wręcz uwolnić od tej płyty, ale cudowne to zniewolenie :) ( przepaść między Ultrą a PTA pogłębiła się znacznie)


Pn lut 15, 2010 8:59 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 06, 2010 18:45 pm
Posty: 155
Lokalizacja: Kraków
 
Post Re: ULTRA
ulubiony utwor-sister of night. w ogole ten album jest miodzio-uselink, barrel, home, insight, freestate...


Pn lut 15, 2010 17:40 pm Zobacz profil
 
Post Re: ULTRA
pierwsze wrażenie po odsłuchaniu płyty, DM umarł, ta płyta jest od sasa do lasa. Ale każde kolejne słuchanie, było jak chodzenie po bagnach - coraz bardziej wciągało, aż do momentu kiedy triumfalnie zajął w moim rankingu nr 1 i tak jest do dzisiaj. Na tej płycie jest ból, tajemnica, odkupienie, zwątpienie i nadzieja. Wybór najlepszego z tej płyty, baaaardzo trudne zadanie so if i have to make choice, i will choose the bottom line (chociaż barrel, home i insight przegrywają dosłownie o włos)


N lut 21, 2010 19:41 pm
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 22, 2009 23:00 pm
Posty: 1120
Lokalizacja: Entertainment Through Pain
 
Post Re: ULTRA
Pamiętam, że w latach 1998-03 tłukłem ten album na okrągło i pewnie dlatego mi się przynudził i rzadko kiedy go obecnie odsłuchuję...

...Chociaż... z drugiej strony SOFAD tłukę na okrągło dłużej niż pięć lat i jakoś mnie nie przynudza :D Cóż, jednak Ultra to jest słabsza pozycja w dyskografii DM.


Pn lut 22, 2010 23:51 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt paź 30, 2009 19:54 pm
Posty: 141
Lokalizacja: jakiÅ› tam land ;-)
 
Post Re: ULTRA
"Barrel'a" pokochałem od pierwszego usłyszenia ówczesnymi czasy.
ResztÄ™ niekoniecznie ;).
Ale miernoty w stylu "Exciter", "PTA" czy już przebijający wszystko "SOTU" utwierdziły mnie w tym, że "Ultra" to najlepsze, co było w stanie zrobić DM bez Alana Wildera.I chwała im za to.Trzecia w kolejności płyta DM lat 90-tych.
Ostatni oddech wielkości i geniuszu.


Åšr lut 24, 2010 17:19 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 10, 2003 12:10 pm
Posty: 309
Lokalizacja: Wrocław
 
Post Re: ULTRA
Muszę powiedzieć, że przeprosiłem się z tym albumem. Właściwie to nie wiem co w nim było nie tak, że zawsze coś znalazłem na nie. Być może to z powodu tego, że jestem z frakcji Alana :8): i dla mnie zawsze to już nie było to samo. Ale teraz, zwłaszcza na tle 3 ostatnich płyt (znów nie wiem co z nimi nie tak, może poza Exciterem, który poza momentami jest słabiutki, ale ich zwyczajnie rzadko kiedy słucham) Ultra jawi się dla mnie jako ostatni, w pełni przemyślany brzmieniowo i tekstowo album.
Insight w DTS po prostu miażdży! SON, Love Thieves, Home - cuda! Potrafię całą płytę przesiedzieć na środku pokoju i po prostu słuchać.... Co nie zdarza mi się absolutnie z trzema kolejnymi albumami DM.
Nigdy bym nie pomyślał, że tak mnie weźmie. :nlmda:


Åšr lut 24, 2010 21:08 pm Zobacz profil

Dołączył(a): So gru 27, 2003 13:09 pm
Posty: 1172
 
Post Re: ULTRA
Bardzo lubię ten album (jedynie Home jest trochę za słodkie dla mnie). Ultra jest optymistyczna a jednocześnie dość mroczna i dołująca. Taki paradoks.


Cz lut 25, 2010 0:29 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 21, 2005 19:35 pm
Posty: 477
Lokalizacja: Mielec
 
Post Re: ULTRA
,,Ultra" to dla mnie kosztowanie miejskich i przedmiejskich uroków życia w atmosferze zmierzchu, nocy i świtu. Wieczory w domu lub gdziekolwiek gdzie nocujemy i spacery przy pełni księżyca, w samotności lub z ukochaną osobą. Gdzieś w miejście wśród przeróżnych ulic, budynków i parków znajdziemy miłość, zrozumienie i wsparcie.

Najlepszy kawałek?

Freestate !!!


Åšr mar 03, 2010 22:07 pm Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 23, 2009 6:30 am
Posty: 27
Lokalizacja: ZG
 
Post Re: ULTRA
Ultra jest najlepsza na daną minutę słuchania...ja w niej co jakiś czas odkrywam coś fenomenalnego...ulubione utwory to The Love Thieves, It's No Good, Useless, Insight


Wt mar 09, 2010 14:35 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 06, 2009 19:16 pm
Posty: 1228
Lokalizacja: śląskie
 
Post Re: ULTRA
dzisiaj słuchałm jej po dłuższej przerwie...jest fenomenalna! jest tam tyle oryginalnych smaczków... ach! Trzeba się zatrzymać, żeby ją w pełni docenić. Moim zdaniem i w moim rankingu- najbardziej dojrzała płyta DM.


N mar 14, 2010 19:00 pm Zobacz profil
 
Post Re: ULTRA
Seba napisał(a):
Muszę powiedzieć, że przeprosiłem się z tym albumem. Właściwie to nie wiem co w nim było nie tak, że zawsze coś znalazłem na nie. Być może to z powodu tego, że jestem z frakcji Alana :8): i dla mnie zawsze to już nie było to samo. Ale teraz, zwłaszcza na tle 3 ostatnich płyt (znów nie wiem co z nimi nie tak, może poza Exciterem, który poza momentami jest słabiutki, ale ich zwyczajnie rzadko kiedy słucham) Ultra jawi się dla mnie jako ostatni, w pełni przemyślany brzmieniowo i tekstowo album.
Insight w DTS po prostu miażdży! SON, Love Thieves, Home - cuda! Potrafię całą płytę przesiedzieć na środku pokoju i po prostu słuchać.... Co nie zdarza mi się absolutnie z trzema kolejnymi albumami DM.
Nigdy bym nie pomyślał, że tak mnie weźmie. :nlmda:

Seba, a czy Ty przypadkiem nie pracowałeś w 1997 w Bemolice? Bo jeśli tak, to czuj się winny za współudział w zarażeniu mnie tą płytą, oraz dobiciu bootlegiem z Monachium :wink: pozdrowienia


Wt mar 16, 2010 9:59 am

Dołączył(a): So sie 29, 2009 20:17 pm
Posty: 39
Lokalizacja: Poznań
 
Post Re: ULTRA
Normalnie nie mogę wybrać. Wszystkie kawałki wzbudzają we mnie stan błogosławieństwa.Tylko The Jazz Thieves nie podchodzi mi za bardzo.Bardzo jestem ciekaw,jak by wyglądały te dźwięki,gdyby wziął je w obróbkę Alan.Potem to co się stało z DM to porażka.Nie mówię że nie lubię tych "Nowych' płyt tylko w porównaniu z ULTRĄ, po prostu te płyty nie wytrzymują


N mar 21, 2010 18:34 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 8:49 am
Posty: 119
Lokalizacja: takie małe w lubuskim
 
Post Re: ULTRA
Nie odkryję Ameryki gdy napiszę że Ultra to ostatnia wybitna płyta Depeche Mode. Dowód na to, że bez Wildera też można. Exciter miał to nieszczęście że wyszedł po Ultrze, i choć sam w sobie nie jest zły, z pewnością nie wytrzymuje porównania z poprzednimi wydawnictwami. No cóż, nie ma takiej kapeli, która w nieskończoność wydaje wybitne dzieła (no może poza The Beatles).
Najlepsze kawałki: Barrel of a Gun i The Love Thieves.

Pamiętam, że wówczas wiele metalowych kapel "zachłysnęło" się wręcz Ultrą. Depechów zaczęli "podrabiać" min. Paradise Lost, Moonspell, Tiamat. O Ultrze bardzo ciepło wypowiadał się też niejaki Nergal z niejakiego Behemotha.


Cz mar 25, 2010 12:46 pm Zobacz profil
WyÅ›wietl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wÄ…tek Odpowiedz w wÄ…tku  [ Posty: 602 ]  Przejdź na stronÄ™ Poprzednia strona  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 31  NastÄ™pna strona


Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team